Forum Forum inwestycyjneForex

Portfele naszej władzy

Portfele naszej władzy

Money.pl / 2005-11-17 16:31
Komentarze do wiadomości: Portfele naszej władzy.
Wyświetlaj:
TwinLight / 84.40.202.* / 2005-11-17 23:09
Witam wszystkich.
Wyliczanie komukolwiek majatku, i na tej podstawie ocena przydatnosci do rzadzenie badz nie jest przejawem glebokiej ignorancji. to moje zdanie.
Moje zdanie drugie :
Jestem przeciwnikiem rzadow PiS w jakichkolwiek konfiguracjach koalicyjnych. Ale w tym przypadku chodzi mi o wzgledy polityczne a juz najbardziej o wzgledy merytoryczne.
Co do prof. Religi - nie mnie oceniac czy przyjmowal gratyfikacje "dziekczynne" czy nie - jednak faktycznie jest jednym z najwiekszych kardiochirurgow na swiecie, i chocby z tej racji w innym kraju bylby milionerem. Nie popadajmy w skrajnosci i nie nazywajmy kazdego biznesmena czy innego czlowieka ktory posiada szokujacy wedle nas majatek zlodziejem. ale takze nie wolno nazwac nieudacznikiem czlowieka ktory nie posiada chocby skromnego majatku. nie tymi drogami liczy sie wartosc osoby ludzkiej.
Mnie osobiscie majatek takiego rzedu jak profesora Religi nie szokuje, ani tez majatek premiera nie sklania do myslenia o nim ze nie jest urzedu swego godny. Utrzymywanie iz czlowiek taki nie bedzie dobrym gospodarzem Panstwa jest mylne, poniewaz Panstwo nie samym pieniadzem stoi. Choc twierdze ze Pan Marcinkiewicz premierem dobrym nie bedzie, lecz to juz zupelnie z innych powodow. Oczywiscie moge zrozumiec iz dla niektorych ludzi wielkosc konta w banku jest jedynym wyznacznikiem wszystkiego lecz ja takim ludziom wspolczuc moge, jedynie ;)
Mam pytania do Pana Tulkasa :
W jakim, albo w jakich okresach starozytnosci, i w jakich to panstwam funkcjonowal model sprawowania wladzy taki o jakim Pan mowi ? Pytam o to dlatego zeby sprawdzic czy nie posluguje sie Pan wylacznie stereotypem i czy Pana zdanie nie wynika z ignorancji dla jakze pouczajacej i wymagajacej scislosci dyscypliny wiedzy ?
Pytanie drugie :
Co Pan rozumie jako nieprawidlowosci w zarzadzaniu "organizmem" tak wielkim jak Panstwo ?
Na zakonczenie powiem tylko iż bylem wychowywany przez samotna matke, markowe dzinsy ogladalem na wystawach. Teraz jestem czlowiekem "ufnie" patrzacym w przyszlosc, a juz napewno w tę majątkową. Moje doswiadczenia zyciowe nauczyly mnie obiektywizmu w postrzeganiu swiata. nigdy takze nie osadzam czlowieka po miejscu w ktorym sie znalazl - jedynie po jego dzialaniach.
Przykro mi iz Polska znalazla sie pod rzadami obecnych sil politycznych, ale to juz temat na inny "temat" .
Pozdrawiam serdecznie.
George / 83.25.212.* / 2005-11-19 09:31
Nie wiem wiele o s tarożytnych zasadach sprawowania władzy, ale np. w takiej Francji przed nieszczęsną Rewolucją Francuską niektóre urzędy publiczne były do kupienia w przetargu. Kto miał kasę i dał więcej, mógł zostać np. burmistrzem, czy jak to się u nich nazywało merem. Poborca podatkowy którego zadaniem było dbać o egzekucję należnych królowi podatków był wybierany spośród zwykłych obywateli i zmuszany do pełnienia tej niewdzięcznej funkcji. Taka procedura miała ten plus, że poborca starał się przyzwoicie wypełnić swoje obowiązki, bo być może w przyszłym roku funkcję tę obejmie jego sąsiad i co wtedy? Chytre to było i skuteczne.
samotna matka / 200.30.217.* / 2005-11-18 23:08
Dziękuję...;o) Mnie także przykro za to, że właśnie te "siły polityczne" znalazły się u steru. Myślę, że nic dobrego z tego nie wyniknie. A dziękuję, bo nareszcie choć jedna kulturalna i rzeczowa wypowiedź, budząca szacunek w czytelniku, wśród tego steku inwektyw i bezsensu. Ja jestem samotną matką dorosłego syna, z którego jestem bardzo dumna i który, wydaje mi się, jest chyba podobny do Pana. A do prof.Religi mam ogromny szacunek i sądzę, że przy swojej wiedzy, ogromnej pracy i doświadczeniu, także za granicą, w każdym innym kraju miałby majątek wielokrotnie przewyższający ten, którym aktualnie dysponuje. Dlaczego tak wielu wśród nas zawistników z ogromnymi lukami w wykształceniu, obyciu, kulturze? Pozdrawiam serdecznie.
bromba / 83.29.221.* / 2005-11-26 11:29
Zlustrowaniu finansowemu powinni podlegac głównie odchodzący z danej funkcji a nie Ci co przychodzą... ciekawe ile zarobili, zapewne Twoi ulubieńcy, z SLD... odchodzącej władzy nikt nie zlustrował... a tai Oleksy złożył oświadczenie majątkowe na 6 miesięcy przed końcem kadencji sejmu jako oświadczenie na koniec kadencji... no i przez 6 miesięcy może robić co mu się żywnie podoba bo już oświadczenia nie będzie składał... to jest obrzydliwe !! łe.... szmaciarze z SLD....
marbelan / 83.16.0.* / 2005-11-18 15:50
Celem jawnych oświadczeń majątkowych ludzi sprawujących władzę nie jest ocena ich przydatności do rządzenia, tylko kontrola ich majątku w czasie rządzenia. Po co? No to chyba wiadomo..
TwinLight / 84.40.202.* / 2005-11-19 00:50
Zgadzam sie calkowicie.
Moje obiekcje dotycza jedynie "krwiozerczych" wypowiedzi na tymze forum. Wiekszosc wypowiadajacych sie porusza sie niestety na jakby innej plaszczyznie rozumowania. ze zwyklej informacji zrobiono bulwarowa pozywke dla populistycznych hasel.....no wlasnie, tylko jakich to hasel ?
Pozdrawiam.
Sławek / 195.82.184.* / 2005-11-17 23:08
Co byście tu nie napisali zatrważające jest właśnie to że przez najbliżesze 4 lata Polską będzie rządzić ekipa, która przez całe swoje życie do niczego nie doszła (no może za wyjatkiem profesora). Taki rząd to moze becikowe wprowadzić, a nie gospodarkę ożywić. Także panowie sponosrzy - ustawa już nie za miliony... 10-20 tysięcy wystarczy...
bromba / 83.29.221.* / 2005-11-26 11:31
no, ekipa która odeszła mogła być określona jako grupa ludzi która do czegoś doszła... tylko pytanie w jaki sposób, czy aby na pewno legalny ?
kangur / 193.128.25.* / 2005-11-18 10:58
Ostatnie 4 lata rządziła ekipa, która do czegoś doszła. I co było lepiej ?
Ciacho / 83.29.48.* / 2005-11-17 20:21
no i co z tego ... że ten ma wiecej , a drugi mniej .... skoro mają immunitet i nic im sienie stanie, bo przepisy mogą sobie nagiąć. Powinni siewytłumaczyc skąd mają pieniądze i powinni ich kontrolowac niezależnie przez specjalne słuzby, a w razie łapówki... przepadek całego mienia !!!!!!
podatnik / 194.63.133.* / 2005-11-17 19:57
a ja jestem ciekawa skąd Religa ma tyle pieniędzy...w końcu to TYLKO kardiolog z tytułem profesora...daje do myślenia
emerytka / 83.238.171.* / 2005-11-19 00:01
A ja jestem ciekawa skąd pozostali maja takie majątki, bo Religa mnie nie dziwi, On może zarabiać na publikacjach i wykładach, a inni? Co ma do powiedzenia Wasermann, jak się zarabia 145.000 rocznie? Zastanówcie sie nad majątkami pozostalych ministrów tuch "biedaków" z PiS.
baba / 84.10.43.* / 2005-11-18 10:14
o! błąka się jakas szara komórka, czy to nie twoja? całkiem nie używana...
George / 83.25.212.* / 2005-11-19 09:19
Czy ta DEGRĘGOLADA to po prostu degrengolada? Czy może coś innego?
baba / 84.10.43.* / 2005-11-19 00:10
całkiem niezła ksywka: degręgolada... taki podpisik to teraz tak na roboczo czy od dawna uzywany?
zżera cię podatniku jeden zawiść, ale tak to już jest, że każdy sądzi według siebie... Freud też miałby coś do powiedzenia: chciałoby się gdzieś nałapać jakiejs kasy ale nikt nie chce dać? przeszczep komuś serce albo wykonaj jakąś sztuczną zastawkę to może cię zauwazą
podatnik / 194.63.133.* / 2005-11-19 08:23
ktoś musi być mądrzejszy i w porę wycofać się... stosuję zasadę, że mowa jest srebrem a milczenie złotem...miło się "dyskutowało". Pozdrawiam BABO
sonijka / 84.40.209.* / 2005-11-18 09:20
TYLKO KARDIOLOG??????????????????????????????????????????????????

CHYBA PO PROSTU ODPUSZCZE CZYTANIE DALEJ TYCH KOMENTARZY...;/
g.v / 83.27.96.* / 2005-11-20 04:18
Co dziesiąta osoba na tym forum nie wie kim jest kardiolog, więc nie przejmuj się. Na forach onet-u jest taką niewiedzą cechuje się co trzecia osoba.
JP / 217.116.100.* / 2005-11-17 21:18
Nie dasz rady... z tym mysleniem.
Miłka / 195.187.102.* / 2005-11-17 20:42
Taki kardiolog jak prof. Religa może nieźle zarobić choćby prezentacjami na różnych konferencjach, jeśli organizatorzy chcą mieć sławy, płacą nieźle, więc 0,5 mln zł z nóg nie powala.
Zastanawiam się, czemu ta lista taka krótka? A gdzie Wassermann? Czyżby jego majątek był równie tajny, jak zakres obowiązków?
/ 83.142.122.* / 2005-11-22 23:04
Miłka, chyba Ci się przeglądarka zacięła bo Wassermann jest na dole ;-)
konserwatysta_s / 217.153.163.* / 2005-11-18 17:27
Nie czepiam się prof.Religi. Ale wy macie problemy albo z czytaniem albo z liczeniem. Poza nieruchomościami prof. ma około 1, 4 mln zł, a nie 0,5 mln. Same obligacje to 637 mln. Jak wy liczycie te 0,5 mln?
a / 80.48.97.* / 2005-11-17 16:31
To straszne, serio.
Jedynie profesor Religa daje gwarancje, że nie będzie pracował dla pieniędzy. Dla reszty towarzystwa udział w rządzeniu może być ostatnią szansą zdobycia jakiejkolwiek pozycji finansowej, szansą, której bedą się kurczowo trzymać. 30 TPLN oszczędności premiera (osoby po 40-stce) to kiepskie podsumowanie jego dotychczasowej efektywności w zarabianiu na własne utrzymanie
K&K / 83.18.243.* / 2005-11-18 23:02
Naiwny jesteś bo być może młody. Nie ma na świecie tak bogatego człowieka który nie chciał by mieć jeszcze więcej.
Wprost przeciwnie, ci co mają dużo na ogół mają jeszcze większe apetyty. (Nie jest to przytyk do prof Religi, jedynie stwierdzenie faktu). Najwięcej przekrętów i afer korupcyjnych na świecie dotyczyło ludzi bardzo bogatych.
Znawcy przedmiotu mówią nawet, że robienie pieniędzy jest jak narkotyk i nigdy się nie ma dość. To jest po prostu styl bycia, a nie kwestia potrzeb.
Pośrednik mieszkaniowy / 195.187.102.* / 2005-11-17 20:52
Jak się jest nauczycielem, ma żonę nauczycielkę i 3 dzieci, to i 30 tys. zł trudno zaoszczędzić. Inni niby mają małe oszczędności w złotych, ale zdolność kredytową mieli i to na nie małe pieniądze. To samo Ziobro: 10 tys. zł oszczędności i 20 tys. zł debetu na ROR? Ja mam debet przyznany do wysokości miesięcznych wpływów na rachunek. Wygląda na to, że jedni mają pieniądze w momencie pisania deklaracji majątkowej, a drudzy - tak przypadkiem - właśnie w tym momencie mają duże długi.
Nie wiem, czemu, ale bardziej ufam tym pierwszym:
- ani się nie wstydzą, że coś oszczędzili (to takie niepolskie, u nas każdy cienko przędzie, każdemu się coraz gorzej powodzi i wszystko się nie opłaca),
- ani nie "manewrują", żeby mieć mało (kiedy czytam, na ile wyceniają swoje domy i mieszkania, mam ochotę pójść do takiego i zaproponować kupno za podaną w deklaracji wartość, to byłby złoty interes skupić te wszystkie domy za 200 tys. zł i mieszkania za 75 tys. zł).
baba / 84.10.43.* / 2005-11-17 18:41
a ty "a" jesteś bezwzględnym japiszonem goniącym za pieniędzmi w tym wyścigu szczurów i masz na koncie krocie, i te marniutkie 30 tysiaków nie umywa sie do twojego majątku. z taką pogardą wyrażasz sie o tych co mają mniej niż to co ciebie satysfakcjonuje :-P
kinga / 83.25.233.* / 2005-11-20 23:54
nich bedą ministrami ci co cos maja może za to mniej będą chciwi,dla mnie Ci co maja długi ,pożyczki na tych uważać.
baba / 84.10.43.* / 2005-11-19 23:12
następny z rozbuchanym ego?
Tulkas / 193.111.166.* / 2005-11-17 19:04
W starożytności do władzy dochodzili ludzie o okreslonym statusie majątkowym - bo za sprawowanie władzy nie otrzymywało się żadnych pieniędzy. Ale i tak się ludzie "pchali" do władzi, bo chodziło o prestiż. Dzisiaj prestiż mają "gdzieś", bo chodzi im głównie o kasę (łapówki, przekręty, itp.). DLatego tez zgadzam się z "a", że ludzie przy władzy mający zaledwie 30 tys. zł oszczedności, to mizerna gwarancja władzy dla prestiżu, a nie dla zarobienia duużej kasy. Aby miec pewność, że niezaleznie od kasy chodzi o dobro kraju, itp., powinno się wprowadzić 100% odpowiedzialność majątkową plus karną za wszelkie przekręty i nieprawidłowości w zarządzaniu - bądź co bądź - Naszymi pieniędzmi.
Mikis 934 / 84.10.227.* / 2005-11-18 19:23
Słuszna uwaga, a ponadto w np. Republice Weneckiej doża składał przysięgę, że ... dziś żaden z naszych dzisiejszych polityków pod żadnym z tych licznych punktów przysięgi doży podpisać by się nie chciał. Republika wówczas była silna. Zadanie dla ciekawskich. Jak brzmiała przysięga doży?
real / 81.219.244.* / 2005-11-18 00:32
Za przekręty odpowiedzialność karna - OK. Ale z odpowiedzialnością majątkową bym nie przesadzał. Kto pracując u kogoś w firmie odpowiada własnym majatkiem jak mu coś nie wyjdzie? Co do wynagradzania polityków wprowadziłbym odroczony termin zapłaty - za efekty rządzenia. Są pozytywne efekty przeliczalne na PLN - jest cała wypłata poselska lub ministerialna + premia za np. oszczędności budżetowe, nie ma efektów - ryczałt na wyżywienie i zakwaterowanie. Skończyło by się bicie piany w Sejmie i przejadanie w restauracjach pieniędzy podatników, a na posła kandydowaliby ludzie, którzy naprawdę mają dobre pomysły, wiedze i doświadczenie w ich realizacji.
Pozdrawiam wszystkich marzycieli.
K&K / 83.18.243.* / 2005-11-18 23:15
Dobrzre, że przynajmniej na końcu pan real się zreflektował iż to tylko marzenia.
Przecież to rządzący ustanawiają prawo, a zatem jak mogli by ustanowić prawo które byłoby przeciwko nim. Przecież nie są samobójcami.
Jeszcze zdrowy / 83.22.245.* / 2005-11-17 20:37
Biedna słuzba zdrowia, Religa dostawał w różnych walutach lapówki , to i ma różne konta. On nie jedyny wszscy lekarze jednakowo zakłamani. Zaden ze znajomych mi lekarzy nie jeździ do pracy tramwajem, a tylko jedna znajoma mi lekarka nie zatrudnia pomocy domowej. Wszyscy inni mają cchałupy, że głowa boli. Zapytajcie jeszcze Religę ile przepił - będziecie mieli obraz służby zdrowia.
szeryf / 83.29.184.* / 2005-11-18 18:48
Mam nadzieje ze kiedys cieżko zachorujesz i bedziesz musial wydac wszystkie oszczednosci na leczenie! Jak bys miel wziac na swoje barki odpowiedzialnosc za czyjes zdrowie i zycie palancie to nie zrobil bys tego za 980zl miesiecznie! Jeszcze zdrowy?! mam nadzieje ze juz wkrotce chory i splukany!
marbelan / 83.16.0.* / 2005-11-18 15:53
Biorąc pod uwagę dokonania profesora to jego majątek wydaje mi się skromny. Gdyby pracował w trochę innym kraju miałby pewnie kilka razy więcej.
baba / 84.10.43.* / 2005-11-18 11:06
i oczywiście na wszystko masz dowody i już złożyłeś doniesienie do prokuratury..
Stefania / 83.82.217.* / 2005-11-17 23:32
Nie pakujmy wszystkich do jednego worka.Jedz do kliniki Prof.Religi i sproboj dac w lape a dostaniesz po lapach.Zajma sie tam Toba jak jakims VIP-em!Docencie to,ze pokazal co ma a nie udaje np.magistra.Smutny to kraj....Pozdrawiam,Stefania
mn / 217.113.228.* / 2005-11-17 23:42
to co ma pan Religa to nic w porównaniu z niektórymi posłami samoobrony.nie twirdzę ze sa złodziejami ale nie chce mi się wierrzyć że zdobyli te pieniadza legalnie.
Wadolek / 80.53.183.* / 2005-11-18 18:31
Chyba najzywsze forum kiedykolwiek sie ukazalo na portalu emoney... Kto ile , za co.. paczcie na swoje i starajcie sie miec jak najwiecej , idac legalna sciezka.. Jezeli dla was to jest trudne , badz niemozliwe to napewno ludzie ktorzy "maja" , mieli wiecej, szczescia, sprytu, znajomosci i cwaniakowali wiecej niz wy zeby zyc w "dobrobycie". Pracujcie i oszczedzajcie a bedziecie mieli tez pieniadze a nie podniecacie sie innymi i ehhhh wogole.. WEZCIE SIE ZA ROBOTE DO CHO....Y!!!
real / 81.219.244.* / 2005-11-22 23:43
Amen!!
IZ / 85.128.108.* / 2005-11-18 22:42
Wydaje mi sie , ze kto napisł prawde ten napisał pozostali strasznie biedni, a może nie gospodarni.
To jak bedą rządzić krajem, jeżli nie potrafili zadbać
o siebie.
Należałoby przedstawić jeszcze oświadczenia majątkowe małżonek ( prawdziwe ).
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy