Forum Polityka, aktualnościKraj

Postępowanie dyscyplinarne wobec sędziego Tulei?

Postępowanie dyscyplinarne wobec sędziego Tulei?

Wyświetlaj:
jt / 78.8.41.* / 2013-01-08 17:33
O nocnych przesłuchaniach mówi Maciej Wąsik, b. wiceszef Centralnego Biura Antykorupcyjnego na portalu "wpolityce.pl".
..."Dlaczego przesłuchiwaliście nocą?
To jest normalny tryb pracy organów ścigania. Szczególnie w tzw. okresie międzyaresztowym, czyli od zatrzymania osoby do posiedzenia aresztowego. Prokuratura planowała wniosek o areszt – zresztą sąd się do tego ostatecznie przychylił. W tym krótkim czasie zatrzymania (na 48 godzin) trzeba było wykonać mnóstwo czynności procesowych. Wiele osób dawało temu lekarzowi łapówki. Konieczne było przesłuchanie wszystkich w ciągu dwóch dób. Po przywiezieniu tych osób do Warszawy zamiast straszyć je spędzeniem nocy na dołku, proponowaliśmy szybkie przesłuchanie i odwiezienie na dworzec lub do domu. I tak też się działo.

Bez nocnych przesłuchań, funkcjonariusze nie zdążyliby z przeprowadzeniem wszystkich czynności?
Dokładnie tak. Pamiętajmy też, że nie chodziło o świadków, ale podejrzanych, czyli ludzi, którzy korumpowali doktora G. Musieliśmy ich zatrzymać, przewieźć, przesłuchać – by przygotować sądowi materiał do wniosku o areszt. Takie zadanie zostało nam postawione. Jakoś zapomina się, że to śledztwo nie było prowadzone przez nas, ale przez prokuraturę. Jednym z zarzutów było zabójstwo, a w takim przypadku postępowanie nie może być powierzone służbie specjalnej, istnieje jedynie możliwość zlecenia jej pewnych czynności. Wszystkie odbywały się pod ścisłym nadzorem prokuratury. Dodajmy, że jest to normą w polskich organach ścigania."...
http://wpolityce.pl/wydarzenia/44310-nasz-wywiad-b-wiceszef-cba-o-stalinowskich-metodach-wedlug-tego-toku-rozumowania-sedzia-tuleya-jest-spadkobierca-stefana-michnika
jt / 78.8.41.* / 2013-01-08 17:16
Aparatczycy PO i ich zwolennicy wymyślają coraz to większe brednie.Ciekawe co jeszcze usłyszymy?.Dla wszystkich rozsądnie myślących jest jasne że wypowiedz Tulei spowodowała woltę z wyroku łapówkarza.Mało kto mówi o samym wyroku,a bardzo dużo jest wypowiedzi o rządach PiS-u.I tak oto wyrok na łapówkarza zamienił się na wyrok na Kaczyńskim,Ziobrze i całych rządach PiS-u.Oto chodziło.Ciekawe czy Tuleya sam to wymyślił?,czy realizuje czyjeś zapotrzebowanie?.
A co do wypowiedzi tego gogusia Pawełka Olszewskiego:

Absolutnie nie do zaakceptowania jest to, że politycy, którzy stworzyli system represyjny, dzisiaj w żaden sposób nie poczuwają się do odpowiedzialności.
System represyjny?.Dobre co.Gdzie ten system był?,czym się charakteryzował?.Podaj gogusiu konkretne przykłady,a nie ględź po próżnicy.
A następny aparatczyk PO idzie jeszcze dalej,jeszcze bardziej się ośmiesza,ględzi tak:


wyrok w sprawie doktora G. pokazuje, iż Platforma miała rację składając wnioski o Trybunał Stanu. - Bardzo twardo podtrzymujemy nasz pogląd, że tego typu działalność polityczna w demokratycznym państwie, wykorzystywanie służb specjalnych do prześladowania obywateli i opozycji politycznej, jest naganne i musi zostać zbadane przez Trybunał Stanu - podkreśla Mariusz Witczak.

Ciekawe,gdzie w wypowiedzi Tulei Witczak dostrzegł powyższe stwierdzenia?.To że przesłuchania niektórych dających łapówki przeciągnęło się do godzin nocnych w/g Witczaka świadczy o wykorzystywaniu służb specjalnych do prześladowania obywateli i opozycji politycznej,dobre co?.A lemingi to łykają,oj łykają.Jak to trzeba być zaczadzonym platformą,jak to trzeba nienawidzić PiS-u żeby się na to nabierać?.Niepojęte.Ludzie spróbujcie odrzucić swoje uprzedzenia i bez emocji na trzeźwo spójrzcie na to co obecnie się dzieje w mediach.Wyluzujcie.Zdrowia dla wszystkich i samodzielnego,bez emocji myślenia.
debos / 79.185.223.* / 2013-01-08 17:53

Zdrowia dla wszystkich i samodzielnego,bez emocji myślenia.

Ja tobie też tego samego życzę. I również tego abyś nie dawał z siebie robić frajera przez cwaniaków z pod znaku pisowskiej czeredy ani żadnego innego znaku.
edik46 / 91.223.52.* / 2013-01-08 19:40
a czym Ci się do siebie przekonała PO:aferami,kolesiowstwem,kombinatorstwem,łapownictwem itp?
jt / 78.8.41.* / 2013-01-08 18:13
Dzięki za życzenia.Przede wszystkim nie daję robić z siebie frajera tej czeredzie z pod znaku PO.Nie jestem też zatwardziałym zwolennikiem PiS-u.I dlatego bez emocji obserwuję obecną scenę polityczną i myślę że obiektywnie ją oceniam.
debos / 79.185.223.* / 2013-01-08 18:57

I dlatego bez emocji obserwuję obecną scenę polityczną i myślę że obiektywnie ją oceniam.

Jeśli bez emocji, tak na chłodno to dlaczego ją widzisz w tak krzywym zwierciadle?
jt / 78.10.101.* / 2013-01-08 22:14
Ja widzę w krzywym?,a może Ty?.Może kiedyś zobaczymy kto miał rację?.Stawiam dolary przeciwko orzechom że ja.
debos / 79.185.223.* / 2013-01-09 09:28

Może kiedyś zobaczymy kto miał rację?

W jakiej sprawie?
jt / 78.10.104.* / 2013-01-09 11:56
W sprawie tej że nie daję robić z siebie frajera tej czeredzie z pod znaku PO.
debos / 79.185.223.* / 2013-01-09 13:15

że nie daję robić z siebie frajera tej czeredzie z pod znaku PO.

Bardzo dobrze. Jeszcze, żebyś się nie dał robić pisiakom. Bo to wstyd okrutny dać się kołować takim prostakom.
debos / 79.185.223.* / 2013-01-08 17:42

Mariusz Witczak wogóle nie POwinien być posłem bo utracił kontakt z glebą [0]

A jak patrzysz na waszego prezesa to nie masz takiej refleksji? I tu jest mowa o kimś kto był przez dwa lata premierem rządu dużego europejskiego kraju a dzisiaj jest prezesem największej opozycyjnej partii. Aspirującej do władzy. To jest niepokojące.
weterynarz dla POmyleńców / 83.6.215.* / 2013-01-08 16:25
Im się wszystko odwróciło jak w lustrze i myślą, że świat jest ich a ludzie to niewolnicy. Paranoja jest goła! POdejrzewam, że Olszewski bredzi bo nie otrzymał wytycznych przez telefon ani w smsie od Tuska co ma myśleć i mówić dlatego tak bredzi.
debos / 79.185.223.* / 2013-01-08 17:08

Im się wszystko odwróciło jak w lustrze i myślą, że świat jest ich a ludzie to niewolnicy

Nie podzielam tego poglądu. A nawet nie rozumiem jak mogło ci przyjść coś podobnego do głowy kiedy nie ma ku temu przesłanek Natomiast w latach 2005-2007 pisiaki rządzili tak jakby byli pewni, że będą rządzić do końca swiata i jeszcze jeden dzień dłużej. Dlatego zaorali "przystawki" i doprowadzili do wczesniejszych wyborów. Byli przekonani, że wdzięczny naród da im niepodzielną władzę. I zbłaźnili się. Bo naród choć plebejski to nie na tyle głupi aby tej sforze pozwolić na niszczenie państwa.
takmyślę-- / 78.9.145.* / 2013-01-08 16:12
z łodzi, i obrona w zaparte "naszego", z naszej "warszawki" dr G - w obu wypadkach racja leży po stronie oskarżenia, ale wg GW tylko o tych z łodzi (spoza "warszawki") można było mówić jako zabójcach jeszcze przed wyrokiem sądu)! do tego faktu jakoś się nie odniósł publicysta igor t.
debos / 79.185.223.* / 2013-01-08 17:38

w obu wypadkach racja leży po stronie oskarżenia,

W sprawie dr. G tylko niewielka część zarzutów udało się prokuraturze przed sądem obronić. Ale przecieć nie o to w tym chodzi. Nikt nie mówi, że dr.G jest cacy. Ty nie rozumiesz całej sprawy. A już napisanie o sędzim nie posługując się nazwiskiem a tylko inicjałami jest bezprzykładnym chamstwem. Takim w najgorszym pisowskim stylu.
dgen / 2013-01-08 16:10 / Tysiącznik na forum
lemingi czytajcie bo polskojęzyczne media o tym milczą, tylko ten rydzyk uporczywie oczy ludziom otwiera:

Blisko dwa lata temu 9 lutego 2012 roku w Poznaniu powołano Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego . Do dzisiaj pod deklaracją klubu podpisało się blisko 200 naukowców ze wszystkich liczących się uczelni w Polsce (w tym blisko 100 profesorów)
dgen / 2013-01-08 16:09 / Tysiącznik na forum
lemingi czytajcie bo polskojęzyczne media o tym milczą, tylko ten rydzyk uporczywie oczy ludziom otwiera:

Blisko dwa lata temu 9 lutego 2012 roku w Poznaniu powołano Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego . Do dzisiaj pod deklaracją klubu podpisało się blisko 200 naukowców ze wszystkich liczących się uczelni w Polsce (w tym blisko 100 profesorów)
pampalini 23 / 93.105.94.* / 2013-01-08 17:05
Rydzyk otwiera a raczej zabiera z otwatych portfeli to co lubi najbardziej czyli kasę.

-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
dgen / 2013-01-08 15:46 / Tysiącznik na forum
po pierwsze panie olszewski przeproście i oddajcie Polakom pieniadze zmarnowane na siła udowadniane wasze antypisowskie fobie: dziesiątki posiedzeń dwóch komisji sledczych, dziesiatki przesłuchan ziobry i kaczyńskiego, kilkanascie procesów, specjalnie powołane stanowisko do szukania "zbrodni pisowskich" pani pitery (kilkaset tysięcy łącznego wynagrodzenia zaowocowało afera dorszową), kilkakrotne badania laptopa ziobry itd...
efekt: wspomniana wykryta nieprawidłowość przy zakupie dorsza i .............nic, zero wyroków skazujących, nikomu nic nie udowodniono - sama publicystyka i hasła typu "mroczna atmosfera" , "system represji" itp. - teksty w sam raz dla upośledzonych umysłowo waszych wyborców

ja za kaczyńskiego spałem spokojnie, moja żona w łazience nie trzymała rewolweru, w internecie pisałem co chciałem i nieczego się nie obawiałem - co innego teraz: najwieksza w europie liczba podsłuchów, ograniczanie wolności wypowiedzi i swobody zgromadzeń, goscie z ostra bronią wpadaja o świcie do internauty................
debos / 79.185.223.* / 2013-01-08 16:23

po pierwsze panie olszewski przeproście i oddajcie Polakom pieniadze zmarnowane na siła udowadniane wasze antypisowskie fobie

PO przecież antypisowskich fobii udowadniać nie musiało i nie musi. Że PO pisiaków nie lubi pokazuje za darmo. Ale za to, że nie potrafili udowodbnić bezprawnej działalności pisowskiej watahy ( nie tylko przecież PO ) powinni przeprosić. Dla tych co mają równo pod sufitem było zawsze jasne, że pisiaki przy pomocy służb walczą z opozycją. Pisowska czereda nie miała na celu zwalczania korupcji i walkę z jakimś układem. Oni chcieli pokazać temu naszemu plebejskiemu ludowi, że Polska przeżarta jest korupcją i opleciona pajęczyną układów i powiązań. Środki i sposoby nie miały znaczenia. Cel był tylko ważny. Zresztą w sieci służb wpadali prawie wyłcznie swojaki, pisiaki. Więc kto był w tych układach? Sprawa Dr. G pokazała, kiedy już można było ujawnić akta jaki był cel i metody pisowskiej czerezwyczajki.
co innego teraz: najwieksza w europie liczba podsłuchów

Na jakiej podstawie Ty twierdzisz, że największa liczba w Europie? Podsłuchów ma być tyle ile trzeba. Dzisiaj takie czasy, że jest się kogo i czego obawiać. Od tego są służby aby dbały o bezpieczeństwo państwa i jego obywateli. Jedyne co ich może ograniczać to interes państwa i ramy prawne.Ciebie i mnie z pewnością nie podsłuchują.
w internecie pisałem co chciałem i nieczego się nie obawiałem

A teraz to może nie piszesz tego co chcesz?
ograniczanie wolności wypowiedzi i swobody zgromadzeń, goscie z ostra bronią wpadaja o świcie do internauty................

Nie ma zadnego ograniczania swobody wypowiedzi. Jest tylko granica poza którą naruszane są dobra innego człowieka I na to zgody być nie może. Słowo może gorzej ranić niż nóż wbity w serce. Myślę, że dałeś popis demagogii. Partyjniactwo i manipulacja stoi za twoimi słowami. Bo w rzeczywistości nie myślisz tego co napisałeś. Trudno jest dzisiaj wypowiadać się czy demonstrować swoje poglądy obawiając się czegokolwiek. Chyba, że się ulega jakiejś manipulacji.
L_W / 83.10.134.* / 2013-01-08 16:53

Dla tych co mają równo pod sufitem było zawsze jasne

Nie wszyscy, jak debos, mają sufit zamiast rozumu, dlatego jest dla nich oczywiste, że POwska czereda kłamie.
debos / 79.185.223.* / 2013-01-08 17:15

dlatego jest dla nich oczywiste, że POwska czereda kłamie.

A kto wygrywa w kolejnych wyborach i to od pięciu lat? A kto ma największe poparcie w sondażach? Jakbyś miał wątpliwości to ci podpowiem. Naród ma największe zaufanie do PO. To PO według obywateli naszego kraju powinna rządzić. Szczególnie ten naród wykształcony a więc ten dzięki któremu Polska się rozwija. Radzę ci zdać się na zdanie wykształconych obywateli naszego kraju i nie kombinować za dużo. Bo nic dobrego Ty i tobie podobni ani dla siebie, ani dla Ojczyzny naszej kochanej nie wykombinujecie.
dhbdh / 178.37.166.* / 2013-01-08 15:29
ośmiesz cały wymiar sprawiedliwości, współczuje innym sędziom,teraz obywatel nie ma wątpliwości z kim ma do czynienia w tym państwie.
hanibal / 83.28.38.* / 2013-01-08 15:38
nie ma wątpiliwości, popieram tą prawdę.
aSFAGAG / 178.37.166.* / 2013-01-08 15:25
to uzasadnienie i sam wyrok mało czytelny ,wręcz śmieszny.
hanibal / 83.28.38.* / 2013-01-08 15:25
pytam tego sędziego czy on wie jak dzisiaj wyglądają przesłuchania podejrzanych, otuż jest gorzej niż było za rządów PiSu.
Moze ten sędzia by ocenił terażniejsze przesłuchania podejrzanych.
Ziutysław / 178.217.192.* / 2013-01-08 15:25
Gdy Olszewski, Halicki lub Kidawa-Błońska coś komentują i dementują w mediach, to w kieszeni otwiera mi się scyzowyk. Tyle w ich wypowiedziach prawdy i sensu.
Ziutysław / 178.217.192.* / 2013-01-08 15:19
Absurdalne wyroki a następnie absurdalne uzasadnienia wyroków, to już norma w postępowaniu sądów. Posiadam kilka takich wyroków oryginałów, w których sędziowie zdradzają swoją dyspozycyjność wobec nazistowskiej hucpy sprawującwej władzę w Polsce od 1989 r. Takie postępowanie doprowadziło do stworzenia systemu władzy totalitarnej.
edik46 / 91.223.52.* / 2013-01-08 15:16
Prosze wszystkich którzy mówią o represjach władzy wobec niewinnych obywateli przez rządy PISu o konkretne przykłady takich represji .
jt / 78.8.41.* / 2013-01-08 18:03
Otóż to.Nie ma takich przykładów,bo nie było represji władzy wobec niewinnych obywateli.Ci wszyscy co oskarżają PiS o coś takiego,jak im zadać pytanie o konkrety nabierają wody nie tylko w usta,ale w całe swoje jestestwo niczym U-bot trafiony torpedą.Oni dobrze się czują w takich urojonych ogólnikach jak:

system represyjny,


Oni w sposób karygodny podważają instytucje demokratycznego państwa.


wykorzystywanie służb specjalnych do prześladowania obywateli i opozycji politycznej,
dgen / 2013-01-08 15:47 / Tysiącznik na forum
dowodów brak - ale ta "powszechnie odczuwalna atmosfera strachu....." :)
poprawnik / 80.51.79.* / 2013-01-08 15:59
jak np doktor G.,senator stokłosa i jemu podobni.
poprawnik / 80.51.79.* / 2013-01-08 15:15
Polskie Sądy nie są niezawisłe!!!Od czasu PRL i potem Okrągłego Stołu nadal mamy interesowne,upolitycznione ,podległe władzom sądy i sędziów.Mam na myśli problem zaczynając od wierzchołka czyli od Krajowej Rady Sądownictwa po najmniejsze oddziały w Pcimiu Dolnym
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy