Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

potracenie psa a OC?

potracenie psa a OC?

bebenka / 2013-03-06 09:02
Ostatnio mialem nieprzyjemna sytuacje w ktorej potracilem samochodem dosc duzego psa. Pies wygladal tylko na w szoku bo odrazu wstal i pobiegl dalej, ja niestety zostalem z rozbita lampa i blotnikiem. Czy taka sytauacja moze byc rozwiazana przez ubezpieczenie OC? AC nie mam a wiem ze tam by to tak zadzialalo.
Wyświetlaj:
ahonen / 2013-06-20 10:48
jest zapis w prawie:
Art. 431. § 1. Kto zwierzę chowa albo się nim posługuje, obowiązany jest do naprawienia wyrządzonej przez nie szkody niezależnie od tego, czy było pod jego nadzorem, czy też zabłąkało się lub uciekło, chyba że ani on, ani osoba, za którą ponosi odpowiedzialność, nie ponoszą winy.
§ 2. Chociażby osoba, która zwierzę chowa lub się nim posługuje, nie była odpowiedzialna według przepisów paragrafu poprzedzającego, poszkodowany może od niej żądać całkowitego lub częściowego naprawienia szkody, jeżeli z okoliczności, a zwłaszcza z porównania stanu majątkowego poszkodowanego i tej osoby, wynika, że wymagają tego zasady współżycia społecznego.

Pytanie tylko czy znajdziesz właściciela psa w takim przypadku?
ahonen / 2013-03-07 12:20
niestety nic nie wskorasz w tej sprawie. sam bedziesz musial pokryc koszty napraw. Jesli bylo by to dzikie zwierze potracone przy lesie to moglbys sie sadzic z zarzadca lasu i nadlesnictwem. Ba wtedy bys musial nawet policje wezwac bo dziczyzna to wlasnosc panstwowa
ciezarna / 2013-03-06 11:06
Najprawdopodobniej OC tego nie obejmuje, bo co niby pies mialby miec OC ? W przypadku AC to wsztsko jasne. Ciezko ci cos konkretego doradzic bo sprawa ciezka i prawdopodobnie sam sobie pokryjesz szkody spowodowane przez psa.
ptr2 / 213.158.197.* / 2013-03-07 17:18
Mój ma. A właściwie ja mam OC na szkody wyrządzone przez mojego psa ;)
eme / 89.70.58.* / 2013-03-06 12:23
OC twoje na bankk nie ale OC z zycia codziennego wklasciciela psa TAK
bankowiec28 / 2013-03-06 14:39
tylko jak teraz ustalic do kogo pies nalezy? :P
eme / 89.70.58.* / 2013-03-07 09:08
zgadza sie:)

Najnowsze wpisy