Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Powrót z dalekiej podróży

Powrót z dalekiej podróży

Money.pl / 2007-05-11 17:45
Komentarze do wiadomości: Powrót z dalekiej podróży.
Wyświetlaj:
lukaszwych / 2007-05-11 18:33 / portfel / "Demon rynków"
Mialem cos napisac ale nic madrego nic mi nie przychodz do glowy - wiec napisze tak A NIE MOWILEM i ide sobie kawke strzellc i poczytac moj nowy nabytek - analiza techniczna rynkow terminowych - jakiegos kolesia na S.
Pzdr
kaskadere / 2007-05-11 18:32 / portfel / Tysiącznik na forum
na dwóch portfelach:
1. inwestycyjny - realizacja zysku prawie 100% na bytomiu około połowa stanu posiadania poszła, za to zakup taniej Oktawy
Aktualnie:
08octava 8.61%, Abg 13.00%, Bioton 0.94%, Bytom 10.06%, Cciint 12.15%, Emcinsmed 21.42%, Essystem 6.08%, Mci 15.41%, Millennium 12.34%
2. spekulacyjny:
Emcinsmed 53.01% Tfone 46.99%
Też najwyższe miejsce zajmuje Emcinsmed. Dzisiaj wykonał podróż z 23,80 na 27,50 ja trochę odkupiłem ale przy wysokich cenach, w zamian za zysk ze sprzedanej 1/3 części TF1
Emcinsmed 53.01% Tfone 46.99%
========
To znaczy chyba wierzę w EMC. I wątpię w trwałe spadki na wszystkich posiadanych spółkach, myślę że to stabilne owieczki. Może dofinansuję jeszcze Bioton.
JA / 2007-05-11 18:28 / Tysiącznik na forum
a nie mówiłem z rana że dziś jest piękny dzień;)
warren buffet / 2007-05-11 18:17 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Samuraj - jaki poniedzialek ?? ustawiac koszyczki ?
Kenobi / 2007-05-11 19:08 / Uznany malkontent giełdowy
W koszyczki to dzisiaj wrzucono co nieco towaru. Impreza jak zwykle po natłoku kiepskich danych (np. wczorajszy wzrost deficytu handlowego,który spowoduje spadek PKB za I kwartał poniżej 1%, gdzieś na ok. 03, - 0,4%, czyli najgorzej od 2002 roku) została precyzyjnie przygotowana. Dziś rocznica pamiętnego maja 2006, więc przygotowali elektrowstrząsy, żeby ratować rynki przed kolenym krachem, który wisi w powietrzu, szczególnie po wczorajszym ostrym spadku w Stanach, co było całkowicie usprawiedliwione nabrzmiałą sytuacją, do czego doszły złe dane. Dziś zresztą były wcale nie lepsze, po wczorajszych "rewelacyjnych " danych o osiągnięciach detalistów wiadomo było jakie dane dziś będą, więc ich niby nie zauważyli, wystarzczył wczorajszy szok. Inflacja PPI - co słusznie zauważył w dzisiejszym kometarzu Kamil Jaros w Parkiecie - nie była wcale taka korzystna, a do tego nie ma większego przełożenia przełożenia na ceny konsumentów. Zresztą przy wysokich cenach surowców brak wzrostu cen produkcji oznacza trudności w spraedaży i obniżanie marży, co wkrótce zobzczymy w wynikach spółek. Duża zmienność, jaka występuje obecnie jest typowa w okresie schyłkowym hossy. Fajnie to ujął jeden z ekspertów w CNBC, że budowany jest domek z kart, do budowy którego używali kredytów (m.in. w nisko oprocentowanym jenie),. Sytuacja na tyle się zapętliła, że dla ratowania poprzednich zaciągają kolejne, żeby ratować rynek prszed spadkami i stale poodtrzymywać nadzieje indywidualnych graczy, żeby wrzucali swoje ciężko zarobione pieniądze na rynek, bo znów "rośnie". Tworzy sie drugi wierzchołek na głowie powstającej formacji RGR. Dzisiejsze poderwanie rynku miało zaskoczyć nagłym zwrotem, szczególnie zaskakującym po okazanej słabości na początku sesji, rozgrywało się głównie na rynku terminowym, gdzie większy kapitał przejejchał się w obie strony i zainkasował niezły zysk. Nie robiłbym sobie po tym zbyt wiele nadziei. Typowe odreagowanie wczorajszej mocnej przeceny, co daje okazję dla maruderów do wyjścia z rynku po w miarę korzystnych cenach. Jak kończą domki z kart - dobrze wiemy. Jest to tylko kwestia czasu. Zasadnicza sytuacja się nie zmieniła, poza łapaniem się byle jakiej wiadomości, zanim większość - jak zwykle - zrozumie o co chodzi.
tejrezjasz / 83.20.147.* / 2007-05-11 21:20
Jedno co jest pewne!!
Powrót Kenobiego na forum zawsze dobrze wróży tej społeczności.
Czekają nas wzrosty i czas odrabiania utraconych pozycji.
Tego juz doswiadczyłem na własnej skórze.
Dziękuję Ci Kenobi.
anonim_03 / 2007-05-11 19:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
brawo Kenobi,
rozpadnie się domek z kart przewartościowanych surowców !
modliszka / 2007-05-11 19:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kenobi, na Boga....jaki ostry wczorajszy spadek w Stanach...??? Po tak długotrwałym trendzie wzrostowym, TY to nazywasz ostrym spadkiem ???

Chyba przestanę Cię lubieć :-)
Kenobi / 2007-05-11 21:12 / Uznany malkontent giełdowy
Tak to już jest, że podejmując jakąś decyzję, wydaje nam się, że jest ona najlepsza z możliwych i co gorsza, często wbrew faktom, upieramy się, że nadal mamy rację. Myślę, że trzeba być elastycznym i weryfikować na bieżąco swoje pozycje, powiem więcej, zamiast pocieszać się, że jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej, zaklinać rzeczywistość i poddawać się hurraoptymizmowi, warto wykorzystać czyjeś spostrzeżenia do ponownego przeanalizowania swoich decyzji. Naprawdę nikt nikogo do niczego nie zmusza, a nawet jak wszyscy będą piali, że hossa będzie trwała wiecznie, to i tak nie będzie to miało żadnego wpływu na rzeczywistość, o czym przekonuje nas historia giełd. Dzisiejsze wzrosty w Stanach są typowym odreagowaniem, bo nie są w stanie w całości zniwelować nawet tego delikatnego - wg Ciebie - wczorajszego spadku. I zamiast się niepotrzebnie emocjonować, proponuję się zrelaksować i wykorzystać weekend do poczytania i pomyślenia. Pozdrawiam.
autor nieznany / 83.29.61.* / 2007-05-11 19:35
Kenobi po co ty to robisz??????????
buduj sobie dalej swoje domki z kart i sam w nie dmuchaj aż się rozpadną.
wydaje mi sie że przerżnąłeś kupę kasy na giełdzie i masz straszny uraz. możesz zaklinać rzeczywistość ale to nic nie da. zwały o jakiej marzysz nie będzie,,,,,, przynajmniej nie teraz
kup sobie jakąś dobrą spółkę z perspektywami i spokojnie sobie czekaj,
no chyba że ci płaca za straszenie innych????????????
terrorysta w masce / 83.24.167.* / 2007-05-12 13:54
strachy na lachy...nigdy więcej
Kenobi / 2007-05-11 19:55 / Uznany malkontent giełdowy
Proszę nie mieć do mnie pretensji, że przytaczam słowa eksperta z CNBC, rozumiem, że wolno przytaczać tylko same pozytywne? A co do zakupów, to właśnie dziś w CNBC, około południa był program p.t. Investor's Clinic, gdzie zaproszeni fachowcy udizelają wyjaśnień na pytania przesyłane przez widzów. Tak się właśnie złożyło, że odpowiadali na pytanie Marka z Krakowa, który pytał co sądzą o inwestowaniu w obecnym momencie na naszym rynku. Nie powiem jaka była odpowiedź, gdyż znów mógłbym Cię rozczarować. Każdy ma prawo do własnej oceny sytuacji i ja taką robię. Ja nie doradzam nikomu czy i co ma kupować czy sprzedawać, to każdy ,co próbuje sił na giełdzie, powinien wiedzieć sam.
autor nieznany / 83.29.61.* / 2007-05-11 21:47
kenobi ,,,,,,,widz to tłum a tłum nigdy nie ma racji
nie przykładaj do tego dużej wagi
pozdrawiam i życzę ci zieleni.
chyba że nie potrafisz wykorzystać siły rynku???????
red_baron / 2007-05-11 19:29 / Bywalec forum
ta wiekszosc nie dotyczy Ciebie,poniewaz ty jak zwykle nie wiesz o co chodzi.
kazda karta kredytowa dziala tak samo wlasnie.Splacisz kawalek i dostajesz nastepna pule.Tak dziala cala gospodarka USA.
Tam mlody czlowiek juz na starcie czesto zapozycza sie na cale zycie,kupujac wszystko na kredyt.Najpierw przyczepe /trailer/na parkingu,potem sprzet domowy,potem studia jesli chce itd.W miare podnoszenia sie stopy i zarobkow przenosi sie potem do domku albo mieszkania itd.
Kto nie wie,jak to dziala,wogole nie powinien sie wypowiadac.
Kenobi / 2007-05-11 19:45 / Uznany malkontent giełdowy
Widzę, że nie rozumiesz o czym piszę. Zamiast robienia trywialnych wykładów z życia codziennego, proponuję zacząć od zapoznania się co to takiego carry trade.
samuraj jack / 2007-05-11 18:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
jestem nastawiony na spadek - na ten czas
lojka / 2007-05-11 18:09 / Tysiącznik na forum
fajna sesja :))
stan na + , zagrania na dt na atlantisie i jeszcze na komapapie :))
szkoda, że za mało kaski było, i trochę za mało odwagi bo byłoby lepiej
ale cieszę się i mam nadzieję, że u Was też ok :)
y / 83.11.83.* / 2007-05-11 18:13
gdzie big? co sie z nim stało?
lojka / 2007-05-11 18:15 / Tysiącznik na forum
na swoim "portfelu " chyba? a dlaczego go tu nie mam to nie jestem wtajemniczona
y / 83.11.83.* / 2007-05-11 18:23
szkoda ze go nie ma , to jeden z bardziej wywazonych inwestorow, ktory ma swoje zdanie i go nie zmienia.
red_baron / 2007-05-11 18:15 / Bywalec forum
znudzilo mu sie forum,jak wielu innym,w sumie ile mozna
piv / 212.76.37.* / 2007-05-11 17:52
ibsystem zapakowałem się po 1.57
warren buffet / 2007-05-11 17:45 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Dziś zdecydowanie humor mi sie poprawił, odrobiłem część strat kapitału z wczoraj. Jest dobrze.

Moje ruchy dziś:

DT NFI 07 ( capital )
DT MIDAS
DT Bytom

portfel niezmieniony od wczoraj.

Znow sie powtarza model - kupić na -20% a sprzedać na drugi dzień na +15%..... Jednak modele i strategie sie zmienia jak każdy je pozna. Ciekawe kiedy to sie stanie ???

Samuraju zobacz, w USA stagflacja, a oni idą w góre :)) ich to nie obchodzi widać, tylko nas - leszczy :))

Do zobaczenia wieczorem, idę teraz na mecz.

pozdro.
lojka / 2007-05-11 18:14 / Tysiącznik na forum
gratuluję humoru :))) ja też mam niezły :)
warren buffet / 2007-05-11 18:17 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
=)
red_baron / 2007-05-11 17:51 / Bywalec forum
do stagflacji to jeszcze daleko,jak na razie wszystko wciaz rosnie,choc wolniej
rotux / 2007-05-11 18:47 / Uznany Gracz Giełdowy
argumenty, linki czy coś chociaż...?
rotux / 2007-05-11 18:50 / Uznany Gracz Giełdowy
tzn na słowo tylko samurajowi i IGle wierzę, dlatego zatruwam wątek pytaniami
samuraj jack / 2007-05-11 17:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
w poprzednim wątku pisałem, że jak kilka miesięcy z rzędu te dane się powtórzą, to będzie mozna powoli o niej mówic
red_baron / 2007-05-11 18:07 / Bywalec forum
jak zaczna nam mowic miesiac po miesiacu:
styczen sprzedano 100 tys.aut,luty 100 ys. aut,marzec 100 tys.aut i tak dalej dla roznych rzeczy.wtedy bedzie stagnacja.
Ale to Ameryce nie grozi,bo oni sa z natury optymistycznie nastawieni do zycia.I kazda zmiana,czy to wojna,czy wybory wywoluje u nich mobilizacje.Wiec nie wierze,zeby do tego doszlo.
Poza tym trzeba pamietac o prognozie banku Swiatowego,przewidujacej przyspieszenie juz w przyszlym roku i ogolnie przewidujacej szybki rozwoj CALEJ gospodarki swiatowej.
Patrze w przyszlosc optymistycznie.Na najblizsze 2 lata.Potem moze sie obsunac,zwlaszcza,jesli okaze sie ,ze nie zdazymy na Euro.
samuraj jack / 2007-05-11 17:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
To z Pawła Sataleckiego:

"Tzw. inflacja bazowa, czyli z wyłączeniem cen żywności i paliwa, pozostała w kwietniu na niezmienionym w stosunku do marca poziomie. PPI wzrosła o 0,7 proc. Równocześnie, co przewidywane było we wczorajszym komentarzu, spadła sprzedaż detaliczna. Połączenie tych dwóch informacji wskazuje na schłodzenie gospodarki, co w przyszłości(drugiej połowie roku) może spowodować obniżenie stóp procentowych. Tak to przynajmniej odczytuje większość rynku."

rosną mimo tego, że gospodarka ma się gorzej i mimo tego, że stopy będą obniżone, co spowoduje potanienie dolara (podrożenie jena)

pozdrawiam
warren buffet / 2007-05-11 17:54 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ogolnie nie za fajnie dla nich.....
red_baron / 2007-05-11 17:58 / Bywalec forum
nie ma sie czym martwic,niedlugo Bush odejdzie i jak zawsze na jakis czas zapanuje euforia a Amerykanie rusza na zakupy.
samuraj jack / 2007-05-11 17:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
do czasu, niezbyt długiego
jak nawet jen będzie grał przeciw nim...

tylko carry trade na jenie trzymał te wzrosty, inaczej mając zapowiedzi recesji od jakiegos czasu powinni stać, a przynajmniej nie bić rekordów;

koniec jena - koniec paliwa - innego póki co nie wynaleziono indeksy w slabnącej gospodarce
warren buffet / 2007-05-11 18:02 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a jak blisko koniec carry trade ?
red_baron / 2007-05-11 18:08 / Bywalec forum
na poczatek sierpnia przewiduje sie podwyzke stop w japonii.
samuraj jack / 2007-05-11 18:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
po podwyżce pod koniec lutego zapowiedzieli, ze przez 6 miesięcy nie będą podnosili - czyli koniec sierpnia;
jak podniosą carry trade będzie wówczas wzmacniał niedźwiedzią stronę rynku
red_baron / 2007-05-11 18:16 / Bywalec forum
moze masz racje,moze koniec sierpnia
samuraj jack / 2007-05-11 18:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
powiedzieli, że nie wcześniej niż 6 miesięcy
może być później
red_baron / 2007-05-11 18:26 / Bywalec forum
dlatego napisalem.....przewiduje sie,bo nikt nie jest pewien
samuraj jack / 2007-05-11 18:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
koniec carry trade - jak krach w USA;
wtedy już nic nie będzie się liczyło;

teraz carry trade na jenie jak narkotyk - zasilanie tanią gotówką rynków wszelakich;
anonim_03 / 2007-05-11 19:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
"rynków wszelakich" -- więc surowców ????
samuraj jack / 2007-05-11 18:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
działa jak tanieje jen - bo wtedy wzrosty
i jak wzmacnia się jen - wtedy spadki
red_baron / 2007-05-11 18:09 / Bywalec forum
dzis byla lekcja pokazowa: rano yen zielony i my w dol.Potem czerwony i wszyscy do gory
samuraj jack / 2007-05-11 18:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
dokładnie
tak działa carry trade
7 8 9 10 11 12
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy