Forum Forum prawneCywilne

posypanie chodnika kogo obowiązek?

posypanie chodnika kogo obowiązek?

aleksadra / 2013-01-23 08:53
Kto ma obowiązek sypania chodnika przy takiej pogodzie jak jest teraz? chodzi mi o chodnik przed posesją, czy ja musze to zrobić, czy spokojnie mogę zostawić to służbom porządkowym?
Wyświetlaj:
alergik33 / 2013-01-23 15:40 / Bywalec forum
obowiazek na 100% leży po stronie właściciela posesji i to on może zostać ewentualnie ukarany za to, ze nie wywiązał się z tych obowiązków
T. / 81.190.61.* / 2013-01-23 15:53
Jest to kolejny polski nielogiczny przepis do poprawki.
Powinno być: - odśnieżanie ,sprzątanie chodnika ,jezdni jest obowiązkiem właściciela tegoż.
Jest to kolejny przepis z okresu komunizmu,którego nikomu nie spieszno do zmian .
-To ja, właściciel posesji mam odśnieżać łopatą ulicę do jej połowy(zgodnie z obowiązującymi przepisami)w centrum miasta przy ciągłym ruchu pojazdów ,aby nie zostać ukarany przez nadgorliwą naszą Straż Miejską ???
Chory / 2013-01-23 15:54
Wasnie mnie ostatnio to zastanawiało , bo ja były deszcze w poneidziałek w Krakowie, na chodniku można było jeździć na łyżwach , to nie widać było osoby która się by tym zajęła i tak lód pozostał i zasypał go śnieg.
T. / 81.190.61.* / 2013-01-23 16:55
Jeśli jezdnia i chodnik należą do gminy to gmina jako właściciel zobowiązana jest się tym zająć.
Dlaczego Straż Miejska nie karze mandatami karnymi gminy za nieodśnieżony chodnik lub połowę ulicy,przy której nie znajduje się prywatna posesja tylko teren należący do gminy ???

Najnowsze wpisy