Forum Forum podatkoweInne

Portal ogłoszeniowy

Portal ogłoszeniowy

wielkus / 89.22.210.* / 2011-12-05 10:36
Witam

Chciałem zamieścić ogłoszenie na jednym z portali. Jako że brak było dostatecznych info odnośnie opłat za ogłoszenia płatne i reklamy napisałem na e-maila wskazanego na stronie z zapytaniem jak sprawa wygląda i czy dostane fakturę, rachunek.... W odpowiedzi dostałem info że portal prowadzi osoba fizyczna inie ma możliwości otrzymania rachunku faktury, ale za reklamę to już gość(?) załatwi fakturę u zaprzyjaźnionej firmy.... Normalnie rece mi opadły... Ja prowadze działalność uczciwie płace podatki ZUSy i inne badziewia a taki gość bezczelnie mi pisze że soryyy ale nie ma możliwości...

Jako że nie lubię kiedy ktoś mnie próbuje okraść poszperałem i znalazłem, że do tego gość łamie prawo bo zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną powinien podac wprost na stronie kto jest własniecnielem portalu, adres itd nawet jeśli jest to osoba prywatna, czego nie uczynił... o ile dobrze rozumie ustawę to samo podanie e-maila kontaktowego to za mało....

I teraz jest pytanie gdzie zgłosić i jak takiego delikwenta....

Urząd skarbowy Urząd konkurencji i konsumenta skoro narusza ustawę???

Pozdrawiam

Ps tylko prosze ni episać ze jestem czy bedę świnią jak to zgłoszę bo się z tym zgodze jeśli sam będe tak robił i kogoś podkabluję póki co rozliczam się z dochodów i nie życzę sobie takich uwag...

Najnowsze wpisy