Forum Forum inwestycyjneFundusze

potrzebuje porady!

potrzebuje porady!

zana05 / 2008-10-20 20:37
Rok temu założyłam fundusz inwestycyjny polecono mi ,,Schroders Surowcowy".W dniu dzisiejszym mam 40% straty.Polecono mi żebym przełożyła na obligacje ale pytanie jakie?czy moze coś innego lub wogle wycofać żeby więcej nie stracić!Chciałabym odzyskać to co straciam!prosze pomóżcie!
Wyświetlaj:
infop@politykapersonalna.pl / 79.187.187.* / 2008-11-19 16:16
przezucna Obligacje Polskie.. one beda rosly teoeretycznie , ja bym to zrobil.
adaser / 82.210.155.* / 2008-11-14 13:40
Mam taką samą sytuacje i zamierzam czekać.Nie mam noża na gardle ,a sytuacja w surowcach za rok na pewno będzie lepsza niż teraz.Nie wycofywuj kasy czekaj - Bartek pl ma rację,
Pozdrawiam
Pilsener / 2008-10-21 14:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Kto polecił Pani surowce? Jak końcówka hossy to surowce, nieruchomości, Nowa Europa (np. Węgry - ha) - a co teraz tego zostało? Trzeba było nie słuchać naganiaczy tylko zdrowego rozsądku, surowce to mogły być dobre na sam początek bessy, potem było wiadomo, że spadną na łeb.
2. Nie da się łatwo odyskać - prawda jest taka, że mamy teraz 60% kapitału i musimy się zastanowić, co dalej - czy chcemy dalej inwestować, czy nie - jakie ryzyko akceptujemy, jaki termin i czy będziemy w stanie samemu się w tym odnaleźć. Jeśli mamy średnie pojęcie o inwestowaniu to proponuję lokaty/obligacje (w zależności od sytuacji na rynkach), gdyż dalsze inwestowanie w tak ryzykowne instrumenty bez dobrego planu i rozeznania to szybka droga nie do odzyskania, a pogłębienia strat.
max1224 / 2008-10-21 11:24 / Tysiącznik na forum
schroders surowcowy u nas można kupić z tego co wiem przez skandię a przynajmniej rok temu innej możliwości nie było
masz skandię ?
jeśli tak to coś da się zrobić pozdr
zana05 / 2008-10-21 11:46
kupiłam schroders surowcowy w banku nordea.JESTEM ZAŁAMANA.nie wiem co robic czy narazie włozyc na obligacje i przeczekac a potem znów na surowce czy moze zupełnie cos innego
Bartek_PL / 88.220.66.* / 2008-10-20 21:04

Chciałabym odzyskać to co
straciam


Na razie nic nie straciłaś. Dopóki nie zaczniesz spieniężać jednostek uczestnictwa to strata pozostanie tylko na papierze.
A co do cen surowców, to wiadomo że przy światowej recesji popyt jest mniejszy i ich ceny spadają. Ale spokojnie, za jakieś 2, 3 lata gospodarka światowa znów zacznie się rozkręcać i będzie run na surowce. Jeżeli nie potrzebujesz tej kasy "na gwałt" to nie wycofuj jej z funduszu - w długim terminie wyjdziesz na swoje. Fundusze są właśnie od takich długoterminowych inwestycji.
j.k. / 2008-11-14 21:18 / Bywalec forum
Jak nie straciła,pisze wyraznie że 40% jest w plecy,za niedługo może byc 50% i więcej nawet,przy dzisiejszej sytuacji,a jeżeli ktoś sie orientuje to jest fatalnie.Jeżeli inwestujesz 10000zł i tracisz 50%,to masz 5000zł.Żeby dojść do punktu wejścia musisz odrobić 100%!!!A te 100% to nie które fundy nie zrobił za całą poprzednią hossę.
j.k. / 2008-11-14 21:38 / Bywalec forum
Smutne słowa,ale straciłaś troche kasy,i niegodzę sie z twierdzeniem że strata wyjdzie dopiero w dniu sprzedaży.Masz to co jest dziś,musisz sie powiedzieć trudno,stało sie i starać sie odrobic straconą kaskę.Ale napewno szybko to sie nie stanie jak bedziesz stała z boku i nic nie robiła.Znajdz jakis fundusz ktory ma male straty staraj sie łapać odbicia,jak załapiesz się na 5%,zawsze już zmniejszyłaś stratę.Tylko ostrożnie!!!
Pilsener / 2008-10-21 14:11 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
za jakieś 2, 3 lata gospodarka światowa znów zacznie się
rozkręcać i będzie run na surowce
- to po co teraz trzymać surowce? Lepiej wrócić za 2-3 lata. Moim zdaniem surowce są złą inwestycją na długi termin i krótki termin - na średni bym polemizował. Lepiej dać na 2-3 lata na lokatę 8-9% lub w akcje dużych i stabilnych spółek, które w przeciwieństwie do surowców mają zdolność pomnażania swoich aktywów - w surowcach wszystko zależy od kursów, o ile mogą te ceny surowców rosnąć?
zana05 / 2008-10-21 10:58
Bartku pl
Widze ze jestes optymista ja raczej do nich nie naleze.Uważasz że powinnam zostawic je na surowcach amoze zostawie tam tylko połowe a druga połowe przeniose na cos innego tylko nie wiem na co zeby znów nie stracic.moze cos doradzisz
Cologero / 2008-10-20 21:01
40% odzyskać na obligacjach będzie baaardzo trudno, to raczej perspektywa kilku lat. Prędzej w akcyjnych.
j.k. / 2008-11-14 21:39 / Bywalec forum
Chyba kilkunastu lat.
trani / 83.5.230.* / 2008-11-14 23:44
zabieraj szybko to co Ci zostało bo za chwile nie zostanie nic , wplac to na dobra lokate i koniec .
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy