Forum Forum ubezpieczeńNa życie

poszukuję rankingu towarzystw ubezpieczających na życie

poszukuję rankingu towarzystw ubezpieczających na życie

dominika80 / 2007-07-18 22:04
Witam
Chce zmienić ubezpieczyciela na zycie i emeruturę.Chce przejść z PZU do AXA i nie wiem czy dobrze robię?poszukuję rankingu towarzystw ubezpieczycieli,który podobno jest gdzieś na Waszym portalu...nie umiem go znaleźć.
Prosze o pomoc.
Pozdrawiam
Dominika
Wyświetlaj:
afa / 83.31.238.* / 2007-07-21 10:21
zastanow sie nad ta axa, gdyz sa krotko na rynku wiec nikt nie wie co sie bedzie dzialo z nimi za kilka lat w przeciwienstwie od innych towarzyst.. Poczytaj porad specjalistow http://odszkodowania.bblog.pl/wpis,axa;ubezpieczenia;-;pierwsza;pulapka;w;o;w;u;,1128.html

Zauwaz, ze Axa placi kary za reklamy, ktore wprowadzaja ludzi w blad.

Proponuje abys nie korzystala ze stron konkretnych towarzyst aniu ze stron gazet dlatego, ze roznie oni przedstawiaja wyniki.
Jakbys porady to pisz gg 7206464
A.C. / 83.27.0.* / 2007-09-26 14:35
gdzie wyczytales ze axa placi jakies kary za reklamy - bardzo zaciekawilo mnie to co piszesz.

po drugie wg przepisow Krajowego Nadzoru Finansowego, jedyne co mozna "stracic" sa to oplaty od zmiany funduszu w pierwszym roku 160 zl i w drugim 80zl. Proponuje wejsc na strone KNF i sobie poczytac ;)
BP / 89.74.62.* / 2008-11-14 18:27
No i zobacz jak ta AXA fatalnie stoi w rankingu na stronie Komisji Nadzoru Finansowego-lepiej zostan przy PZU...i nie sluchaj zadnych agentow, bo kazdy chwali swoje...
2007-09-26 14:35:45 | 83.27.0.* | A.C.
gdzie wyczytales ze axa placi jakies kary za reklamy - bardzo zaciekawilo mnie to co
piszesz.

po drugie wg przepisow Krajowego Nadzoru Finansowego, jedyne co mozna "stracic" sa to
oplaty od zmiany funduszu w pierwszym roku 160 zl i w drugim 80zl. Proponuje wejsc na
strone KNF i sobie poczytac ;)
RobertK / 83.16.181.* / 2007-08-28 18:29
odnośnie podanego bloga:
nie jestem prawnikiem, ani specjalistą ale na pierwszy "rzut oka" mogę stwierdzić, że autor jest mało zorientowany w temacie, chyba że jak każdy z nas "zna się na wszystkim" czyli niczym. Powołuje sie na nazwę firmy źle ją pisząc, to juz dyskwalifikuje takiego "fachowca". Chyba że szuka sensacj. Sądząc po ilości komentarzy może byc usatysfakcjonowany :)))
M.M.M. / 194.183.32.* / 2007-08-31 17:20
"SENSACJA" - odm. kogo, czego szuka? - "SENSACJI", tak poprawnie w polskim języku odmienia się to słowo.
Pozdrawiam Mrągowo.
b.o. / 83.6.122.* / 2007-08-24 00:57
Witam serdecznie i mam wrazenie,że jestem na jekiejs pyskowce agentow ubezpieczeniowych.Człowiek potrzebuje pomocy a wy zamiast udzielic jej konkretnie to opluwacie sie nawzajem.Spojrzcie prawdzie w oczy i tych co tak opluwacie sa na samej gorze lodowej w ranginkach, np.AMPLICO LIFE.Jeden z najlepszych ubezpieczycieli na polskim i nie tylko rynku: jako pierwsze towarzystwo, ktore dostało zezwolenie owczesnego Ministra Finansow, bo jako pierwsze spełniło wymogi ówczesnego RZADU POLSKIEGO, czy jeszcze coś.Siegnijcie do zródeł a wnioski wyciagniecie sami
xx / 213.158.196.* / 2007-11-23 18:11
hmmm... Jak już w naszym kraju za czymś stoi rząd (niezależnie który), to lepiej z tym uważać.:-)
mixon / 83.19.232.* / 2007-11-25 09:07
Witam, czy ktoś z obecnych na forum ma informacje na temat ofert mBanku? Mam unich konto i kredyt i jestem bardzo zadowolny z dotychczasowej obsługi. Ubezpieczenie mam w ING i płacę składkę 190zł/m-c za ubezpieczenie na poziomie 125000 + wszystkie umowy dodatkowe (bez pobytu w szpitalu). Właśnie minęły 2 lata od podpisania umowy i wartość wykupu mam 650zł!!!! Wiedziałem, że przez pierwsze dwa lata pobierane są największe opłaty ale nie spodziewałem się że aż 85% wpłaconych składek!!!!!! Czy tak jest wszędzie?
lezdrub / 79.185.73.* / 2008-11-21 22:40
Poprostu kupiłeś kosztownego bubla.
To jest właśnie jedno ztakich rozwiązań o których napisałem parę komentarzy wyżej.

To właśnie przed takimi programami przzestrzegam.
koleś / 2007-11-26 01:14
Niestety nie jest tak wszędzie. Szczegóły mogę podać na maila.
cyklop / 83.238.82.* / 2007-12-07 11:37
Dlaczego piszesz, że nie jest tak wszędzie?
To przecież logiczne, że przez pierwsze lata lwią część składki pożera ubezpieczenie. To ryzyko T.U. Przez dwa lata masz wpłacone 4560 zł, a jesteś ubezpieczony na 125 000 zł + jakieś umowy dodatkowe.
T.U. to nie firmy charytatywne, ponoszą ryzyko wypłaty muszą się więc jakoś zabezpieczyć. Ty dożywasz jakiegoś tam okresu czasu więc dostajesz kwotę na która się umówiłeś lub która jest przewidziana w planie długiego inwestowania. Jednak twoja rodzina ma zapewnione odszkodowanie w razie twojej śmierci w każdej chwili trwania umowy. Są ludzie którzy umierają po zapłaceniu kilku składek - ubezpieczyciel musi wypłacić kwotę na jaką ta osoba była ubezpieczona. Z czego płaci? M.in. z Twoich składek - to wzajemna asekuracja ubezpieczonych.
Na tym polega idea ubezpieczeń. Jeżeli komuś to nie odpowiada to zawsze może odkładać pieniądze na lokacie w banku. Jest jednak jedno "ale" - jeżeli umrzesz po dwóch latach to rodzina dostanie 4560zł + plus jakieś marne odsetki. W żadnym wypadku nie będzie to kwota 125 000. Można także inwestować w TFI, różnica będzie tylko taka, że te odsetki będą dużo większe niż w banku, ale z cała pewnością nie będzie to taka kwota jak w przypadku ubezpieczenia (mówimy ciągle o okresie 2 lat).
Nie wiem jaką posiadasz polisę, czy jest to polisa inwestycyjna, czy tradycyjna. Jeżeli zerwiesz tradycyjną przed okresem na jaki sie umówiłeś z T.U. to stracisz wiele - bo to zerwanie umowy. Jeżeli to inwestycyjna to agent powinien przedstawić ci jakąś rozsądną symulację i poinformować po jakim okresie możesz polisę zerwać bez szkód finansowych . Trzeba jednak liczyć sie z tym, ze jest to inwestycja długofalowa na co najmniej 10 - 15 lat. I nie należy wierzyć agentom, którzy obiecują złote góry już po 4 - 5 latach - takie symulacje to zwykłe oszustwo, bo nikt nie wie jak będzie wyglądał rynek finansowy w najbliższych, a co dopiero w dalekich latach. Nie można więc z góry zakładać, że będzie się zarabiało rocznie 90-100 %. To dobre do reklamy, ale nie rzeczywiste. Tak więc radzę takich "czarowników" gonić z domu, bo jest to tak prawdziwe jak bielszy odcień bieli po zastosowaniu innego proszku

pozdrawiam
lezdrub / 79.185.73.* / 2008-11-21 22:44
Cyklop. Powiem ci jasno. To jest program,gdzie klient płaci za rybki i akwarium.

A dastaje, albo rybki,albo akwarium.
planerzyfinansowi.pl / 62.29.164.* / 2008-12-29 11:33
hmm.. powiem tak każda Firma jest dobra ja jestem piśrednikiem i wybrałem do wspólpracy Allianz przede wszystkim jak pokazują ostatnie ruchy na rynku jest to stabilna konserwztywna firma z dobrymi perspektywami i dabjaca o swoich Klientow.
planerzyfinansowi.pl
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy