Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Poręczenia z BGK dla kredytów dla małych i średnich firm

Poręczenia z BGK dla kredytów dla małych i średnich firm

Wyświetlaj:
dziw nad dziwy / 91.102.104.* / 2012-10-13 06:40
Najprostszym rozwiązaniem byłoby ,
w miarę potrzeby,
rozbudowanie działów kredytów w BGK lub przekazanie części środków finansowych do dyspozycji banków, które do tej pory obsługują małe i średnie przedsiębiorstwa - znają ich kondycję i wiarygodność.

Wszelkie sztuczne twory typu " spółka Inwestycje Polskie" są całkiem zbędne!

A jeszcze pytanie , może najważniejsze, do polskich małych i średnich przedsiębiorstw:

- jak wy daliście radę wypracować te 50 % PKB w warunkach gdy , cytuję, "CIR podkreśliło w komunikacie, że firmy te mają utrudniony dostęp do kredytu i boleśnie odczuwają zatory płatnicze."
dziw nad dziwy / 91.102.104.* / 2012-10-13 05:41
No proszę, proszę!

Jak pięknie:

"blisko 50 proc. PKB Polski wytarzają małe i średnie przedsiębiorstwa, które zatrudniają 70 proc. pracowników"

- i to bez pomocy jakiejś rządowej spółki !!!

A teraz "rząd zamierza powołać spółkę pod program zatytułowany Inwestycje Polskie" -

a ja się pytam po co jest mi potrzebny pośrednik między moją inwestycją a bankiem?

Czy po to , żeby zatrudnić kolejne 10 tysięcy bezproduktywnych biurokratów nie znających się ani na biznesie , ani na bankowości, tak jak w ARiMR, gdzie "specjalista" nie odróżnia kury od gęsi?
m-53 / 95.49.175.* / 2012-10-13 07:53

Czy po to , żeby zatrudnić kolejne 10 tysięcy bezproduktywnych biurokratów


Nie jakichś tam biurokratów a kumpli,

I masz oczywiście rację.
Przecież kredyt będzie udzielany przez bank i dodatkowy pośrednik jest całkowicie zbędny.
jakotakowie / 87.207.55.* / 2012-10-12 22:32
Urzędnicza banda etastyczno/biurwokratyczna zawsze będzie szukać powodu dla swojego zatrudnienia. Udają, że są potrzebni, a lemigni im wierzą. W życiu nie skalali się normalną pracą i nie mają pojęcia, co to biznes. Ale będą pomagać we wspieraniu biznesu. Socalizm za wszelką cenę.

Najnowsze wpisy