Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Powrót spadków na GPW

Powrót spadków na GPW

Money.pl / 2007-08-14 18:18
Komentarze do wiadomości: Powrót spadków na GPW.
Wyświetlaj:
yayurek / 83.24.44.* / 2007-08-14 19:35
Wystarczy wrzucić "Marc Faber" do wyszukiwarki aby przekonać się, że jest on kompulsywnem głosicielem krachu 2004, 2005, 2006, 2007 co nie oznacza, że właśnie teraz nie może mieć racji. Mój bardzo mądry program tecniczny analizujący kilkadziesiąt światowych rynków wygląda niestety dosyć kiepsko. Momentum średnioterminowe dla MSCI WORLD jest w ciągłym spadku i ma przed sobą jeszcze spory spadkowy potencjał jakiego nie widziałem od 2004 roku. Momentum krótkoterminowe zadołowało i być może pozwoli na trochę oddechu do końca sierpnia. Długoterminowo MSCI WORLD prezentuje się umiarkowanie lekko byczo, ale jeżeli spadnie poniżej 1535 to będzie negatywne. A jeżeli spadnie poniżej 1470 to kicha. Ten bardzo mądry program wskazuje, że krótko-, średnio i długoterminowo można grać na long na Słowacji i w Columbii, kilka krajów prezentuje się tak sobie wśród nich Rosja. Polska w krótkim, średnim i długim terminie niestety short. Ale na szczęście to tylko głupi komputer i technika oparta na momentum i średnich terminowych, miejmy nadzieję, ze tym razem się nie sprawdzi. Miałem dać sobie spokój z wykresami, ale są naprawdę pasjonujące, a przynajmniej byłyby dla Greka Zorby
pozdrawiam
Kenobi / 2007-08-14 19:02 / Uznany malkontent giełdowy
Dziś znów spore tąpnięcie na miedzi. Niedawno czytałem opinię, że powinna wkrótce spaść do 7.000 i wygląda na to, że zaczyna się sprawdzać.
Longterm / 2007-08-14 19:35 / Mostek Zwyciężymy!
witam, w końcu się doczekałeś:-) to chyba jak się nie mylę już przeszło rok jak przepowiadasz spadki. Zgadzam się z jednym że należy się teraz skupić na nie traceniu pieniędzy a nie na zarabianiu...Chciałbym poznać twoją opinię czy jest to głęboka korekta czy odwrócenie trendu długoterm i początek bessy? Jeśli tak to prosze o argumenrację.
Kenobi / 2007-08-14 20:14 / Uznany malkontent giełdowy
Hossa była przeciągana dzięki carry trade, rekordowo ciepłej zimie, fali fuzji i przejęć, skupowi akcji itd. a u nas napływowi gotówki do funduszy ludzi wierzących, że jak rosło kiedyś, to będzie i w przyszłości. Teraz okaże się, że tak jednak nie jest i od przewartościowania może dojść do niedowartościowania akcji. O tym co to było dowiemy się zapewne po fakcie, ale jak potwierdzają dane napływające na rynek , kryzys na rynku nieruchomości potrwa przynajmniej do przyszłego roku, na rynku kredytów dopiero się niedawno ujawnił i też szybko się nie skończy, co już wpłynęło na podrożenie kredytu i utrudniony do niego dostęp, zmniejszenie konsumpcji, inwestycji, ilości miejsc pracy. Jak rynek sobie z tym poradzi trudno w tej chwili powiedzieć, bo nie jest znana prawdziwa skala problemów, ale są oznaki świadczące, że jest duża i rozładowanie ich musi potrwać i moim zdaniem nie będzie bezbolesne. Likwidacja pozycji carry trade już się rozpoczęła, podobn ie jak lewarowanych pozycji w funduszach, co prawdopodobnie jest przyczyną obecnych spadków. Jak zwiększy się tzw. redemption, czyli wycofywanie środków z funduszy, które już trwa (co potwierdza choćby dzisiejsza informacja o Sentinel), to trudno powiedzieć gdzie się to zatrzyma, bo jak na razie, po wczorajszym zwolnieniu nabiera zów tempa. A jak Twoja inwestycja w KGHM? Miedź była wykorzystywana do spekulacji na sporą skalę, ale ostatni wzrost awersji do ryzyka jak i spadek zapotrzebowania przyczyniły się do zamykania spekulacyjnych pozycji i wycofywania gotówki. Pozdrawiam.
MoretaCvetans / 2007-08-14 20:32 / _
Dżasuskrist!!!!!!!!!!!! oto Kenobi mówi o niedowartosciowaniu akcji .po tej wypowiedzi didżej leci na 15532-15546
Kenobi / 2007-08-14 20:43 / Uznany malkontent giełdowy
Nie przesadzaj z wpływem wypowiedzi na rynki, bo zależność jest przecież inna - my się wypowiadamy widząc to, co się na rynkach dzieje, a że niektórzy widząc to samo nie widzą tak samo, to sprawa indywidualnej oceny.
Alfista / 2007-08-14 18:46 / Człowiek Hossa
... u kogo spadków u tego spadków, ja dziś jestem +0,16% :]
Kenobi / 2007-08-14 18:55 / Uznany malkontent giełdowy
Zrealizowane, czy na papierze?
abc1 / 78.152.5.* / 2007-08-14 19:30
a jak ktoś ma straty przy takich spadkach, to ktoś pyta czy zrealizowane, czy na papierze?
MoretaCvetans / 2007-08-14 18:35 / _
z calym szacunkiem, Obi Van. mam nadzieje ,ze .pojutrze emeryci/co prawda przetrzebieni-bo co poniektorzy po lekturze Twoich wypowiedzi- zejdą/, tlumnie rusza do TFI w celu rozpieprzenia swoich oszczędności. jakem ubrana w akcje ! niemniej i ten wariant interesujący!
Kenobi / 2007-08-14 18:53 / Uznany malkontent giełdowy
Dla ścisłości, wypowiadał się Marc Faber, w Blombergu, a wspominał o szanowaniu gotówki i wykorzystywaniu do tego bezpiecznych inwestycji. Nie zawsze muszą to być akcje, no ale jak ktoś się upiera, to jest jego suwerenna decyzja. Nigdzie nie jest powiedziane, że akcje zawsze muszą tylko rosnąć, o czym nie wszyscy zdają się pamiętać. Pozdrawiam.
K. Kowalski / 212.2.99.* / 2007-08-14 19:01
Jest dokładnie tak jak napisałeś. Wszyscy wiedzą że akcje rosną i spadają. Tylko że kiedy już te akcje mają nie pamiętają o tym. A tak na marginesie akcje też mogą być bezpieczną inwestycją. Pod warunkiem że się o powyższym pamięta, stosuje stop lossy i wykorzystuje takie instrumenty jak opcje i kontrakty terminowe.
anonim_03 / 2007-08-14 20:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mylisz bezpieczną i ubezpieczoną. Akcja jest bezpieczna jeżeli przedsiębiorstwo do którego jest prawem jest zdrowym biznesem generującym zysk.
axeman / 217.30.151.* / 2007-08-15 00:13
kompletna bzdura, jak będziesz miał bessę, to nic ci nie pomogą dobre fundamenty, czy dobre zarządzanie spółką , jej kurs i tak będzie skazany na spadek
MoretaCvetans / 2007-08-14 19:10 / _
i oto sprawiedliwy! podawane przez Niego prawdy i zasady! nikt jeszcze tak trafnie nie ujął zasad roztropnego inwestowania! zapamietajcie! K.Kowalski 2007-08-14 Teraz juz wszystko jasne! dziekujemy!
Alfista / 2007-08-14 18:44 / Człowiek Hossa
hehe... no to by ciekawe było :)
na szczęście wchodzi mi teraz większa partia gotówki, mogę poczekać z jej ulokowaniem :)
Kenobi / 2007-08-14 18:23 / Uznany malkontent giełdowy
Kolejna firma (Sentinel) zawiesiła wypłaty środków inwestorom, ciekawe co na to inwestorzy w innych firmach, czy będą czekać, aż ich środki też zostaną zamrożone? Marc Faber powiedział dziś, że inwestor musi się nauczyć wyjść z rynku i zabezpieczyć gotówkę, bo to co obecnie mamy, to jest tylko wierzchołek góry lodowej, a infekcja będzie sie rozszerzała jak pandemia, zarażając kolejne rynki.
K. Kowalski / 212.2.99.* / 2007-08-14 18:18
Wg. dzisiejszego komunikatu ECB sytuacja powoli wraca do normy. Jak to jest norma co to będzie jak jej nie będzie ?
10 11 12 13 14 15
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy