Forum Forum inwestycyjneFundusze

Potężne spadki funduszy akcji

Potężne spadki funduszy akcji

MariuszN / 193.138.140.* / 2007-11-19 13:40
http://img140.imageshack.us/img140/4536/spadkito7.jpg

Oto wykresy niektórych z moich funduszy. Czy to nie najwyższy czas na odbicie ? Jak myślicie, czy to już niedługo, czy w grudniu ?
Myślicie, że odbicie może być tak mocne, że pomoże wyjść z dołka ?
Patrząc na wszystkie wykresy w długim okresie takich spektakularnych spadków nie było już od dawna.

Proszę o nie komentowanie osób, które chcą napisać coś w stylu "idź do wróżki", chcę tylko "po spekulować". Może ktoś ma ciekawe informacje.
Wyświetlaj:
mixed / 193.110.142.* / 2007-11-29 14:07
MiŚ-ie sporo spadły, jak się wam wydaje warto już brać?
LdN / 2007-11-28 21:57 / Bywalec forum
Giełda Amerykańska wygląda ładnie dzisiaj więc może być pewna korekta wzrostowa.
Idyll / 2007-11-25 21:58 / Bywalec forum
Osobiście twierdzę, że spadki dopiero się zaczną. Teraz to klienci TFI zorientują się, że giełda traci i zaczną umarzać jednostki! Pierwsi wyprzedali się inwestorzy indywidualni, teraz przyjdzie czas na klientów TFI, a później dopiero warto będzie pomyśleć o ponownym zainwestowaniu gotówki!
Ja już dokonałem niezbędnych konwersji na fundusz pieniężny (UniKorona Pieniężny, chyba jednej z lepszych w tej grupie funudszy... poza tym łatwo poworcić do akcji).
Jarek - Jarunia / 83.30.244.* / 2007-11-25 21:41
Muszę Cie chyba zmartwić. Jestem w tej samej sytuacji co Ty i sądzę, że przez najbliższy kwartał niestety nic nie ulegnie zmianie. Jedyne co mogę Ci poradzić, to to, że trzeba to przeczekać. Nie sprawdzaj tego codziennie bo sie tylko dołujesz - zapomnij i sprawdź za pół roku. Nie jestem analitykiem finansowym, ale w fundusze (wyłącznie akcji) inwestuję od kilku lat i jedyne co Ci mogę teraz powiedzeć to to co powiadaja wszyscy analitycy "póki nie sprzedałeś jednostek - to nic nie straciłeś.

Pozdrawiam Jarek
poczatkujacy / 87.205.211.* / 2007-11-25 22:04
witaj Jarku wychodze z tego samego zalozenia co ty mam mis i akcji wAIG i poki co mimo ze jestem laikiem mam zamiar trzymac to do oporu chyba ze .........................chociaz kusi nieraz wyciagac-ze strachu przed jeszcze wieksza wtopa-co ty o tym myslisz?
cortez / 2007-11-25 23:50 / Bywalec forum
Teraz Ci co pozostali w akcyjnych już raczej w nich zostaną. Ci co mieli wyjść już wyszli lub zmienili na coś bezpieczniejszego. Odbicie na pewno nastąpi i tylko cierpliwość i opanowanie się tu opłaci.
krzysiek29 / 2007-11-21 06:48 / Uznany Gracz Giełdowy
co do rynku akcji sytuacja nie jest rozowa, a mozna powiedziec czerwoniutka. nie bedzie rajdu mikolaja jak duza czesc liczy, inni czekaja ze FED znow obnizy stopy ale jak to zrobi to gwozdz do trumny, a mianowicie ropa 150$ inflacja w gore Chiny pozbeda sie dolarkow gdzie sa najwieksze rezerwy
miki3d / 2007-11-19 14:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
My cieńkie bolki jesteśmy. Poczytaj komentarze Kiepasa z XTB na Moneyu. Gość myślami wybiega nieco dalej niż do otwarcia najbliższej sesji.
max1224 / 195.117.209.* / 2007-11-19 15:11
miki nie bądź taki skromny sam masz "kupę" solidnej wiedzy
swoją drogą to czas najwyższy tylko że oprócz chęci jest jeszcze więcej strachu i wszelkie próby odbicia póki co kończą się tak samo tzn. chęcią sprzedaży a co za tm idzie zjazdem indeksów
zielona łąka / 2007-11-19 19:50
powtórzy się sytuacja z roku ubiegłego
a wiec krach
qawer / 83.29.149.* / 2007-11-20 20:51
tak dalej
Seboss / 83.6.66.* / 2007-11-28 21:49
Mam informacje (oczywiście nie potwierdzone) ale od wysoko postawionych gosci z niektórych funduszy inwestycyjnych akcji, że spadki beda do stycznia a od stycznia ma ponoć sie odbić...Jak będzie to zobaczymy...ja tam trzymam jednostki i nie bede sprzedawał...po roku czasu na pewno będę na +
miki3d / 2007-11-29 12:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Słyszałem coś absolutnie odwrotnego. Również od zarządzających funduszami. I niestety mam pełne wrażenie po rocznej lekturze i osobistych spotkaniach z zarządzającymi, że informacje, które podają nam mają charakter życzeniowy, a nie realny. Mówią, że będzie dobrze, abyśmy uspokoili swoich klientów, żeby Ci nie wypłacili swoich pieniędzy z funduszy. Bo jak wypłacają, to spadki się nakręcają. To też pewnego rodzaju polityka.
JoannnaWro / 83.3.9.* / 2007-11-29 14:03
zgadzam sie w zupelnosci Mam znajomych i rodzine w Banku Zachodnim i oreintuja sie jak to wyglada od wew. Spadek jeszcze troche potrwa ale jak juz tak daleko zaszlismy to trzeba przeczekac
ben777 / 2007-11-30 13:44
niektórym na rękę są te spadki taniej dokupią i dwa razy zarobią Kasy mamy coraz więcej i trzeba będzie coś z nią zrobić Jak mam do wyboru albo stracić 10% albo zyskać 10% to zaryzykuję chociaż inflacja mi tego nie zje Nikt przecież całego kapitału jeszcze nie stracił a chwila opamiętania musiała nadejść Teraz trzeba będzie bardziej ostrożnie budować swój portfel Najgorzej mają jak zwykle ci co weszli w fundusze na końcu ale teraz jest dobry czas żeby dokupić
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy