Forum Forum inwestycyjneFundusze

porównanie Aegon, Skandia, AXA

porównanie Aegon, Skandia, AXA

edeejay / 2008-01-30 11:34
Witam,
Zwracam się z pytaniem czy może robił ktoś z Was porównanie tych 3 instytucji jesli chodzi o plany inwestycyjne ? interesuje mnie który z nich jest najtańszy w zarządzaniu i innych opłatach oraz gdzie najmniej tracę w przypadku chęci wcześniejszego wycofania ?
dzięki i pozdr
Wyświetlaj:
regionalny / 77.253.33.* / 2008-11-11 16:26
Dysponuję takim porównaniem -matematycznym , zadzwoń jeśli jesteś jeszcze zainteresowany 508-176-319
uczciwy / 83.5.255.* / 2008-11-11 17:29
"Dysponuję takim porównaniem -matematycznym , zadzwoń jeśli jesteś jeszcze zainteresowany"


Znowu ta AXA i DSA. Czemu oni sa tacy namolni i plotą takie bzdury? Czy ktos mi odpowie na tym forum?
regionalny / 77.253.33.* / 2008-11-11 17:39
Na jakiej podstawie uważasz że plotę bzdury i jestem namolna - w którym momencie mojej wypowiedzi ? a może jesteś jednym z tych , którzy "musieli" odejść bo tak jak sie podpisujesz byli "uczciwi" ? Zresztą forum nie do tego służy żeby nawzajem się obrażać , to poniżej mojej godności . Pozdrawiam :))


Znowu ta AXA i DSA. Czemu oni sa tacy namolni i plotą takie bzdury? Czy ktos mi odpowie
na tym forum?
ankulek / 195.117.29.* / 2008-07-30 17:30
Powiem wam jedno, sama pracuję w sprzedaży takich rozwiązań tylko jeszcze w innej firmie niż wymienione. Tak naprawdę bawienie się w cyferkowanie to absurd, oczywiście szanuję ludzi, którzy uwielbiają cyferki, ale najważniejsze w tych wszystkich programach jest to, że mamy mozliwość podjęcia kroków dla siebie dla własnej przyszłości. Jeśli chodzi o porównanie cenowe to w efekcie końcowym przy stałych założeniach dla każdej z firm koszty wyglagają niemal tak samo, są tylko inaczej rozłożone. Ja cieszę się osobiście, że takie firmy są już w Polsce, bo gdyby moi rodzice mieli takie rozwiązania 30 lat temu to dziś byłoby mi łatwiej:)
Serdecznie pozdrawiam w razie pytań możecie pisać na maila ankulek@interia.pl
ezjab / 212.160.196.* / 2008-11-10 17:07
Wszystkie programy inwestycyjno - oszczędnościowe mają wady i zalety ale uważam, że sama chęć oszczędzania i podejmowanie tematu to już krok na przód w świadomości Polaków. Jeżeli są chętni do porozmawiania o wadach i zaletach tych produktów to prosze o kontakt na gg 1579100 jestem niezależnym doradcą i posiadam zarówno ofertę Axa i Aegon , różne formy ubezpieczeń i zabezpieczeń finansowych i jeszcze trochę innych.
Pozdrawiam
Doradca
Merlinek / 85.89.183.* / 2008-09-30 04:20
tak tylko ze pol procenta w 30 letnim programie nie jest strata rzedu kilku zloty tylko kilku tysiecy zl. wiec czasami dobrze sie pobawic szczegolnie ze oferta funduszy jest podobna.
pakacz / 212.75.100.* / 2008-03-26 18:25
Witam.
Od razu na wstępie wyjaśnię, że jestem pracownikiem AXA dlatego dla części z was moja wypowiedź może wydawać się nieobiektywna. Wcześniej współpracowałem ze SKANDIA a mam kilku znajomych pracujących dla AEGONu stąd posiadam rozeznanie w tych produktach ( zresztą dobry agent musi orientować się w rozwiązaniach oferowanych przez konkurencję :P ).
Niestety, moim skromnym zdaniem, nie da się porównać dokładnie każdej z tych ofert. Oczywiście można wyciągnąć wnioski, które są widoczne na pierwszy rzut oka. Np produkt AXA będzie tańszy od konkurencji ponieważ suma ubezpieczenia to 100 pln podczas gdy SKANDIA daje ci +10% do uzbieranych środku ( większa opłata za ryzyko ). Na pierwszy rzut oka widać też, że SKANDIA ma większy wybór i mimo wszystko lepiej wyselekcjonowaną liczbę funduszy.
Pytasz się gdzie stracisz najmniej w razie wycofania środków. Niestety kształtuję sie to podobnie w każdej z firm i są to duże straty. Wynika to z filozofii tych produktów, w końcu to są przecież programy emerytalne - typowe III filary, a nie jak chcieliby niektórzy inwestycje.
Moim zamiarem nie jest zachęcać ciebie do wybrania tego czy innego rozwiązania, ale muszę powiedzieć, że taki klient jak ty to skarb dla agenta :). Niestety w Polsce świadomość potrzeby zabezpieczenia swojej przyszłości finansowej jest niewielka i wypadamy blado nawet w porównaniu z takimi Czechami dlatego takie osoby jak ty to są naprawdę wyjątki.
Podsumowując myślę, że nie odkryję Ameryki i większość czytelników tego forum się ze mną zgodzi, że wszystkie te rozwiązania są do siebie podobne i równie dobre, różnią się niuansami i detalami, a o wszystkim decyduje... AGENT. Jeśli trafisz na osobę godną zaufania, która faktycznie postara się wybrać dla ciebie optymalne rozwiązanie, która już przed spotkaniem nie będzie wydawała zarobionej prowizji, która będzie posiadała dużą wiedzę i doświadczenie to na pewno będziesz zadowolony z wybranej opcji, a dodatkowo na niej zarobisz - bo przecież o to w tym wszystkim chodzi :)
Pozdrawiam.
klubbe / 77.253.175.* / 2008-03-15 19:19
na bankierze smieja sie w własnej głupoty
Zeus52 / 2008-03-17 00:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorry!Chciałem powiedzieć może trochę w zbyt żartobliwy sposób,że klubbe promuje Aegona,ale to jego praca i ma do tego prawo,a tak w ogóle jest w porządku, podaje właściwe i rzeczowe informacje,a to był tylko "wypadek przy pracy"taka nieprecyzyjna wypowiedź,może złx dzień. Niepotrzebnie,z rozpędu dodałem za dużo z bankiera i mogło to wyglądać na plotkarstwo.Publicznie przepraszam!!!
Zeus52 / 2008-03-17 00:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorry!Chciałem powiedzieć może trochę w zbyt żartobliwy sposób,że klubbe promuje Aegona,ale jest w porządku, podaje właściwe i rzeczowe informacje,a to był tylko "wypadek przy pracy"taka nieprecyzyjna wypowiedź,może złx dzień. Niepotrzebnie,z rozpędu dodałem za dużo z bankiera i mogło to wyglądać na plotkarstwo.Publicznie przepraszam!!!
adetona / 82.210.145.* / 2008-03-13 08:08
Nie znam skandii i AXA ale na Aegon straciłem 40k wysokie opłaty, kasy za wszystko,
płacisz za zarządzanie czyli za nic, umowa zamraża środki na 5 lat
powodzenia w dalszym życiu
Klubbe / 77.253.245.* / 2008-03-15 13:38
Nie znam skandii i AXA ale na Aegon straciłem 40k wysokie opłaty, kasy za wszystko,
płacisz za zarządzanie czyli za nic, umowa zamraża środki na 5 lat
powodzenia w dalszym życiu

za NIC o o to kolejny dowod jakich mamy inwestorow
Anathema / 213.156.112.* / 2009-09-23 14:43
Normalne jest ze raz sie traci raz sie zyskuje grunt to nie wycofywać srodków. Zapomniec ot ym i placic i spohjrzec na to za 25- 30 lat. TO NIE SA INWESTYCJE TYLKO PLANY EMERYTALNE!!! I nie dajcie sie zwiesc nazwom pt " PLAN INWESTYCYJNY AXA. To jest plan emerytalny. W kazdej z firm ktora je proponuje nie oplaca sie wyciagac pioeniadyz przez 5 rokiem inwestowania poniewaz nie zarobimy a stracimy i o to wlasnie chodzi. decydujac sie na to trzeba myslec dlugofalowoa nie ze za 5 lat ja to sobie wybiore. Jak chcecie zarabiac szybko to lokata, dom maklerski a nie plany firm ubezpieczeniowych ! LUDZIE !!! SAMA NAZWA TOWARZYSTO UBEZPIECZEN sugeruje ze to ma byc zabezpieczenie ubezpieczenie przyszlosci a nie szybki zysk.
Madra jestem bo sama takowy plan posiadam z firmy commercial. Teraz dla córki zalozylam druga polisę zakladajaca uzbieranie pewnej sumy pieneidzy do jej pelnoletnosci. Jestem ubezpieczona na wypadek utraty pracy i kalectwa. TO kilkaset złotcyh miesiecznie - dlatego teraz pracuje zeby po 50 móc lezec w cieplych krajach i glosno smiac sie z ludzi ktorzy teraz wytykają mi frajerstwo. Świadomość wlasnej smierci i tego ze kiedys musimy przestac pracowac i zaczac odpoczywac to pierwszy krok do sukcesu. Mój agent spisał się na medal.
Nic wiecej nie mam do dodania. Jezeli ktos ma jakies pytania prosze na gg 7533618
ls / 95.108.81.* / 2010-12-05 00:18
witam. Jestem doradcą finansowym Doradcy 24 S.A. W naszej ofercie mamy programy systematycznego oszczędzania: AXA, Aegon, Skandia, Generali.

Posiadam dużą wiedzę inwestycyjną i specjalne programy które mogą policzyć przyszłą emeryturę w zależności od wieku klienta, wysokości składki, indeksacji co rocznej składki o wartość inflacji oraz przewidywanej rocznej stopy zwrotu.
Jeśli Państwo chcieliby zacząć oszczędzać systematycznie na swoją emeryturę (z ZUS-u to będą grosze), możemy porozmawiać na spotkaniu.

Osobiście uważam, że AXA jest lepszym rozwiązaniem niż SKANDIA --> dlaczego? możemy porozmawiać. Różnica jest dosyć spora.


Doradca Finansowy Łukasz Szymański tel. 602-398-222 (woj. wielkopolskie) e-mail: lukasz.szymanski@doradcy24.pl
Alfista / 2008-07-30 19:21 / Człowiek Hossa
No jasne, przecież te fundusze to darmozjady, nic nie robią... A zwykłym ludziom należy się gwarantowany zysk 50% rocznie i 0 opłat, no nie?
klubbe / 77.253.167.* / 2008-01-31 15:17
2008-01-31 10:01:11 | *.*.*.* | miki3d [ Bywalec forum ]
Tyle, że oprócz opłaty za zarządzanie Aegon pobiera dodatkowe opłaty, które np. w
Nordei już są wliczone w opłatę za zarządzanie.

jakei dodatkowe??
analityk / 2008-02-01 10:09 / portfel / Bywalec forum
z tego co mi wiadomo to NIE POBIERA "OPŁAT DODATKOWYCH"
analityk / 2008-02-01 10:08 / portfel / Bywalec forum
piszesz że pobiera? to napisz jakie dodatkowe
miki3d / 2008-02-01 17:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Np jeśli kwota środków zgromadzonych w funduszu spadnie poniżej kwoty wpłaconej pobierana jest opłata za ubezpieczenie od brakującej sumy.
BILIWE / 95.160.4.* / 2012-03-01 20:51
to są koszty za ryzyko !
albedo / 62.69.202.* / 2008-06-06 10:19
Witam. Macie rację co do ubezpieczenia ale te pieniądze oddawane są po zakończeniu umowy więc nie ma co się obawiać. pozdrawiam
Merlinek / 85.89.183.* / 2008-09-30 04:24
ale nie pracuja przez 30 lat a chyba o to chodzi w tych programch aby pracowal jak najwiekszy kapital. wiec wartosc ich jest mniejsza.
klubbe / 77.253.167.* / 2008-01-30 22:23
no tak oplaty w skandi od 3% rocznie

a w Aegonie 1,95%
Alfista / 2008-07-30 19:23 / Człowiek Hossa
Kręcisz... w Skandii od ok. 1%, ale do prawie 4%... W Aegonie faktycznie jest linijka 1,95%. Ale weź pod uwagę, że są rozwiązania na rynku pozbawione tych opłat - i też są to ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi ;)
blueberg / 2008-03-13 10:06 / Tysiącznik na forum
z tego co wiem i widzę, bo mam skandię, to opłaty tu od 0,95% rocznie
więc dlaczego wprowadzasz ludzi w błąd? agent aegona?
Zeus52 / 2008-03-15 15:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Witam!Zapytałem kiedyś na forum "bankiera"kto to taki ten "klubbe".Odpowiedziano mi,że"...to agent Aegona,taka maskotka do wyśmiewania na forum...".W rzeczywistości jego wypowiedzi nie są ostatnio takie złe,są na poziomie,dlatego myślę,że chyba miał po prostu zły dzień i to spowodowało,że umieścił tutaj powyżej taką bzdurkę.Wybaczcie mu Panie,bo widocznie w chwilowym zaćmieniu nie wiedział co czyni.
miki3d / 2008-01-31 10:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tyle, że oprócz opłaty za zarządzanie Aegon pobiera dodatkowe opłaty, które np. w Nordei już są wliczone w opłatę za zarządzanie.
borsook / 80.53.98.* / 2008-01-30 22:27
a bierzesz pod uwage to ze dodatkowa kwota jest za polowe kosztow czyli od 1,5% w dol, a jej przy systematycznym wplacaniu bedzie wiecej wiec ogolne koszty sie usredniaja. Ale to nie teamt na gadanie o wadach i zaletach bo tego juz bylo duzo tu.
max1224 / 2008-01-31 00:29 / Tysiącznik na forum
borsook odpuść to fanatyk pozdr
klubbe / 77.253.167.* / 2008-01-30 21:41
jestem obiektywny ... to nie ma nic wspolnego kim jestem

ja tez mialem do wyboru axe aegona skandie

i wybralem najlepszy produkt
Alfista / 2008-07-30 19:24 / Człowiek Hossa
bzdury pleciesz - nikt nie jest obiektywny
analityk / 2008-02-01 10:12 / portfel / Bywalec forum
nie jesteś obiektywny pisząc że wybrałeś najlepszy produkt- takowego nie znam,
wybrałeś produkt który w danej chwili najbardziej odpowiada twoim potrzebom i oczekiwaniom a to nie ma nic wspólnego z obiektywizmem
borsook / 80.53.98.* / 2008-01-30 22:11
no wlasnie, Ty wybrales,a te programy maja to do siebie ze dla kazdego bedzie dobry inny jesli wogole jakis, wiec pisanie aegon najlepszy to tylko naklanianie do kupna pewnie jeszcze u Ciebie
a wogole to kazdy z tych produktow ma swoje plusy i minusy i wg tego trzeba wybierac. Ja np wybralem skandie i jestem z tego zadowolony. ale nie pisze ze jest to najlepszy wybor ogolnie tylko byl to najlepszy wybor dla mnie
miki3d / 2008-01-31 10:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja mam polisą Aegona. Teraz jednym z 200 produktów, które w znajdują się w ofercie mojej firmy jest też polisa Nordei. Niestety Nordea przebija ofertą.
edeejay / 2008-02-01 14:19 / Bywalec forum
a jaką usługę Nordeii macie na myśli ??
miki3d / 2008-02-01 17:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Program Lokacyjny Nordea dla klientów Xelion.
klubbe / 77.253.167.* / 2008-01-30 21:36
proste Aegon jest najlpeszy

gg 3411914
analityk / 2008-02-01 10:14 / portfel / Bywalec forum
i tu widać obiektywizm
borsook / 80.53.98.* / 2008-01-30 21:38
proste: jestes doradca wiec nie jestes obiektywny
proste: dowidzenia
piokli / 2008-01-30 13:26
Ja tej jesieni analizowałem te 3 firmy.

Axa na razie nie ma dostępu do dobrych funduszy.

Aegon i Skandia maja podobną porównywalną ofertę funduszy. Pod względem kosztów Aegon ma ofertę tańszą dla jednorazowych lokat na bardzo duże kwoty, a Skandia tańszą dla oszczędzania regularnego z możliwością bardzo elastycznego inwestowania dużymi kwotami.

Ja wybrałem Skandię, bo zaproponowano mi warunki duże lepsze (tańsze) niż dają oficjalnie i mam pełną swobodę inwestowania i wycofywania bardzo dużej kwoty. Ilość konwersji jest nieograniczona i wszystkie konwersje mam bezpłatne. Przy aktywnym zarządzaniu ta oferta okazała się dla mnie najlepsza.
Zeus52 / 2008-02-01 23:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
P.S. To jest oferta dla V.I.P.-ów(jednorazowa wpłata powyżej 150k.
Zeus52 / 2008-02-01 23:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czyli,tak jak ja wpłaciłeś powyżej 150.000.-PLN
borsook / 80.53.98.* / 2008-01-30 12:02
jesli interesuje Cie tylko zeby bylo taniej i latwiej wycofac kase to idz do mBanku a nie szukaj programow inwestycyjnych. pozdro
ps. to tak jak z ubezpieczeniem AC, ludzie tylko patrza zeby bylo taniej a to ze maja pozniej udzial wlasny, wycene rzeczoznawcy a nie koszty warsztatowe to juz tego nie wiedza i to ich nie interesuje, byle by bylo 50-100zl taniej na rok
max1224 / 2008-01-30 13:38 / Tysiącznik na forum
w pełni się zgadzam najlepiej jakby wszystko było za darmo w promocji i zyski jak największe

myślę że jeśli nie jesteś zdecydowany to powinieneś umówić się z przedstawicielem każdej z firm i każdemu postawić dkładnie te same pytania a wyboru dokonać w oparciu o uzyskane odpowiedzi wg tego co jest najbliższe Twoim oczekiwaniom
analityk / 2008-01-31 11:37 / portfel / Bywalec forum
Szukacie najlepszego - nie ma takiego każdy produkt finansowy czy też program inwestycyjny ma wady i zalety, porównywanie jest błędem , osobiście porównywałem te produkty i ku zdziwieniu rózne źródła podawały odmienne wartości co do kosztów , prowizji itd..
Pytanie na forum o to która firma jest lepsza (w czym?) jest niezasadne i mija się z celem .
Doradcy ( do których sam się zaliczam) wypowiadając się na forum( mają nadzieję że załapią klienta bez wysiłku) próbują zataić wiele spraw. Jak czytam wypowiedzi i dyskusje to włos mi się jeży ile fałszu sie kryje .
Nie ma lepszej i gorszej firmy -wszystkie plany oszczędzania są dobre ale tylko dla odpowiedniego klienta.
A młodym " doradcą" życze aby się przestali ścigać w wypowiedziach na forum , zacznijccie się szanować na wzajem a razem osiągniecie sukces.
Skandia , AXA, AEGON, NORDEA, CU, a może PZU -no która jest lepsza?-Panowie kręcicie bat na własne plecy.
Pozdrawiam
10MM / 83.22.107.* / 2008-01-31 19:00
Słuchajcie po kiego te wszystkie Skandie, Aegonu i takie tam?
Nie lepiej samemu się rządzić?
miki3d / 2008-02-01 17:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja generalnie nie powielam - jeśli mogę zapakować klienta bezposrednio w fundusz, to to robię. Zwłaszcza pilnuję, aby klienci nie trzymali kasy w polisie na funduszach obligacyjnych, bo to kompletna strata pieniędzy. Jeśli jego portfel chcę zrównoważyć funduszem dostępnym tylko w polisie, to wsadzam tylko tą konkretną częsc kasy w konkretny fundusz.
borsook / 83.30.132.* / 2008-01-31 19:52
bo nie masz dostepudo tych fundow co sa w tamtej ofercie, przynajmniej z mniejszym kapitalem a po drugie masz ochrone kapitalu, ale dla kazdego cos jest. Jednemu to spasuje innemu nie, a najgorsze jak ktos kogos naklania za wszelka cene:/
max1224 / 2008-01-31 23:54 / Tysiącznik na forum
nie zapominaj o belce to też ważne pozdr
borsook / 83.30.130.* / 2008-02-01 00:36
jest duzo innych rzeczy ale zostaly one juz wiele razy powiedziane, ja chcialem tak ogolnie tylko nakreslic.
wazne zeby wiedziec po cosie taki program zaklada, bo jesli ktos jest tego swiadom to nie bedzie zwracal uwagi na dodatkowe koszty bo wie ze w dzisiejszych czasach za uslugi sie placi.
max1224 / 2008-02-01 01:09 / Tysiącznik na forum
amen ;-)))
Aenneus / 2012-11-30 20:11
Moim zdaniem wszystkie, a przynajmniej wszystkie, które mi przedstawiono produkty są za drogie. Rocznie wychodzi około 3-4% za prowadzenie. Żeby przebić lokaty trzeba osiągnąc zysk ok. 9% a to juz przeciez nie tak źle. Więc nie wiem czy warto ponosić takie ryzyko skoro opłacalne polisy emerytalne stają się od 10% rocznie. Myślę więc o czymś innym. Jak Wam się wydaje- czy sensowne jest samodzielne odkładanie okreslonej kwoty co miesiąc i inwestować na darmowej platformie funduszy, np w mbanku? myslę o funduszach papierów dłużnych. 2-3 fundusze i comiesięczna wpłata. oczywiście z kontrolą i w razie czego zawsze można sprzedać. Jak widzicie taki pomysł? Zakładając że będę miał cierpliwość robić to reularnie przez 20 lat.
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy