Forum Forum finansoweInne

Porażka kredytów studenckich

Porażka kredytów studenckich

marek / .* / 2005-08-19 07:50
Komentarze do wiadomości: Porażka kredytów studenckich.
Wyświetlaj:
mac / .* / 2005-08-21 16:34
Ja swój kredyt studencki skończę spłacać w 2010 roku. Proponuję zebrać się pod sejmem wraz z pozostałymi osobami, które spłacają ten kredyt, wypijemy parę piwek, powalczymy z policją i myślę, że jest realna szansa na to aby zostały one nam umorzone.pozdrawiam i do zobaczenia
pol / .* / 2005-08-19 21:35
jaszcze fajne jest tez to ze juz za miesiac ruscy wykupia polskiego dostawce gazu do mieszkan i oprocz ropy beda kontorlowac tez gaz :) brafo !
PawelG / .* / 2005-08-19 20:12
Chce założyć działalność gospodarczą. Jako, że nie jest to moja pierwsza działalność, to chciałbym ją założyć na babcię, która jest emerytką. Może ktoś z was wie, jakby wyglądały w tym przypadku składki ZUS? Ile bym musiał ich płacić?Kolejna sprawa. Czy babcia mogłaby mi wystawić jakieś pełnomocnictwo do prowadzenia jej firmy? Nie chciałbym ją obciążać tą cała biurokracją. Jak to wygląda formalnie?Słyszałem jeszcze, że jak babcia będzie miała jakiś za duży zysk, to mogą jej cofnąć emeryturę. Czy to jest prawda? O jaką kwotę chodzi?Może ktoś z forumowiczów mi pomoże?PozdrawiamPaweł Gąsiorski
Krzysiek Koczuba / .* / 2005-08-29 21:51
Jeśli firma będzie prowadzona na Babcię to ona będzie tylko płaciła ubezpieczenie zdrowotne, które na dzień dzisiejszy wynosi 154,61 zł i ani grosza więcej. Pan może być współwłaścicielem ale wtedy musi Pan płacić ZUS i nie taki mały jak babcia. Nie wiem czy nie lepiej byłoby założyć firmę na siebie.Emeryturę zabiorą jak zysk w firmie będzie większy niż emerytura. Musiałbym jeszcze wiedzieć czy jest Pan bezrobotnym zarejestrowanym w Urzędzie Pracy czy pracuje Pan na etacie. Jeśli pracuje Pan na etacie to może Pan płacić z działalności gosp. tylko zdrowotne. Jeśli jest Pan bezrobotny to najlepiej starać się z Urzędzie Pracy o dofinansowanie na otwarcie dziłalności gospodarczej przez osobę bezrobotną z Funduszu Pracy. Wynosi ono na dzień dzisiejszy ok 12 000zł i jest bezzwrotne. Wg. nowej ustawy ZUS wtedy ok 400zł ale nie można wykazywać na 5lat wstecz, że prowadziło się działalność. Ale to można by się dużo rozpisywać. Najlepiej jakby się Pan odezwał z podaniem konkretnych realiów oraz tego jakiego typu dziłalność. Pozdrawiam.
Joanna / .* / 2005-08-19 20:06
Staż za 600 zł? !!! ZA 450 zł a rata 300 zł. WIEM CO TO ZNACZY!!! Do tego zaczelam uzupełniające studia zaocznie - i musze z nich zrezygnować bo nie dam rady!!!! MASAKRA
akorna / .* / 2005-08-19 16:42
A czy w ogole ktos slyszal może o programie rządowym który nie jest porażką? Może wreszcie sprywatyzujmy edukacje, sluzbe zdrowia, ZUS itd i po prostu przetrwaja najlepsze firmy? Czy już zawsze będziemy się musieli patrzec na gęby polityków decydujących o naszych sprawach? Zamiast haraczy podatkowych sponsorujących ich posiadłości i konta szwajcarskie, niech zostawią nam naszą kasę i sami sobie damy radę dużo lepiej.
jliber / .* / 2005-08-19 12:10
Jejku tyle jest do wyboru studiow zaocznych i wieczorowych. Nie widze powodu dla ktorego biedniejsi studenci nie mieliby pracowac i studiowac. Tak zreszta robi wiekszosc studentow. Nie widze potrzeby ani "darmowej" edukacji (de facto sponsorowanej takze przez biedniejszych pracujacych studentow dla bogatszych niepracujacych) ani jakiegos planu państwowych kredytów studenckich.
nikath_ / 193.111.166.* / 2006-08-22 18:57
Nie widze problemu przez pięć lat udało mi sie pogodzić studia z pracą, czasami bywało ciężko ale nie widzę problemu:)))
Kero / 2006-08-22 19:08 / -
Może masz problem ze wzrokiem?
nikath_ / 193.111.166.* / 2006-08-22 19:41
może konkretniej?
Jędrek / .* / 2005-08-19 12:55
ale górnikom to co innego... Oni tak ciężko pracują... bo pracować przecież trzeba, a uczyć się to fanaberia jakaś.W kredytach studenkich głównym celem była ich 'dostępność', a nie to że są 'za darmo'.
Mad Anz / .* / 2005-08-20 19:52
Dobrze gada! Dac mu wodki :) Zabetonowac gornikow, niech se ryja dziure na wlasny koszt!
Draco / .* / 2005-08-19 12:04
Ale górnicy, którzy zjedzą dopłaty do kredytów studenckich będą mieć się dobrze. Chwała Kwachowi, i całej reszcie klasy politycznej, która bez względu na to, czy określa się, czy też nie jako 'czerwona', rozdaje wszystkim jak czerwona.
Mad Anz / .* / 2005-08-20 19:55
Widzisz Draco, to dlatego, zebysmy wszyscy zostali gornikami... To w XXI wieku najsensowniejsza droga rozwoju (back to XIXties).
Kropek / .* / 2005-08-19 09:04
"Studentom" Wyższej Szkoły Płacenia Czesnego Oddział Zamiejscowy w Pcimiu Dolnym nawet darmowy kredyt studencki nie pomoże.Obecnie w prywatnych szkółkach "studiują" osoby, które dawniej zakończyły by edukację na zawodówce.Nie ma co się dziwić, że absolwenci takich "uczelni" nie znajdują pracy.
Mad Anz / .* / 2005-08-20 20:09
Uniwersytet Łódzki, studia dzienne Finanse i Bankowość (nie placilem). Prawie trzy lata poszukiwania pracy (obecnie juz mam). Kredyt splacony przez rodzine. W czasie bezrobocia miedzy innymi samemu nauczylem sie tworzyc modele finansowe sluzace do wyceny spolek (sam wycenilem dwie), tudziez zarzadzania przez wartość czy budzetowania (rachunkowosc jest jedna), Visual Basica (choc to nie wyczyn), wyceny opcji egzotycznych, zaawansowanych metod statystyczmych sluzacych do zabezpieczania przed ryzykiem fianansowym i wielu innych dziwnych rzeczy za znajomosc i umiejetnosc wykorzystania ktorych tzw. specjalistom "z doswiadczeniem" placi sie tyle co miesiac, ze kredyt moglbym splacic w jednej racie. Coz, jak widac i calkiem niezli, po calkiem niezlych szkolach (choc moja wiedza to jedynie w 30% ich zasluga), nie moga znalezc pracy w tym kraju i splacic kredytu studenckiego. Dziw sie dalej palancie!
Andy1 / 199.67.140.* / 2006-02-24 16:09
napisze krotko, jezeli ktos chce pracowac to ta prace znajdzie. osobiscie zanim skonczylem studia juz szukalem pracy i miesiac po ukonczeniu mialem prace na pelny etat w banku w ktorym pracuje do dzis(zaznacze ze praca byla z ogloszenia w prasie bez zadnych znajomosci!!!!!). wiec nie widze wogole problemu!!!!! trzeba tylko chciec!!!!
kamax / .* / 2005-08-19 20:38
za to ty pewnie masz nadzianych starych, albo jestes '''brzydal'' i niemozesz zniesc tego , ze w prywatnych są zazwyczaj atrakcyjniejsi od ciebie i od twoich ''dziwnych'' kolegow z placonych przez podatnikow uniwerkow i polibud
ogi / .* / 2005-08-19 19:10
A co powiesz na temat osób studiujących zaocznie?
marek / .* / 2005-08-19 07:50
Te dane świadczą o tym w jakim kierunku rozwija się nasz kraj. Nie tak dawno "nasz" prezydent - teraz uwazam już, ze nie mój, podpisał ustawę dla górników, która dała im 90 mld w 15 lat. Studenci, żeby wogóle móc się uczyć (szczególnie ci biedniejsi) mogą conajwyżej zapożyczyć się w banku, owszem są stypendia. Ale niech ktoś się dowie jak sprawa wygląda w Niemczech, tam tzw. bafog należy się większości studentów, jeżeli nie wszystkim. Kwasek jako stary partyjniak postawił na Cimka i dlatego im obu należy się lincz. Szkoda, że nikt nie pomyslał o ludziach młodych i studentach, którym zależy na rowzoju kraju, bo bez niego czeka ich tylko wyjazd za granicę.

Najnowsze wpisy