Forum Prawo - porady i tematy

potrzebuje pomocy przemoc w rodzinie

potrzebuje pomocy przemoc w rodzinie

kamcia164 / 83.23.156.* / 2007-06-28 19:52
witam. mam na imie kamila mam 18 lat (skonczone) i chcialabym sie poradzic moj tata zneca sie nade mna i moja mama psychicznie czasem uzywa rowniez reki aby nas uderzyc. caly czas na nas krzyczy ostatnio powiedziel mamie ze znajdzie sie w szpitalu pozniej jej powiedzial ze ja zabije a na drugi dzien ze nas pobije. czy w tej sprawie moglabym isc z tym na policje? to nie byla pierwsza taka awantura ani zapewne nie ostatnia juz chcialam sie wyprowadzic ale boje sie o mame i stwierdzilam ze sobie nie poradze bo przeciez chodze do szkoly nie bede mogla pracowac i pewnie by to sie odbilo na mojej mamie. i nie wiem co mam teraz zrobic bo my dluzej niewytrzymamy chyba potrzebujemy pomocy tylko skad mamy ja otrzymac od policji czy od kogos innego?
Wyświetlaj:
mmichaall / 83.4.156.* / 2007-07-06 21:39
w szkole masz psychologa to zapytaj. ale myśle że na policję spokojnie możesz iść, ale to bardzo delikatna sprawa.
koryna101 / 2009-01-20 23:13
Ludku,co ty za bzdury piszesz?życzę ci z całego serca,żebyś doznał takiej przemocy jak ci wszyscy ludzie,którzy rozpaczliwie szukają pomocy i znikąd jej nie mają.
koryna101 / 2009-01-20 22:29
Przemoc,to poważny problem,jednak wymiar sprawiedliwości nie traktuje go poważnie.sędzia Habzda twierdzi,iż są to tylko urojenia z których należy się leczyć.ofiary traktuje jak śmieci a sprawców przemocy jak bohaterów.dlaczego tak się dzieje,gdzie szukać sprawiedliwości i jak przerwać przemoc?co zrobić z sędzią,która sama stosuje przemoc?w sadach nie ma sprawiedliwości,wygrywa cwany i wyrachowany a sędziowie czują się bogami.
Sylwia J. / 83.31.218.* / 2011-04-22 16:34
Jestem studentką pedagogiki i poszukuję osób dorosłych, wobec których w dzieciństwie przez ich rodziców stosowana była przemoc ; chętnych do pomocy w przeprowadzeniu badań (anonimowa ankieta) do pracy, której tytuł brzmi: "Przemoc rodziców wobec dzieci oraz jej wpływ na pełnienie ról społecznych w dorosłym życiu."

Uważam, ze jest to bardzo powszechny problem. Chciałabym poprzez swoją pracę uświadomić osobom, które może jeszcze nie zdają sobie z tego sprawy, jak niezwykle istotne są relacje w rodzinie oraz, że to od rodziców właśnie w znacznym stopniu zależy, jak ich dziecko będzie radziło sobie w dorosłym życiu oraz jakim będzie człowiekiem.

Może wyniki tych badań spowodują, że niektórzy dorośli zastanowią się nad swoim postępowaniem i jakieś dziecko uniknie traumatycznych przeżyć. Zależy mi na tym, żeby wyniki tych badań były jak najbardziej wiarygodne i dlatego nie zamierzam ich w żaden sposób fałszować.

Gdyby ktoś był zainteresowany, proszę o wiadomość.
kontakt e-mailowy (adres e-mail: sylwia.jeleniewska@gmail.com)
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Najnowsze wpisy