Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Powrót z dalekiej podróży

Powrót z dalekiej podróży

Money.pl / 2007-05-11 17:45
Komentarze do wiadomości: Powrót z dalekiej podróży.
Wyświetlaj:
brydzia / 2007-05-13 21:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
2007-05-13 19:53:22 | *.*.*.* | aszulski57 [ Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi) ]
Dziewczyno. Co ty memrasz!
Ogrywasz komputery grając na DT.
A w ogóle to ile można wyciagnąć miesięcznie przeciętnie
po odjęciu kosztów transakcji?Tak srednio.
Jest to mi potrzebne bo chcę się z kimś domówić.
gdybyś odpowiedziała mi mailem miałabyś przyjaciela.
Aszulski @ op.pl


Nie chce mi się nawet odpowiadać , czy ja jestem wróżka , można zarobić 500 % a można 50% stracić , to jest giełda a żeby grać DT to naprawdę trzeba już czuć giełdę i znać spółki jak się poruszają ,

widzisz co może być na giełdzie było widać w 2 ostatnie dni tygodnia , że można było w ciągu 2 dni zarobić na nie których spółkach 30 % albo tyle stracić , tylko że to jest takie łatwe jak patrzysz na najniższy i najwyższy kurs po zakończeniu sesji
My po prostu nie mamy szans z funduszami bo oni kupują nie za swoje pieniądze , więc oni mogą robić co chcą jak wiedzą jakimi pieniędzmi dysponują a my za swoje inaczej myślimy i to nie my tutaj rozdajemy karty

widziałeś w czwartek i piątek jak fundusze zabrały popyt z małych i średnich spółek co mogli tacy wielcy inwestorzy jak my zrobić , w pewnym momencie większość małych spółek była - 10 do -12% i nikt nie kupował , ja przeżyłam maj zeszłego roku dlatego jestem ostrożna

I jeszcze jedno , niektórzy podczas jednego piątkowego dnia zarobili więcej niż może przez cały miesiąc , tak się zarabia na takich mocnych ruchach więc przewidywanie przyszłej stopy zwrotu to wróżenie z fusów

pozdrawiam
Fawelas / 2007-05-13 22:20 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
Czy znacie jakies programy do zarzadzania portfelem???
Coś a la portfel w tym portalu. Prosze o nazwy. Z góry dzieki.
rezoon / 2007-05-13 23:01 / "Strategos"
właśnie zacząłem pisać - jak zrobię to udostępnię ją publiczności ;-) - a będzie bomba :-)
aszulski57 / 2007-05-13 22:06 / Tysiącznik na forum
Najważniejsze,że odpowiedziałaś w ogóle.
Po prostu ktoś kto siedzi w giełdzie od wielu lat -codziennie- zaproponował mi usługę
zarządzania moim portfelem w zamian za 10% od przyrostu portfela.
Chcę się zorientować.
Dziękuję Tobie i Warrenowi.
rotux / 2007-05-13 22:27 / Uznany Gracz Giełdowy
a co w przypadku strat? przewidujesz jakąś polisę ubezpieczeniową/mechanizm zabezpieczający/mechanizm wymuszający na zarządzającym troskę o Twoje pieniądze?
aszulski57 / 2007-05-13 22:55 / Tysiącznik na forum
To jest na razie w fazie planowania. Mechanizm zabezpieczający mam.
Ja pracuję zawodowo i stąd rozważam różne opcje. Dziękuję za każdy komentzrz.
futurek_LOGO / 2007-05-13 22:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jakie przemyslenia na temat zlota?
rotux / 2007-05-13 22:49 / Uznany Gracz Giełdowy
dobry wieczór
rotux mały żuczek ledwie to sobie w głowie układa, na dodatek nic nie pasuje;)
wczoraj posiedziałem tu:
http://www.financialsense.com/metals/main.htm
i.. mam mętlik, jedyne pocieszenie, że analizatorzy mają podobnie...
właściwie to..chętnie poznałbym Twoją opinię, to byłby dobry punkt wyjścia do boju z tym frustrującym mnie ostatnio złotem
futurek_LOGO / 2007-05-13 23:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
idz za tropem ktory sam napisales o 2-3 szczycie - obserwuj wykres w najblizszych tyg w odniesieniu do ruchow na W20- i poszukaj analogie na wykresie USDJPY tyle moge doradzic a na financialsens tam same byki jak idzie o zloto :-) jak co moj GG 7488348
rotux / 2007-05-13 23:56 / Uznany Gracz Giełdowy
Dziękuję za merytoryczne wsparcie, bo już mnie autentycznie słabości brały, na gadu pewnie nie raz pomarudzę;)
Ty i Samuraj robicie tu wielką /i całkiem za darmochę!/ robotę, choć praca u podstaw to nie łatwizna,
Pozdrawiam
warren buffet / 2007-05-13 22:12 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie znam goscia, nie znam warunkow ( poza tymi 10% ) ale ja bym uwazal.... ( umowa notarialna )
aszulski57 / 2007-05-13 22:17 / Tysiącznik na forum
Spoko.Warren.Na razie dopiero zastanawiam się.
Najprędzej po 15 czerwca.Gosciu nie ryzykuje nic. Czy ja zarobię?????????
To stary wyga.Myślę i pytam .
warren buffet / 2007-05-13 22:18 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zarabiajmy =)
warren buffet / 2007-05-13 21:54 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zgoda
inwestor1975 / 2007-05-13 21:44 / Tysiącznik na forum
moze ma ktos linki z cenami samochodów w usa ???
jak tak to prosze na priv coby forum nie zasmiecac
needle / 2007-05-13 22:17 / Bez rangi
linki z komentarzem czego dotyczą nie zaśmiecają...a nawet powiem, żę rozwijają!: czy to śmieszność jakaś, czy to ceny jajek w Norwegii
Pozdro
IGła
party123 / 2007-05-13 22:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A właśnie, po ile są jajka w Norwegii? :)
needle / 2007-05-13 23:42 / Bez rangi
no właśnie czekam na linkę :-)))
inwestor1975 / 2007-05-13 21:36 / Tysiącznik na forum
witam wszystkich wieczorem
moj portfel (jesli kogos interesuje)
ulma,bytom,drozapol,masters,ferrum,gtc,kruk,prochnik,relpol,stx,,tup,fon,centrostalgd-pda,
lsisoft,ppwk,mini
w tym tygodniu musze troszke zredukowac chce przejsc 50-50
pozdrawiam wszystkich
warren buffet / 2007-05-13 21:38 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ulme po 282 rozważałem....
lojka / 2007-05-13 21:58 / Tysiącznik na forum
ja też, niestety strach mnie obleciał ...
inwestor1975 / 2007-05-13 21:43 / Tysiącznik na forum
ja brałem po 310 i prawie jak zawsze za szybko ale nigdy nie próbuj trafic w góry i doliny -czy jakos tak to szło hehe:-)))
lojka / 2007-05-13 21:30 / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich!

Weekend się kończy :( jutro czas wracać do rzeczywistości, zacznie się zarabianie ;))) jutro liczę na wzrosty :)

pozdrawiam wszystkich
aszulski57 / 2007-05-13 22:11 / Tysiącznik na forum
Witaj słoneczko. Jak gardlo.?
niepowiem kim jestem / 149.156.37.* / 2007-05-13 21:42
Juwenalia sie skonczyły trzeba wrocic do szarej rzeczywistosci i przyokazji odpokutować
tzw "udaną" zabawe - koszty 100 zł za spożywanie alka w miesjscu ustawowo zakazanym + olbrzymie koszty alka okło 150zetow (na 4 dni) + okalecznia ciał ktore miejmy nadzieje nie beda mialy wpływu na dalsza moja egzystencje na tym swiecie + gorsza opinia o mnie wielu osób :( ito wszystko za kilka chwil przedniej zabawy ................
ale mogeo z cała świadomościa powiedizec ze sie oplacało :)
warren buffet / 2007-05-13 21:55 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
awfalia przed nami
modliszka / 2007-05-13 21:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Lojka,
czy widziałaś w swoim lesie, jak wszystko pięknie się zazieleniło ? :-)
Dzisiaj cieszyłam się jak dziecko, opatrząc na listki brzozy :-) Przytulałam się do niej, aby oddać całą zła energię i pobrać nową, na kolejny tydzień wyzwań :-) Uśmiechałam się, jak wiewiórka przebagła mi drogę i powiem odwrotnie, jak Hubal, kiedy medal upadł mu na stół " Dobry omen" ;-)

Pozdrawiam
lojka / 2007-05-13 21:54 / Tysiącznik na forum
Witaj:)
koniecznie musisz do mnie zawitać - u mnie przyrody pod dostatkiem - i jakie błogie samopoczucie (zieleń uspokaja ;))
modliszka / 2007-05-13 21:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przyjadę ;-) już niedługo ;-)))
A co może zdziałać przyroda wiem, dlatego wszystkim na weekend polecam ;-)
Giełdę, lustracje, wyroki TK i inne rzeczy, należy odstawić na bok ;-)
lojka / 2007-05-13 22:07 / Tysiącznik na forum
cieszę się, to się zmówimy :))

tak weekend jest na czas dla luzu :) i giełda na bok :)
Romi / 2007-05-13 21:40 / portfel / Koci Tata
lojka ty też tasz swój las?
Ja mam olchowo-bukowy a brzoze będę siał jutro.
Też byłem w nim wczoraj pięknie rośnie do nieba :)
lojka / 2007-05-13 21:56 / Tysiącznik na forum
niestety nie ;(
ale tak blisko odemnie - jakby mój ;))
modliszka / 2007-05-13 21:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja mam sosnowo - brzozowy :-) Jestem z niego dumna, ale wymaga wiele pielęgncj i Ci złodzieje...:-(((( ...Buk i olcha też są cudne, ale w moim okręgu mało znane..;-)

Piękna jest wosna po za betonowym miastem - dobrze móc z nigo uciec ;-)
A2 / 2007-05-13 21:06 / Spekulantka
Odnosnie superfund typu hedge to popatrzcie ile stracili w lutym)) minusssssssss 25% ,gdzie inne fundusze tracily okolo 8%.Dodam jeszcze do dojrzalam do zlikwidowania calego portfela tylko nie wiem kiedy to zrobie.
slaw / 2007-05-13 21:11 / Uznany Gracz Giełdowy
dlaczego????
slaw / 2007-05-13 21:11 / Uznany Gracz Giełdowy
dlaczego????
A2 / 2007-05-13 21:14 / Spekulantka
bo:
ofe maja blisko 40% w akcjach
bo:
przerazaja mnie kredyty na akcje w Chinach
bo:
zmieniam strategie gracza gieldowego
bo;
USA nawet mnie przestalo przerazac.........
slaw / 2007-05-13 21:16 / Uznany Gracz Giełdowy
jaka jest Twoja nowa strategia???
warren buffet / 2007-05-13 21:16 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
z punktem II sie zgodze. będzie z tego nowa historia tudzież histeria. oni beda krwawic jak kobieta w 28 dniu - nam sie krew pusci ale z ust...
slaw / 2007-05-13 21:22 / Uznany Gracz Giełdowy
i tu sie Warren wyłozyłeś ....... bo u kobiet to mzoe byc rownież dzień 26,29,30 a nawet 32 ))))
warren buffet / 2007-05-13 21:29 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
moze być nawet i 8 =)) baaa
PedroGonzalez / 2007-05-13 21:24 / Uznany Gracz Giełdowy
to moze lepszy przyklad: bedziemy krwawic jak dziaslo po wyrwaniu zeba u faceta z hemofilia ;-))))
futurek_LOGO / 2007-05-13 21:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
tylko hemofilie sie leczy - a to dziala jak narkotyk - taka jego wspolczesna forma zbiorowej schizy :-) ufff jako medyk tak to okresle :-)
warren buffet / 2007-05-13 21:35 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
samuraj historyk a ty doktur ?? niezle =)
samuraj jack / 2007-05-13 21:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
uzupełniamy się:)
warren buffet / 2007-05-13 21:35 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
doktór ? Ó na O ?? dawno to było =) nie wiem =)
futurek_LOGO / 2007-05-13 22:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
konował brzmi lepiej i ortografii nie ma :-)
piciu / 2007-05-13 21:29 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
to sie wampiry uciesza
slaw / 2007-05-13 20:50 / Uznany Gracz Giełdowy
witam wieczorkiem -- widze że odbyliscie rozmowe o lustracji - opisze wam historie z mojego podwórka :

Jest opozycjonista ciezko chory na raka legenda Solidarnosci w moich okolicach ktorym opiekuje sie jego zona od lat dzielna stara schorowana kobieta trwajaca prze umierajacym mężu .... i napisala inna legenda solidarnosci artykuł w miesjcowej gazecie wypis ze swojej teczki. I ta inna legenda solidarnosci umiescila za czasow rzadow Buzka swoja coreke bez kmpetencji w RN Orlenu a teraz ta dziewczyna tam pracuje za ciezkie pieniadze i synek tez ustawiony po znajomosci na całe życie. Inapisal w tej swojej notceo
moralnosci że ta stara kobieta donosila na swojego meza ktorym sie teraz opiekuje - doniosla 3 razy potem sie wycofała. Dwoje starych cieżko chorych ludzi przezyli wstrzas. Ten stary mezczyzna w gazetach dziekuje zonie że trwa przy nim i nim sie opiekuje i ze jej wybaczył. I teraz pytam czy po to k**** jest potrzebna lustracja????? Czy ta kobieta nie dlal swiadectwa milosci do meza teraz i czy nie odpokutowala opieka przy nim . A koledzy z solidarnosci od 10 lat o nim nie pamieetaja bo sami sie pustawiali ????

A Trybunal po raz kolejny stanął na wysokosci zadania bo uwalił ustawe pisana nie po to żeby załatwic porblem tylko żeby załatwic pzeciwnikow politycznych. I niech tak robi dalej ddokąd nasi politycy nie naucza sie pisać dobrego prawa. A macie tez przykład ze słynnym ostatnio posłem --- powiedziec nie do konca prawde i juz mamy goscia załatwionego nawet jak jest sędzią. To był dopiero pokaz kłamać przed trybunalem jak dziecko. no lae przecież jeszcze przed lustarcja wiedzieismy ze jedna teczka jest na pewno sfałszowana prawda ??? wzystkie inne sa prawdziwe.
rotux / 2007-05-13 21:20 / Uznany Gracz Giełdowy
Historia chwyta za serce ale co chcesz przez to powiedzieć?
Twoim zdaniem archiwa są niewiarygodnym źródłem? Taki ma być morał z tej historii?
slaw / 2007-05-13 21:31 / Uznany Gracz Giełdowy
moral był taki :
1. że to powinno służyc eliminowaniupewnych ludzi ktorzy ewidentnie nie nadaja sie do pelnienia funkcji publicznych
2. powinno sluzyc do regulacji relacji donosiciel - pokrzywdzon tylk i wyłącznie
3. nie moze sluzyc zalatwainiu ludzi tylko problemu -- a u nas to sie pisze przeciwko ludziom a to jest złe.

kiedyz był taki naukowiec Lombrozzo - wyróżnił chyba 14 cech antropologicznych ktore wystepowaly u lidzi popelniajacych przestepstwo i twierdzil ze to jest pewne i jak ktos ma np: szpiczaste podbrodki na pewno popelni w przyszlosci przestepstwo i nalezy go za wczasu eliminować. czasami nasze ustawy dotyczace zycia publicznego tak wygladaja - jak ktos z opozycji albo innego swiatopogladu to na pewno zly , donosiciel, wykształciuch albo inny
needle / 2007-05-13 22:27 / Bez rangi
1)ja się nie nadawałem (też w samorządzie robiłem) - tak stwierdził SB-cki agent, co tyle ukradł (w wolnej Polsce), że ma więcej niż Ty, ja...ale także Big i "." razem wzięci
na moje miejsce i młodzitkiego stażysty (jako restrukturyzację i redukcję etatów) przyjął 3 panie za to z większymi poborami
wszyscy, również opozycja (jego i jego małżonkę chyba wyrzucili z PO) uważają, że jest sprawnym menedżerem
a w sądzie (po 4 latach) wygrałem ja
a zapłacą wszyscy...
2) na mnie nie donosił...bo mnie nie znał
3) mnie załatwili...a problem (nadwyżka pracowników) został
...prawdopodobnie nie to miałeś na myśli...
rotux / 2007-05-13 22:36 / Uznany Gracz Giełdowy
no i co narobiłeś? teraz nic do siebie nie pasuje...
needle / 2007-05-13 23:37 / Bez rangi
Bo widzisz Rotux, świt..życie...jest bardziej skomplikowane, niż niejednemu się wydaje.
Bardzo dobrym przykładem jest historia przytoczona przez slawa!!!
Ale takie historie są wszędzie i prawie każdy z nas w swojej okolicy znalazłby też ... różne takie...
Mój kolega (przymierzał się do MSW - szefa...ale pewnie by nie dostał... - taki zakapior w stylu Antka, ale bardziej patriotyczny niż religijny) powiedział mi w '92/ '93 roku, że nie wierzy już że jakąkolwiek lustrację uda się zrobić...
To nie był żaden naukowiec...a napisz...czy nie miał racji?
M;K / 2007-05-13 21:13 / Bywalec forum
Masz racje slaw - takich bajkopisarzy napweno jest wiecej, czy to po jednej, czy po druciej stronie. Ludzie zrobia duzo zeby sie wybielic i ustawic.
Mysle ze jest to nam nie potrzebne i tak nie dojda prawdy wlasciwej , bo bedzie zalezala od argumentow , kto ma ich wiecej.
GordonGekko nielog / 149.156.37.* / 2007-05-13 21:07
nie zgadzam sie z przedmowca
to piekna historia ktora opowiedziales i zawsze jakis procent ludzi takich (ktorzy zrobili błąd i tego żałują i "obiektywnie choc nie wiem czy mozna tak napisac są dobrymi ludzmi ) ale to nie zmienia i nigdy nie zmienie faktów - fakt jest faktem jezeli ktos świadomie współpracował to musi w taki bąz inny sposób za to "odpokutować" - ponięśc kosekwencje
a oto moja historia:
mój dziadek za komuny na przed smiercia Stalina siedzial 8 miesiecy w kiciu ( i dopiero przed samą śmiercią zacząłł opowiaDAC jak miedzy innymi siedzieli w celach po kostkach w wodzie a komunisci puszczali im 2,3 razy dziennie prąd tak dla zabawy zeby nie zabic ale zeby sie pobawic), zmarł 3 lata temu na raka w straszliwych bolesciach a zato dziadek mojego kumpla był jest komunistą i "usprawnia " zycie w naszej wolnej Polsce przechadzając sie po osiedlu i spisuje numery sąsiadow ktorzy akurat dzisiaj zle zaparkowali -czy on cos z tego ma i tego typu inne akcje? dlaczego on to robi - czy naprawde chodzi mu tylko oto zeby troche pouprzykrzac życie ludziom ktorzy ciezko haruja i dbaja o wychowanie dzieci i nie maja czasu ani ochoty sie z nim kłócic
Sprawiedliwpsc to sprawiedliwosc , prawda zawsze wyjdzie najaw
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-05-13 20:44
Ten jest stąd a tamten stamtąd Więc ten jest dobry więc tamten zły Ten jest taki a tamtem inny Więc tego czcesz słuchać a tamtego bić Nie będą potrzebne represje i siła Żeby rozbić nas pałowaniem Bo w wielu z was siedzi policjant I dobrze spełnia swoje zadanie

taki tekst Dezertera mi się przypomniał - jako komentarz ostatnich forumowych wydarzeń...
aszulski57 / 2007-05-13 20:47 / Tysiącznik na forum
Polecam rozemocjonowanym dyskutantom moje 2 komentarze pod wypowiedzią A2.
needle / 2007-05-13 20:00 / Bez rangi
2007-05-13 16:11:57 | *.*.*.* | Kilgore [ Bywalec forum
--Domyślam się że po części sprowokowałem Cie do tego wpisu:) "Odkłuję" Ci delikatnie, bo bardzo łagodne mam usposobienie w kontaktach z ludźmi na poziomie.

Pochlebiasz sobie...nie jesteś nawet w pierwszej trójce...ale zaraz za nią

-- Zgadzam się że nie jest to forum do politykowania i co za dużo to niezdrowo, popracuje nad tym.
Ja tu właśnie piszę, bo tu miało nie być gadających i przekrzykujących się głów

--jednych rzeczy słuchasz, szalejesz za nimi, od innych dostajesz gęsiej skórki i dopłaciłbyś żeby je wyłączyć.
A tu jak ktoś pisze coś co mi się nie spodoba...to nie można go wyłączyć...nawet jakbym chciał dopłacić...dlatego zwróciłem się z apelep - prośbą

--Czy z braku praktyki na scenie powinieneś siedzieć cicho i nie komentować tego co słyszysz?
Nie ale nie ma potrzeby rozmawiać o aborcjii czy marszach gejowskich na ekonomicznym forum

Jak piszesz jesteś muzykiem. Niedawno się dowiedziałem, że tacy osobnicy są zdolniejsi od innych (jakieś amerykańskie badania opublikowano) zatem należałoby wymagać od Ciebie więcej niż od innych. Widać, że starasz się trzymać poziom (jeśli tylko chcesz) i masz poczucie humoru:
2007-05-13 17:28:37 | *.*.*.* | Kilgore [ Bywalec forum ]
Przepraszamy, już zmieniamy serwer :)
gdybym nie był tego pewien wcale bym nie odpisał.

Ale wielu rzeczy nie wiesz (jak na laika przystało) TK jest reprezentacją sejmu, bo to sejm go wybiera (przechyły są jak wygaśnie mandat). I on ma się nijak do giełdy.

Ja od ćwierć wieku słucham muzyki, od pewnego czasu dość intenstwnie (wyłącznie niemal) rozstrzał jest ogromny (jak od PPP do UPR) bo od Geppert do AC/DC i od Deep Purple do Griega. Na gitarze grałem, śpiwałem (ponoć nieźle) i...nie ośmieliłbym się krytykować poblicznie ani Vivaldiego, ani De Mono...a już napewno nie na publicznym forum w dodatku o profilu ekononmicznym. Co to ludzi obchodzi?

Jeszcze spróbuję Cię naprowadzić (bo rokujesz szanse - nie na nawrócenie - ale na ...brak recydywy.
Zakładam, że jakiś honor masz i jeśli ktoś ubliża Twojemu przyjacielowi czy komuś z rodziny to stajesz w jego obronie?
Jeśli tak...to spróbuj sobie wyobrazić, że atakujesz tu kogoś z czyjejś rodziny.
Czego się spodziewasz - sympatii, neutralności czy ignorancji...

Podsumowując (wyłączam komp i idę obejrzeć Skazanego) nie przypominam sobie, abyś wykazał się jakimś giełdowym spostrzeżeniem, analizą walut czy przewidzeniem trendu...nawet linki nie wklejasz ludziom jak ".", Warren, Rotux czy kilka innych osób. Można zatem przypuszczać, że przyszedłeś tu raczej terminować, a nie wygłaszać wikopomne tyrady na jakikolwiek temat. I niech tak zostanie...bo będę Ci musiał wytknąć ewidentne nieprawdy, jak ta:
--bo bardzo łagodne mam usposobienie w kontaktach z ludźmi na poziomie--
A tych ludzi obrażasz
IGła
Kilgore / 2007-05-13 20:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Needle, nie chce mi się kruszyć kopii, nie znam Cię, tym bardziej nie zamierzam obrażać Ciebie ani nikogo z Twojej rodziny. I nikogo tutaj. Oceniam jedynie aktualną władzę, jako bardzo zawiedziony wyborca.
Nie lubię protekcjonalnego tonu, wyznaczania co wolno czego nie, poklepywania po ramieniu i tego typu postaw, wtedy włączy mi się mój prywatny "needle". Co do mojej laickości (,"wielu rzeczy nie wiesz jak na laika przystało"), mam dość bogatą przeszłość o której nie piszę bo kogo to obchodzi. Skoro twierdzisz jednak że "nie wiem", to napomknę że moje pierwsze studia to dzienne zarządzanie na UW w czasach gdy poziom był raczej wysoki, przed momentem kiedy wszyscy zaczęli zarządzać. Wybrane świadomie, nie z przypadku. Stąd moje zainteresowanie giełdą z której przez wiele semestrów miałem wykłady (szkoda że nie uważałem na zajęciach z kontraktów). Duet Skoczny/Winczorek to moi byli wykładowcy prawa, w tym UE i konstytucyjnego. Od nich wyniosłem ogromny szacunek do reguł państwa demokratycznego i idei zjednocznej Europy. A co do faktu że nie należałem do partii - tu odsyłam do przykładu z muzyką który wydaje mi się że zrozumiałeś zbyt dosłownie, może coś niejasno napisałem. Reasumując, nie urwałem się z choinki, mimo że mój niezbyt frasobliwy sposób pisania mógłby na to czasem wskazywać.
Jeśli poczułeś że obraziłem kogoś z Twojej rodzinny podkreślam że nie taka była moja intencja i źle się stało że osobiście to odczytałeś. Weź baczenie na fakt co tak naprawdę oceniam. Na wszelki wypadek wyciągam rękę z przeprosinami :)
Co do moich komentarzy giełdowych, staram się tu raczej słuchać w myśl zasady "nie ucz ojca dzieci robić", przez respekt do długoletnich graczy i blizn na ich "inwestorskich dłoniach". Nie naganiam, chociaż czasem ponoszą mnie emocje. Przytaczałem kilkukrotnie skróty komentarzy z aktualnej sytuacji w stanach (z Marketwatch), bo wydawało mi się to użyteczne i jako dwujęzycznemu "mieszańcowi" łatwo było mi to zrobić.
Respektuję też zasadę że dołączając do pewnej społeczności należy w jakimś stopniu respsektować reguły wg. których ta funkcjonuje. Dlatego ogranicze moje polityczne wystąpienia tutaj.
pozdrawiam Cię i przepraszam wszystkich za zajmowanie takiej ilościu "czasu antenowego".
needle / 2007-05-13 21:34 / Bez rangi
już po serialu...
tekstów krótkich, nie chce mi się czytać, niechętnie je analizuje, a tym bardziej nie kusi mnie odpowiedź, tu co innego
-------- odpowiadam ---------

I O TO MI WŁAŚNIE CHODZIŁO

Ale czyny od słów ważniejsze!!!
3maj się
IGła
Kilgore / 2007-05-13 21:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
...
TRODEL / 2007-05-13 19:36 / Bywalec forum
czy ktoś wie który do maklerski prowadzi zapisy na akcje firmy BUDVAR
dominik 30 / 2007-05-13 20:28 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
mam informację że w Boś-u można się zapisywać....
dominik 30 / 2007-05-13 21:07 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
nie wiem, a nie masz żadnej info, lub zadzwoń do swego biura to Ci powiedzą-pozdro:)
espi / 2007-05-13 21:45 / "Exchange"
BRE bank (mbank)
TRODEL / 2007-05-13 19:33 / Bywalec forum
Czy przesunięcie terminu raportu rocznego na 5 czerwca może mieć dalszy wpływ na spadek notowań walorów spółki FON
valjean / 2007-05-13 19:36 / Galernik
zsumuj sobie raporty kwartalne i bedziesz miał roczny
bodek231 / 2007-05-13 19:28 / portfel
http://www.masterssa.pl/aktualnosci.php
valjean / 2007-05-13 19:38 / Galernik
jeszcze się muszą postarać (zainwestować więcej niż 300 złotych w stronę)
anonim_03 / 2007-05-13 19:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dokładnie ;-)
lefek / 2007-05-13 19:23 / Bywalec forum
Witam wszystkich.

Indeks DJIA sięga maksimum patrząc na BPI !!!!! brakuje mu tylko aby ostatnia spółka z tego indeksu pokazała sygnał zakupu i ... jest 100% ..... wprost cudownie ... niesamowicie silny rynek jak również gospodarka w USA, która przeżywa Hossę , a wraz z nią wszystkie rynki na świecie .

http://stockcharts.com/charts/gallery.html?$BPINDU

Warto też przejrzeć inne indeksy pod kątem wskaźnika BPI ..... nawet nie znający konstrukcji tego wskaźnika mogą coś dla siebie zobaczyć ...

Indeks Hang Seng jak na razie ma kłopot z wejściem na poziom 20100 , a i tak po przekroczeniu tego poziomu, strach przed większą korektą nie będzie wcale mniejszy ..

Nikkei ostatnio też ma problem z poziomem 18600 , a co będzie jeśli spadnie poniżej 16400 ???
Jen po pokonaniu 120,5 ma szansę dojść do 122 pkt , lecz patrząc na wykres będzie to nie lada zadaniem.

Przyznam się szczerze, że piątkowe zakończenie było dla mnie zaskoczeniem.
Mimo wszystko WIG20 dał sygnał dla dalszej chęci pogłębiania spadków .... a WIG się obronił i ma szansę na wzrosty .... który indeks będzie miał rację w tym tyg ?? .... stojące przed nimi zadanie na nadchodzący tydzień, to nie spadać poniżej minimum jak również pokonanie maksimum minionego tygodnia ... tak wychodzi z mojej tygodniowej AT ...
Co jest bardziej realne ???
Na to pytanie każdy indywidualnie sobie odpowie i taką przyjmie strategię spekulacji ..... a jak będzie , to wie tylko .... sam Rynek.

pozdrawiam :-))
najcz / 2007-05-13 18:09 / Tysiącznik na forum
Część funduszy typu hedge, w tym obecny w Polsce Superfund, to produkty zarządzane automatycznie. Decyzję o otwarciu lub zamknięciu pozycji podejmuje nie człowiek, a automat - wyjaśnia Tomasz Publicewicz, wiceprezes firmy .. http://www.forbes.pl/forbes/2007/04/26/158_w_superfund_zawiodl.html
kto wygra my czy maszyny.
brydzia / 2007-05-13 19:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
przecież pisałam o tym kiedyś to mi ktoś napisał , że nie mam racji , ale w takim razie to my jako ludzie kierujący się emocjami nie mamy szans z programem komputerowym
anonim_03 / 2007-05-13 19:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Brydziu, program to nic więcej jak to co programista przewidział, tyle że wykonany szybciej ...
czytałem ostatnio o dużych pieniądzach straconych przez programy, czyli LTCM (4 mld$ w cztery miesiące) czy o krachu w 1987, 25% DJIA w jeden dzień.
pozdrawiam.
party123 / 2007-05-13 20:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Może nie do końca programista przewidział. On dostał już przewidziane i sformalizowane zasady według jakich system ma działać. Opracowane przez, jak przypuszczam, sztab ludzi, z których pewnie nawet część się na tym znała. Dopiero potem programista przekłada to na komputerowy, kolejny sztab ludzi to testuje. Tak w skrócie. Programista ma tu naprawdę mało do powiedzenia, nie mówiąc o przewidywaniu. On nawet nie musi się znać na giełdzie.
anonim_03 / 2007-05-13 20:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ok. programista jest tu użyty w szerokim sensie -- znaczy "osoba (zespół) opracowujący i implementujący pewną logikę".
party123 / 2007-05-13 20:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Rozumiem. Wtrąciłem się tylko dlatego że w ciągu ostatnich paru dni kilkakrotnie spotkałem się z takim podejściem ale bez szerokiego sensu :)
Zaczynam nabierać odruchu komentowania takich rzeczy :)
needle / 2007-05-13 21:42 / Bez rangi
A JA TAK...
Ja się bardzo cieszę, że wyjaśniacie mi (bez potrzeby wyszukiwania oraz czytania ksiąg mądrych) jak działają te mechanizmy...naprawdę..., ale z punktu widzenia moich giełdowych zarobków...
...co mnie to może obchodzić?
Nie mam pojęcia jak dawno jesteście na GPW i jakimi pieniędzmi obracacie, jakim %-em oszczędniści i czy macie inne źródła utrzymania.
Ja wiem, że jak tanie papiery kupię (słabych nie ma - są tylko złe momenty wejścia w inwestecję) to na nich nie stracę
A na DT czy terminowych tylko można sobie krzywdę zrobić, na akcjach fundamentalnych nie ma jak
Być może Wasze pieniądze będą przechodzić do mnie?
anonim_03 / 2007-05-13 22:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
IGLA posłuchaj:
Ja mam świadomosć takich procesów i nie chce z nimi konkurować (NIE MAM SZANS).
Nasza szansa to to co ładnie opisałeś. A swoją drogą to program-trading i carry-trading to prawie to samo ...
Ale goście nie są nieomylni -- LTCM (2 noblistów) w 4 misiące umoczyli 4mld$.

PS. Mam inne żródła utrzmania, w akcjach mam ok. 60% oszczędności, obracam bardzo pasywnie.
needle / 2007-05-13 22:29 / Bez rangi
;-( od Ciebie nic nie dostanę...
a poważnie ...znam sprawę...nikt nie wygra z rynkiem...na szczęście
anonim_03 / 2007-05-13 22:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
niektórym się udało wygrać z rynkiem (nie chodzi o mnie)
ale nie przez wyrywanie centówki sprzed pędzącego pociągu ...
najcz / 2007-05-13 19:47 / Tysiącznik na forum
reagują na nasze ruchy,ktoś musi zrobić pierwsze posunięcie aby była reakcja.
samuraj jack nielogo / 83.4.164.* / 2007-05-13 18:36
Dzięki
i to jest najcenniejsze INFO, jakie do mnie dotarło po 15 lutego br.;

bardzo dziękuję:)))))
samuraj jack nielogo / 83.4.164.* / 2007-05-13 18:45
dodam, że to tłumaczy zależność ruchów giełd od walut

i nieskromnie dopowiem, że coś podobnego przeczuwałem;
czasami ruchy walut i giełd skoreklowane z opóźnieniem
czasami jednak dzieją się w niemal tej samej chwili - ludzie nie są w stanie tak składnie reagować na wielu rynkach na raz - mimo globalizacji;
informatyzacja natomiast to umożliwia

carry trade na jenie tym bardziej godne obserwacji

i jeszcze raz bardzo, bardzo dziękuję:)))))))

ps. będę Ci to NAJCZ dłuuuugo pamiętał - i browarek na kolejnym zjeździe:)
najcz / 2007-05-13 19:32 / Tysiącznik na forum
w porządku,też zaczynam inaczej traktować kontrakty.
anonim_03 / 2007-05-13 18:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
to nie maszyna handluje tylko programista, który starał się przwidzieć wszystkie przyszłe sytuacje ...
polecam wpisać w wikipedie LTCM i rok 1987 ...
anonim_03 / 2007-05-13 18:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
witam wszystkich
Zaczołem studiować analizę techniczną ...
tak przy okazji zauważyłem ciekawe zajwisko. Polityków i dziennikarzy których najbardziej nie lubimy, to Ci, którzy stosują zasadę "trand is your friend" i "nie bedę się kopał z koniem".
W sumie ciekawe ...
I te dywagacje "polityczne" jak się okazuje, też coś z giełdą mają wspólnego ...

pozdrawiam,
avers / 2007-05-13 16:52 / Bywalec forum
Witam wszystkich.
-dla tych którzy nie skorzystali z przerwy na GPW do kontaktu z naturą: http://www.bociany.ec.pl/

-dla zwolenników tematyki inwestycyjnej :
http://www.forbes.pl/forbes/2007/04/26/168_doradcy_troszcza_sie.html
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy