Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Posłowie otrzymali tablety, żegnają się z papierem

Posłowie otrzymali tablety, żegnają się z papierem

Wyświetlaj:
Quasimodo xxl / 83.20.5.* / 2012-07-29 12:21
Kupowano już przecież rok czy dwa lata temu posłom komputery (laptopy). Co się z nimi stało?. Jeżeli nas stać na taką rozrzutność, to może i ja o jeden przyzwoity laptopik poproszę. Obiecuję, że przez najbliższych 10 lat go nie zniszczę i będę o niego dbał.
Bronek555 / 109.243.153.* / 2012-07-28 08:40
Czy ktoś kiedyś zastanowił się ile Nas Polaków kosztują parlamentarzyści i jaki mamy z nich pożytek ???
Zawsze niczyje pieniądze łatwiej wydaje się i gdyby partie same finansowały swoją " działalność" wtedy na pewno nie słyszelibyśmy o trwonionych pieniądzach !!!
To takie proste a zarazem trudne
Niecwaniakom / 178.37.216.* / 2012-07-24 18:02
Kłopotek nie weźmie, bo już na pewno ma z PSL, a poza tym za tani prezent.
romet / 77.253.195.* / 2012-07-24 13:57
biorąc pensje po 13 tys powinni sami sobie kupić choćby dlatego że jest kryzys a i tak pewnie większość już je ma ale dziecku prezent zrobić na koszt państwa bezcenne
Rust / 2012-07-24 14:33
No tak bo taki tablet , to groszę są!! Można by na przykłąd zamiast tabletów kupić jedzenie , czy też ubranka dla dzieci...ale nie wygoda naszych posłów przede wszystkim!! Gratuluję !!
Piotr Duży / 79.191.39.* / 2012-03-01 16:12
Nie napisano jakie tablety dostali posłowie, ale wystarczy to oszacować. Otóż 1,5 mln żł podzielić przez 460 posłow to daje ok. 3,3 tyś zł za sztukę. Zatem zakupiono jedne z najdroższych tabletów. Z treści notatki wnioskuję, że te tablety dostali na własność. Proszę mi odpowiedzieć na pytanie dlaczego? Skoro bycie posłem jest w naszym kraju zawodem, więc zawodowy polityk sam powinien zadbać o wyposażenie jakie mu pasuje, np. premier Pawlak. Dlaczego lekką ręką wyrzucają 1,5 mln, dlaczego nie zaczną oszczędzać od siebie? Dlaczego nie zlikwidują Senatu i ograniczą liczbę posłów przynajmniej o połowę. Zakup tabletów zwróci się w przeciągu 2 lat bo zaoszczędzą na papierze. Śmiać mi się chce..... Nie wiem jak długo jeszcze wyrobię w tym kraju.
zapytajnik. / 81.190.72.* / 2012-03-01 16:26

tablety dostali na własność.

Oczywiście.
Jaki następny nowy poseł będzie chciał używany tablet ???
k98 / 141.129.1.* / 2012-03-01 09:44
To się jakaś firma sprzedażowa obłowiła :)
"Tablet jest ekologiczny" - hahahaha!!!

Ludzie się już zgubili co jest eko, a co nie. Tablet jest eko? Czy papier?
Czy ekologiczny jest pasek skórzany czy plastikowy?

Idźmy w plastiki i sztuczne tworzywa - bedziemy eko!! Tak to ma wyglądać???? A co z utylizacją??? Baterie wymienić? No niee... przecież wymienimy całe tablety! Tacy jesteśmy ekologiczni!!!

Drodzy posłowie - poczytajcie o ekologii i ochronie środowiska, bo słaaaabo...
mol* / 141.129.1.* / 2012-03-01 09:43
Czyżby to była promocja sprawiedliwego dostępu do wiedzy?
Jak pokazują nasi sejmowi decydenci w dalszym ciągu, a być może jeszcze bardziej, mamy do czynienia z cyfrowym podziałem na tych "co ich stać" i na tych co za to płacą czyli społeczeństwo - również ci biedni.
Tak z faktów, to współczynnik korzystania z Internetu w Ameryce Północnej wynosi niemal 80% a w Afryce 8%. w Afryce czy Azji nadal setki milionów osób nie maja dostępu do elektryczności i bieżącej wody.
Nawet w Polsce z cyfryzacją jesteśmy daleko za naszymi kolegami zza oceanu, baa, za naszymi kolegami z sejmu gdzie Wifi pewnie śmiga jak F1. Przecież posłowie nie bywają w miejscach gdzie tego internetu nie ma, więc nie wiedzą jak to jest bez sieci.
Zatem bez względu na to czy chcesz prowadzić firmę, uczyć czy edukować na temat zdrowia czy diety, nowoczesna technologia IT ma i będzie miała swoje ograniczenia.
W przypadku książek, gazet czy ulotek nie ma takich ograniczeń i zapewniają one sprawiedliwy i równy dostęp do wiedzy dla wszystkich, również dla najbiedniejszych. Wykorzystując papier do przekazywania informacji nie ma znaczenia czy urodziłeś się na Białostocczyźnie czy w stolicy. Wystarczy mała wiejska biblioteka w którą sejmowi decydenci zainwestowaliby trochę grosza zamiast kupować tablety za miliony.
Papier nie dyskryminuje ze względu na umiejętności, status społeczny czy ekonomiczny. Papier można poddać recyklingowi aż siedmiokrotnie ale trzeba chcieć udać się do pojemnika na papier albo wprowadzić w biurach system selektywnej zbiórki odpadów, w tym makulatury.
Cr / 83.27.66.* / 2012-03-01 10:17
Jasne, zakażmy używania tabletów, komputerów i innych gadżetów, bo to niesprawiedliwe, że jedni mają, a inni mogą tylko zazdrościć.
barg / 91.193.208.* / 2012-03-01 08:33
"Jednak poseł PSL Eugeniusz Kłopotek powiedział, że nie jest entuzjastą tabletów. Niektórzy lubią nowoczesność. Ja jestem tradycjonalistą. Pewnie nie odbiorę urządzenia - stwierdził."

No jasne. Za pieniądze podatników jest kupowany drogi sprzęt, ale on nie będzie z tego korzystał, bo taki ma kaprys.

Banda złodziei i księżniczek, którym się wydaje, że wszystko im się należy. Pogonić to całe towarzystwo, niech pożyją za minimalną pensję albo na zasiłku dla bezrobotnych, to może im się coś poprzestawia w tych łbach w końcu.
polakmaly / 77.252.127.* / 2012-03-01 08:30
Wyrzucanie pieniędzy w błoto, a polskim rodzinom brakuje od pierwszego do pierwszego.

Najnowsze wpisy