Forum Polityka, aktualnościPolityka

Posłowie na zasiłku

Posłowie na zasiłku

Money.pl / 2007-10-03 07:47
Komentarze do wiadomości: Posłowie na zasiłku.
Wyświetlaj:
Elendir / 2007-11-06 21:12 / Łowca czarownic
To nie w tym jest problem że posłowie dostają zasiłki, lecz w tym że jest ich dużo oraz że głosuje się na listy a nie na konkretne osoby. Jakby posłów było mniej, każdy mógłby pochwalić się poparciem przynajmniej w okolicy 1% w skali kraju, to ja nie mam nic przeciwko nawet wyższym pensją lub zasiłkom.
Zszokowany !!! / 83.24.99.* / 2007-10-14 20:11
Ludzie, jakim prawem oni dostają te zapomogi z Sejmu?! Czy jakikolwiek obywatel, który nie może powiązać końca z końcem, zgłasza się do swojego byłego pracodawcy z prośbą o zapomogę?
iguana / 91.192.57.* / 2007-10-04 18:12
SKANDAL
S K A N D A L !!!!!

Jezeli rodzina posła ma 500zł/miesiąc/1 osobę (??? jakim cudem???), to taki człowiek nie powinien zostac dopuszczony do kandydowania do sejmu - czyż nie jest podatny na łapówki? Przecież w ciagu kadencji musi "urządzić" siebie i rodzinę na resztę zycia......... gdzie czas na zajęcie się sprawami całej Polski? Może PiS zająłby sie sprawdzaniem majątków (rozrostu majątków w okresie kadencji) posłów i zaczął od swoich?
jm1 / 90.156.57.* / 2007-10-04 17:28
Jak poseł, który ma diety kilkanaście tysięcy złotych nagle mu wychodzi dochód na jedna osobę 500 zł, albo i mniej.
Nie przypominam sobie, żeby jakiś poseł miał kilkanaścioro dzieci.
eewa / 91.145.128.* / 2007-10-06 01:11
senator Putra ma żonę i ośmioro dzieci (a może i więcej)
majorka9 / 89.76.228.* / 2007-10-07 18:15
ale sie chlop natyral
leszek_realista / 62.148.81.* / 2007-10-04 13:22
i to śie kur.. nazywa tanie państwo obiecane przez PIS dowców - a co ma zrobić emeryt który dostaje jałmużne 600 zł - szkoda słów

mam małą firme i bule co miesiąc ponad 800 zł ZUS - a na starość dostane za to najniższą emeryture w granicach 600 zł - zastanawiam sie czy nie lepiej było by w szrej strefie, bo jak bym te 800zł odłożył to za 20 lat miałbym góre pieniedzy i mógłbym olać ten cały chory system - po zapomogę i tak nie bedzie sie do kogo zwróćić - albo jak już daja ci 100-200 którym można sobie du.. podetrzeć - moze faktycznie UPR ma racje żeby to wszystko w cholere rozwalić i dać nam nasze pieniądze do ręki - ale niestety mochery tego nie zrozumią i trzeba bedzie w tym kaczogrodzie żyć nadal - ech ..
majorka9 / 89.76.228.* / 2007-10-07 18:18
kup sobie bilet i razem z liderem UPR lec pa papa
soki / 83.13.112.* / 2007-10-04 07:11
www.naszbox.pl/?host=2584
eewa / 91.145.132.* / 2007-10-03 23:47
ja też chciałabym dostać tak nisko oprocentowany kredyt - 4%. Gdzie mam się zgłosić? Potrzebuję na leki.
majorka9 / 89.76.228.* / 2007-10-07 18:22
Kancelaria Sejmu !V RP napewno ci pomoga laga a leki dostanieszw szpitalu matolku i nie zadawaj glupich pytan
JA7 / 89.238.15.* / 2007-10-03 20:15
Jak dla mnie to trzeba zlikwidować fikcyjne bezrobocie odbierania zasiłków za tych co siedzą za granica i dorabiają inne kraje, , zlikwidowac tych co co roku są na zasiłku i za razem pracują na czarno. Lewe dotacje tych co pracują na czarno. Tam przelatują miliony złotych. Kto przychodzi ten dostaje (nie neguje pomocy tym potrzebują) ale po co dotować żuli jak może spić za 10-15 zł dwa jabole to niech sobie obiad kupi. Od tego jest kościół i caritas. Nie po to uczciwi ludzie pracują. Likwidacja szarej strefy lewe firmy, warsztaty , praca na czarno. Ci co najczęściej łape wyciągają po pomoc i najwięcej narzekają i tak nie pracują uczciwie i nigdy nie będą BO POCO JAK INNI FRAJERZY NA NICH PŁACĄ !!!!v Na czarno zarobie a jeszcze od frajerów co podatki płacą dostanę.
adamogdynia / 81.190.80.* / 2007-10-03 20:09
banda zlodzieji i tyle-rozgonic to towarzystwo raz na zawsze-obalic ten ustroj,zlikwidowac senat i obnizyc liczbe poslow do 100 i dac im srednia krajowa-niech poznaja co to zycie!
arminwe / 2007-10-03 19:51
Czyli tak: ja gdybym był bezrobotnym dostałbym cirka about 12.500 (dokładniej można to wyliczyć mnożąc średnie miesięczne przez bodajże 5 lub 6 - trzeba sprawdzić w UP) na jakąś tam działalność - oczywiście popartą stosownym wnioskiem. Pan BYŁY Poseł dostaje coś koło tego - wystarczy podzielić - więc o co chodzi? Bo wychodzi kwota 12.500 zł. A Pan Poseł jako bezrobotny może się starać o mniej więcej taką - nazwijmy to - dotację. Co w tym złego? Czyżby polityka? Chyba raczej ta z pissowskiej półki...
eewa / 91.145.132.* / 2007-10-03 23:32
Marzenie dobra rzecz. Jak posmarujesz, to dostaniesz bezzwrotną pożyczkę w UP. Tak jest w Białymstoku. Zrobiłam synowi dobry biznes plan i o dziwo za niektóre pozycje dostał 0 punktów, więc nie dostał dotacji. Pojechałam z nim do tego UP, aby dowiedzieć się dlaczego tak jest oceniony. Syn jest za grzeczny, aby kłócić się. I p.kierowniczka zaczęła tłumaczyć, że za dużo on chce kupić, ale zapomniała (nie wiedziała?), że w hurtowniach nie sprzedają w szt. tylko w opakowaniach. Wziąć nawet pod uwagę same papierosy (a miał to być kiosk typu "RUCH") to ile jest marek. Np. CRISTAL- light, super light, menthol,czerwone i każde są cienkie-slimy i normalne. Na koniec stwierdziła, że biznes plan został dobrze zrobiony, ale nie umiała odpowiedzieć dlaczego tak został oceniony. Szkoda, że nie miałam ze sobą komórki i nie nagrałam tego, bo sprawa byłaby dla prokuratora. I jeszcze p.kierowniczka doszła do wniosku, że to dla mnie działalność, ale wyprowadziłam ją z błędu, bo ja mam emeryturę i nie potrzebuję płacić horendalnych składek ZUS'owskich. Płaciłabym tylko UZ. Było ostro, bo ja nie popuszczę, a syna zbyłaby.
A swoją drogą, to posłowie powinni zarejestrować się w UP i szukać tej pracy. Wstydziliby się. Trzeba pogonić tych posłów i podać do publicznej wiadomości nazwiska. Wtedy na pewno nie braliby bezwrotnych pożyczek ze względu na wstyd wobec sąsiadów. Czy tam przeprowadza się wywiad środowiskowy?
arminwe / 2007-10-04 10:15
Chyba mnie Pani nie zrozumiała, ale nie ważne. Swoją drogą, to pani w UP miała trochę racji mówiąc, że to chyba Pani biznes, a nie syna, ale też mniejsza z tym. Jednego szkoda, że nie nagrała Pani tego... Tak, byłoby co wnukom puszczać przed zaśnięciem. No i rozumiem, że to jakiś handikap towarzyski (to nagrywanie), bo awans - przynajmniej w tym kontekście brzmiałby dla mnie trochę dziwnie...
I jak rozumiem demokracja i tolerancja to coś co Pani ceni najbardziej...
eewa / 91.145.128.* / 2007-10-06 01:27
Ja zrobiłam ten biznes plan, bo syn nie miał zielonego pojęcia o tym. Niestety w liceum ogólnokształcącym tego nie uczyli. Mam wykształcenie wyższe ekonomiczne, syn średnie ogólne i on nie potrafił zrobić porządnego biznes planu. Nie stać go było na zapłacenie firmie, więc ja bezpłatnie zrobiłam mu. Ale wiem na 100%, że ta kierowniczka, to chabornica, szkoda tylko, że dowiedziałam się o tym od koleżanki, która z nią pracowała po wizycie w UP. Na pewno nagrałabym i sprawa byłaby w sądzie.
arminwe / 2007-10-06 09:50
No tak... Życzę miłego dnia.
GruBaśka / 80.83.158.* / 2007-10-03 18:39
nie jestem fanem bezzasadnego obdarzania kogokolwiek publicznym "groszem" najbardziej jednak wstydzę się,gdy spotykam osobnika "walecznego" który w tzw. imię publicznego dobra wali na oślep w kogo się da. Tak więc pogratulować Panu Pilewskiemu, który słusznie zauważył że zapomogę otrzymał dawny poseł i ("o hańbo") przewodniczący komisji sejmowej Gruszka. Niestety fatalny przykład. Być może nie wszyscy zapomnieliśmy , jak długo trwało oczekiwanie by po nagłym wylewie wyszedł ze śpiączki. A może po prostu to nie jest reprezentant opcji politycznej Pana Pilewskiego, gdyż jak rozumiem w dalszej części boleje on na posłem Pęczakiem. A może w ogóle chodzi o wprowadzenie wszystko mącącego galimatiasu????
stefcia / 2007-10-06 20:12
tak oni się nie martwią o nas np pan Pęczak ponoc zachorował w kiciu nan raka alr jego stac na leczenie a ja pomimo młodego wieku że zachorowałam i też pracowałam teraz nie mam na leki itp . ale jak to się mówi jestem dziad ale honorowi a oni prawie wszyscy są jak .......
Wiechs / 87.205.39.* / 2007-10-04 05:00
A czym się różni Pan Gruszka od setek innych pacjentów, którym też się przytrafiło nieszczęście ?
mks19661 / 89.76.215.* / 2007-10-03 22:06
Chcialem zauwazyc ze jak sie nacisnie link z powyzszego artykulu to wchodzi sie na artykul w ktorym jest opisana syutacja z posla Gruszki
B52 / 83.27.73.* / 2007-10-03 17:50
ciągle im mało darmozjadom - po co ich tam tyle siedzi - senat zamknąć a liczbę posłów zmniejszyć o połowę - koszty od razu spadną - Kaczyński " tanie państwo" nie ma na kogo głosować żadne ugrupowanie nie przeforsuje takiej zmiany bo kolegom zabierze darmową kasę a kto na to za.... MY wszyscy taka jest prawda
Romuś / 192.193.245.* / 2007-10-03 15:13
Biedaki, "szkoda mi ich".
Proponuję dobrowolnie się opodatkować na rzecz tych nieszczęśników, którzy nie mogą powiązać końca z końcem.

Kto jest za (a nawet przeciw)?
dogbax / 2007-10-03 15:13 / "Przyjaciel Łgeniusza"
... po zakonczeniu kadencji, bo skoro nie sa wybrani poraz kolejny to widocznie juz ich nie chcemy, wiec niech sobie radza sami. Rozumiem ze bede musial rowniez utrzymywa takich darmozjadow jak Begerowa I poslanko hójarsko
U$3 / 2007-10-03 13:00
Szanowni Państwo,
wystarczy dobrze wybrać, bo świnie się zmieniają ale Unia Polityki Realnej zlikwiduje koryto.
Pozdrawiam
Realista / 192.193.245.* / 2007-10-03 13:44
Tak, tak. Unia Polityki Nierealnej zlikwiduje jedno koryto a stworzy dwa kolejne.

Szanowni Państwo,
jak chcecie jeszcze większego marnotrawstwa do głosujcie na oszołomów z UPR razem z oszołomami z LPR.
MKKK / 83.18.43.* / 2007-10-03 13:51
Tam gdzie jest komu i co rozdawać zawsze są nadużycia.
UPR na zupełną rację!!
Inna sprawa, że ten sojusz z LPR to lekka przesada.
Panie Mikke, bardzo pana cenię ale z Giertychami to ciężko walczyć o wolny rynek, przecież to neosocjaliśći w czarnej skórze!!

Ale popieram Pana W całej okazałoći!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy