Forum Forum inwestycyjneFundusze

Porównie "ME2012" i "Nieruchomości"

Porównie "ME2012" i "Nieruchomości"

czestochowianin / 2008-02-12 15:44
Proszę o porównanie Subfundusz UniAkcje Mistrzostwa Europy 2012 i
Subfundusz UniSektor Nieruchomości: Nowa Europa , który lepszy fundusz , bo jest on
z jednego TFI . Wzrosty większy w przypadku ME2012 , bo nawet na plusie wychodzi
, no ale do kiedy , prosiłbym o szczere odpowiedzi , który fundusz lepiej wybrać ?

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
Pilsener / 2008-02-13 23:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W nieruchomości trzeba było inwestować przed wejściem do UE - jeszcze pewnie wzrosną, ale nie łatwo ani szybko. Developerzy już czują chude lata. Co do ME2012 - ciężko ocenić, cały sektor budowlany pewnie skorzysta na 2012, jednak jestem umiarkowanym optymistą jeśli chodzi o ten sektor. Ani to nowe technologie, ani jakaś hiper rentowność, duża konkurencja, niska elastyczność, zatory płatnicze, masa barier, prawo budowlane leży...

Sam jestem ciekaw, jakie wyniki osiągnie ten fundusz.
Robbo / 195.234.40.* / 2008-02-13 18:42
W związku z wyhamowaniem cen nieruchomości i oczekiwaną dłuższą korektą - raczej funduszu "nieruchomościowego" bym nie kupował. Co do ME2012 - obawiam się, że fundamentalne podstawy do wzrostu tego typu funduszy są raczej niewielkie, a raczej kreowane przez modę.
weisse111 / 2008-02-13 23:22 / Bywalec forum
Wydaje mi się, że lokacja kapitału w przypadku UniAkcje ME 2012 w branżę budowlaną, turystyczno-wypoczynkową czy też konsumpcyjną oraz np. m.in. w instrumenty rynku pieniężnego... Inwestor w wypadku tego subfunduszu może mieć całkiem dobry zysk. Ma on tez bardzo dobrega zarządzającego - R.Ruska.
Sądzę iz warte jest ryzyko inwestycji w ten subfundusz.
Jest też z nazwą 2012 np. Allianz Budownictwo 2012-tyle, że te fundusz ma politykę lokacyjną w znacznej wiekszości w akcje spółek związanych z budową oraz spółek produkujących materiały budowlane na Euro 2012..
pozdrawiam
weisse111 / 2008-02-13 16:38 / Bywalec forum
No tak, oba subfundusze są subfunduszami akcyjnymi, a więc ryzyko w obu przypadkach dosyć wysokie. Osobiście jednak zdecydowałbym sie na UniAkcje ME 2012 , z racji na ich polityke lokacyjną. Wdaje mi się, że w przypadku długookresowej inwestycji mogą przynieść całkiem zadowalającą stopę zwrotu. Na wykresach, stopa zwrotu za niedługi okres bo 3 m-cy jest znacznie na korzyść ME2012.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy