Forum Polityka, aktualnościKraj

Posłowie zagłosowali za budową atomówek

Posłowie zagłosowali za budową atomówek

Money.pl / 2011-05-13 10:41
Komentarze do wiadomości: Posłowie zagłosowali za budową atomówek.
Wyświetlaj:
minimikser / 79.191.245.* / 2011-05-13 13:46
NARESZCIE?

czy ludzie rodzą się głupi, czy też głupimi stają się w procesie socjalizacji?
ździcho / 212.106.23.* / 2011-05-13 16:49
Socjalizacja nie tyle odbiera komuś rozum, co raczej zabrania go używać, wmawiając jego właścicielowi, ze jest on dlań niebezpieczny i ze raczej trzeba słuchać tych, co wiedzą "lepiej".
prądnica / 77.255.231.* / 2011-05-13 11:00
od ilu już pokoleń Polacy przed szkodą i po szkodzie mądrzy inaczej.
millenaryści / 81.219.114.* / 2011-05-13 10:45
Aztecy byli za ofiarami z ludzi.
tesa1959 / 2011-05-13 10:41 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nareszcie.
Botycki / 178.42.19.* / 2011-05-13 10:54

Nareszcie.

Rusofilom za komentarze dziękujemy. Problem dotyczy Polski.
ździcho / 212.106.23.* / 2011-05-13 17:04

Rusofilom

A Ty jesteś jaki ...fil? Możesz jakoś precyzyjniej się określić? Korci mnie, żeby zrobić to za Ciebie, ale zadowolony nie będziesz, uprzedzam z góry.
tesa1959 / 2011-05-13 11:03 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Kim jeszcze będę, Panie Botycki?
@@@ / 87.207.29.* / 2011-05-13 10:52
Niedawno napisala Pani ze zasugerowala sie slowami Drzewieckiego a teraz sugeruje sie Pani slowami politykow ze elektrownie atomowe sa bezpieczne i najtansze.
Niech Pani sie przestanie sugerowac a zacznie czytac i myslec samodzielnie.
tesa1959 / 2011-05-13 11:03 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Tu akurat mam dawno swoje zdanie. Budowane w obecnych czasach elektrownie atomowe są bezpieczne. Nie możemy porównywać Polski do Japonii. U nas nie występują trzęsienia ziemi i tsunami. Jeżeli tylko odpady radioaktywne będą właściwie składowane czy przetwarzane, nic nam nie grozi (oczywiście, jeśli budowa elektrowni nie będzie prowadzona taj, jak budowa autostrady, gdzie kradziono dolomit). Obecne elektrownie węglowe też nie są takie bezpieczne (zanieczyszczają środowisko, tlen).
Botycki / 178.42.19.* / 2011-05-13 13:36

Tu akurat mam dawno swoje zdanie.

Swoje? To jest zdanie monopolistycznych korporacji energetycznych i ich lobbystów celem zarobkowania, oraz rządu który forsuje te opinie, bo boi się podskoczyć korporacjom. Już niejedna taka papuga była, co tak to bezmyślnie to powtarzała, twierdząc, ze to jej własne zdanie.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-05-13 11:52

Budowane w obecnych czasach elektrownie atomowe są bezpieczne.

Niech Pani poda przyklad elektrowni atomowej wybudowanej w ostatnich latach.
No chyba ze 20 lat temu to dla Pani "w ostatnich latach".
Budowa elektrowni atomowych zostala wstrzymana po katastrofie w Czarnobylu.

U nas nie występują trzęsienia ziemi i tsunami.

Tsunami na Baltyku wystepowalo i bylo 2 razy wyzsze niz to ostatnie w Japonii a trzesienie ziemi bylo w Polsce 2 lata temu.
Niech Pani poczyta troche historie Europy.

Jeżeli tylko odpady radioaktywne będą właściwie składowane czy
przetwarzane, nic nam nie grozi (oczywiście, jeśli budowa
elektrowni nie będzie prowadzona taj, jak budowa autostrady, gdzie
kradziono dolomit)

Cos duzo tego "Jesli" i "Jezeli" w tych Pani zalozeniach ze bedzie bezpiecznie.
A "jesli" i "jezeli" te Pani warunki nie beda spelnione?
Co do skladowania odpadow radioaktywnych to niech Pani sobie poczyta dlaczego ta awaria w japonii jest taka grozna.
Podpowiem, dlatego ze przez ostatnie 40 lat odpady radioaktywne z tych elektrowni byly skladowane obok reaktora. Jest tego tam ponad 600tys pretow.
Problem skladowania odpadow z elektrowni atopowych nie zostal do dzisiaj roazwiazany. Amerykanie kilkanascie lat temu zbudowali cos do tego celu ale do dzisiaj tego miejsca nie wykorzystuja.
Niemcy pierwsze odpady zaczeli skaldowac w zeszlym roku ale nie widomo czy sad im tego miejsca nie zamknie i beda te odpady wywozic do miejsca ich powstania.
Niech Pani jeszcze napisze o metodach PRZETWARZANIA odpadow to moze daza Pani jakiegos Nobla.

Obecne elektrownie węglowe też nie są takie bezpieczne (zanieczyszczają środowisko, tlen).

Niech Pani nie powtarza bredni lobby atomowego.
Dzisiejsze NOWOCZESNE elektrownie weglowe poza CO2 nie wytwarzaja zadnych zanieczyszczen a CO2 nie jest znieczyszczeniem.
Jesli Pani porownuje nowoczesne EA to niech Pani je porowna do nowoczesnych EW.
Sa metody zgazowania wegla w zlozu.
Sa jednak jeszcze inne metody wytwarzania pradu i ciepla.
Islandia wykorzystuje jedynie geotermie i rzeki do produkcji pradu i ciepla.
W Polsce geotermia z powodzeniem moze zastapic proponowane EA.
Botycki / 178.42.19.* / 2011-05-13 13:32
@@@
Do bab ze zdrowym rozsądkiem, z logiką? Po co? Groch o scianę!
tesa1959 / 2011-05-13 12:04 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Tsunami na Baltyku wystepowalo i bylo 2 razy wyzsze niz to ostatnie w Japonii a

W epoce polodowcowej? Nie bądź śmieszny, bo trzęsienia ziemi występujące w Polsce powodują tylko kołysanie się żyrandoli i ewentualne lekkie pęknięcia starych domów.
Polsce geotermia z powodzeniem moze zastapic proponowane EA.

Z Torunia?
Elektrownie węglowe, nawet najbardziej nowoczesne, doprowadzą do do gospodarki rabunkowej w wydobyciu węgla.
Zresztą, dlaczego tak boisz się atomówek? Kiedyś (20 lat temu) chorych na AIDS wypychano poza margines, nie zgadzano się na budowanie ośrodków w pobliżu osiedli mieszkalnych i co? Wzrosło zagrożenie z tego powodu tą chorobą?
Cos duzo tego "Jesli" i "Jezeli" w tych Pani zalozeniach ze
bedzie bezpiecznie

Te zwroty oznaczają tylko, że nie ufam uczciwości tych, którzy budują i produkują.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-05-13 15:05

W epoce polodowcowej? Nie bądź śmieszny...

Pani nie przeszkadza byc smieszna pisza taki komentarz.
Powtarzam jeszcze raz niech Pani poczyta historie Europy.

"Według badań istnieje możliwość powstania fal tsunami na Bałtyku. Wydarzenia takie już miały miejsce, czego dowodem są zapisy w kronikach, a w większości przypadków – „zapisy” geologiczne. Najbardziej niszczycielskie tsunami w historii Polski wystąpiło w 1497 roku – w Darłowie. .... Darłówko, położone na brzegu morza, zostało rozmyte. W Darłowie i okolicy zostały uszkodzone budowle i zginęli ludzie. Fala wdarła się daleko w głąb lądu, wynosząc 4 statki morskie. Wysokość fali spiętrzonej na skłonie wysoczyzny po wschodniej stronie Darłowa osiągnęła 20 m."

Dla przypomnienia w Japonii fala tsunami miala 7m.


Z Torunia?

Dlaczego wiedzialem ze Pani to napisze?
Oczywiscia w Pani glowie Islandia i Niemcy naleza do o. Rydzyka.

Zresztą, dlaczego tak boisz się atomówek? Kiedyś (20 lat temu) chorych na AIDS wypychano poza margines,

Co maja wspolnego chorzy na AIDS z EA?
Spodziewalem sie od Pani powaznieszych argumentow.
Ale jak sie nie ma argumentow to i glupie sie przydadza, prawda?

Te zwroty oznaczają tylko, że nie ufam uczciwości tych, którzy budują i produkują.

Cos logika u Pani szwankuje.
Nie ufa Pani budujacym ale ufa Pani w to co oni zbuduja.
Jakies rodzwojenie jazni czy tylko niechec do przyznania komus racji?
tesa1959 / 2011-05-13 15:19 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Jakies rodzwojenie jazni czy tylko niechec do przyznania komus racji?

Wiesz dobrze, że nie mam problemu z przyznaniem racji i nie powiedziałam, że ufam temu co zbudują budujący, którym nie ufam :). Jeżeli byłoby zbudowane według norm i przepisów, to nie ma czego się obawiać. Codziennie narażeni jesteśmy na różnego rodzaju zagrożenia, choćby ataki terrorystyczne. To jest bardziej prawdopodobne niż tsunami i trzęsienie ziemi w Polsce. Zachodnie kraje Europy mają elektrownie atomowe i jakoś nie słychać, aby coś tam się tragicznego wydarzyło. Strach ma wielkie oczy.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-05-13 17:37

Codziennie narażeni jesteśmy na różnego rodzaju zagrożenia, choćby ataki terrorystyczne.

Codziennie to jedynie nam media wmawiaja ze jestesmy zagrozeni atakami terrorystycznymi a prawdopodobienstwo takiego ataku jest mniejsze niz prawdopodobienstwo uderzenia piorunem.

Zachodnie kraje Europy mają elektrownie atomowe i jakoś nie słychać, aby coś tam się tragicznego wydarzyło.

Gdyby sie Pani zainteresowala osobiscie tym problemem to by Pani zobaczyla ile awarii elektrowni atomowych wystapilo tylko w zeszlym roku. To ze media o tym nie pisza nie znaczy ze ich nie ma.

Strach ma wielkie oczy.

Naiwnosc jest gorsza od glupoty.

Jeżeli byłoby zbudowane według norm i przepisów, to nie ma czego się obawiać.

Ale jesli nie beda to co wtedy?
Przeciez Pani sama podal przyklad tego budowania "wg norm".
Co Pania nastraja tak optymistycznie ze ma Pani niezachwiana wiare w to ze te elektrownie zostana wybudowane wg norm a nie "wg norm"?
tesa1959 / 2011-05-13 19:28 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Codziennie to jedynie nam media wmawiaja ze jestesmy zagrozeni
atakami terrorystycznymi

a tutaj, to Ty jesteś zbyt wielkim optymistą. Jesteśmy w Afganistanie, Iraku itp. razem z USA, więc za Osamę Bin Ladena też możemy oberwać. Nie wiesz chyba na jakiej zasadzie działa fundamentalizm islamski.
Co Pania nastraja tak optymistycznie ze ma Pani niezachwiana wiare
w to ze te elektrownie zostana wybudowane wg norm a nie "wg
norm"?

Nic. Staram się wierzyć w dobro. może to trochę naiwne, ale z zasady jestem optymistką i w ten sposób jest lżej żyć na świecie.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-05-13 23:12

Nie wiesz chyba na jakiej zasadzie działa fundamentalizm islamski.

Pani sie pewnie wydaje ze wie jak dziala. To nawet brzmi zabawnie skoro jedyna wiedze o tym fundematalizmie posiada Pani z mediow.

więc za Osamę Bin Ladena też możemy oberwać.

Tego to ja sie raczej nie boje bo po ostatnich wydarzeniach w Pakistanie widac ze obrywaja jedynie przyjeciele Osamy.
Oh, Pani pewnie myslala ze ten wybuch w Pakistanie to byl odwet za smierc Osamy. W mediach tak powiedzieli to musi byc prawda.
Niech Pani pomysli. Zabito Pakistanczykow ktorzy, wg USA, pomagali ukrywac Osame przez ostatnie 9 lat.
Pani tez by zabila swoich jedynych przyjaciol?
tesa1959 / 2011-05-13 23:23 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

To nawet brzmi
zabawnie skoro jedyna wiedze o tym fundematalizmie posiada
Pani z mediow.

Tu się bardzo mylisz. Religie islamską, fundamentalizm islamski poznałam na studiach, nie z mediów.
Oh, Pani pewnie myslala ze ten wybuch w Pakistanie to byl
odwet za smierc Osamy. W mediach tak powiedzieli to musi byc
prawda.
Nie mówię o wybuchu w Pakistanie, ale o realnym zagrożeniu ze względu na nasz sojusz i obecność na misjach z USA.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-05-13 23:31

Religie islamską, fundamentalizm islamski poznałam na studiach, nie z mediów.

Na tych studiach to Pani mieszkala w srodowisku fundamentalistow Islamskich, jadla z nimi, modlila sie z nimi i placila podatki z nimi?
Musze Pania zmartwic ksiazki to tez media.

Nie mówię o wybuchu w Pakistanie, ale o realnym zagrożeniu ze względu na nasz sojusz i obecność na misjach z USA.

No wlasnie, Pani mowi o teorii a ja o praktyce.
Praktyka z teoria zawsze wygrywa.
tesa1959 / 2011-05-13 23:35 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Na tych studiach to Pani mieszkala w srodowisku
fundamentalistow Islamskich, jadla z nimi, modlila sie z
nimi i placila podatki z nimi?

A to stwierdzenie zakrawa na ignorancję. Chodziłeś do szkoły? Po co? Książki kłamią.
Praktyka z teoria zawsze wygrywa.

Obyś tu się nie mylił, życzę tego nam wszystkim.
ździcho / 213.146.59.* / 2011-05-13 23:46

Chodziłeś do
szkoły? Po co? Książki kłamią.

I bardzo dobrze! Jak się coś narozrabia, to zawsze można zwalić winę na książki, co kłamały. Chyba zrobię sobie jeszcze jakieś studia. Może prawo:)))
tesa1959 / 2011-05-13 23:57 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Na naukę nigdy nie jest za późno. Popieram, chociaż ja już nie zdecyduję się na wkuwanie do egzaminów, chociaż myślę o podyplomowych.
ździcho / 213.146.59.* / 2011-05-14 00:01

chociaż
myślę o podyplomowych.

No a ja niby o jakich? Stacjonarnych?:)))
tesa1959 / 2011-05-14 00:03 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie mówiłam o dziennych czy zaocznych, tylko podyplomowych - takich rocznych po magisterce, bo dłużej nie wytrzymałabym i zresztą nie są mi potrzebne.
ździcho / 213.146.59.* / 2011-05-14 00:10

tylko
podyplomowych - takich rocznych po magisterce

No wiem. Mam już parę takich podyplomówek: matematyka, informatyka i pedagogika opiekuńczo - wychowawcza. Trzecia z nich oczywiście psu na budę. Zamarzyło mi się być belfrem, ale...zgadnij co?
tesa1959 / 2011-05-14 00:12 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Chyba nie zgadnę? Nie ma etatu?
ździcho / 213.146.59.* / 2011-05-14 00:17

Nie ma etatu?

To jest wytłumaczenie. Przyczyną jest coś, za co Twoim zdaniem się niby biczuję. Etatu nie było dla mnie, choć był wakat.
tesa1959 / 2011-05-14 00:19 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
I tu mogłeś powołać się na ustawę o dyskryminacji. Ale chyba jako księgowy zarobisz więcej, więc po co ci użeranie się z dziećmi?
ździcho / 213.146.59.* / 2011-05-14 00:28

I tu mogłeś powołać się na ustawę o dyskryminacji.

Bingo! Tylko zgadnij z jakim skutkiem mi się udało.
Ale
chyba jako księgowy zarobisz więcej

O wiele.
więc po co ci
użeranie się z dziećmi?

Bo (jeszcze) nie wiem co to jest użeranie się z dziećmi. Z nie swoimi to musi być niesamowita frajda, skoro belfry (to nie do Ciebie) tak jęczą:)))
tesa1959 / 2011-05-14 00:32 / Tysiącznik na forum i pełna kultura


Bingo! Tylko zgadnij z jakim skutkiem mi się udało.

No, chyba za mało walczyłeś.
Z nie swoimi to musi być niesamowita frajda, skoro
belfry (to nie do Ciebie) tak jęczą:)))

Frajda... Jak się umie z nimi dogadać, to frajda. Do tego trzeba mieć powołanie i być autentycznym, traktować młodych ludzi poważnie itp. A swoja drogą, to i tak jest bardzo stresujące. Mimo dobrego kontaktu z uczniami zaliczyłam szpital. Może za bardzo przejmuję się ich problemami?
ździcho / 213.146.59.* / 2011-05-14 00:40
Nie wiem. Na tym forum to już mnie załatwiłaś. Pomszczę się na tym o dumie z żołnierzy Polskich :)
tesa1959 / 2011-05-14 00:42 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Jak to załatwiłam? W jaki sposób?
ździcho / 213.146.59.* / 2011-05-14 00:50

Jak to załatwiłam? W jaki sposób?

Doświadczeniem zawodowym, którego nie posiadam ja. Trudno miteż odnieść się do tego:
zaliczyłam szpital. Może za bardzo przejmuję się ich
problemami?
tesa1959 / 2011-05-14 00:57 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Załatwiłam doświadczeniem zawodowym? Przesadzasz. Podzieliłam się z Tobą tym doświadczeniem, to tak.
Trudno miteż odnieść się do tego:
zaliczyłam szpital. Może za bardzo przejmuję się ich
problemami?

Dopadła mnie depresja i w efekcie zwolnienie do grudnia, a teraz urlop dla poratowania zdrowia (dopóki nie zdążyli nam odebrać - w przeciwnym razie chyba byłby następny szpital, bo z tego tak szybko się nie wychodzi).
ździcho / 213.146.59.* / 2011-05-14 01:05

Załatwiłam doświadczeniem zawodowym? Przesadzasz.

Nie przesadzam. Chyba dłużej niż ja pracowałaś jako belfer. Ja piłem, a kto tu jest pijany? :) Co do depresji: to jest chemia, a psychiatrzy cwaniakują, że to-to okiełznali. Bzdura. Dlaczego? Dlatego że:
z tego tak szybko się nie
wychodzi
tesa1959 / 2011-05-14 01:11 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A pracowałeś jako belfer? Jeszcze raz powtarzam - nie załatwiłam, ale podzieliłam się doświadczeniem, które nie było na początku łatwe. A mimo, że, jak napisałam, czuję w swoim pokoju procenty, nie oznacza, że jestem pijana :).
Co do
depresji: to jest chemia, a psychiatrzy cwaniakują, że
to-to okiełznali

Okiełznali, nie okiełznali, ważne, że pomogli, a była nietypowa. Nie chodziłam i nie miałam władzy nad własnym ciałem, tylko tyle. Na mózg nie zadziałało :). Przygnębienia czy czegoś w tym rodzaju - zero.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-05-13 23:40

A to stwierdzenie zakrawa na ignorancję.
Chodziłeś do szkoły? Po co? Książki
kłamią.

Nie wiedzialem ze uslysze takie cos od kogos kto przezyl PRL.
Niech Pani wezmie jakas ksiazke z czasow PRLu i przezyta bo najwyrazniej zapomniala juz Pani co w nich bylo.
tesa1959 / 2011-05-13 23:54 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie zapomniałam, ale też umiałam (nie w szkole podstawowej)odróżnić prawdę od kłamstwa, a to z tej przyczyny, że słuchałam co ludzie starsi mają do powiedzenia. Słuchałam świadków historii. a jeżeli chodzi o islam, to czytałam też "Koran", a nie mam podstaw aby nie wierzyć swemu wykładowcy w tym temacie, ponieważ znam go jako bardzo prawego człowieka.
ździcho / 213.146.59.* / 2011-05-13 23:50
Eee...tam. Wszystkie książki kłamią z wyjątkiem nauk ścisłych. No i jeszcze chyba Pismo Św. nie kłamie. Fajnie by było...
tesa1959 / 2011-05-13 23:59 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Pismo Św. nie kłamie, to jest pewne, ale nie można zakładać, że wszystkie inne (oprócz ścisłych) kłamią.
A miałeś iść spać?
ździcho / 213.146.59.* / 2011-05-14 00:04

A miałeś iść spać?

Muszę dziś na kanapie, więc nie za bardzo się kwapie:)))
tesa1959 / 2011-05-14 00:05 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A trzeba było przeholowywać? Nawet w swoim pokoju czuję ten wyziew:).
ździcho / 212.106.23.* / 2011-05-13 17:45

Jeżeli byłoby zbudowane według norm i przepisów, to nie ma czego
się obawiać.

Ale jesli nie beda to co wtedy?

Oboje pominęliście przy tym naszą obecną infrastrukturę (a raczej "infrastrukturę" pożalsieboże) przesyłową. Podłączyć do niej nowoczesna atomówkę to tak jak dać czterolatkowi zapałki + kanister z benzyną.
tesa1959 / 2011-05-13 19:24 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Przecież napisałam "jeżeli", a że nie wymieniłam wszystkich zastrzeżeń? Nie jestem w tym zakresie specjalistą.
ździcho / 212.106.23.* / 2011-05-13 16:43
Pierwsze to:
Nareszcie.

Taki entuzjazm to mnie szokuje po prostu. Potem Twoje argumenty za atomówkami są tego typu: "atomówki nie robią tego ZŁEGO, tamtego ZŁEGO, śmego ZŁEGO itd." Jednakże ani razu nie argumentujesz, co w nich takiego DOBREGO, że "Nareszcie!" W czymże one mogą w Polsce przewyższyć np. elektrociepłownie, hydroelektrownie, agregaty wiatrakowe, czy energię geotermalną, o której wspomina @@@, że aż tak nam ich trzeba do szczęścia? Jak ja pomyślę o atomówkach, to aż mnie dreszcz przeszywa (koszty, obecna infrastruktura przesyłowa, niefrasobliwe ryzyko i euforia, ze my bliżej cywilizacji). Chyba muszę przyznać rację @@@, który pisze, że padłaś ofiarą lobbingu.
tesa1959 / 2011-05-13 19:22 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

W czymże one mogą w Polsce przewyższyć np. elektrociepłownie,

To akurat mogę uzasadnić - oszczędność węgla, przecież zasoby się kurczą.
hydroelektrownie,

te można by budować (taj mi się wydaje) tylko w górach, ale czy wystarczająco mamy tam rzek o odpowiedniej sile biegu?
agregaty wiatrakowe

z mojego okna widzę jeden taki wiatrak -więcej stoi niż się kręci, bo po prostu nie ma wiatru.
, czy energię geotermalną

przecież w Polsce jest już 9 takich geotermicznych zakładów ciepłowniczych i nie dostarczają zbyt wielkiej energii.
Chyba muszę przyznać rację @@@, który pisze,
że padłaś ofiarą lobbingu.

Być może trochę, jednak nadal uważam, że strach ma wielkie oczy. Jedna elektrownia jądrowa zastąpi wiele innych i wtedy nie wiem, czy koszt rzeczywiście będzie większy.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-05-13 23:26

oszczędność węgla, przecież zasoby się kurczą.

I to ma byc punk za EA?
Przeciez w Polsce nie ma paliwa do EA.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-05-13 23:24

przecież w Polsce jest już 9 takich geotermicznych zakładów ciepłowniczych i nie dostarczają zbyt wielkiej energii.

Droga Pani, gdyby na geotermie wydano te 20mld zlotych jakie planuje sie wydac na ta jedna EA to pol Polski moznaby zasilic z tych elektrocieplowni geotermalnych.
Te zaklady o ktorych Pani pisze zostaly zbudowane za niemalze prywatne pieniadze. Rzad sie w to nie mieszal a nawet tylko przeszkadzal tak jak Rydzykowi odebral przyznana juz dotacje unijna.
ździcho / 213.146.59.* / 2011-05-13 23:36

gdyby na geotermie wydano te 20mld zlotych jakie
planuje sie wydac na ta jedna EA to pol Polski moznaby
zasilic z tych elektrocieplowni geotermalnych.

Owszem, tylko monopolista (korporacje energetyczne) na to nie pozwoli. Inna rzecz przy okazji: Skoro mamy tak łatwy dostęp do geotermii, to mogłoby oznaczać, ze jednak Polska leży na obszarze dość wysoce sejsmicznym. W tej sytuacji elektrownie atomowe to jednak niefrasobliwość.
ździcho / 213.146.59.* / 2011-05-13 23:00

strach ma wielkie
oczy.

Nie mamy do czynienia z wystąpieniem publicznym w obliczu tremy, która zaraz przejdzie. Atomówki sprawdzaja się może w krajach wysoce cywilizowanych z nowoczesnymi technologiami oraz zasobami finansowymi i mentalnością solidności. Nie mammy się w tym względzie naszymi snami o potędze żeśmy Japonia, żeśmy USA. Jesteśmy w tej chwili dziewiętnastowieczną dziczą wschodnią, jedną wielka prowizorką, gdzie ludzie watują bezpieczniki gwoździami papiakami. Z czym do świata? Z dziadostwem, niedbalstwem i długami? Nam trzeba jeszcze ze dwieście lat, byśmy mogli myśleć o atomówkach, dla nas to jeszcze science-fiction.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-05-13 23:16

Atomówki sprawdzaja się może w krajach wysoce cywilizowanych z nowoczesnymi technologiami oraz zasobami finansowymi i mentalnością solidności.

Jak ulal pasuje do Japonii ta twoja definicja cywilizowanego i bla, bla kraju. No i sprawdzily sie tam te elektrownie atomowe jak ta lala.
ździcho / 213.146.59.* / 2011-05-13 23:27

Jak ulal pasuje do Japonii ta twoja definicja

Ja wiem co z Japonią akurat w tym. Ja o Japonii mówiłem ogólnie, ze jest do przodu, no bo jest. Inna rzecz, że Japończycy są wysoce niefrasobliwi będąc świadomi tego, ze mieszkają na rozstępie płyt tektonicznych dlatego
sprawdzily sie tam
te elektrownie atomowe jak ta lala.

Dla jasności. Ja jestem kategorycznym przeciwnikiem elektrowni atomowych w Polsce. Przynajmniej na dzień dzisiejszy.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-05-13 23:35

Ja jestem kategorycznym przeciwnikiem elektrowni atomowych w
Polsce.

Ja wiem, ale to co napisalem bylo raczej dla Tesy aby zrozumiala ze nie ma kraju w ktorym EA sa bezpieczne.
Nie we wszystkich wystepuja trzesienia ziemi i tsunami ale we wszystkich moga zadzialac terrorysci ktorych ona tak sie boi.
tesa1959 / 2011-05-13 23:04 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A może dajmy sobie szansę na rozwój? Lżej jest żyć na świecie z optymizmem.
Chyba z tym watowaniem bezpieczników nie jest tak źle. To było na prządku dziennym, kiedy nie można było nic kupić.
ździcho / 213.146.59.* / 2011-05-13 23:20

Lżej jest żyć na
świecie z optymizmem.

Psychiatria nazywa to "placebo". Dla mnie nie wystarczy, żeby optymizm wynikał jedynie z samej pogody ducha. Ja jestem konkretnym człowiekiem i optymizm opieram na namacalnych przesłankach.

To było na prządku dziennym, kiedy nie można było nic
kupić.

Ludzie starej daty uważaja, ze po co wydawać pieniądze, skoro można nawatować. Najpierw musi zmienić się mentalność ludzi a potem dopiero "optymizujmy" o technice. Obecnie naszą mentalnością jest tzw. prowizoryzm. Ale chrzanię! Sory, nie pogadamy dzisiaj, bo jestem na bani i nic mądrego nie napiszę. Może do jutra, co?
tesa1959 / 2011-05-13 23:24 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
No właśnie. Nie bardzo Cię dzisiaj poznaję :). Chyba do jutra.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-05-13 23:18

To było na prządku dziennym, kiedy nie można było nic kupić.

Teraz mozna wszystko kupic a to watowanie korkow jest nadal na porzadku dziennym.
ździcho / 213.146.59.* / 2011-05-13 23:23
No popatrz, napisaliśmy to samo jednocześnie, tylko innymi słowami. Piona!

Najnowsze wpisy