Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Poręczyciel - funkcja niezbyt pożądana

Poręczyciel - funkcja niezbyt pożądana

Money.pl / 2011-12-08 19:26
Komentarze do wiadomości: Poręczyciel - funkcja niezbyt pożądana.
Wyświetlaj:
pun0105 / 2012-02-21 07:58
witam
poręczałam przyjacielowi kredyt którego niestety nie spłaca musiałam spłacić 4500 zł za niespłacone raty samochodu zero informacji z banku o zadłużeniu kredytu a przyjaciel mówi że tak wyszło zostało jeszcze 7800 zł do spłaty ale dzięki Bogu w ratach czy jest możliwość jeżeli kredyt ten był na samochód że bank wziąl by to auto a ja bym dopłaciła reszte?czy jest szansa na odzyskanie tych pieniedzy?
Ciułacz / 2012-02-21 13:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pun0105 witaj !
Tu na forum to o windykacji i o odzyskaniu pieniędzy to jest mało dyskutujących.
Kiedyś na forum prawnym było sporo dobrych postów.
http://forumprawne.org/windykacja/
Generalnie bank idzie po najmniejszej lini oporu i patrzy co jest dla niego łatwiejsze do zrobienia.
zero informacji z banku o zadłużeniu kredytu
Wcale się nie dziwię bo to niby tajemnica.
Dla banku to aby zając i sprzedać taki samochód to się wiąże ze sporymi kosztami wiec łatwiej naskoczyć na poręczyciela.
Pozdrawiam
lila79 / 164.126.242.* / 2012-02-19 11:20
mam pytanie jeśli poręczyciel spłaci za kredytobiorce w całości kredyt, bo jest juz wykonalność komornicza , to w jakim czasie może założyc sprawe i czy jest w 100% szansa na odzyskanie tych pieniędzy ?
Ciułacz / 2012-02-19 12:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Lila witaj !
Nie jestem pewien czy z tum pytaniem dobrze tu trafiłaś , bo tu raczej inwestycje a nie windykacje.
Z doświadczenia to Ci powiem że odzyskanie
w 100% szansa na odzyskanie tych pieniędzy ?

od dłużnika co mu poręczyłaś kredyt konsumencki to raczej jest utopia , chyba że dłużnik to zrobi z własnej woli, inaczej może być w przypadku kredytu zabezpieczonego hipoteką.
Np.ktoś kupił dom za 400 tys i wziął kredytu hipotecznego 300 tys na 30 lat, po 10 latach przyoczko-biorca przestał spłacać i bank idzie na łatwiznę żądając przejęcia spłat przez poręczyciela.W takim przypadku teoretycznie najpierw trzeba wszystko spłacić a następnie przejąc dom oraz go sprzedać i jak wartość domu przewyższy kredyty i koszty całej operacji to jest szansa na odzyskanie 100% swoich pieniędzy.
W powyższym przypadku jak poręczyciel nie będzie w stanie spłacić wszystkiego od ręki to może spłacać przez całe lata przy tym nie władając tą nieruchomością.
Ps. Na forum prawnym się dowiesz dużo więcej
marta2012 / 2011-12-08 19:26
Przyjaciółka prosi mnie o wypełnienie oświadczenia poręczyciela o uzyskiwanych dochodach - czy powyższy artykuł odnosi się również do mojej sytuacji?
Przyjaciółka zakłada działalność gospodarcza i wymagają od niej 2 takich oświadczeń od 2 róznych osób które spełniają określone wymogi, m.in. mają umowę o pracę, w przeciwnym razie nie dostanie dofinansowania.
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź z czym wiąże się podpisanie tego dokumentu.
Ciułacz / 2011-12-10 00:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Poręczenie !
Dobrze sprawdź w tej instytucji co takiego poręczenia wymagają bo wygląda mi na to że nadstawiasz swoim portfelem.
Ja kiedyś jeszcze w latach 70-siątych spłacałem za znajomego pożyczkę.
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy