Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Portfele Amerykanów najważniejsze

Portfele Amerykanów najważniejsze

Money.pl / 2008-10-31 07:15
Komentarze do wiadomości: Portfele Amerykanów najważniejsze.
Wyświetlaj:
Krzych / 2008-11-01 20:06 / Płoteczka na forum
tam gdzie nie ma biegunkowego postowania i mam nadzieją że się nie pokaże
wracam do niedawnej prognozy P.Kuczyńskiego
1. Wiele funduszy hedżingowych zezwala na wycofywania kapitału raz w roku: na jego koniec. Datą graniczną złożenia zlecenia jest 90 dni przed końcem roku (1 października) lub 45 dni (15 listopada.). Przed 15 listopad większość funduszy, a po 15 wszystkie fundusze podlegające tym regulacjom, będą już wiedziały ile potrzebują pieniędzy. Potem już mają spokój do końca 2009. Jedno ze źródeł:

http://www.marketwatch.com/news/story/year-end-redemption-requests-loom-over/story.aspx?guid=%7BC1F1DF32-7B00-4C8B-BA30-82A37D243614%7D

2. CDS Lehman Brothers rozliczą się do końca października (jeśli dobrze pamiętam to do 21.10). To 365 mld USD, na które zbierana jest teraz gotówka. Mówi się o CDS-ach Fannie Mae i Freddie Mac oraz Wachovii, ale tam de iure upadłości nie było, więc i problemy będą zdecydowanie mniejsze.
3. Instytucje, które zaczną używać 2 bilionów euro i 700 mld USD pomocy zaaprobowanej przez rządy w US i Kongres USA powstaną na początku listopada, co gwałtownie zwiększy i tak już poprawiające się zaufanie (LIBOR spada).
4. Brak wyprzedaży funduszy hedżingowych i zbierania gotówki na pokrycie CDS automatycznie zahamuje olbrzymią część podaży i doprowadzi do odbicia.
5. Zacznie się upowszechniać teza o recesji typu V, która rozpoczęła się w tym roku i zakończy najpóźniej w czerwcu 2009. Fundusze będą z chęcią kupowali pod to akcji. Zawsze kupuje się przecież wcześniej.
6. Politycy uspokoją się i dojdą do wniosku, że nie ma co przeprowadzać poważnych reform. Nie pójdą w stronę gospodarki popytowej, keynesowskie, nie pomogą Main Street, a recesja przyjmie formę litery U lub nawet L.
7. To zaniedbanie zemści się i w przyszłym roku (gdzieś w pierwszych 4 miesiącach) wrócimy do spadków, które nie będą paniczne, ale za to będą trwały długo (rok?), a indeksy ustalą nowe minima.
Oczywiście jeśli mylę się co do polityków (pkt. 6) to okaże się, że teraz właśnie wypracowujemy dołek bessy.
Zapraszam na współpracujący ze mną portal: http://studioopinii.pl/

po kilkudniowej nieobecności P.K pisze 2008-11-01 11:14

Teraz ad rem. Po pierwsze nie ma wyjścia i trzeba się zmierzyć z sytuacją panującą na rynkach. Jak na razie „teoryjka” (patrz mój wpis z 17.10) ma się dobrze. Oczywiście nie mam złudzeń - kiedyś zacznie szwankować, ale na razie się sprawdza. Pisałem w niej, że być może 10.10 był dniem minimów giełdowych i jeśli spojrzy się na rynek amerykański w ujęciu „w czasie dnia” to rzeczywiście tam było dno, mimo że w cenach zamknięcia sytuacja wyglądał dużo gorzej. Przeszliśmy w końcu października zgrabnie do punktu 5 dowodu, w którym pisałem, że „zacznie się upowszechniać teza o recesji typu V, która rozpoczęła się w tym roku i zakończy najpóźniej w czerwcu 2009. Fundusze będą z chęcią kupowali pod to akcji. Zawsze kupuje się przecież wcześniej.”.
Nie wydaje mi się jednak prawdopodobne, żeby rację mieli ci analitycy, którzy do końca roku spodziewają się jeszcze jednego testowania dna. Według mnie go nie będzie. Nie zgadzam się też z „cyklistami”, mimo że jednego z nich (Wojtka Białka) niezwykle mocno szanuję. Uważam bowiem, że w ostatnich kilku latach charakter rynku za bardzo zmienił się. Cykle bazujące na przeszłości nie mają teraz racji bytu. Na razie nie mają - jak już rynek wróci do fundamentów to zaczną mieć. Tak więc nie zmieniam niczego w swojej teoryjce oprócz być może zakresu wzrostów. Pisałem o 30 procentach od dna, czyli okolicy 1.100 pkt. na indeksie S&P 500. Nie wiem jednak, czy to nie jest za mało. Okolice 1250 pkt. wydają się (na razie) bardziej prawdopodobne.
Jednak jest pewne: bez gwałtownych korekt się nie obędzie.
-----------------------------------------------------------------------------------
Teraz problem numer dwa, ale powiązany z pierwszym. Nie wierzę w to, żeby wynik wyborów wpłynął w znaczący i, co najważniejsze, w trwały sposób na zachowanie rynków. Inwestorzy nie boją się ani Baracka Obamy ani Johna McCaina.
Krzych / 2008-11-01 20:11 / Płoteczka na forum
Z rosyjskiego parkietu wieje optymizmem
ika 01-11-2008, ostatnia aktualizacja 01-11-2008 16:46
Dzisiejsze sesje na dwóch największych giełdach w Rosji - RTS i MICEX, upłynęły pod znakiem wyraźnego wzrostu cen akcji.
Oba parkiety były w tym dniu czynne, gdyż odrabiałyponiedziałek, który będzie w Rosji dniem wolnym od pracy.Podobnie jak wtorek, kiedy to Rosja obchodzi swoje najważniejsześwięto narodowe - Dzień Jedności Narodowej.
Indeks RTS zyskał w sobotę 3,75 proc. i osiągnął nazamknięciu 802,39 pkt. Natomiast wskaźnik MICEX podskoczył o4,78 proc. - do poziomu 766,92 pkt.
To był już czwarty dzień wzrostów na moskiewskichgiełdach. Ich indeksy podskoczyły w ciągu mijającego tygodnia oprawie 50 proc.
-------------------------------------------------------------------
odrobili 50% - jak spadali bardzo głośno było forum wrzało , wstrzymane notowania itd.
obecnie cisza.Kogo to interesuje.
Mnie tak.
Krzych / 2008-11-01 20:18 / Płoteczka na forum
Indie znów ścięły stopy
01.11.2008 16:08
Indyjski Bank Rezerw nieoczekiwanie obniżył w sobotę stopy procentowe. To druga redukcja ceny pieniądza w Indiach w ostatnich dwóch tygodniach.
Główna stopa procentowa została obniżona z 8,0 do 7,5 proc. Dodatkowo władze monetarne zmniejszyły limity obowiązkowych rezerw z 6,5 do 5,5 proc. a także z 25 do 24 proc. obowiązkowy limit zaangażowania w państwowe obligacje dla pożyczkodawców.
W reakcji na te doniesienia hinduska rupia, która od początku roku straciła 20 proc. do dolara wzmocniła się o 0,4 proc. do poziomu 49,4575 za USD.

i jeszcze raz dodam że w nadchodzącym tygodniu dowiemy się jaki plan ratunkowy przedstawią Niemcy z Japonią.

Japonia, druga pod względem wielkości światowa gospodarka, ujawniła w czwartek szczegóły wartego 5 bln jenów (51 mld USD) pakietu pomocowego, a w Niemczech podobny program sięgający 25 mld euro (32 mld USD) jest na ukończeniu.
Taką wielkość w wywiadzie dla "Berliner Zeitung" wymienił Peter Struck, szef frakcji
parlamentarnej partii socjaldemokratycznej, która tworzy rządową koalicję razem z
konserwatystami kanclerz Angeli Merkel. Struck ujawnił też, że rządowy program zostanie
opublikowany w przyszłym tygodniu i będzie zawierał wiele posunięć zmierzających do
ożywienia gospodarki. Wśród nich wymienia się m.in. wsparcie dla producentów samochodów i przedsiębiorstw budowlanych, a także ulgi podatkowe dla spółek, zwłaszcza dotyczące inwestycji.
W Japonii dwie piąte programu ma być przeznaczone na bezpośrednią pomoc dla gospodarstw domowych, a jedna piąta dla władz lokalnych. Pozostałe środki rząd przeznaczy na zapewnienie małym firmom dostępu do kredytów i na ulgi podatkowe od kredytów hipotecznych. Plan przewiduje m. in., że każda czteroosobowa japońska rodzina do marca otrzyma jednorazowo 60
tys. jenów (nieco ponad 600 USD). Obniżone też będą opłaty za korzystanie z autostrad, aby zmniejszyć koszty transportu. Premier Taro Aso zapowiedział też, że planowaną podwyżkę podatku od sprzedaży wprowadzi za trzy lata.
Krzych / 2008-11-01 21:50 / Płoteczka na forum
dodam jeszcze
Działaniami globalnych inwestorów kierują teraz skrajne emocje, a nie chłodna kalkulacja. W niepewnych czasach wolą przechowywać kapitał w swojej walucie i na macierzystych rynkach.
Świat zapewne nie uniknie recesji. Symptomy osłabienia wymiany handlowej na pewno nie są dobrym zwiastunem, podobnie jak spadek popytu na surowce i produkty przemysłowe. Niepokoić może gigantyczny spadek indeksu Baltic Dry, pokazującego stawki frachtu towarów masowych. W ciągu kilku miesięcy stracił on ponad 90 proc., wracając do wartości z 2002 r. Trudna sytuacja banków powoduje, że niechętnie wystawiają one listy kredytowe, co utrudnia handel
.Z drugiej jednak strony wskaźnik cena/zysk indeksu MSCI EM wynoszący 9,7 wydaje się już dyskontować przynajmniej 30-procentowy spadek zysków spółek. Udział młodych gospodarek w światowym PKB jest znacznie większy niż przed 10 laty, a duża część amerykańskiego i europejskiego przemysłu znajduje się właśnie tam. Prognoza, że recesja i spadek zysków firm okażą się w tych krajach głębsze, niż na rynkach dojrzałych nie ma racjonalnego uzasadnienia. Inwestorzy przeceniają zależność koniunktury na młodych rynkach od zewnętrznego finansowania. Widać to wyraźnie na przykładzie Polski, która ma rozbudowaną bazę przemysłową, relatywnie niewielkie zadłużenie zagraniczne, spore rezerwy walutowe i zagwarantowany dopływ kapitału w postaci dotacji z UE, a została potraktowana jak kandydat na bankruta.
Można oczekiwać, że po zakończeniu przymusowego odchudzania bilansów funduszy hedgingowych sytuacja się uspokoi, czego symptomem będzie spadek zmienności oraz zastopowanie wzrostu jena i dolara. Wzrost notowań amerykańskiej waluty jest pochodną m. in. likwidacyjnego trendu na rynkach wschodzących, nie mając uzasadnienia w makroekonomicznych parametrach USA. Gwałtowny wzrost podaży kredytu ze strony Rezerwy Federalnej już przyprawia monetarystów o ból głowy i grozi scenariuszem stagflacyjnym. Jeśli notowania dolara zaczną odzwierciedlać te obawy, sytuacja młodych rynków poprawi się, także za sprawą ponownego wzrostu cen surowców.
W ostatnich tygodniach rynki dyskontowały apokaliptyczną wizję przyszłości. Jest spora szansa, że tym razem inwestorzy przesadzili. Po tak silnym spadku rynek akcji, a tym bardziej długu rynków wschodzących jest z pewnością godny uwagi. Inwestycja w fundusz obligacji tych krajów może się okazać strzałem w dziesiątkę, biorąc pod uwagę obecne kryzysowe wyceny. Z kupnem akcji można poczekać do momentu stabilizacji rynków i pojawienia się wyraźnych technicznych oznak poprawy. Warto pamiętać o uwadze klasyka ekonomii Johna Maynarda Keynesa, że irracjonalność rynku może okazać się bardziej długowieczna niż kapitał inwestora.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=ca7c9c6a-2c22-4f6f-931a-cb07a9dad65c&open=sec
Krzych / 2008-11-02 17:37 / Płoteczka na forum
witam w niedzielę
Fed może obniżyć główną stopę w okolice zera
Amerykańska Rezerwa Federalna może obniżyć benchmarkową stopę procentową w pobliże zera - poinformowała Janet Yellen, prezes Banku Rezerw Federalych z San Francisco.
"Jeśli chodzi o stopę funduszy federalnych to możemy iść tu jeszcze niżej" - powiedziała Yellen podczas sympozjum na University of California poświęconemu sytuacji na rynku hipotecznym i gospodarce USA.
poszukujący sensu / 80.238.99.* / 2008-11-02 18:12
Widzę, że piszesz sam do siebie. Uważaj abyś nie popełnił błędu zbytniego zaślepienia treściami Pana Kuczyńskiego. Jakiś czas temu doszedłem do wniosku, że wspomniany analityk naświetlając odpowiednio pewne fakty, a inne pomijając i bagatelizując, próbuje kreować rzeczywistość, czy też zachowania inwestorów. Nie zapominajmy, że z racji zatrudnienia nie można traktować go obiektywnego. Trzeba o tym pamiętać.
Myślę, że powinieneś rozszerzyć horyzont czytanych opinii i być bardziej krytycznym co do treści które czytasz. Powinieneś zacząć porównywać wypowiedzi tych samych autorów w dłuższym przedziale czasowym, co być może pozwoli Ci zaobserwować jak żaglują słowami, teorią, faktami. I tu przyznam, że pana Kuczyńskiego czytam od dłuższego czasu.
Skromność i dostrzeganie pewnych faktów, które zostały pominięte (nie mam złudzeń, że celowo), karzą mi być ostrożnym i liczyć się ze znaczącym prawdopodobieństwem testowania ostatnich minimów. Co do przedmiotowego analityka, moja aktualna opinia o nim jest taka iż uznał on jakiś czas temu iż dość już tych spadków i czas propagować tezę o zbliżający się wzrostach. A może to najzwyczajniej w świecie Pan Kuczyński potrzebuje odwrócenia trendu?
Krzych / 2008-11-02 18:56 / Płoteczka na forum
bo też szukam sensu , 99% prasy i innych wątków to recesja, krach , bankrutach i końcu świata.
Ponieważ większość nie ma racji to musi być jakiś optymista i ja nim jestem.
Zobaczymy jak zareagują w najbliższych dniach kraje Zatoki Perskiej.
Co do P.K to wkleiłem tylko jeden fragment który wydaje się przemyślany i realny nie wspomnę że poziom powyżej 1800 pkt. to dobry optymistyczny poziom a jesteśmy przed wynikami i one mogą doprowadzić do powrotu optymizmu i kapitału
Pieniądze z uni docierają coraz więcej poważnych kontraktów - czy mogę się trzymać mojej wersji ?
Wiem jutro może być z luką w dół ale japonia powinna odreagować spadki i plan pomocy przedstawiony przez rząd - jak złoty będzie się umacniał a surowce odreagują jedziemy wyżej. I tylko tyle czy to dużo?
Są zapaleńcy ktorzy się eksportują z postami bo siedzą w S-kach grając bardziej na psychice niż realiach ja tylko rąbek drugiej nielicznej strony dla porównania i nie podejmowania gwałtownych niezasadnych ruchów. Przemyśl wszystko i nie tylko emocje.
Piotreq / 2008-10-31 18:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Newconnectowcy co sadzicie o tej spoleczce?
http://gpwinfostrefa.pl/palio/html.run?_Instance=cms_gpw.pap.pl&_PageID=2&_OID=43&_Lang=pl&_RowID=1047054&category=11,36,31,32,33&_CheckSum=-95218364
Piotreq / 2008-10-31 18:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
znaczy ze tez wkleje:
29.10.2008 08:34
depesze
S4E wybrane dane finansowe za okres 01.01-30.09.2008r.

Nr: 23/2008
Zarząd Spółki S4E S.A. przekazuje wybrane dane finansowe za okres 01.01-30.09.2008r.:
- przychody za okres 01.01-30.09.2008r wynoszą 67.021 tys. zł i są wyższe o 182% od przychodów zrealizowanych w analogicznym okresie roku poprzedniego;
- EBITDA za okres 01.01-30.09.2008r wynosi 1.592 tys. zł i jest wyższa o 174% od wyniku EBITDA w analogicznym okresie roku poprzedniego;

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w trzecim kwartale 2008r Spółka wprowadziła do swojej oferty nową grupę produktów optymalizujących transfer danych w sieciach rozległych (akceleratory Stealhead firmy Riverbed) i rozpoczęła w tym obszarze pierwsze projekty sprzedażowe. Jednocześnie Spółka współdziałając ze swoimi partnerami handlowymi przeprowadziła w trakcie minionego kwartału kilkadziesiąt próbnych instalacji tych produktów u klientów końcowych generując w ten sposób potencjalne projekty na Q42008 oraz na rok 2009.
W związku z dynamicznym rozwojem, z dniem 1 września 2008r Spółka zmieniła siedzibę przenosząc się do większego, samodzielnego budynku, przy ul. Biskupińskiej 3B w Krakowie. W nowej siedzibie mieści się m.in. centrum demonstracyjne sprzedawanych przez Spółkę produktów oraz sala szkoleniowa.
W czwartym kwartale Spółka zrealizuje dostawy o znaczącej wartości m.in. do sektora publicznego oraz energetycznego. W chwili obecnej projekty te są w końcowej fazie negocjacji. Zarząd S4E S.A. będzie informował szczegółowo o tych projektach w momencie ich sfinalizowania.

Podstawa Prawna: § 3 ust. 1 Załącznika Nr 1 do Uchwały Nr 346/2007 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dnia 30 maja 2007 r. "Informacje Bieżące i Okresowe w Alternatywnym Systemie Obrotu."

kom ebi abs/
Krzych / 2008-10-31 18:00 / Płoteczka na forum
witam
wreszcie troche wolnego - moje zdanie od 04.11 do 14.11 spółki nasze zaczną się chwalić wynikami za IIIkw.i żadnej katastrofy nie będzie nawet jak Obama wygra.
Myślę że będziemy testować okolice 2200 - 2400 a pieniądze ładowane dla ratowania już nie tylko banków ale i gospodarki zrobią swoje.Najbardziej nerwowy okres mamy za sobą już będzie stabilniej.
poludnie / 89.174.89.* / 2008-10-31 18:15
no, mi wydaje, ze jak beda dobre wyniki to od 4 do 14 list. mozemy testowac nawet 2800

Krzychu, wyluzuj! w 3 tygodnie chcesz odrobic 4 miesieczne spadki??
Krzych / 2008-10-31 18:26 / Płoteczka na forum
20% dużo a zarazem przy spadkach po 5% dziennie to nie
Krzych / 2008-10-31 18:30 / Płoteczka na forum
zerknij co się dzieje ze złotowką pięknie się umacnia a jen traci na sile - rząd Japoni ma interweniować kto wie czy już tego nie robi.
Krzych / 2008-10-31 18:04 / Płoteczka na forum
spojrzałem na europę i amerykę - dużo zieleni widzę
ciekawe czy dobrałem ślicznotki - 0.78 ostatnia modyfikacja była ale kurs był 0.80 czy wzgląd do rachunku też macie dopiero po 21:00
wradko / 2008-10-31 17:26
Mam pytanie.
Zlecilem zakup 100 akcji z limitem ceny 10zł. Sprawdzam stan i po sesji okazuje się, że wpadła 1 akcja (słownie: jedna). W zleceniach widać "częściowo zrealizowane" i pozostał 99 sobie czeka. W tej chwili kurs mocno odskoczył w górę.
Czy może zdarzyć się, że pozostałe nigdy 99 nie zostanie zrealizowane?
wielki zderzacz hadronów / 2008-10-31 17:42 / Bywalec forum
jesli do konca ważnosci zlecenia:
nie spadnie do poziomu jaki okresliłeś jako max to na pewno nie.
Jesli spadnie poniżej, na pewno tak,
jesli spadnie na styk to być może - jesli wystarczy sprzedających dla Ciebie.
Też bym chciał teraz zaczynać tę zabawę
kris_s / 2008-10-31 17:31 / Bywalec forum
A jaki termin ważności zlecenia?
wradko / 2008-10-31 19:47
Termin do końca roku. Jeśli nie wpadnie nic więcej w tym terminie, to czy mogę jakoś to reklamować? Nie chciałem 1 akcji. Biorąc pod uwage prowizję jaką musze za to zapłacić...
kris_s / 2008-11-01 19:50 / Bywalec forum
A nie mogłeś złożyć zlecenia z limitem minimalnej ilości?
wuj leon / 2008-11-01 13:50 / portfel / Bywalec forum
tak możesz reklamować, u sprzedającego ;-)

Niestety prowizję będziesz musiał zapłacić. Następnym razem dla pewności bierz z prawej ;-)
Marzyciel / 2008-10-31 17:21 / portfel / Weteran 07/08
http://kryzys.mises.pl/2008/10/27/jesli-lehman-to-trup-to-kto-jest-najwiekszym-zombie/
Batman / 2008-10-31 16:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kolejna emisja pomocy bankom w USA ...

http://i.cnn.net/money/2004/09/02/news/funny/200_bill/fake_200_bill.jpg

oraz Bush po wyborach (z prawej) wraca do korzeni ...

http://www.wayodd.com/funny-pictures2/funny-pictures-bush-on-the-right-0vV.jpg
baTboy / 87.207.226.* / 2008-10-31 17:39
uznani powinni namawiac do kupowania, a nie straszyc, o dyskontowaniu zapomnieli ?
wielki zderzacz hadronów / 2008-10-31 17:43 / Bywalec forum
będą namawiać jak sie nakupią
styropian / 2008-10-31 16:37 / Tysiącznik na forum

2008-10-31 16:25:24 | Longterm [ Mostek Zwyciężymy! ]
rozchwiany? od Stycznia powtarzam że Obama to straszak
na giełdy a wall street nawet zaszantażowała rząd żeby
jej pomóc bo Murzyn może być prezydentem...jak uważasz
że na giełdzie nie można zmienić zdania to radzę Ci
zmienić szybko zajęcie:)

A gdzie Twoja wielka wiara kolego w MSZ i Zbyszka Opacha, już Polska nie jest Japonia 1970 r., bo Obama prawdopodobnie wygra wybory? Co z magiczną datą 2012? Zaskakujesz mnie każdego dnia. Ty największy wierny hossie rezygnuje? Inna sprawa, że nie widzę nic złego w tym, że Obama wygra. Koniec szytwnej zatwardziałej polityki Republikanów. Po co nam powtórka z ostatnich 8 lat. Potrzebne są zmiany.
Longterm / 2008-10-31 16:41 / Mostek Zwyciężymy!
A kto powiedział że rezygnuje? akcje będe trzymał...nie zrozumiałeś mnie drogi styropianie...ja zmienie po prostu nastawienie makroekonomiczne...Zbych Opach jeśli nie jest zmuszany przez mafię z przystawionym do głowy pistoletem do kolejnych zakupów po prostu wie więcej i wie że zarobi na MSZ...Polska 2008 = Japonia 1970 bo my zyskamy na tym kryzysie ale zagranica chora (Anglosasi) musi zastąpić zagranica zdrowa (Arabowie, Chińczycy, Hindusi)...
Longterm / 2008-10-31 16:43 / Mostek Zwyciężymy!
PS: także zanim napiszesz pomyśl bo możes kogoś żle zrozumieć i doprowadzić do katastrofalnych skutków...taka rada jak przyjaciela...dla gościa z planem:)
styropian / 2008-10-31 16:56 / Tysiącznik na forum
Zmieniasz nastawienie makroekonomiczne, a nie zmieniasz pozycji? :) Czy Polska to bezludna wyspa?:) Widzisz wydaje mi się, że Ty sam nie wiesz co piszesz. Raz piszesz jedno, innym razem coś jeszcze innego. Bywasz rozchwiany jak nasz indeks. Raz góra, a raz dół. Z całym szacunkiem życzę powodzenia. Pozdrawiam serdecznie.
Longterm / 2008-10-31 17:55 / Mostek Zwyciężymy!
znowu powtarzam że nie czytasz mnie uważnie...od stycznia zwracałem uwagę na Barracka Obamę i jego wpływ na giełdę..moje dzisiejsze uwagi są wyrazem przecież właśnie konsekwencji a nie rozchwiania...mój optymizm to Mc Cain a pesymizm to Obama...pozdro
Longterm / 2008-10-31 16:44 / Mostek Zwyciężymy!
PSII : moje uwagi dotyczą głównie United States...Polska może oberwać rykoszetem ale wątpie
Longterm / 2008-10-31 16:34 / Mostek Zwyciężymy!
ale jaja wyciągnęli bytom idealnie na 1 zł żeby ludzie jednak zapisywali się na nową emisję:) ale się uśmiałem
Longterm / 2008-10-31 16:35 / Mostek Zwyciężymy!
ale radzę się zapisać - dzisiaj ostatni dzień - pewnie wyciągną na 2 zł w krótkim czasie
flugo / 2008-10-31 16:31 / portfel / Dziecko hossy
bardzo ładny, zrównowazony wzrost Atona
fajnie ten tydzień sie kończy
Jaronero / 2008-10-31 16:29 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
Gratuluję bykom pięknej sesji... zostałem na spadkowych, ale po końcówce widzę że chyba wtopiłem ciut :)
flugo / 2008-10-31 16:30 / portfel / Dziecko hossy
wydaje mi sie,że przy swoich inwestycjach nie bierzesz pod uwagę forumowego wskaźnika- dzisiaj wyjatkowo aktywny- musiało urosnąc:))
Jaronero / 2008-10-31 16:32 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
zrypałem, ale nie pomogło :) Trzeba jednak brać poprawkę na Niego :)
flugo / 2008-10-31 16:35 / portfel / Dziecko hossy
PAN i WŁADCA światowych finansów:))
Kenobi / 2008-10-31 16:23 / Uznany malkontent giełdowy
Na kontraktach straszą, że chcą kupić...
Life / 2008-10-31 16:57 / Tysiącznik na forum
jaka ładna korelacja....no popatrz :))
...a na akcjach straszą że chcą sprzedać... :)))
Batman / 2008-10-31 16:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wyciągną dziś giełdę w Stanach w górę ... ostatni dzień miesiąca ... Bush osobiście będzie kupował akcje za pieniądze podatników, aby ten ostatni miesiąc przed wyborami nie przeszedł do historii jako najgorszy miesiąc za jego kadencji ... a jak już Obama wygra to będzie zwałka i będą mówili ... och te spadki ... to przez tego tam ... afroamerykanina ;-)
Longterm / 2008-10-31 16:28 / Mostek Zwyciężymy!
na jakby jeszcze młota zrobili na miesięcznej kresce to wogóle przeszedł by do historii jako Bush Uzdrowiciel
Batman / 2008-10-31 16:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bush Cudotwórca, Bush Zbawca, Bush Wszechmogący :))))))
Batman / 2008-10-31 16:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://timesonline.typepad.com/faith/images/2007/08/08/bush_3
sancho nielogo / 83.13.69.* / 2008-10-31 16:26
dokładnie:)
to że będą teraz wzrosty to było pewne "jak w banku" hehe
zobaczymy co od środy....
będzie na Obame
tak jak ludzie mówlil i pewnie mówią że spadki w Polsce są przez PO :)))))))
to się nazywa głeboka wiedza:))
_Borys_ / 2008-10-31 16:17 / portfel / Tysiącznik na forum
Zgadnijcie czyje to notaki:
http://bi.gazeta.pl/im/1/5869/z5869971O.jpg
Kenobi / 2008-10-31 16:14 / Uznany malkontent giełdowy
Kupujący znikli, zostali sami sprzedający...
clever81 / 2008-10-31 16:22 / Tysiącznik na forum
wyluzuj sie troche
clever81 / 2008-10-31 16:23 / Tysiącznik na forum
ktos kupił/sprzedał pakiet PKO na dogrywce za 16.5 baniek. Normalnie nie ma kupujących.
Batman / 2008-10-31 16:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dopiekło facetowi życie, postanowił się powiesić...
Zmajstrował stryczek, przymocował go do żyrandola, wlazł na stołek, wsadził głowę w stryczek, patrzy, a tu na szafie niedopita flaszka wódki stoi!
- Co się ma wódka zmarnować? - pomyślał sobie.
Wysunął głowę ze stryczka, przystawił stołek do szafy, patrzy, a tam jeszcze zapomniane pół paczki papierosów.
- O! - pomyślał - i życie zaczyna się układać!
człowiek znikąd / 2008-10-31 16:17 / portfel / "Trillium"
Rozmowa na pierwszej randce:
- Masz jakieś nałogi?
- Nie...
- A jakieś hobby?
- Lubię rośliny.
- O a jakie ?
- Chmiel, tytoń, konopie.
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy