Forum Forum podatkoweInne

Pośrednictwo w sprzedaży

Pośrednictwo w sprzedaży

kuba_n / 2012-05-04 18:12
Witam serdecznie!

Od jakiegoś czasu pośredniczę w sprzedaży kodów premium do strony, która oferuje telewizję on-line. Ułatwiam płatność osobom z zagranicy- mogą one płacić u mnie za kod poprzez PayPal, czego nie oferuje bezpośrednio strona, do której sprzedaję kody. Dotychczas pobierałem opłatę za kod taką, jaką pobiera tamta strona + ewentualny napiwek dla mnie za fatygę. Wpadłem na pomysł rozszerzenia mojej działalności i umieszczenia mojej oferty na aukcji internetowej. Tu pojawia się moje pytanie- jeśli zdecyduję się na wystawienie kodów na aukcji, jak mam rozliczać się z urzędem skarbowym? Dodam, że jeśli wystawię ofertę na aukcji to ustalę konkretną cenę za kod. Wcześniej kontaktowałem się z administracją tamtej strony i nie mają oni nic przeciwko, abym pośredniczył w sprzedaży kodów premium.

Czy do rozliczania się z urzędem skarbowym potrzebne jest założenie działalności gospodarczej? Z jakimi kosztami wiąże się takie przedsięwzięcie? Jakie warunki muszę spełnić? Pytam, bo pierwszy raz znalazłem się w takiej sytuacji :D

Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie.
Kuba.

Najnowsze wpisy