Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Powrót z dalekiej podróży

Powrót z dalekiej podróży

Money.pl / 2007-05-11 17:45
Komentarze do wiadomości: Powrót z dalekiej podróży.
Wyświetlaj:
ATom / 2007-05-13 10:54
Witam serdecznie,
Czytam Wasze komentrze z ostatnich kilku dni i często pojawia się pytanie: jak długo to jeszcze potrwa hossa i czy czeka nas sytuacja z 94r. lub2000r..
I takie mam przemyślenie , że chyba jeszcze długo ale z uwzględnieniem mniejszych korekt, które wywoływane będą sztucznie przez instytucje typu TFI, OFE, banki, firmy ubezpieczeniowe itp. powód jest prosty...oni z tego żyją !, dopóki ludzie dostarczają kasę to jest robota i są zyski:) nikt niechce podcinać gałęzi na której siedzi.
Sam sprzedaje fundusze i widzę to zainteresowanie klientów z jednej strony i plany sprzedażowe z drugiej
....zgodzicie się ze mną ?
pawel_b / 2007-05-13 10:57 / portfel / Tysiącznik na forum
a jakie jest zainteresowanie tfi porownujac teraz do zeszłego roku albo ten miesiac do poprzednich?
ATom / 2007-05-13 11:24
Ja widzę że zainteresowanie rośnie... powodów jest kilka
1. niektóre fundusze nie przyjmyją już wpłat i mogło by się wydawać że to zniechęca klientów do lokowania oszczędnośći w TFi a wcale tak nie jest ...klienci poszukują aktywnie funduszy które jeszcze tego nie zrobiły
2. TFI w miejsce funduszy zamkniętych wprowadzają coraz to nowe produkty.
3. Rośnie liczba przedstwawicieli, banków, oddziałów, wchodzą nowe firmy ( np. AXA - reklamy na każdym programie ) - każdy chce część tego tortu dla siebie.
4. nie wspominam już o czynnikach ogólnych związanych ze wzrostem gospodarczym, EURO 2012 itd.
marboru / 2007-05-13 11:10 / portfel / "Bankier giełdowy"
witam.
nie raz pisałem, że również sprzedaję tfi.....tfi sprzedaje się z miesiąca na miesac więcej.
w kwietniu miałem rekord wszechczasów a maj również nieźle się zapowiada....
ATom / 2007-05-13 11:36
... i do tego chyba wszyscy ci ludzie wiedzą jak był maj i czerwiec ubiegłego rok ... żądza pieniądza jest jednak większa.
marboru / 2007-05-13 11:43 / portfel / "Bankier giełdowy"
moje "grubasy" czekają na korektę by dokupić..............
tylko skoczy w dół -10% a oni odrazu 3, 4 stówki zlecenie nabycia..........
długo terminowo a przynajmniej do końcu roku będzie rosło z przerwami....
needle / 2007-05-13 11:39 / Bez rangi
ATom - sytuacji z '94 nie będzie już nigdy, chyba, że naloty się zaczną:-(
o 2000 - można już dyskutować...
pozdrawiam
IGła
ATom / 2007-05-13 11:45
Ja pójdę dalej ... liczę żę sytuacji z 2006 też nie będzie :)))
marboru / 2007-05-13 11:53 / portfel / "Bankier giełdowy"
jestem tego samego zdania o czym już pisałem. w 2007 będą korekty ale płytkie z szybkimi wybiciami.
grubasek / 2007-05-13 06:47 / -
Bardzo prosze mnie w to nie mieszac.Juz po raz drugi,bo kiedys prosilem.Warren wie doskonale,ze bylem na forum jako "zarobiony" i sobie poszedlem,a wrocilem tylko na Jego prosbe.Wszystko jest jawne,podawalem nawet specjalnie zrobiona strone na ktorej kazdy mogl sobie to i owo obejrzec. Strona wciaz jest czynna.
I niektorzy z Was byli u mnie i mysle ,ze byli zadowoleni z wakacji za darmo!!!.Niczego nie zadalem,ale dobre slowo za mna przeciez byloby mile!!!!
Co do Kropki czy kropsona.
O ile pamietam to wlasnie on jako jedyny proponowal dolaczanie do postow /tzn. stworzenie takiej mozliwosci/
zdjec np. strony zlecen i transakcji,zeby bylo wiadomo kto gra a kto pajacuje.
Widze,ze jednak pomysl byl dobry,choc kiedys go nie popieralem.
Wycielo by to wszystkich przyglupow piszacych o zarobku na piwo i atakujacych kogo popadnie.
Jak czytam niejakiego Tadka Niejadka,ktory zalogowal sie w maju ,teraz ,tak,tak,a przedtem wystepowal pod n iezliczona wprost iloscia loginow,to rece opadaja.
To wlasnie tzw. polskie pieklo.Zamiast probowac rownac w gore,sciaga sie w dol kazdego kto sie wychyli.
Dlatego wlasnie tylko czytam a juz nie pisze,bo nie chce zeby mnie spotkalo to samo.
I jesli wezme udzial w Waszym zjezdzie,to zaloze sobie obie plakietki : i zarobiony i grubasek.Moja sprawa.
Pozdrawiam wszystkich rownie goraco jak u mnie grzeje slonce.
rotux / 2007-05-13 13:43 / Uznany Gracz Giełdowy
Ulala kogo widzę, dwa dni nie trwało...
I kropka.
sir Magik / 83.24.155.* / 2007-05-13 13:58
dobre..., ale..., no cóż
olka / 2007-05-13 13:54 / "Giełdowa blondynka"
ale jestes u*****...... szkoda ze nie jestem facetem
Tadek Niejadek / 2007-05-13 12:02 / portfel / "Wujek Cięta Riposta"
Jak widać nie wszystko jest jawne- jak piszesz. Tylko Warren wiedział, że wróciłeś jako "zarobiony", tylko wy wiedzieliście, że Warren prosił Cię byś wrócił, o tym że fundowałeś komuś wakację pewnie nikt już nie słyszał... Tak więc nie wszystko było jawne.

Abstrahując jednak od tego dlaczego Warren, który wydaje się w tej sprawie najlepiej poinformowany, nie interweniował gdy Samuraj, czy ja stawialiśmy zarzuty że "zarobiony" i kropson to ta sama osoba- przepraszam jeśli kogoś bezpodstawnie posądziłem. Wnioski nasuwały się same, lecz bardzo możliwe że zostały wyciągnięte zbyt wcześnie...

Co do mojego zalogowania uczyniłem to tylko i wyłącznie na prośbę Igły, z założenia zawsze chciałem być nielogo. I wybacz, nikogo nie chciałem ściągać w dół- chciałem wyśmiać pewne zjawisko, które wydawało mi się że miało miejsce.

Przyznaję. Idąc wczoraj tym tropem co Samuraj, zbyt pochopnie wyciągnąłem pewne wnioski. Wczoraj byłem jednak przekonany o ich słuszności. Dziś widzę, że miałem zbyt mało dowodów by stawiać takie zarzuty. Przepraszam wszystkich urażonych bezpośrednio i tych, których mój atak zniesmaczył...
needle / 2007-05-13 12:20 / Bez rangi
Do Tadka N.
to ja Ci teraz napiszę...
...zobaczysz!!!
...może się zdziwisz ?
otóż proszę o zalogowanie jedynie tych, którzy - moim zdaniem - mają coś do powiedzenia, inspirują pozostałych, nie deluktują się inwektywami, ani nie nadymają się niepotrzebnie
nie robię tego często...ale kilka osób skutecznie namówiłem
jak dotąd nie pomyliłem się ani razu
pozdrawiam
IGła
Tadek Niejadek / 2007-05-13 12:42 / portfel / "Wujek Cięta Riposta"
Dzięki Igła.

Także pozdrawiam,
Tadek N.
warren buffet / 2007-05-13 08:32 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
witaj serdecznie, fajnie ze jeszcze tu jestes, szkoda ze juz tak często nie piszesz....

pozdro serdeczne
marboru / 2007-05-13 11:40 / portfel / "Bankier giełdowy"
warrenie napisałem do Ciebie maila. Przeczytaj proszę.
Pozdro.
marboru / 2007-05-13 11:40 / portfel / "Bankier giełdowy"
warrenie napisałem do Ciebie maila. Przeczytaj proszę.
Pozdro.
g1962 / 2007-05-13 07:33 / Tysiącznik na forum
witaj po prostu olej ich nikomu nie musisz się tłumaczyć ,powinni stworzyć komisje do zbadania tej sprawy
kerkorian / 2007-05-13 11:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
powinniśmy przed zalogowaniem się składać jeszcze pisemne oświadczenia i przesyłać potwierdzenia dokonania określonych tranzakcji z DM pod groźbą więzienia albo grzywny ;)
hehe to PRL wraca?
needle / 2007-05-13 11:43 / Bez rangi
nie wiem co Ci napisać na takie dictum...
...a długo grasz?...
...a za PRL-u na giełdzie zarobiłeś trochę? :-))
...a jaki miałeś komp wówczas ? :-)))
...nie mogę sobie przypomnieć...gdzie wówczas była siedziba :-(
07 długo dystans / 83.28.117.* / 2007-05-13 01:47
Big daj namiary na siebie,
ślicznooka / 2007-05-13 06:31 / Uznany gracz giełdowy
http://www.money.pl/portfel/komentarze/?user=7025
inwestor1975 / 2007-05-13 00:46 / Tysiącznik na forum
nie wiem czy wiecie ze kaczynski miał racje co do mieszkan
tylko ze z "małą" róznica
nie 3 miliony mieszkan
a mieszkanie za 3 miliony :-))
samuraj jack / 2007-05-13 00:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Siedzieliśmy sobie z futurkiem_logo
sączyliśmy zdobycznego [wygranego - dziękuję Panie Danielu) Janka Wedrowczka;
wznosilismy toasty za Was forumowiczów, Pana "Byk" Daniela, świeczki i inne wykresy

doszliśmy do kilku wniosków - m.in. takiego, że kupione opcje serii R oddam z zyskiem;

nadto oczy mi się zamykają, idę spać

Dobrej Novy wszystkim
szczypiorek / 2007-05-13 01:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak to, Samuraju? Napisałeś to "oddam" tak jak byś chciał je w poniedziałek oddać i zamienić na F ;)
samuraj jack / 2007-05-13 09:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
nie powiedziałem, że w poniedziałek...
kilka dni poczekam
TaS / 2007-05-13 01:00 / Tysiącznik na forum
a mozna spytac jaki kolor Janka? ;)
samuraj jack / 2007-05-13 09:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
daltonista jestem - wiem tylko, ze na pewno nie byl bialy...;)
grzeg0rz / 2007-05-13 00:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zdrówko i dobranoc wam :))
Mozart / 2007-05-13 00:30 / Tysiącznik na forum
who is warren, he escaped...
grzeg0rz / 2007-05-13 00:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
chyba za duż opifka :) chyba powinni - odbierać za to klawiature.
Mozart / 2007-05-13 00:28 / Tysiącznik na forum
zero, nothing is good by
Mozart / 2007-05-13 00:21 / Tysiącznik na forum
nie wszstkie posty sa moje
pytonek / 2007-05-13 00:36
Problem, wydaje sie duży. Zna ktoś jaką poradnię, zajmującą się uzależnieniami od giełgy ?
kaskadere / 2007-05-13 02:57 / portfel / Tysiącznik na forum
wpisz w gógłó forex oni skutecznie leczą z giełdy. Poza tym możesz podać mi hasła do swojego rachunku w biurze maklerskim zrobię Ci detoks.
Mozart / 2007-05-13 00:18 / Tysiącznik na forum
jestesmy wielcy, my polacy
Mozart / 2007-05-13 00:26 / Tysiącznik na forum
skomentuj
Kilgore / 2007-05-13 00:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jest taki polski zespół którego jestem totalnym fanem ostatnio i zowie się Trybunał Konstytucyjny. Ostatnie ich koncerty które pamiętam to ekstaza dla uszu (Akcja z KRRiTV, z komisją bankową a teraz z lustracją). Jednocześnie to jedyny opór który może uratować nas przed totalną zwałą morale, ochronić państwo prawa i nowoczesne prawa obywatelskie.

Widziałem też dzisiaj w TV (rzadko widzę telewizor) jak mój niezatapialny antybohater, Dorn, narcystyczny egomaniak z czarnego PRLu odkopany - pokazuje wszystkim gdzie ich miejsce w sejmie. Potem przechadza się ze swoim uroczym (bogu ducha winnym) czworonogiem korytarzami, demonstrując butę i arogancję godną dyktatorów z górnej półki. Kiedy to bagno się skończy ? Boje się chaosu po kolejnych wyborach, bo po takim sztormie nienawiści i rewanżystowskich zachowań łatwo grać na emocjach w każdą stronę - tak wielu ludzi udało się rządzącym ze sobą skłócić. Co dalej? Ja stawiam na rozruchy społeczne za jakiś rok najdalej (takie z rannymi, policją itp. które pokazują w obcych newsach jako headline, patrz Budapeszt ostatnio). Pójdę na każdą demonstrację antyrządową o każej porze dnia czy nocy. W końcu jestem wykształciuchem :(
szymon / 2007-05-13 00:21 / Uznany Gracz Giełdowy
w pelni Cie popieram, ale mysle ze az tak zle nie bedzie (mam na mysli te demanstracje). Mam tylko nadzieje ze w przyszlych wyborach ludzie wybiora kogos innego....
chwala tym co w 1986 postanowili powolac TK, to jedyne niezalezne cialo w tym kraju, ktorego nie przywlaszczyl sobie pis (bo sie nie dalo)
pzdr
TaS / 2007-05-13 00:36 / Tysiącznik na forum
z ta niezaleznoscia to niestety nie jest tak do konca. Bo sedziowie TK sa powolywani przez sejm (o czym wielu zapomina) i zazwyczaj sa to nominacje polityczne.

JEDNAK NA SZCZESCIE ustawa o TK daje członkom bardzo duza niezaleznosc (9 lat kadencji, niemoznosc odwolania bez zgody reszt sedziow, pensja rowna vice marszalkowi, stan spoczynku zamiast emerytury itp), a to wszystko - przynajmniej w dotychczasowej praktyce - powoduje, ze nie czuja sie oni w żaden sposob zwiazani ze swoimi "wyborcami" i to gwarantuje nam jako taka stabilnosc i uwalnia ich od faktycznych naciskow (urzednicy musza byc mili by ich wladza ciagnela ze soba, a sedziowie sa juz do konca zycia niezle - 12tys na reke, immunitet - ustawieni :)
szymon / 2007-05-13 00:45 / Uznany Gracz Giełdowy
ale sedzia TK nie zostaje ktos przykapdkiem, to zasluzone osboby, ktore w ten sposob wiencza kariere, wiec te 12 tys o ktorych piszesz to wcale nie jest jakas niebotyczna kwota (poslowie pewnie maja wiecej a co soba reprezentuja.....??)
o niezaleznosci piszesz czywiscie wszystko jak jest w ustawie, dla mnie to naprawde sporo i wierze ze decyzje sa podejmowane bez wiekszych naciskow.
osoboscie bardzo sobie cenie ten ogran, zapadlo wiele dobrych wyrokow, chociazby ostatni....ale to moje osobiste przekonania :)
TaS / 2007-05-13 01:00 / Tysiącznik na forum
zdziwie Cie ale wg ustawy sedzia TK moze zostac praktycznie kazdy. W ustawie stoi, ze wymagania sa takie jak dla sedziow Sądu Najwyzszego. A Ci musza: byc praktykujacym prawnikiem (naukowcem, sedzia, adwokatem itp), wyróżniać się wybitną wiedzą prawniczą.

i zgodnie z obowiązująca w Polsce zasadą "udowodnij mi, że nie jestes wielbłądem" może zostac sedzia tk wyrozniajacy sie wybitna wiedza doswiadczony 29 letni sedzia sadu grodzkiego (bez urazy do ich ciezkiej pracy), jesli tylko wiekszosc go poprze.

Jesli chodzi o 12tys - fakt za taka odpowiedzialnosc nie jest to kwota niebotyczna, choc jesli zwrocisz uwage,ze bedzie znacznie szybsza "waloryzacja" - taka jak w sejmie to wyglada to ciekawie.

moj post ma na celu wskazanie tylko jednej kwestii, ze tak naprwde to nie ma idealnego srodka powolywania sedziow, nie ma tez jednoznacznie niezaleznych sedziow, bo o tym wszystkim ZAWSZE decyduje szczypta zdrowego rozsadku. Wszystko dziala poki sa tak ludzie rozsadni, jesli paranoja w naszym kraju sie rozszerzy moze byc roznie...
Mozart / 2007-05-13 00:10 / Tysiącznik na forum
lojka, slicznooka prosze was o kontakt
szymon / 2007-05-13 00:12 / Uznany Gracz Giełdowy
hmm...nabijasz sobie licznik z postami? :))))))))))
Mozart / 2007-05-13 00:19 / Tysiącznik na forum
nie, przyjrzyj się posyom...kocham kobiety..
szymon / 2007-05-13 00:24 / Uznany Gracz Giełdowy
Re: Powrót z dalekiej podróży [0]
warren, badz silny

hmm... a to ciekawe... :))))))))))))))))))
Mozart / 2007-05-13 00:16 / Tysiącznik na forum
tak , robie
Mozart / 2007-05-13 00:10 / Tysiącznik na forum
co to sa grubasy
Kilgore / 2007-05-13 00:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To ludzie z dużą nadwagą ;)
grzeg0rz / 2007-05-13 00:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nadwagą planktonu :)
Mozart / 2007-05-13 00:07 / Tysiącznik na forum
sorry wszyscy spia ?
Mozart / 2007-05-13 00:07 / Tysiącznik na forum
warren, badz silny
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy