Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Porozumienie rządu z górnikami. Korekty w sprawie restrukturyzacji kopalń

Porozumienie rządu z górnikami. Korekty w sprawie restrukturyzacji kopalń

Wyświetlaj:
rembert2 / 2015-01-18 12:59 / Tysiącznik na forum
A dla pozostalych podniesie sie wiek emerytalny do 70 lat i emerytura obywatelska 800 zl-jedna banda POszustow i zlodziei
ateista-realista / 79.191.4.* / 2015-01-18 13:09
W d... mam emeryturę obywatelską (czy jak by jej nie nazwać) i wiek emerytalny. I tak jestem poza systemem, więc nie ma to dla mnie żadnego znaczenia - III filar i po 30 latach będzie ze 400 tysięcy (lub więcej) bez oglądania się na jałmużnę od Zakładu Utylizacji Staruchów/Zakładu Utylizacji Szmalu.
rembert2 / 2015-01-18 13:17 / Tysiącznik na forum
To sie ciesz ze potrafisz byc tak zaradny (zdaje sie nie zaczynales za psedukomuny)Niestety wiekszosc bedzie zdana na te bande zlodziei
Waniek / 2015-01-18 13:25 / Bywalec forum
E u mnie w wielkopolskich funduszach emerytalnych poza granicami polski są zrzeszeni tysiące firm i ich pracowników. Obecnie posiadamy kapitał na poziomie 1 bln euro 1 bln dolarów. Jak pracownicy pójdą na emerytury nie będą potrzebne im rządowe wsparcia.
rembert2 / 2015-01-18 13:39 / Tysiącznik na forum
,,Polska to dziwny kraj,,-zabraklo odwagi zeby wyjechac 20 lat temu ,teraz to se mozna ,,,he he pozdro
Waniek / 2015-01-18 13:14 / Bywalec forum
Tylko nie ufaj przy tym trzecim filarze żadnym rządowym organizacjom i firmom maklerskim jedynie samodzielne inwestowanie we własnej firmie z własnym np bankiem jak ja może coś dać. Inaczej lepsza już będzie nawet skarpeta.
ateista-realista / 79.191.4.* / 2015-01-18 13:43
Bez przesady z tym kompletnym brakiem zaufania. Kasy (podkreślę - kasy, realnej kasy - w przeciwieństwie do "kasy" "zarządzanej" przez ZUS) z III filaru nie da się tak po prostu zabrać, bo jest imiennie w posiadaniu każdego z uczestników tego że III filaru. Podobnie jak wszelkie inne formy posiadania, czy to akcje, czy obligacje, czy nawet bardziej "realne" nieruchomości, przedsiębiorstwa, itp. Zresztą przy rozumowaniu w ten sposób, tzn. braku zaufania, to wszystko umocowane w systemie prawnym danego państwa (czyli pieniądze "w skarpecie" także, wszak to tzw. pieniądz fiducjarny, a nawet nieruchomości, bo przecież akt notarialny jest spisywany także w prawnych realiach tego państwa) jest bez sensu i w sumie pozostają nam inwestycje w złoto, srebro, platynę, brylanty, itp. Nie, bez przesady ;)
Waniek / 2015-01-18 17:00 / Bywalec forum
To nie kompletny brak zaufania to po prostu życie mnie nauczyło że swój pomorze a państwo obrabuje. Jak swój nie pomorze to nikt nie pomorze!!! W polsce tak działam ale i na całym świecie tak robię. Nie mogę sobie pozwolić na straty jak mi państwowy wiatr związkowy zawieje.
ateista-realista / 79.191.4.* / 2015-01-18 22:03
Każdy papierowy pieniądz jest tylko pieniądzem fiducjarnym, nawet dolary. Ba, czwartkowe trzęsienie ziemi na linii frank-reszta świata wskazuje, że nawet tzw. strefa euro z jej walutą jest w sumie tylko dość niestabilną wydmuszką, być może dodatkowo osłabioną za kilka "chwil" Grexitem... Więc proponuję te Wasze wielkopolskie zagraniczne fundusze emerytalne przewalutować póki się całkiem nie pali na złoto i platynę ;) Ja jednak, jako drobny bądź co bądź inwestor, zostanę na krajowym "podwórku" licząc na elementarny zdrowy rozsądek u ministra finansów...
Waniek / 2015-01-18 23:29 / Bywalec forum
Zdrowy rozsądek ministra finansów widać w takim marnotrawstwie kasy jak powyżej. Nie liczył bym na niego dodatkowo bo to pionek który zrobi co mu każą.
ateista-realista / 83.22.180.* / 2015-01-19 03:53
Pisząc "elementarny" miałem raczej na myśli strach przed bankructwem ;) Tzn. oficjalnym bankructwem, bo bankrutem faktycznym Polska jest już dawno (vide tzw. ukryty dług publiczny):

http://www.dlugpubliczny.org.pl/pl/metoda-liczenia
Waniek / 2015-01-18 23:06 / Bywalec forum
Dodatkowo na całym zamieszaniu z frankiem zarobiliśmy coś około 1 mld euro.
Waniek / 2015-01-18 22:51 / Bywalec forum
To co podałem to równowartość tej kwoty zaopatrujemy się po prostu w tych miejscach w rzeczy łatwo zbywalne. Rozglądamy się również w Australii. Spokojnie nie tak łatwo nas zaskoczyć. Tym się zajmuje mała grupka ludzi w moim prywatnym banku.
ateista-realista / 83.22.180.* / 2015-01-19 03:49
Na prywatny bank to mnie nigdy nie będzie stać, zbyt mała płoteczka ze mnie ;) Choć - w przeciwieństwie do wielu (i to nawet w moim wieku, tj. ~30-latków) - płoteczka bardzo dobrze świadoma faktu, że państwo nic mi nie da, kiedy (o ile) dożyję do lat 60-paru/70-ciu...
MAR-CINOS. / 46.113.209.* / 2015-01-18 12:58
Czyli Rząd dalej robi z nas głupków
TO było czyste mydlenie oczu że niby coś robią. Tak jak Arłukowicz wciągnął jądra do brzucha z lekarzami. Musimy się zjednoczyć przeciw głupocie i niesprawiedliwości Rządzących.
Waniek / 2015-01-18 12:49 / Bywalec forum
Czysty sponsoring górnicy ogłosili że ten kto da więcej dostanie ich pracę.

Premier powiedziała że obciąży wszystkich obywateli na wszelkich szczeblach i do górników dopłaci.

Podwyżki cen paliw, prądu, czynszów pewne!!!
juju / 46.127.209.* / 2015-01-18 12:42
Przypominam, że polskie górnictwo dało do budżetu państwa w 2014 7 miliardów zł,a nie wyprowadziło, a wszystkie banki, które generowały na papierze wielokrotnie większe zyski - tylko 700 mln, nie mówię s hipermarketach niepolskich, które regularnie wyprowadzają zyski za granicę i unikają płacenia podatków u nas, BO NIE MAMY ORBANA, tylko kopaczkę pordzewiałą i tuskospółkę. Czy my naprawdę jesteśmy tacy głupi i naiwni, czy omamieni? Gdzie podziała sie mentalność właścicela państwa, że to nie jest państwowe czyli niczyje, tylko MOJE, POLSKIE, NARODOWE. MOICH RODZICÓW , DZIECI I WNUKÓW, GDZIE PODZIAŁ SIĘ PATRIOTYZM TEN ZDROWY I KOCHAJĄCY OJCZYZNĘ, bo ci wszyscy są za granicą (nie tylko Polacy) zawsze będą nie u siebie, zawsze. A Polska to kraj mlekiem i miodem płynący, tylko złodziej z dudą do kranu się podłączył, a rura długa i za granicę na wschód i zachód idzie. A nasze dzieci i my sami żreć co nie mamy i gdzie pracować. Kto odłączy tę rurę jeśli nie my? Bo złodziej, co ja przykręcił na pewno nie!
ateista-realista / 79.191.4.* / 2015-01-18 12:56
To i na tym portalu bywają narodowo-katolicko-PiS-owskie oszołomy? Gdzie w obecnych czasach, przy tak zakrojonej globalizacji, coś wyłącznie "naszego", wypadałoby wreszcie zejść na ziemię ze smoleńskiej mgły...
pd777 / 93.154.246.* / 2015-01-18 13:29
Narodowy oszołom przytacza liczby a "młody wykształcony" troll tylko inwektywy.
Waniek / 2015-01-18 13:35 / Bywalec forum
I kto zasługuje na te inwektywy ty??? Bo chcesz w nieskończoność się dawać robić w balona przez polskie państwo???
Bezerbur / 178.43.1.* / 2015-01-18 12:40
Chyba lepiej by już było gdyby rząd bezpośrednio zarządzał spółkami skarbu państwa. Obecnie jest jak w małżeństwie które chce się rozejść, ale ciągle nie ma jak. Z tego wynikają tylko przykre sytuacje. Lepiej albo całkowicie się rozejść, albo w ogóle nie rozwodzić.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Waniek / 2015-01-18 12:58 / Bywalec forum
Rząd z tego małżeństwa czerpie za duże profity aby się chciał rozwodzić!!!!
dron. / 46.113.209.* / 2015-01-18 12:33
Równość społeczne według PO. Znów inni dostali a jak mnie zwolnili i nie miałem co do gara włożyć to musiałem po znajomych pożyczać dopóki roboty w ochronie nie znalazłem. Tylko Korwin uratuje ten chory kraj. Ludzie powinni to zaskarżyć do trybunału sprawiedliwości.
dgen / 2015-01-18 12:28 / Tysiącznik na forum
kolejny cud na wisłą:

jeszcze 24 godziny temu słyszeliśmy o ryzyku braku finansowania z UE oraz braku kasy na wypłaty lutowe w całej kompanii węglowej - co się zmieniło ?
bsf / 159.205.212.* / 2015-01-18 12:09
To są Ci sami ekonomiści, którzy od 25 lat rujnują skutecznie Polskę i demoralizują pracowników swoją teoretyczną głupotą.
Jeden z profesorów za zrujnowanie polskiego przemysłu w latach 90-tych domagał się Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii.
Kongres Aferałów doprowadził do dziadostwa 500 polskich firm w ramach tzw. NFI.
guru122 / 93.105.246.* / 2015-01-18 12:06
Dochodzę do wniosku że ta postsolidarusza i postkomusza swołocfz rządzaca nami od 25 lat nie jest w stanie nic już tu zmienić. Czas najwyższy wybrać w wyborach jakiegoś ultrakapitalistę który zrobi porządek z sektorem publicznym, wprowadzi tam jakieś zdrowe zasady ekonomii, gospodarności, kompetencji. Ciekawe która roszczeniowa grupa zawodowa z sektora publicznego następna będzie protestowac? Wsza rząd przed wyborami rozdaje pieniadze! Polska to chyba jednak bardzo bogaty kraj skoro pozwala się na takie rzeczy jak z kopalniami. DOŚĆ KOMUNY!! PRECZ Z PO, PIS, PSL, SLD!!!
zxc12 / 83.28.212.* / 2015-01-18 11:53
dla dobra ............ by żyło sie lepiej
Bezerbur / 178.43.1.* / 2015-01-18 11:52
Żaden inwestor zagraniczny nie kupi, bo postswi takie warunki, że nikt się nie zgodzi. A Węglokoksy to przecież ta sama grupa. Mogłaby kupić "Bogdanka" o której mówi się w samych superlatywach, to jeszcze nie monopol. Ale nie chce.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
raf1231 / 90.206.16.* / 2015-01-18 11:45
to przepraszam co rzad robil przez te 8 lat rzadzenia skoro to jest pierwszy program naprawczy. A duda to jakichs nienormalny czlowiek. Nikt przy zdrowych zmyslach nie zainwestuje pieniadze w stare kopalnie gdzie w zasadzie rzadza zwiazki zawodowe (najlepszym przykaladem sa akcje JSW- wartosc spadla do poziomu smieciowego). Resturkturyzacja powinna polegac na wiekszym zautomatyzowaniu produkcji wegla Koszt wegla w badzo duzej mierze to robocizna. A polski wegiel jest najdrozszy na swiecie- wysokie koszty pracy i wydobycia-to nie australia gdzie wegiel w zasadzie wydobywa sie odkrywkowo. Pytanie czy da sie to zrobic a jak nie to o jakiej restrukuryzacji mowa
Bezerbur / 178.43.1.* / 2015-01-18 12:15
Ja mam wrażenie, że kopalnie powinny chodzić, albo jako całkowicie państwowe, albo całkowicie prywatne. W pierwszym przypadku rząd by zarządzał całą energetyką. W drugim przypadku rząd by w ogóle nie rozmawiał z zarządem tylko patrzył czy zapłacili podatki.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
guru122 / 93.105.246.* / 2015-01-18 12:09
chyba ze tym inwestorem będzie państwo:DDD Państwowe górnictwo trzeba albo sprywatyzowac albo musi ono upaść, innej metody na ten wrzód nie ma.
Co było do przewidzenia / 89.67.119.* / 2015-01-18 11:37
Ekonomiści krytykują, chyba ci opłacani przez "Deutchland Deutchland uber alles" z resztą i tak kopalnie poprzez elektrownie wpadną w ich łapska.
Waniek / 2015-01-18 11:35 / Bywalec forum
Utworzono fundusz wsparcia "zgniłych przywilejów górniczych" orędownicy i podpisujący się pod tym czymś powinni zostać obowiązkowymi płatnikami tego funduszu.
gość489 / 46.76.1.* / 2015-01-18 10:55
nie lamentujcie ! przecież jesteśmy zamożnym społeczeństwem i stać nas na to, że kilkadziesiąt tysięcy uprzywilejowanych ludzi mogło zajmować się swoją ulubioną, nikomu nie potrzebną pracą.
Punch rozbawiony / 89.67.119.* / 2015-01-18 11:40
Mówisz o partyjnych synekurach różnych spółek rządowych gdzie podstawowym zadaniem jest zawyżanie cen i pier...e w stołek i pełne matołectwo.
takSobieMysle / 95.160.50.* / 2015-01-18 11:29
kilkaset tysięcy, na śląsku tyle osób jest związanym z górnictwem, nie chodzi tylko o górników, ale Śląsk wyrabia 2 PKB więc się na sobą tak nie rozczulaj. Ja nie mam nic wspólnego z górnictwem, ale ich popieram, bo polski węgiel to polska energia, a nie ruska.
jfk. / 46.113.209.* / 2015-01-18 12:27
Moich rodziców przy niskiej emeryturze nie stać na polski węgiel i cieszą się że mogą kupić rosyjski czy ukraiński tańszy o kilkaset złotych. Dzięki temu mają na jedzenie. Jak Cię stać na taki patriotyzm aby płacić więcej i przy okazji fundować liczne przywileje to proszę bardzo Twój wybór. Ale zastanów się po co nam drogi węgiel kupować skoro jest tańszy. Jak się skończy tani zagraniczny to Będziemy wydobywać nasz polski. Czysta logika.
trupek / 83.27.161.* / 2015-01-18 20:24
pod warunkiem, że jeszcze będziemy mieli kopalnie..
guru122 / 93.105.246.* / 2015-01-18 12:12
Przy tej cenie węgla i takiej organizacji pracy górnictwo państwowe żadnego pkb nie wypracowuje, generuje straty które podatnik pokrywa.

Najnowsze wpisy