Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Poseł PiS wieszczy ogromny kryzys. "Fala tsunami może przyjść na przełomie 2016 i 2017 r."

Poseł PiS wieszczy ogromny kryzys. "Fala tsunami może przyjść na przełomie 2016 i 2017 r."

Wyświetlaj:
XXXXXXXX458 / 91.216.213.* / 2016-02-29 17:34
Były ekonomista SKOKU wszystko jasne.
wujek Fester / 176.221.125.* / 2016-02-29 17:33
Niepotrzebnie się gość wysila, nikt nie przyjdzie do SKOK-ów z kasą i po kasę. Czarno widzę ten interes.
jiawod / 5.172.235.* / 2016-02-29 17:33
to ustalmy

to wtedy wybierzemy nowego hitlera i wszyscy wypowiedzą wojne odpowiedzialnym za kryzys czyli stanom zjednoczonym i niemcom ojczyźnach spekulacji na cały świat im nie starczy atomówek
Pedro455 / 87.205.28.* / 2016-02-29 17:30
Pedro 2016-01-14 (21:57) - oto moja wypowiedź sprzed 1,5 miesiąca:
Napiszę kilka zdań na temat najbliższej przyszłości Polski i Polaków. Dotychczasowe, moje opinie, w podobnych kwestiach, się sprawdzały. Obecny obóz rządzący znalazł się w niezwykle trudnym położeniu. Obecna sytuacja w Europie i na Świecie, utrudni w znacznym stopniu osiągnięcie celu, jaki zaplanował rząd. Zbliżające się załamanie gospodarcze i krach finansowy znaczących gospodarek światowych, a także niestabilna sytuacja na naszym kontynencie, z powodu napływającej fali imigrantów z Bliskiego Wschodu, spowolni rozwój gospodarczy strefy euro i zahamuje wzrost PKB. To będzie miało negatywny wpływ na polską gospodarkę i finanse państwa. Do tego dojdą pewne zawirowania w samej Unii Europejskiej i niesprzyjający naszemu krajowi klimat, nadciągający z Brukseli. Zadłużenie będzie rosło, ceny zaczną zwyżkować i coraz trudniej będzie się żyło przeciętnemu obywatelowi. W ciągu najbliższych dwóch lat, w sposób wyraźny, zwiększy się deficyt finansów publicznych i zacznie brakować pieniędzy na najważniejsze cele społeczne. To wszystko może doprowadzić do niezadowolenia i utraty zaufania społecznego wobec władzy.
Przemo1983 / 178.36.248.* / 2016-02-29 17:37
Każdego roku o każdej porze można cos takiego napisać. To żaden problem wieszczyć katastrofę. W Polsce katastrofa moze sie wydarzyć z powodu działań rzadu a nie czynników zewnętrznych. Dla mnie obecna władza to zbiór miernot i nieudaczników na czele z Morawieckim który zarobił 36 mln a zostało mu 8. To jest jedyne prawdziwe zagrożenie reszta to zwalanie własnej nieudolności na karb 'czynników zewnetrznych', 'wrogich sił', 'pazernych banków' itp. Poza tym pan Szewczak jak go czytam to od 8 lat wieszczy katastrofę która dotychczas nie nadeszła. Za PiS-u jest szansa ze jego przepowiednie sie spełnia.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Inny TJ / 83.10.100.* / 2016-02-29 17:29
Banki powinny być instytucjami NON-PROFIT, bo żadnego zysku SAME nie wypracowują!

Brzmi dziwnie? Spróbujmy przemyśleć to wszystko bez obciążeń wbitymi nam w głowę stereotypami. Jeśli na coś patrzysz i tego nie rozumiesz, to znaczy że stoisz za blisko! Taki głos w dyskusji …

PIENIĄDZ SAM NIE JEST TOWAREM! Funkcją pieniądza jest ułatwienie wymiany dóbr i usług.
Instytucje obecnie zwane bankami, są w rzeczywistości fasadami dla HANDLARZY PIENIĄDZEM. Spekulanci są pasożytami żerującymi na wymianie między ludźmi. Narzucany przez nich haracz fałszuje rzeczywistą wartość pieniądza i przez to wypacza funkcjonowanie mechanizmów gospodarczych. Handel pieniędzmi powinien być tak samo zabroniony i ścigany jak handel narkotykami czy napady rabunkowe.

MNOGOŚĆ „BANKÓW” MA DAWAĆ WRAŻENIE WOLNOŚCI WYBORU. W rzeczywistości, ma jedynie dostosować je do swoich potencjalnych ofiar. W inny sposób ściąga się haracz z biednego emeryta, a inaczej z zamożniejszego przedsiębiorcy. Słabszy fizycznie drapieżnik potrafi zabić silniejszą ofiarę wstrzykując mu jad paraliżujący jego system nerwowy, wzrok, mózg. Dlatego jesteśmy ogłupiani tysiącami reklam, za które sami zresztą płacimy!

BANKI SĄ POTRZEBNE ZE WZGLĘDÓW FUNKCJONALNYCH. Trudno trzymać gotówkę zakopaną w ogródku, czy płacić workiem kartofli u fryzjera. Kiedy jednak (na przykład) powierzając bankowi pieniądze otrzymuję 2%, a pożyczając od banku płacę 14% (2% marża = koszty banku, 2% - koszt pozyskania PIENIĄDZA, 10% - zysk banku), to ja się pytam: za co jest to 10%? Pieniądze, które od banku pożyczyłem, są własnością takiego samego Kowalskiego jak ja. Więc za to, że mój sąsiad Kowalski pożyczył mnie Kowalskiemu pieniądze za pośrednictwem banku, „bank” wziął 10%. Chyba słyszeliście o „chwilówkach” itp. Oprocentowania mogą sięgać SETEK %!.

KTOŚ POWIE – TO JAK TO MA DZIAŁAĆ? Przecież bank też ma koszty. Słusznie. Po to jest marża! Ja wkładam pieniądze do banku. Bank pożycza moje pieniądze komuś innemu. Pożyczający spłaca kwotę + oprocentowanie + marżę. Kwota podstawowa + oprocentowanie w CAŁOŚCI wracają do mnie. W banku pozostaje marża pokrywająca koszty działalności, takie jak utrzymanie placówek, płace, rozwój i wszystko co niezbędne, ale BEZ ZYSKU! Zysk należy do właściciela, a nie do pośrednika.

JAK TO ZROBIĆ? Wystarczy że państwo, które powinno przecież być strażnikiem pieniądza, taki PRAWDZIWY bank udostępni obywatelom. Udostępni na tej samej zasadzie, jak czuwa nad drukiem pieniądza. Proste.

Ten lichwiarski PROCEDER HANDLU PIENIĘDZMI trwa w mniejszym lub większym stopniu od początku istnienia pieniądza. Są i tacy, którzy zrobili sobie z tego właściwie religię narodową. Na banknotach opanowanego przez nich pewnego kraju powinni napisać „In GOLD we trust” (udamy złotu) zamiast „In GOD we trust” (ufamy Bogu). Doprowadza to cyklicznie do zapaści gospodarczych. Kolejna zapaść jest tuż, tuż. Być może po niej coś się zmieni …
Ekonomista filozof / 31.6.219.* / 2016-02-29 18:11
Taka jest niestety prawda, taki jest świat, pełen nonsensów. W naturze wszystko jest proste a człowiek działa wbrew naturze. To wszystko zmierza do wielkiej zagłady.
ja933 / 89.75.42.* / 2016-02-29 17:44
Dobrze, że nie wiesz jak i na czym naprawdę banki zarabiają. Gdyby było tak jak piszesz, że jest, to byłoby na prawdę dobrze:).

Już na samych kredytach jest zupełnie inaczej, a niektóre produkty bankowe (choć na szczęście raczej nie w Polsce) są rozumiane tylko przez nielicznych.
Bolesław / 108.171.129.* / 2016-02-29 17:43
Całkowicie nie masz racji.
Pieniądz jest towarem - z definicji - pieniądz to towar o najwyższej płynności.
Banki nie pożyczają pieniędzy 'Kowalskiego' który je tam zdeponował - tak było w średniowieczu. Banki kreują pieniądz - dosłownie - po prostu je drukują. Kazdy kto bierze kredyt otrzymuje 'puste' pieniadze - pod zastaw dóbr które kiedyś wyprodukuje - i będzie musiał oddać.
Przyczyną kryzysów jest nadmierna akcja kredytowa, a przyczyna tej akcji ludzka chciwość. Kazdy chce mieć coś na co go nie stać.
Elka420 / 83.13.153.* / 2016-02-29 17:26
Żadna nowość, jedynie potwierdzenie tego co Nas czeka. Masoni zawładnęli światem, i tej całej finansjerze bankowej , wymyka się z pod kontroli burdel, którego narobili .Teraz wywołają kilka wojenek i przykryją to całe bagienko ludobójstwem.
stara Reperecka / 31.2.93.* / 2016-02-29 17:24
Już propagandysta szykuje grunt pod padaczkę finansową made in pis. Na kogoś trzeba zwalić niekompetencje.
Pap / 83.145.168.* / 2016-02-29 17:22
Może to wcale nie być taka bzdura.
Wtedy (2008) wybuchł kryzys, ale gospodarki miały zupełnie inne wskaźniki (patrz Chiny).
Zamieciono wszystko pod dywan - niestety...
Za to teraz wskażniki sa znacznie gorsze (znowu także Chiny), dochodzi problem imigracyjny...

Może być niezła jazda, ale co my tam wiemy...
nk / 77.255.32.* / 2016-02-29 17:20
Ten pajac razem z Biereckim śmie się jeszcze odzywać. SKOKI są przykładem działalności tych pseudo ekonomistów
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zz127 / 87.207.57.* / 2016-02-29 17:14
jak nie popieram pis tak pan poseł ma racje IDZIE KRACH FINANSOWY JUZ CZAS pompowanie w us nic nie dało teraz masakra
TW Rockefeller / 31.174.31.* / 2016-02-29 17:12
W sumie ten czlowiek nic nowego nie powiedzial. Obecnie jest odliczanie do finansowego krachu, ktory przycmi jak slon mrowke, tego co doswiadczylismy w 2008 i 2009 roku. Czytalem niedawno, pare miesiecy temu wypowiedz jednego z panow rodziny Rockefeller, kryzys w sumie mial nastapic na jesien zeszlego roku 2015, ale jakims cudem zostal "opanowany?" "Zahamowany?" Na tymczasem. Takze szykujcie sie na rzeczy, ktore Wam mogly sie tylko snic.
japa109 / 64.40.247.* / 2016-02-29 17:12
No i mamy juz pierwsze przymiarki do szukania winnego ! Zdaje sie, ze nawet "zielonej wyspy" nie bedzie!
wart / 83.4.85.* / 2016-02-29 17:10
SKOK pod nadzorem PIS, wyprowadziła więcej funduszy, niż wszystkie grzeszki PO i SLD.
jerry / 89.69.226.* / 2016-02-29 17:09
Włącznie ze skokiem do którego dopłacamy płacąc na BFG.

Najnowsze wpisy