Potzrbna pomoc !!!

mlody / 2006-03-05 10:49
Od niedawna zaczęłem się bawic na giełdzie. Kupiłem w piątek IGRUP po 9,20 i teraz mam straszliwy dylemat co z nimi robić. Dosyć dużo kasy w to włożyłem i dlatego proszę o jakieś sensowne rady. Jestem początkującym na GPW i od razu takie problemy.

Inną rzeczą jest to że nie przesiaduje w DM tylko siedzę w domu przed komputerem. Tak naprawdę nie wiem jakie są możliwości tego co mam przed oczami. Proszę o rady na co zwracać uwagę. Uruchomiłem notowania w czasie rzeczywistym i udało się ale co tam jest takiego na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie i sprzedaży akcji? Jak dokonywać operacji w trakcie notowań ciągłych? Gdzie ewentualnie wchodzić w trakcie giełdy by przeczytać jakieś porady na bierząco?
Proszę o pomoc teraz a w przyszłości myśle, że rownież bedę się mógł z wami podzielić moimi doświadczeniami.
Wyświetlaj:
nonname / 2006-03-05 17:22 / Bywalec forum
pozatym jak juz masz notowania w czasie rzeczywistym to nie sprzedawaj na otwarciu poczekaj do rozwoju sytuacji a pozniej jak zacznie spac sprzedaj po nizej cenie i czekaj na zmiane nastroju mysle ze w poniedzialek na IGroup wlasnie beda dosc czesto takie zmiany kursu nastepowały :) owiec sie nie martw :)
Romi / 83.9.4.* / 2006-03-05 20:20
ja mam zamiar kupić igroup jutro nie wiem czy warto
bo grajewo sprzedaje stoi w miejscu i mnie denerwuje.
Prosze o sugestie
Redakcja forum / 2006-03-05 19:19 / Administracja forum
Jako Redakcja dziękujemy pomagającym!
janusz / 2006-03-05 16:39 / Bywalec forum
odbierz maila
gracz / 83.5.61.* / 2006-03-05 12:35
jak uruchomiłes notowania w czsasie rzeczywistym?
mlody / 2006-03-05 13:29
chodziło mi o ilość ofert jedną , trzy lub pięć w czsie rzeczywistym
nonname / 2006-03-05 17:18 / Bywalec forum
ja uważam ze 3 oferty w zupełności na początek wystarcza :) pozatym jest jedna prosta zasada na giełdzie jak wszyscy kupuja i nagle powoli zwalnia kupno to sprzedawaj a jak wszyscy sprzedaja i powoli ustaje sprzedaż to kupuj :) pozatym ja mam jeszcze kilka zasad
1. Handluje akcjami miedzy 9.30 a 12 i pozniej miedzy 14 a 15.45 i nigdy nie zostawiam kasy na noc w akcjach
x / 85.166.54.* / 2006-03-05 18:22
a przypadkiem lubawa to nie zastawiona kasa na noc ba ni kilkanascie nocy
nonname / 2006-03-05 22:28 / Bywalec forum
caly zcas mowie o akcjach spekulacyjnych
nonname / 2006-03-05 22:36 / Bywalec forum
pozatym moj protfel podzielony jest na dwie czesc spekulacje jakies 30 % kasy i akcje o stsunkowo małym ryzyku . A co do Lubawy, capitalu i alchemi przed podziałami to stawiam na nie dosc duzo kasy i kupuje całkiem pokazne pakiety . Rzeczywiście Lubawa jest moim faworytem na ten tydzień zaś do spółek najbardziej spekulacyjnych zaliczam Budopol, Hoge, IGROUP i chyba zaczynam spoglądać na groclin który musi zakonczyć te spadki

PS Lubawa według mnie juz bedzie rosła od środy :) wiec wzrost nie tylko będzie ograniczał się do Piatku
x / 85.166.54.* / 2006-03-05 18:27
ps.ale rady twoje sa oki .mam do ciebie szacunek.pozdro.i mam nadzieje ze piatek bedzie wielkim dniem bo tez mam lubawe
mlody / 2006-03-05 18:20
Zadaje dosyć banalne pytania ale jeżeli czegos nie wiem to po prostu pytam i nie wstydzę się swojej niewiedzy. Piszesz, że nagle wszyscy kupują i nagle powoli zwalnia kupno . w jakich rubrykach to widać i co to znaczy powoli. Czy patrzyć na Liczbe zleceń kupna czy na co Jak możesz podaj jakiś przykład. Co to jeszcze jest jedna oferta 3 lub 5. Wiem ze bdm pko bp kosztuje 1 darmowo 3-39PLN a 5-78PLN ale czy to jest na miesiąc czy każdy dzień. Ta ilość ofert to ilosć spólek które mogę obserwować tylko w czasie rzeczywistym?
dada / 83.24.234.* / 2006-03-05 19:30
Jedna oferta tzn widzisz w czasie rzeczywistym jedną ofertę kupna i jedną sprzedaży danej spółki.
Trzy tzn widzisz trzy oferty kupna i trzy sprzedaży itd. Ceny za 3 -5 ofert są miesięczne. Ilość ofert dotyczy jednej spółki a możesz obserwować jednocześnie tyle spółek ile mieści ci się w twoim programie (w każdym biurze maklerskim jest inaczej).
Obserwuj wolumen i zawierane transakcje. Wolno czy szybko to pojęcie względne i zależy od tego o jaką spółkę chodzi. Np spółki z Wig20 mają z reguły duży wolumen (duże obroty) a są spółki na których przez godzinę albo i lepiej nic się nie dzieje. Ocena tego to kwestia pewnej rutyny. Im więcej czasu poświęcisz na naukę tym szybciej załapiesz o co chodzi. Pozdro.
nonname / 2006-03-05 22:39 / Bywalec forum
Czasem najlepiej zacząć od wpatrywania się w przebieg sesji a dopiero po jakimś czasie w inwestowanie na GPW . Ja na poczatku całe dnie spędzałem na wpatrywanie się na w oferty kupna i sprzedaży . Po jakimś czasie pojawia się że jesteś w stanie przewidzieć kiedy to akcjie zaczną iść w góre lub spadać i wtedy popiero warto iwestować :)
cornet / 83.14.174.* / 2006-03-06 01:17
A jak dawno było to na początku?
nonname / 2006-03-06 08:46 / Bywalec forum
6,5 roku temu :)

Najnowsze wpisy