Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Portfele forumowiczów - ile akcji, jakie spółki

Portfele forumowiczów - ile akcji, jakie spółki

Wyświetlaj:
Pablo / 2006-01-29 21:37 / "Uznany Gracz Giełdowy"
MPŁ 30%
Amiś 70%
hajdi / 83.9.43.* / 2006-01-29 21:25
U mnie
7BC 10%
MCI 14%
MNI 76%
jujo / 83.22.215.* / 2006-01-29 21:02
Chcialbym powrocic do publikacji portfeli tak jak kiedys proponowal Orzelek i moze jakby sie udalo takie publikacje warto by umieszczac na koncu kazdego tygodnia. Oto moj:

pko 20%
vrt 8%
ipl 8%
stf 8%
idm 7%
atm 7%
tet 7%
dwr 6%
tfm 5%
spy 5%
gtn 4%
tex 4%
pep 4%
hdr 4%
abg 3%
brs 3%
pce 3%
cash 2%

I kilka slow o papierach, choc namnozylo mi sie ich troche i przede wszystkim wymaga to uporzadkowania:

pko - Od poczatku stycznia kurs znajduje sie w kanale wzrostowym przy ograniczeniach na najblizsze sesje 32 -33.8 i zbliza sie pomalu do swojego szczytu. Moim zdaniem wkrotce bedzie on testowany. Pewnym problemem moga byc wczesniejsze wybory. Wydaje sie ze obecnie nawet rzad PIS-u z Samoobrona jest lepiej postrzegany przez zagranice niz nowe wybory, a wiadomo co w takich sytuacjach dzieje sie na WIG-20.

vrt - kurs od poczatku notowan znajduje sie w delikatnym trendzie wzrostowym. W ostatnim tygodniu mielismy nowy szczyt zakonczony doji po luce hossy. Na RSI pojawia sie dywergencja.

ipl - w ostanim okresie kurs odpoczywa po dynamicznej zwyzce. Ciekawie wygladaja sesje, nastepuje delikatny zjazd a nastepnie jest podciaganie kursu przy czym nie "jedna akcja" jak to miejsce na kilku papierach lecz zleceniami po kilka tysiecy sztuk. Widac tu umowione tranzakcje moim zdaniem.

i wiecej nie napisze bo kaza mi wylaczyc komputer (dziecko zasypia a ja stukam po klawiszach)
Chris / 85.221.204.* / 2006-01-29 19:57
Orzeł, dzięki za poradę przy variacie (czyżby teraz up do 17,00?), myslałem także o ibsys, ale po ostatnich spadkach i poniższej informacji -czyżby coś złego się szykowało - jakoś chyba dam sobie spokój. W piątek wskoczyłem w swissmed, no i mam nadzieję że teraz stx nareszcie ruszy, delikatnie wtopiłem na próchnie i czas odrabiać

Invar & Biuro System S.A. z siedzibą w Łodzi w dniu 25.01.2006 r. został poinformowany, że Dom Inwestycyjny Guziejewski & Albrecht S.A. z o.o. w Łodzi w wyniku zbycia akcji zmniejszył udział poniżej 5% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Spółki. Aktualnie Dom Inwestycyjny Guziejewski & Albrecht Sp. z o.o. posiada 1.269.360 akcji oraz głosów spółki I & B System S.A. co stanowi: - 5,70 % udziału w kapitale zakładowym Spółki, - 4,88 % udziału w ogólnej liczbie głosów. Podstawa prawna: § 69 Ustawy o ofercie publicznej Liczba stron: 1 Prezes Zarządu Henryk Kruszek
pitrunia / 83.28.48.* / 2006-01-29 18:19
co myslicie o capital urosnie do 200zł
emisja nowych akcji
Emocje / 213.134.160.* / 2006-01-29 18:42
Wartość jednej akcji wynosi nie więcej niż 6,0zł reszta to spekulacja i emocje. A potem będzie płacz i wiele samobójstw. Wariatów jak widać nie brakuje.
strokuś / 2006-01-29 16:09 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Leonardo, też liczę na stal (profil) - w piątek na świecie cały sektor stalowy rósł dzięki info o mittalu
technicznie stf jest gotowy do odpalenia na 12.5-13zł
stx pewnie też niebawem powtórzy 2.94
strokuś / 2006-01-29 15:13 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Obywatelu Kane, zgadzam się z Tobą co do ZKA - niebawem wchodzimy w strefę 20-21
ale do ZKA nie wolno tracić cierpliwości - 100% w pół roku i piękny trend zasługuje na więcej zaufania
strokuś / 2006-01-29 15:06 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Pablo, moim zdaniem Twoje kuchenki szykują się do wybicia
jeszcze chwilę może się im zejść, bo do pokonania mają nie tylko październikową lukę ale także linię długoterminowego trendu spadkowego
są to spore opory, ale z drugiej strony kurs ma solidne wsparcie długoterminowe na linii łączącej dołki z '98 i '03
a przy obecnej koniukturze na rynku jest mała szansa, żeby to wsparcie zostało pokonane
szczególnie, że możliwości aprecjacyjne złotówki słabną - w tym roku niektórzy wręcz obstawiają osłabienie (aż takim opytmistom, z punktu widzenie eksporterów, to bym nie był, ale fakt faktem, że dynamika wzmacniania złotego spada)
jest to o tyle ważne, że na wew. rynek AGD nie ma co specjalnie liczyć, jak już prezes prognozował (poza tym konkurencja w Polsce cały czas rośnie)
szansą jest więc eksport i stabilna złotówka - część inwestorów może już zacząć w to wierzyć (szczególnie że kurs jesiennymi spadkami zdyskontował już chyba zbyt wiele jeśli chodzi o pogorszenie wyników)
grudniowe obroty to potwierdzają
wyniki zdaję się, że za 2 tygodnie
myślę, że są 2 możliwości - obie z optymistycznym zakończeniem
pierwsza to że wyniki zostaną uznane za dobre i wtedy pokonujemy ww. opory
druga to taka, że wyniki będą uznane za słabe i kurs wraca na 19 zł, po to by dopiero stamtąd ponownie ruszyć w kierunku ww. oporów i tym razem je pokonać
strokuś / 2006-01-29 15:08 / Uznany Bywalec forum i giełdy
qrka... optymistą rzecz jasna :-)))
Pablo / 2006-01-29 15:23 / "Uznany Gracz Giełdowy"
dzięki Strokuś za analizę. Jest jeszcze też taka możliwość, która sprawdza się w najbardziej dynamicznej fazie hossy, że inwestorzy będą wyszukiwać niedowartościowanych spółek lokując w nie pieniążki zarobione na liderach obecnych wzrostów. I tu właśnie liczę na Amisia i MPŁ.
adam_inwestkap / 2006-01-28 13:49 / Bywalec forum
Z tym nieustannym wzrostem cen miedzi to oczywiście oszustwo. Obecna cena miedzi jest niższa niż na początku stycznia (proszę sprawdzić). Chiny już powołały specjalną instytucję aby nie przepłacać za miedź, więc można się spodziewać spadku cen. Po za tym niewielki wzrost zysku KGHM-u nijak się ma do wzrostu ceny akcji. Obecne C/WK dla KGHM-u wynosi 2.8 i jest przynajmniej o 30% za duże. Tak więc spekulacyjny bąbel na KGHM-e nie da się niestety uzasadnić ceną surowca.
Emocje / 213.134.160.* / 2006-01-29 18:46
Mądzry komentarz. Teraz będzie dystrybucja akcji KGHM w ręce początkujących na giełdzie. A potem jazda na dół. Myślę że do 50zł. Ale to za rok.
mysza / 2006-01-29 21:32 / portfel / Bywalec forum
aLE JESZCZ BęDZIE DYWIDENDA, KTóRA BęDZIE MUSIAłA BYć DOSYć DUżA-DO TEGO ZMUSZA kghm POLSKI RZąD.
Emocje / 213.134.160.* / 2006-01-30 07:31
bĘDZIE TO OSTATNIA OKAZJA DO POZBYCIA SIE TYCH AKCJI PRZEZ WIELKICH.
strokuś / 2006-01-28 12:54 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Pablo, wracjąc do tematu wróżenia z fusów, czyli przyszłość W20
jako że mamy cały czas trend wzrostowy to myślę, że obstawiając wzrosty szanse na trafioną prognozę są rzędu 70% - ot i cała tajemnica pseudosukcesu
także i teraz zaryzykuję te pozostałe 30% i napiszę, że w przeciągu przynajmniej miesiąca nie spodziewałbym się korekty rzędu 10%, a raczej kontynuacji wzrostów
czyli w aktualnej serii pochodnych nie wchodziłbym w krótkie
p. Koźlarek spodziewa się spadków w tym tygodniu - może i tak, ale nawet jeśli nastąpią to uważam, że zatrzymają się na najbliższych oporach w okolicach 2860 (-3%) lub w gorszym wypadku 2770 (-6%) i będzie to dobra okazja do wejścia w długie

pozdrawiam,
strokuś - p.. hipokryta ;-)
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy