Forum Forum prawnePracy

Powrót do pracy po macierzyńskim. Kiedy szef nie może zwolnić?

Powrót do pracy po macierzyńskim. Kiedy szef nie może zwolnić?

Wyświetlaj:
Maja975 / 77.254.222.* / 2013-05-15 15:30
Wszystkie mamy, które mają wolne zawody albo mogą pracować poza biurem, zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „Biurko dla Mamy” w ramach którego wybrane biura coworkingowe przygotowały specjalne oferty z myślą o kobietach chcących powrócić do pracy:oferty promocyjne obowiązujące do końca roku! Organizatorem projektu jest portal www.mamopracuj.pl, a jednym z partnerów Wirtualne Biuro BiuroInter.pl. Sprawdź ofertę :)
Bąk12 / 2013-01-04 14:33 / Bywalec forum
Z całym szacunkiem ale, często bywa tak że to totalnie inaczej wygląda w rzeczywsitości... w taim przypadku gdzie można zgłosić takie sytuacje?
wiwan / 2013-01-04 14:14
Nie wiem skąd taki "zleżały" artykuł wyskoczył dziś na forum.

Zwracam uwagę na dwie kwestie
- autorka NIE odpowiedziała na pytanie, czy pracodawca może odmówić zmniejszenia etatu takiemu pracownikowi.
- nie dodała, że ochrona w tym czasie przed zwolnieniem jest czasowa.

Zatem NIE* ma możliwości odmowy, a ochrona trwa maksymalnie 12 mc.

* pomijam dyskusyjną, akademicką kwestię, gdy pracodawca odmawia powołując się na art. 8 KP pracownikowi, który wnioskuje o idiotyczne małe zmniejszenie np. o 1/32 etatu i jasne jest, że nie ze względu na opiekę nad dzieckiem, ale ze względu na skorzystanie z ww ochrony. Wtedy oczywiście pracownik taki skarży do sądu pracy....
młodziutka mama / 2013-01-04 14:19
tylko 12 miesięcy? mi się wydawało, ze 24, nie było czasem kiedyś tak? albo mój pracodawca nie był w temacie, co dla mnie jest na rękę:)
wiwan / 2013-01-04 14:36
NIE było. Od początku obowiązywania ww ochrony tj. art. 186'8 KP tj. do 1 stycznia 2009 r. było to 12 miesięcy.

Tu ta nowelizacja:

http://prawo.money.pl/akty-prawne/dziennik-ustaw/ustawa;z;dnia;6;grudnia,dziennik,ustaw,2008,237,1654.html

Najnowsze wpisy