Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Powrót z dalekiej podróży

Powrót z dalekiej podróży

Money.pl / 2007-05-11 17:45
Komentarze do wiadomości: Powrót z dalekiej podróży.
Wyświetlaj:
A2 / 2007-05-12 17:38 / Spekulantka
Od początku roku Chińczycy otwierają nowe rachunki maklerskie w tempie miliona tygodniowo

http://biznes.onet.pl/14,1410358,,3254,ft.html
sumani / 2007-05-12 17:44 / Plankton giełdowy
gdzieś tam niżej jest cały artykuł wklejony przez Modliszkę ....z FT
fuks2000 / 2007-05-12 17:41 / Tysiącznik na forum
A2, masz jeszcze Kruka? zastanawiam się czy po ograniczeniu zaangażowania funduszy i kiszeniu się nie pora piąć się dalej.. Trochę ostatnio go nie śledziłem, może masz na ten temat zdanie?
A2 / 2007-05-12 18:07 / Spekulantka
Mam i trzymam )))
fuks2000 / 2007-05-12 19:09 / Tysiącznik na forum
ach, zazdroszcze Ci ja tej cierpliwości! Pozdrawiam!
Zielenitka / 87.205.53.* / 2007-05-12 19:04
a fam toże trzymasz? dzieki za odpowiedz. :)
samuraj jack / 2007-05-12 17:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
to ile milionów ich tam mieszka?;)
Jarg / 2007-05-12 17:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Samuraju, ile rok ma tygodni? A Chińczyków jest z 1 300 000 :-)))
samuraj jack / 2007-05-12 17:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
uuuu
o trzy zera się nie pomyliłeś?:)

odliczywszy dzieci i emerytów jest ich z 500 [milionów] - czyli co przed nami 9 lat nieustającej hossy?:)

ps. ostatnio sms-ami przesyłają sobie sparafrazowany hymn Chin, w którym naganiają się na zakupy; prawdziwe szaleństwo ich ogarnęło, a z tym, to jak ze słomianym ogniem....
Jarg / 2007-05-12 17:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W rzeczywistości jest ich jeszcze więcej. Stanowią bowiem spore mniejszości w wielu ludnych krajach Dalekiego Wschodu, a także w USA. Nie znam chińskiego prawa, ale może mogą zakładać po kilka rachunków? :-)) Hossę mamy zapewnioną na długie lata :-))
samuraj jack / 2007-05-12 17:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
jest ich wielu na Dalekim Wschodzie, ale musisz odliczyć Uzbeków, Tadżyków, Tybetańczyków, Mongołów i przedstawicieli kilku innych nacji...:)
a poza tym...
Hossa wiecznie żywa!!

pozdrawiam:)
Jarg / 2007-05-12 18:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wiem Samuraju. Ale jako obywatele chińscy mogą chyba inwestować na giełdzie? Natomiast mam wątpliwości, czy mogą czynić tak Chińczycy zamieszkali na obczyźnie :-))
samuraj jack / 2007-05-12 18:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
jeżeli nie mają obywatelstwa chińskiego, to raczej nie...
hm... a co z mieszkańcami Tajwanu? mogą czy nie?
Jarg / 2007-05-12 18:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wątpię.
samuraj jack / 2007-05-12 18:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
A to ciekawe...
gdyby Tajwan ogłosił niepodległość - to wojna...:)

koniec tych dysput

pozdrawiam
Jarg / 2007-05-12 18:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrawiam również :)
warren buffet / 2007-05-12 17:08 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Kropsonie a po co ktos ma brać twoje loginy ?? Red_Barona tudzież [.] ( kropke ). Czy ktos sobie nie moze założyć własnego ???

Odchodząc od tematu dobrze ze to znow nie ja sie stałem powodem do kłótni weekendowej ani moje spolki. I nigdy wiecej sie tak nie stanie. Inwestuje na giełdzie, aby zarobić. A nie po to, zeby mądrościami strzelać... a szczególnie o tej stagflacji =)

Także traktujmy forum jako pole do lepszego inwestowania, do pogłębiania wiedzy. Cieszmy sie jak ktoś nas uświadomi ze tkwimy w błędzie. No chyba że tutaj 99% ludzi o 10:30 wczoraj było niczym Warren Buffett i wykorzystało okazje.

Zarabiajmy i powodzenia.
g1962 / 2007-05-12 17:54 / Tysiącznik na forum
2007-05-10 20:46:49 | *.*.*.* | warren buffet
Re: Dostało się wszystkim po równo
mysle ze rano wycieczki po stopy, dalej w gore.... zobaczymy :),--- jednak jesteś super psychologiem tłumu i taka powinna być ranga a nie oklepany ,,uznany gracz giełdowy'' a nawiasem dokupiłem bytomia po 48 i 49,20
warren buffet / 2007-05-12 19:27 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dlatego sie ustawiłem po midasa i bytom...ale nie wierzyłem ze to wpadnie... szok... dzieki i pozdro !!
fuks2000 / 2007-05-12 17:35 / Tysiącznik na forum
no to jestem w 1% sierotek, które patrzyły jak im Gant spadł 9% kiedy wszyscy zarabiali po 10-20% na DT :)))
Zieleniutka / 87.205.53.* / 2007-05-12 19:09
jestem zTobą,i kupionym gantem po 122.30 a żeby było weselej to ci napisze ze sprzedałam na niego hygenikę po 10 60 a ona póżniej poszła na prawie 16 zł.:(:(:(
fuks2000 / 2007-05-12 19:21 / Tysiącznik na forum
eh, ja ostatni raz brałem po 113 a można teraz tak tanio brać... Gant da jeszcze zarobić, jak zaczną inwestować kasę jaką zdobyli z emisji i jeszcze zdobędą z obligacji, to na emitencie co trzeci dzień będzie dobre info. cierpliwości nam trzeba...
samuraj jack / 2007-05-12 17:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
"pole do lepszego inwestowania, do pogłębiania wiedzy"
Rzecz polega na jakimś zaufaniu...
Używając jednego nicka w czasie wielu wypowiedzi nabieramy zaufania do samych siebie i poznajemy jakoś siebie,swoje możliwości.
Wiadomo, że np. ja mam "skrzywienie" kierunku jena i paru innych rzeczy i mnie jakoś identyfikuje. Komuś się podoba to, co piszę, komuś innemu nie... i gra.
Co innego, jak ktoś zmienia nicki i wprowadza zamieszanie - pamiętasz wypowiedzi paseo i leone na ten przykład....
Zresztą jak ktoś tak nagminnie zmienia nicki, to nie szanuje tych, którzy są...

ps. a stagflacji w USA ...:) i tak Cię dopadnie:)))) podobnie jak resztę świata;

każdy ma swoją mądrość, swoje teorie;
rozsądny człowiek stara się samodzielnie, przesiewać to i po zmiksowaniu wyrobić sobie jakiś pogląd, bez konieczności uciekania się do "Niezbędnika...")
warren buffet / 2007-05-12 19:54 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
oczywiscie, zgadzam sie i nie mam do Ciebie zadnych pretensji. fajne forum, oby zarabiac :)
A2 / 2007-05-12 17:29 / Spekulantka
warren)) nie wiem czy wiesz , ze natenczas strategie Buffeta sie nie sprawdzaja. Dodam jeszcze , ze ryzyka nie rodza sie fortuny albo bez wiadomosci z pierwszej reki))).
Jarg / 2007-05-12 17:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jednak z ryzyka wychodzi często klapa, w tym drugim przypadku.... nigdy :-)
A2 / 2007-05-12 17:44 / Spekulantka
Jarg czy to Ty polecales mi MCI? jesli tak to powiem , ze zrobilam blad nie kupujac.Mialam od 4zl , a pozniej sprzedalam w okolicach 6zl.
Jarg / 2007-05-12 17:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To nie ja. Ja zrobiłem błąd, kiedy nie kupiłem go jak był po 5, a następnie jak był po 10 :-)
To mógł być Jeck. On jest fanem tej spółki. Pozdrawiam
samuraj jack / 2007-05-12 17:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
też wypuściłem - w tym roku, jak Arka powiedziała, że wyszła;
niedługo po tym powiedzieli, że wrócili - ja niestety nie
maju / 2007-05-12 19:24 / portfel / Bywalec forum
...expertem od MCI i MNI byl swego czasu hajdi.....niestety zawieruchy dziejowe go z tego forum wymiotły....generalnie tak sie jakoś układa,że te spółki sztafetowo mają swoje dni i tygodnie, jak jedna rośnie , druga dołuje...i abarot.....czas na MNI chyba taką razą nadchodzi
marboru / 2007-05-12 16:41 / portfel / "Bankier giełdowy"
Ponoć druga rozprawa w sądzie 17 maja - oby ostatnia.
modliszka / 2007-05-12 16:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Napewno będzie "ciekawie", gdyż to o wiele ważniejsza rozprawa, niż ta z ostatniego czwartku...


http://www.parkiet.com/forum/viewtopic.php?p=2007705&sid=d8a2179e380707f5c5c0aa00558a7c25#2007705
modliszka / 2007-05-12 16:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przepraszam - piątku...
marboru / 2007-05-12 16:55 / portfel / "Bankier giełdowy"
Ciekawe co będzie z ceną STXa w tym tygodniu?
Myślę, ze powinno być ok - a po rozprawie zacznie się historia tej spółeczki....
modliszka / 2007-05-12 17:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Gra toczy się, o potężne pieniądze i być, albo nie być...
Co do kursu jestem spokojna, choć wybić się zbyt wysoko, napewno mu nie dadzą...
do czasu wyjaśnienia sporu...Będzie dobrze, tak czuję... ;-)
superowy inwestor / 83.24.175.* / 2007-05-12 16:55
słuchaj, oni tak będą jeszcze kilka godzin się zaegnać aż kropson odejdzie
spytam ciebie co myślisz o raporcie gtc raport skomnsolidowany straszny spadek zysku, a skrócony wręcz przeciwnie, i jak to można inter[pretować napisz, co?
modliszka / 2007-05-12 16:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
NIe interesuje się tą spółką, wiec pomocy musisz szukać u kogoś innego.
GTC mam obok siebie, jak będą meble zabierać, to mogę dać Ci cynk ;-)
A skoro jesteś superowy, to odczytywanie wyników, nie powinno sprawiać Ci trudnośći;-)

Pozdrawiam
superowy inwestor / 83.24.175.* / 2007-05-12 17:12
nie prześmiewaj się ze mnie...no ja tak żeby sobie trichę powagi dodać nieznam się za barzdo, ale trochę od półtorej roku zarobiłem , nie chciałbym stracić teraz
a wydawało mi się, że z podobnej psfery spółki kupujesz
modliszka / 2007-05-12 17:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
NIe prześmiewam się. GTC - cóż, patrząc na jej plany i zasięg działania, powinno się uznać, do spółek z tymi mocnymi fumndamentami i pewnie do takich jest zaliczana. Wyników, ani prognoz nie znam. Moja niechęć do niej, wywodzi się ze złych wspomnien, dotyczących jej prezesa...stąd, radzę pytać, kogoś innego.

Życzę pomnażania zysków.
superowy inwestor / 2007-05-12 17:36 / Bywalec forum
dzięki i za to, a o prezesie niczego nie wiek kupilem po42,3 i widze ogólną słąbość rynku i gtc tez...no i oczekiwałem ok 65 może nawet 75 przy takiej dynamice, ale widocznie się nie da na razie
a. i zalogowałem się , bo tam piszą, że nikt nie chce, to ja na przekór
a az życzenia dziekuję 30 na plusie w dobry rok, a -10 w zły chcę mieć, chyba niedużą żądam
superowy inwestor / 83.24.175.* / 2007-05-12 16:57
i przychody to samo... a specjaliści z domów maklera albo wuysoko wyżej oceniają, albo niżej tą spółeczkę
. / 2007-05-12 16:35 / ................
Modliszko,sorry ze Cie niechcacy wciagnalem,a wlasciwie narazilem na to wszystko.
Ale mysle,ze ze mna bys sie nie nudzila.
Zauwazcie ten usmiech --:-)))
modliszka / 2007-05-12 16:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przyznam szczerze, że miałam niezły ubaw :-)
O nudę u mnie, cięzko ;-) ale od różnych fajnych atrakcji, nie stronię ;-)

Bez względu, na dzisiejszą dyskusję, zawsze jest mi przykro kiedy ktoś odchodzi/znika z forum nawet na jakiś czas. Wszyscy jesteście tutaj bardzo barwni, każdy forumowicz jest inny a dzięki temu wiele tutaj wnosicie i za to Was lubię :-)

Brakuje mi tutaj kilku osob...ale tego tematu, nie będę odgrzewać....
. / 2007-05-12 16:47 / ................
ciesze sie,bo ja lubie zwariowane zycie i mam na to srodki.To forum odkrylem przypadkiem i bylo fajnie.Jest znacznie lepsze od innych,gdzie z przyglupami wogole nie ma o czym rozmawiac.
Ale gdy dochodzimy do podzialu na nadete autorytety i pokornych,przyklaskujacych "oseskow gieldowych" to znaczy,ze juz pora na zmiane adresu.
Ale czasem zajrze ,juz bez pisania.Chcialbym wiedziec,skad ten Twoj login i co sie za nim kryje.
sloneczko,pozdrowienia i co sobie tylko zyczysz!!!
modliszka / 2007-05-12 16:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrawiam i korzystaj z życia, bo tak szybko upływa ;-)
Co do loginu, to stara historia i nienadająca się, do opisywania, na forum, Słoneczko :-)))
. / 2007-05-12 16:56 / ................
no to juz,bo nigdy z nimi nie skoncze.Zarabiaj i badz szczesliwa.I wesola,nienawidze smutasow bez humoru.
--:-))
aszulski57 / 2007-05-12 17:28 / Tysiącznik na forum
Kropson. Nie wygłupiaj się. Jesteś tu potrzebny ze swoim spokojem i rozsadkiem.
Weź też po uwagę, że "jednoroczni" tacy jak ja potrzebują wyważonych opini by wyrobić sobie swój własny pogląd na giełdę.
Kilka Twoich wpisów wiele mi dało.Dziekuję.
Liczę, że tu wrócisz.
/prywatnie kilku gości na tym forum mocno mnie wnerwia
ale co tam ."Psy szczekają,karawana idzie dalej"-arabskie.
samuraj jack / 2007-05-12 17:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
kropson pod innymi nicka też się żegnał i... wracał
on zawsze wraca:)
modliszka / 2007-05-12 17:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wzajemnie Kropku :-)
superowy inwestor / 2007-05-12 17:23 / Bywalec forum
ee, jak ty się zarejestrowałeś wreszci to i ja też i tak nic z tego nie wynika i niestety zarobić się więcej nie da
i dobre pytanie
prawiezaratustra / 2007-05-12 17:48 / _
Sprowokowała mnie tu sobotnia zmiana nastroju. Sabat?
samuraj jack / 2007-05-12 16:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Poniżej wynikła dyskusja z powodu wielu nicków używanych przez jednego osobnika.
Nie chce mi się już o tym rozmawiać. Powiem tylko jedno...

Bardzo, bardzo sobie cenię zjazd forumowiczów we Wrocławiu. Każdy tam miał jeden identyfikator z jednym nickiem.
Każdego z obecnych, czy zamieniłem z nim słowo czy nie we Wrocławiu, jest mi bliski i wzbudza szacunek.

A teraz, uczestnicy zjazdu, wyobraźcie sobie, że wśród nas byłby ktoś obwieszony kilkunastoma indentyfikatorami?
. / 2007-05-12 16:32 / ................
Samuraju,grzezniesz coraz bardziej.Co znaczy osobnik??
Czy ja mam np. napisac,ze pewien osobnik ma obsesje jena???
Czy moze,ze Samuraj ma specjalnosc waluty ze szczegolnym naciskiem na jena??
Ktore Ci sie bardziej podoba??
I niby dlaczego ktos mialby sie obwieszac zamiast w rozmowie opowiedziec wszystko ze smiechem i zrobic pretekst do zabawy??
Wiecj luzu,przyjacielu.I wiecej zyczliwosci do innych.
samuraj jack / 2007-05-12 16:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
cóż, mamy różne poczucie smaku...
dalsze dyskusja nie mam sensu
fuks2000 / 2007-05-12 16:42 / Tysiącznik na forum
tu się muszę zgodzić z samurajem. Ma rację że nie podoba mu się zmienianie nicków. Mnie się też to nie podoba bo:
1. Czemu to ma służyć?
2. jest to dwulicowość, a tego nie lubię.

jak w przedszkolu.

Koniec i kropka (nomen omen).
. / 2007-05-12 16:49 / ................
znow to samo.Napisalem ponizej.Nie chce miec niczego przy loginie.A mimo ze wiele razy prosilem,nie bylo efektu.Wiec zmienialem loginy.I kazdy mogl o tym przeczytac,bo pisalem.Wiec czytajcie wpisy !!!!
Ja tez czasem trace nerwy,gdy ktos wchodzi i po raz dziesiaty zadaje pytanie,na ktore od dawna jest odpowiedz nizej.
superowy inwestor / 83.24.175.* / 2007-05-12 16:59
szkoda gadać człowieku zamęt robisz i nic więcej
. / 2007-05-12 16:36 / ................
juz dwa albo trzy razy to napisalem ponizej,ale to Ty ciagnales.
Tu nie chodzi o smak,tylko o poczucie humoru.A to w polsce towar deficytowy.
A jednak i tak Cie lubie,wlasnie ze wzgledu na waska specjalizacje
--:-)))
samuraj jack / 2007-05-12 16:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
zamień sobie ostatni raz nicka - na ten "uśmiech" i nie zmieniaj
będziesz miał full humor przy każdej wypowiedzi

ps. różnica w smaku polega, jak mniemam, na tym, że pewno grono, w tym ja, traktuje to forum nieco poważniej niż Ty
. / 2007-05-12 16:43 / ................
moj ostatni,w obu znaczeniach,nick to wlasnie kropka.
Ostatni nadany i ostatni tu na forum i tez do wziecia.
I po raz kolejny podaje swoj adres,jesli komus sie przydadza.podam hasla.
Samuraju wspolczuje ci.Nie da sie zyc dlugo i szczesliwie ze smiertelna powaga.
Mylse,ze malo jest tu osob,ktore traktuja gielde i to forum rownie powaznie.Masz konkretne przyklady braku powagi to podaj.jak nie,to znajdz sobie inny obiekt na sobote.

w.j.r@wp.pl
samuraj jack / 2007-05-12 16:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
poza tym nic do Ciebie nie mam:)
red_baron / 2007-05-12 15:29 / Bywalec forum
I zeby juz zamknac dyskusje o rzekomo znikomym wplywie takiego czy innego zarzadzajacego na notowania spolki,co jest jedna z najglupszych rzeczy jakie tu czytalem:
- niedawno rozeszla sie pogloska o odejsciu czarneckiego,jaki byl efekt??
- jaki efekt dala wiadomosc o wejsciu moski i jaka o opani??
- a na deser.Zalozmy ,ze jednak jest lustracja i nagle sie
dowiadujemy,ze karkosik wspolpracowal.I musi odejsc.
Co wtedy ????
I to byloby na tyle.
superowy inwestor / 83.24.175.* / 2007-05-12 16:43
słuchaj, jak nie chcesz pisać z nami to nie pisz i nie zawracaj głowy tu
jak ci bedzie modliszka odpowiadała zamiast pisać o budowlance, osamuraj też zamiast o walutach to tu się polityczna poruchanka zrobi, a nie gieładowe forum
chciałbym coś mądrego o inwestycjach przeczytać, a może i sam napisże coś, ale widzę że wam już sobota szkodzi
nie chcesz nic dodawać to odejdz i weź ze sobą tych co z tobą własne pomysły na życie mają, tu takich nie chcemy
a pamiętam,że jakiś czas temu jakięś coiekawe linki wstawiałeś
ja nie mam dużych możliwości bo w malutkim miasteczku żyję
to wybacz, albo giełda albo...
. / 2007-05-12 16:52 / ................
przyjacielu,bo Cie pogonie.Zobacz,co napisalem na poczatku /o gieldzie/ i kto zaczal dyskusje
rotux / 2007-05-12 17:04 / Uznany Gracz Giełdowy
no przepraszam, że niepochlebnie wklejkę skomentowałem...nie przyuważyłem, ze dopuszczalne tylko przytaknięcie/poklepanie po ramieniu i "dobra robota kropson"
superowy inwestor / 2007-05-12 17:26 / Bywalec forum
a tak było ładnie od tygodnie zdaje się, aż nmiałem pochwalić i tylko ktoś dochodzi do wielu wpisów lub majątku coś się złaego z nim dzieje, co za świat
rotux / 2007-05-12 16:13 / Uznany Gracz Giełdowy
"2007-05-12 16:07:32 | *.*.*.* | .
[...]Czy tu na forum jest
juz tak marnie,ze jedynym wyroznikiem jest "usmiech"?/ [...]"

Nie, nie jest,j trop złapałem tu:

"2007-04-26 14:10:21 | *.*.*.* | .
Zalosne.Rafal Ziemkiewicz,oportunista,choragiewka na wietrze,bo
jeszcze niedawno spiewal zupelnie inaczej.No ,ale teraz Rzeczpospolita to juz tez PiS,wiec
czego sie spodziewac.Wiec zamiast cytowac R.Z.,ktorego wiekszosci tekstow nie da sie juz
nawet przeczytac,moze zacytuj nam te fragmenty ustawy,ktore cokolwiek zmieniaja.
Bo po poprawkach lecha,ustawa zostala ZLAGODZONA ,a nie zaostrzona.Dlatego tym bardziej nie
ma potrzeby ponownego skladania,jesli sie to juz zrobilo.
I powtarzam:wladza ,jak nigdy w historii,ma w swoich rekach absolutnie wszystko.I moze to
zrobic sama,udowadniajac niektorym,ze sa winni.Tym bardziej,ze I TAK BEDA TO MUSIELI
zrobic,chocby po to ,zeby sprawdzic,czy oswiadczenia sa prawdziwe.
Jest jakas granica kretynstwa.
A chodzi o sprawe banalna: jak wczoraj powiedzial pawlowski:chodzi o to,zeby WYCIAC
wszystkie roczniki sprzed 1989 roku i WSZYSTKO obsadzic swoimi.
Dlatego targalski zaczal usuwac wszystkich starszych pracownikow.
koniec
2007-05-11 12:56:18 | *.*.*.* | red_baron
R.Z. to maly ,paskudny,zawistny,chory z zazdrosci czlowieczek.Zmierzajacy w
strone paranoi"
. / 2007-05-12 16:29 / ................
no i czego to ma dowodzic??? jaki to wogole ma zwiazek z cala dyskusja??
czy na tym forum to juz ma byc regula,ze w weekend zawsze jest jakas awantura??
jesli tak,bardzo prosze,uzywajcie sobie.
Bo ja cholernie nie lubie potakiwania i jesli mam swoje zdanie to je pisze.Czego zycze kazdemu.
Forum jest po to,zeby wyrazac swoje poglady a nie kadzic sobie nawzajem.BIG tego nie rozumial i sie obrazil jak dziecko.Osesek zrezygnowal.Slaw jest coraz rzadzej.Prawie nikt juz sie nie loguje.
Mozna i tak,ale ja jestem soba,czy to sie komus podoba czy nie.
rotux / 2007-05-12 16:37 / Uznany Gracz Giełdowy
już mówię:
dowodzi, że red_baron i kropson to jeden człowiek - to raz;
dowodzi, że nie "uśmiech" jest jedynym wyróżnikiem" = na forum nie jest "aż tak źle" - to dwa;
wkleiłeś zdecydowanie kontrowersyjny tekst - teraz wielkie oczy? /"czy na tym forum to juz ma byc regula,ze w weekend zawsze jest jakas awantura??"/;
"Prawie nikt juz sie nie loguje." - a to co?
samuraj jack / 2007-05-12 15:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
to wtedy:


2007-05-12 15:26:42 | *.*.*.* | samuraj jack [ Portfel ] [ "Uznany Gracz Giełdowy"/ Bloguje na bblog.pl! ]
to jest problem kilku nazwisk...
jeżeli ktoś buduje portfel inwestycyjny na nazwiskach a nie na
fundamentach to jego problem;
jeżeli ktoś spekuluje na spółkach z nazwiskami to wie, na jakie
ryzyko się naraża... ma tego świadomość - ryzyko spekulacji
i tyle
red_baron / 2007-05-12 15:35 / Bywalec forum
Samuraju zadziwiasz mnie:

A o czym tu sie mowi od niepamietnych czasow?????
Wylacznie o tym ,co ma zamiar zrobic karkosik,albo czarnecki,albo solowiow,albo jakubas i paru innych,o eli s. juz nawet nie wspominajac.
Do upojenia slysze o wciaz tych samych NFI,lubej mojej milosci,roznych skarbach ktorych nie oddam itd.
gdzie tu wogole racjonalne,zimne budowanie porfela???
Kogo obchodza anonimowe firmy bez nazwisk???
samuraj jack / 2007-05-12 15:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
co mam Ci powiedzieć
inwestuje się we fundamenty, rzadziej nazwiska
spekuluje się głównie na nazwiskach - fundamenty wychodzą rzadko i przy okazji;

podajesz nazwiska Karkosik i Sołowiow...

Karkosik kojarzy się głównie ze spekulacją - jego firmy rosną głównie dzieki jego nazwisko - słynny SKOTAN;
jak coś z nim będzie nie tak, to na tych spółkach może być krach;
podobnie zresztą, gdyby nagle, niespodziewanie wyjechał do Kolumbii i nie chciał wracać

a Sołowiow
jak coś z nim będzie nie tak, to te spółki mają takie fundamenty, że po małym wzruszeniu dalej będą szły swoim torem - np. Barlinek czy Dwory;
podobnie zresztą, gdyby nagle, niespodziewanie wyjechał do Kolumbii i nie chciał wracać
- nic się nie zmieni - bo to solidne spółki
taszka / 83.24.145.* / 2007-05-12 15:52
prawie; prawie robi różnicę, jal do Kolumbii wyjedzie, zarzuty będą jakoweś i nie wróci jak pilanin - senator - to z pewnością ktoś wyjdzie ze spółek, może i ktoś duży nawet
choćby po to aby reputacji nie traciś
znam się trochę na tym
red_baron / 2007-05-12 15:46 / Bywalec forum
nie masz racji,ale nie chce akurat z Toba sie sprzeczac,ani koniecznie postawic na swoim.proponuje zamknac temat.
rotux / 2007-05-12 15:39 / Uznany Gracz Giełdowy
Orzeł, Big, Littlephobos, A2, Anna, Brydzia, Samuraj, Jeck, Jarg, Needle, Lord_ro /i jeszcze długo by wymieniać/ - przejrzyj ich porfele, poczytaj ich komentarze tak z przedziału rocznego minimum.
red_baron / 2007-05-12 15:45 / Bywalec forum
to nie jest calkiem prawda a teraz policz pozostalych i porownaj proporcje.
Zawsze jest ktos ,kto daje nazwisko.jak Duda M. i jak Bernanke,na dwoch biegunach.Nie ma niczego zlego w kierowaniu sie nazwiskiem,to normalne.Nawet w fundamentalnych spolkach,jak PKO czy KGHM wszyscy sie pasjonuja zmianami prezesow i zarzadzajacych.To oczywiste.Bo to konkretny czlowiek wytycza szlaki
no i juz
Filip / 2007-05-12 15:26
Czy wiadomo czym zajala sie KNF w srode 9 maja poza JW construction?
Miala byc decyzja w sprawie polaczenia Kopex - ZZM. Ktos cos wie?
red_baron / 2007-05-12 15:02 / Bywalec forum
Stelmach o orzeczeniu TK: znikło ryzyko, że ucierpi giełda
13:57, 12-05-2007
Komentarzy: 0
Zaktualizowano
(ostatnia modyfikacja:13:53, 12-05-2007)
Po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie niekonstytucyjności lustracji m.in. władz spółek giełdowych znikło ryzyko, że ucierpi konkurencyjność polskiego rynku kapitałowego - powiedziała prezes Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych Beata Stelmach.
"Bardzo nas ten wyrok zadowala. Pokazuje on, że nie ucierpi konkurencyjność naszego rynku kapitałowego, a było takie ryzyko" - podkreśliła Stelmach.

Zgodnie z zakwestionowaną częściowo przez TK ustawą lustracyjną, w przypadku niezłożenia oświadczenia lustracyjnego w wyznaczonym terminie, miała nastąpić obligatoryjna utrata funkcji publicznej. Miało to więc dotyczyć również władz spółek giełdowych, a więc pochodzących z wyboru prywatnych akcjonariuszy (jak rady nadzorcze) i zarządów wyznaczanych przez rady nadzorcze.

SEG zwracało uwagę, że obowiązkowi lustracyjnemu mieli również podlegać członkowie władz spółek zagranicznych notowanych na warszawskiej giełdzie. Komisja Nadzoru Finansowego, która nadzoruje m.in. spółki giełdowe, wysłała pisma do zagranicznych spółek o konieczności lustracji
modliszka / 2007-05-12 15:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Panowie,
każdy z Was ma po częsci rację. Napewno pozytywne orzeczenie TK, odbiłoby się na niektórych inwestorach krajowych. Zagranicznym raczej by to nie zaszkodziło, choć mogłoby ich zniechęcić. Odczulibyśmy byśmy napewno wahania kursów niektórych spółek, bo w dużej część, kurs podąża za nazwiskiem, nie doniecznie, do góry.. ;-)

Pozdrawiam
rotux / 2007-05-12 15:15 / Uznany Gracz Giełdowy
jedna z głupszych rzeczy, jakie w tym roku czytałem:
"po orzeczeniu TK [..] znikło ryzyko, że ucierpi konkurencyjność polskiego rynku
kapitałowego"
red_baron / 2007-05-12 15:20 / Bywalec forum
wiec moze dobrze,ze to nie Ty jestes tym prezesem.
samuraj jack / 2007-05-12 15:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
SAMOOBRONA III RP :)
rotux / 2007-05-12 15:20 / Uznany Gracz Giełdowy
dokładnie..doskonałe porównanie.
samuraj jack / 2007-05-12 15:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
autorem WPROST
aby ktoś mi nie zarzucił naruszenia praw autorskich...:)
samuraj jack / 2007-05-12 15:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
to jakiś absurd...
giełda miałaby ucierpieć, gdyby Trybunał nie wydał orzeczenia...?
absurd
red_baron / 2007-05-12 15:07 / Bywalec forum
nie rozumiesz??? Obcy menagerowie,dyrektorzy i zarzadzajacy,ktorzy wogole nie mieli nic wspolnego z naszym krajem mieli przymusowo sie lustrowac.A gdyby odmowili,nie mogliby pelnic swoich funkcji.jak wyobrazasz sobie giede w sytuacji,gdy zachodni udzialowcy masowo opuszczaja nasz kraj???
samuraj jack / 2007-05-12 15:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
i co - donosili na Ciebie? czy na kogokolwiek innego?
absurd
red_baron / 2007-05-12 15:12 / Bywalec forum
wiec po co maja sie lustrowac??? tylko dlatego,ze PiS musi koniecznie wszystkim pokazac,kto tu rzadzi???
modliszka / 2007-05-12 15:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Hallo, czy napewno wiemy, na czym polega słowo lustracja ? PiS chce zdeptać wszystkich, którzy kiedyś w przeszłośći współpracowali ze służbami specjalnymi. Tzn,. oni w większośći, dobrze widzą, kto współpracował. Oświadczenie lustracyjne, podpisane przez zlustowanego, byłoby podstawą do ostarżenia go, za składanie fałszywych zeznań -> proces, wyrok i "do p******"....ot wszystko. Bez lustracji zajmie im to dużo czasu...zwłaszcza udowowdnienie winy...a dopóki wina nie jest udowodniona, człowiek jest niewinny...
taszka / 83.24.145.* / 2007-05-12 16:05
dziewczyno za składanie fałszywych zeznań...do p******?
nie było tak, nie ma i zapewne nie będzie
a czerwone hieny w dwa kułaki się z uczciwych śmieją...a pewnie nawet nie, oni już zapomnieli co wyprawiali, muyślą, żę im śuię należy
za oświadczenie poza prawdą zakaz zajmowania stanowisk przez 10 lat jest; nawet mowy nie ma o tym żeby odsali ukradzione
rotux / 2007-05-12 15:32 / Uznany Gracz Giełdowy
cóż...
"Hallo, czy na pewno wiemy, na czym polega słowo lustracja ?"
red_baron / 2007-05-12 15:30 / Bywalec forum
zaluje ,ze Cie nie znam.Madra dziewczyna.Nie tylko przy tym watku.
--:-)))
modliszka / 2007-05-12 15:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jak to mnie, nie znasz ? :-) Znasz ;-)

Pozdr.
red_baron / 2007-05-12 15:49 / Bywalec forum
Wiem,ze chyba jestes Magda,ale to o wiele za malo.Ja jestem moze nietypowy,bo na pierwszym miejscu stawiam intelekt,a potem urode.Przy czym
ta druga nie jest konieczna.
--:-)))
Ten login tylko juz dzis,byl zastepczy na czas urlopu.
modliszka / 2007-05-12 15:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W związku z tym, zdejmij maskę i się przestaw :-)
samuraj jack / 2007-05-12 16:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Myślę, że to jeden z nich, albo (co wg mnie bardziej prawdopodobne) każdy z nich
charakterystyczny uśmiech...

ps. pamiętacie leone i paseo:))) [Magdo, Ty chyba później tu się pojawiłaś]



2007-02-28 15:19:06 | *.*.*.* | . [ ................ ]
Re: Rozdajemy rangi - jaką chcesz mieć przy swoim nicku na forum [6]
I znow mam cos na niebiesko,bardzo prosze mi to usunac,tak zeby niczego nie bylo
--:-))))

2007-03-27 13:52:00 | *.*.*.* | grubasek
jak napisalem na mojej stronie,wrocilem do zarabiania.Mam kilka laptopow na stole a na
jednym caly czas jest GPW i Forum.Czytam Was !!!!!
Trzymajcie sie.
--:-)))))


2006-11-03 14:38:19 | *.*.*.* | zarobiony
zdrowko ---:-))))


2006-09-29 16:17:52 | *.*.*.* | leone
dziekuje .Bardzo. ---:-))))


2006-09-19 15:16:36 | 85.128.78.* | terrestre
------:-)))))))

USA maja niecale 400 mln ludzi ale produkuja ponad 7 x wiecej niz ogromne Chiny.To mowi
wszystko.No i maja pierwsza poprawke do konstytucji i NIE maja ojca Rydzyka



2006-09-06 13:22:40 | *.*.*.* | paseo
bardzo slusznie,---:-))))
taszka / 83.24.145.* / 2007-05-12 16:09
schizo?
. / 2007-05-12 16:17 / ................
cos Ci moze zrobilem,niezalogowany przyjacielu???
samuraj jack / 2007-05-12 16:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
i jeszcze
Sw.Mikolja i Nowy Rok
jak niżej powiedział
wiele osobowości...
. / 2007-05-12 16:07 / ................
samuraju,zawiodlem sie na tobie.Czy tu na forum jest juz tak marnie,ze jedynym wyroznikiem jest "usmiech" ??
Jesli tak,to wspolczuje.ja jednak zauwazam tu mnostwo usmiechow,mniejszych i wiekszych.
Co do mnie,to zaczalem tu chyba jako Sw.Mikolja i potem Nowy Rok,poniewaz wtedy po raz pierwszy wpadlem na kenobiego i tak jakos chcialem go skontrowac.
Wiec jak zawsze z usmiechem i zauwaz ,ze nie licze dlugosci --;-))
. / 2007-05-12 16:12 / ................
i jeszcze przypomne,ze podawalem juz swoj adres e-mail,wiec nie ma tu zadnej tajemnicy.Nie dalej jak wczoraj,gdy napisalem,ze login barona jest do wziecia i ze jesli ktos odpisze,to podam mu haslo.
Podobnioe z loginem z kropka,poniewaz,jak pisalem rowniez,po powrocie zajmujemy sie juz czyms innym i nie bede tu zagladal.To jest tam w postach,wiec po co dorabiac dziwaczne teorie??
Podobnie ja moglbym zebrac wszystkich,ktorzy pisza o jenie.Czy to oznacza,ze baron,kropka i samuraj to jedna osoba?
wiec znowu --:-))
rotux / 2007-05-12 16:16 / Uznany Gracz Giełdowy
"Podobnie ja moglbym zebrac wszystkich,ktorzy pisza
o jenie.Czy to oznacza,ze baron,kropka i samuraj
to jedna osoba?
wiec znowu --:-))"

gdzie tam, nigdy w życiu; Samuraj pisze własne przemyślenia, Ty wklejasz linki..
samuraj jack / 2007-05-12 16:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
wkleja zresztą różne opinie giełdowe i polityczne i robi tłum...
rotux / 2007-05-12 16:27 / Uznany Gracz Giełdowy
cóż..dla mnie człowiek niewiarygodny, szuka zwarcia i nic więcej - jak niezalogo traktować zamierzam - nie będę sobie klawiatury tępił..
. / 2007-05-12 16:23 / ................
Samuraju!!! zauwaz,ze ja sie Ciebie nie czepiam.I nie oceniam.I nie jestes wyrocznia,choc chcialbys.Wklejam to,co uwazam za wazne.I to,o czym sadze,ze moze sie przydac innym.
bardzo czesto ludzie zadaja pytania a ja im podaje informacje.Jesli akurat jestem na forum.iNe zauwazylem,zebys Ty to robil.Wiec wiecej samokrytyki.ja tez potrafie byc niemily.A nie chcialbym.
Masz jakis problem?konkretny zarzut??nie mozesz miec,wiec nie marudz.
samuraj jack / 2007-05-12 16:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
nie jestem żadną wyrocznią
nikt mnie nie musi czytać
samuraj jack / 2007-05-12 16:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
nie traktujesz forumowiczów poważnie zmieniając nicki
duże dziecko?
ale to tylko moja opinia
samuraj jack / 2007-05-12 16:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
dla przejrzystości forum wypada zostać przy jednym nicku...
tak dla uczciwości wobec innych forumowiczów;
ale Ty tak przejrzyście chyba nie lubisz i dlatego, jak sądzę, m.in. nie lubisz lustracji...
cóż...
. / 2007-05-12 16:16 / ................
i znow nie masz racji,poniewaz wiele razy podawalem,jakie byly przedtem.Tak to jest,jak sie nie czyta wszystkich postow.Choc z drugiej strony,czasemrzeczywiscie trudno przebrnac.
W kazdym razie mam czyste sumienie:nikogo nigdy nie obrazam,nie naganiam itd.
Wiec w czym problem??
Minely swieta,wiec zostalem nowym rokiem.Ach ,prawda,potem jeszcze byl 2007 a potem 2007+.
A loginy zmienialem,bo bez przerwy mi cos dopisywali,a tego nie znosze,Az wreszcie dali mi kropke i jak widzisz,od tej pory juz nie zmienialem.
modliszka / 2007-05-12 16:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ciekawy egzemplarz z Ciebie, muszę przyznać :-)))
modliszka / 2007-05-12 16:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Hmmm....ale o co tu chodzi ? :-)
Kazałam się forumowiczowi odkryć, oby znów jakiej afery nie było - proszę ! :-)
samuraj jack / 2007-05-12 16:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
a o nic...
wiele masek:)
samuraj jack / 2007-05-12 16:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
lub zadziwiający zbieg okoliczności...
ewentualnie liczne rodzeństwo korzystające z tego samego uśmiechu:)
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-05-12 15:56
kropken
rotux / 2007-05-12 16:00 / Uznany Gracz Giełdowy
właśnie gromadziłem dowody;)
ale tak poważnie teraz - nie wiem, po kiego znów forumowiczów dzielić zapragnął
. / 2007-05-12 15:59 / ................
i to jest wlasnie ta intuicja,ktora zawsze podkreslam.
Z szacunkiem,flugo ---:-)))
modliszka / 2007-05-12 15:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
przedstaw - miało być, przepraszam :-)
. / 2007-05-12 15:58 / ................
no coz,zegnajcie tajemnice.Korzystam z kompa przyjaciela.Ale jutro bede juz w miejscu,gdzie nie ma internetu,wiec odezwe sie najwczesniej 4.06.07 ,w poniedzialek.
bardzo jestem ciekaw,co sie w miedzyczasie zdarzy,choc sadze,podobnie jak Ty,ze nic specjalnego.
Moze kiedys ??????
--:-)))
modliszka / 2007-05-12 16:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
MIłego wypoczynku - Kropeczko ;-)
. / 2007-05-12 16:02 / ................
Trzymaj sie.I pamietaj;jesli moze,kiedys... to nie odgryz mi glowy --:-)))
samuraj jack / 2007-05-12 15:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
kazaliby sekretarce wypisać papierek, podpisaliby i wszystko...
nie było ich, zatem nie donosili
to nie oni mieliby problem;

problem mieliby miejscowi, jak np. "fachowiec" Stypułkowski
chodzi Tobie o ochronę takich ludzi?
szprotek / 83.4.190.* / 2007-05-12 15:34
Samuraj w dwóch ostatnich zdaniach dwa pomówienia. Obniżasz loty imo :)
Chyba, że celowo starasz się zamienić "michnikowszczyznę" na dajmy na to... "semkowszczyznę" (jak ja nie cierpię tego knura... ;)
samuraj jack / 2007-05-12 15:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
http://www.gazetapolska.pl/?module=content&lead_id=1384
szprotek / 83.4.190.* / 2007-05-12 16:14
raczej unikam gazety polskiej bo jak ją czytam to staje się taki bardziej różowy jakby... ze wstydu i zażenowania.
Oceniać wartości merytorycznej artykułu nie potrafię. Zarzuty są poważne, więc mam nadzieję, że pan Ziobro zajmie sie tą sprawą, postawi zarzuty a niezawisły sąd wyda sprawiedliwy werdykt (o ile oczywiście starczy panu Z. czasu w przerwach na walkę z "lekarzem-mordercą" i stojącym za nim układem). Wtedy zwrócę honor odnośnie Stypułkowskiego - rozumiem, że domniemaniem nie wprost (sic! :) jest, że człowiek utrzymujący do dziś bliskie kontakty z byłymi esbekami był wcześniej ich agentem, choć się do tego nie przyznał?
samuraj jack / 2007-05-12 16:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
"domniemaniem nie wprost (sic! :) jest, że człowiek utrzymujący do dziś bliskie kontakty z byłymi esbekami był wcześniej ich agentem, choć się do tego nie przyznał"
to co pewne, to to, że miał dziwne kontakty...

z tego co wiem, Stypułkowski nie wytoczył procesu Gazecie Polskiej, ani ta nie umieściła sprostowania
szprotek / 83.4.190.* / 2007-05-12 17:23
gdyby Ziobrze udało się udowodnić przed sądem choć część zarzutów dotyczących mataczenia i/lub stronniczości sędziego zrobiłby dla PiSu (i dla lustracji) więcej niż sadzając 1000 skorumpowanych lekarzy.
Jednak to, że ktoś utrzymuje kontakty z szujami, lub nawet sam jest szują najgorszego rodzaju jeszcze nie jest w tym kraju karalne. Nie podpada nawet pod lustrację, o ile delikwent nie zataił, że zachował się w swoim czasie jak szuja i donosiciel.
Porządek prawny nie równa się (na szczęście mimo wszystko) porządkowi moralnemu.
samuraj jack / 2007-05-12 17:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
mam nadzieję, że i Ty i ja będziemy mogli obejrzeć jego teczkę
lub uzyskać informację, że nie ma jego teczki
szprotek / 83.4.190.* / 2007-05-12 18:06
ano zobaczymy jak będzie.
superowy inwestor / 2007-05-12 17:30 / Bywalec forum
czyżbyś też się podpisywał uśmiechem szprotek?
czy jest jeszcze gorzej ...i już niczego nie napiszesz
szprotek / 83.4.190.* / 2007-05-12 18:11
nie napiszę :)
w ogóle nie powinienem się czepiać Samuraja. To chyba dlatego, że nie mogę mu zapomnieć, jak obnażył kiedyś sztuczność moich poglądów made in GW ;)
Człowiekowi trudno przychodzi wybaczać...
samuraj jack / 2007-05-12 18:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
pozdrawiam serdecznie:)
red_baron / 2007-05-12 15:19 / Bywalec forum
czesc by olala,czesc nie.ja naprzyklad bym nie napisal.Bo wiem,ze niczego nie robilem.To oni maja wszystko w lapach i to oni powinni sami znalezc wszystkich winnych.I powinno sie to odbyc po cichu,normalnie.potrzebny kandydat na jakis stolek,to go lustrujemy.A nie robic krzyk do nieba,codwa dni wyciagac nastepnego krolika z kapelusza i robic z lustracji jedna i najwazniejsza sprawa.I co teraz ??? teraz kaczor stoi z pustymi lapami i nie ma juz niczego.Zero programu,systemu,rozwiazan,
Dalej bedza wyciagac przed kamerami kolejnych lekarzy,a ludzie juz umieraja bez zabiegow.
samuraj jack / 2007-05-12 15:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
teraz już skrobiesz byle co...

rozmawialiśmy o inwestorach zagranicznych i wykazałem absurdalność twierdzenia cytowanego przez Ciebie artykułu;
to o czym wyżej napisałeś - to już Twój problem i Twój stosunek do tych rzeczy
ja mam inny
i tyle
red_baron / 2007-05-12 15:26 / Bywalec forum
dokladnie.Tyle ,ze ja znow bez komentarza wkleilem wypowiedz,a zaczales dyskusje.Po to jest forum.A poniewaz nie mam zamiaru z kimkolwiek sie klocic,nie bede juz tego watku rozwijac.
samuraj jack / 2007-05-12 15:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
jeżeli będziemy bawili się we wklejanie byle śmiecia, absurdalnego zresztą, to forum zamienimy w wysypisko śmieci;
red_baron / 2007-05-12 15:32 / Bywalec forum
tyle ze to NIE jest smiec.Mysle,ze sie zagalopowales.
tekst jest o gieldzie,i jest na miejscu.
samuraj jack / 2007-05-12 15:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
absurdalność tego tekstu wykazałem
to śmieć
red_baron / 2007-05-12 15:37 / Bywalec forum
niczego nie wykazales i to nie Ty jestes czlonkiem organizacji emitentow.Wiec troche pokory zycze.Z cala sympatia.
samuraj jack / 2007-05-12 15:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
ten tekst to sianie paniki...
sprawa lustracji przecież nie skończona...

gdyby z tego powodu na GPW miał być krach, to znaczy że spólki na giełdzie, cała gospodarka to jakaś fikcja bez fundamentów...

a chyba nie chcesz mi powiedzieć, że żyjemy w MATRIXie?

ps. a propos - czy przeprowadzenie lustracji np. w Czechach, na Węgrzech czy w dawnym NRD zaszkodziło konkurencyjności ich rynków?
modliszka / 2007-05-12 15:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Oj niektórym to by się przydało, porządne zlustrowanie...ech...ale wóczas bessa murowana, bynajmniej w Polsce :-)))))
samuraj jack / 2007-05-12 15:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
jaka bessa? Magdo!
ot, kilku wyleciałoby i tyle
nic więcej
modliszka / 2007-05-12 15:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
bankructwa Samuraju stały by się chlebem powszednim...Nikt by nie powiedział, sorki mam coś na sumieniu, skupuję akcje i się z Wami żegnam....Wysokie obroty, potężne wzrosty i na szczycie "SUPER INFO"...wystarczy...:-)

Pozdrawiam
samuraj jack / 2007-05-12 15:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
może jakieś małe zamieszanie by było na niektórych spółkach i wszystko - okazja do zakupów;
karawana pojechałaby dalej...
modliszka / 2007-05-12 15:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pewnie masz racje, zmienił by się woźnica, może i "koń" dostałby nowe imię, żeby dalej jechać w wyznaczonym kierunki...W tym kraju, już mało co potrafi mnie zdziwić..
samuraj jack / 2007-05-12 15:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
to by akurat nie dziwiło - to normalność
spółki giełdowe mają własną osobowość prawną i tyle
jakieś roszady na stołkach prezesowskich kilku spółek niczego by nie zmieniło
red_baron / 2007-05-12 15:21 / Bywalec forum
wiec dlaczego wystarczy wlasnie zmiana zarzadzajacego,zeby kurs polecial do nieba albo odwrotnie?!!
samuraj jack / 2007-05-12 15:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
to jest problem kilku nazwisk...
jeżeli ktoś buduje portfel inwestycyjny na nazwiskach a nie na fundamentach to jego problem;
jeżeli ktoś spekuluje na spółkach z nazwiskami to wie, na jakie ryzyko się naraża... ma tego świadomość - ryzyko spekulacji
i tyle
modliszka / 2007-05-12 14:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
2007-05-12 13:41:41 | *.*.*.* | warren buffet [ Uznany Gracz Giełdowy (18801 postów) Bloguje na bblog.pl ]
ja bym chciał jeszcze wziąć pod uwage Modliszke... mysle
ze zgodzi sie z tym Big... że większe spadki mogą być
przed samymi wakacjami (...)

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Warren,
bardzo ciężko jest określić precyzyjnie, najbliższe głębsze spadki. Nie sądzę, że do wakacji utrzymał się obecny trend wzrostowy. Moim zdanie, po ostatnich spadkach, będzie próba zaatakowania poziomu 3800. NIc na chwilę obecną, nie wskazuje na większe przeceny. Jednak zdobycie kolejnego poważnego poziomu, wymusi na giełdzie odpowiednią przecenę. Boję się tutaj operować datami, ale umiejscawiam ją w czasie na przełomie maja i czerwca z przewagą na czerwiec. Pęknięcie banki chińśkiej nastąpi w przeciągu najbliższego roku. JAk już chińczycy, zakończą całkowiecie przygotowania do Olimpiady 2008. To w związku z nią tak przez ostatnie lata, wzrastała giełda chińska. Do tego doszły również inne czynniki, ale kolabotarków tutaj nie będę pisała...Może ktoś się uśmieje, ale nasza giełda, przez najbliższe lata będzie zachowywała się podobnie, do tej chińskiej ( w cieniu wejśćia do UE i organizacji EURO2012). Dla małego zobrazowania, tego co tam się obecnie dzieję, ponżej wklejam artykuł.

Rynek jest jednak na tyle nieprzewidywalny, i ciągle ewoluuje, że należy trzymać rękę na pulsie, bo nigdy nie wiadomo, co przyniesie nowy dzien...

Pozdrawiam

"Chińczycy stawiają na Panią Fortunę
Financial Times, 12.05.2007

Niewiele jest oznak nerwowości wśród drobnych graczy, którzy tłoczyli się w piątek w małym, dusznym domu maklerskim na piątym piętrze Jingtai Towers w centrum Pekinu.

- Indeks podwoi wartość! – ekscytuje się pewien mężczyzna, który przedstawia się jedynie jako Pan Wang i bagatelizuje dzisiejszą niewielką przecenę. - To dobre dla kraju i dobre dla ludzi.

Pewien niepokój byłby usprawiedliwiony. Rynek już, w ciągu niespełna dwóch lat, wzrósł o około 300 procent. Wzrost obrotów był jeszcze bardziej imponujący. W środę wartość wszystkich akcji, którymi handlowano w Chinach, po raz pierwszy przekroczyła kapitalizację pozostałych rynków azjatyckich, w tym japońskiego i australijskiego.

Kolejni wpływowi politycy przestrzegają przed spekulacyjną bańką. Kiedyś wystarczyłoby to do wywołania gwałtownej przeceny, ale teraz entuzjastycznie nastawieni inwestorzy ignorują ich apele.

Od początku roku Chińczycy otwierają nowe rachunki maklerskie w tempie miliona tygodniowo.

Zjawisko polegające na tym, że do gry wchodzą kolejni inwestorzy i wzmacniają już istniejący trend może się zdarzyć wszędzie. Nic jednak nie da się porównać ze zbiorowością zwykłych Chińczyków, którzy masowo zwietrzyli szansę, by zarobić trochę pieniędzy.

Najbardziej oczywistym wytłumaczeniem byłoby to, że ludzie po prostu nie mają nic lepszego do zrobienia ze swoimi pieniędzmi, a wielu Chińczyków ma ich dziś nie mało. Ulokowanie ich w banku oznacza negatywny zwrot na kapitale po uwzględnieniu inflacji i podatku. Rynek nieruchomości już jest drogi i niepewny. Jeżeli nie są na tyle bogaci, by obejść prawo, Chińczycy nie mogą inwestować swoich pieniędzy za granicą.

Co ważniejsze, obrót akcjami daje zwykłemu Chińczykowi szansę na zakosztowanie hazardu. Rządzący Komuniści zakazali gier hazardowych jako ”zła społecznego” po dojściu do władzy w 1949 roku, ale giełdowe szaleństwo pokazuje, że obywatele nie stracili ochoty na tę grzeszną rozrywkę.

Lynn Pann, autorka licznych książek o Chinach i Chińczykach mówi, że pewien zaprzyjaźniony biznesmen podsumował to zjawisko w następujący sposób: ”Chińczycy są uzależnieni od ryzyka”.

Kulturowy fatalizm i przesądy długo napędzały skłonność do hazardu. Jednak Pann przypisuje to również wierze w wagę szczęścia, powszechną w kraju o licznej populacji i niewielu jasnych regułach.

Pod tym względem Chiny są klasycznym społeczeństwem ”niskiego zaufania” z wąskim marginesem powszechnie szanowanych instytucji rozjemczych i dopiero niedawno nabytą wiarą w obowiązywanie kontraktów i prawa własności. - Przy takich uwarunkowaniach społecznych - mówi Pann. - Przypadek może odgrywać bardzo dużą rolę w życiu”.

Wang i grupa jego przyjaciół to bezrobotni robotnicy, którzy teraz zajmują się krótkoterminową grą na giełdzie. W kwestii szans na pokonanie rynku i ostateczną poprawę swojego losu prezentują radosny cynizm.

- To hazard – żartuje jeden z nich. - Skoro komuniści są u władzy, to jak w ogóle możemy wygrać?

Autor: Richard McGregor, szef biura FT w Pekinie"
samira / 2007-05-12 22:12 / portfel / Małomówny spekulant
"Od początku roku Chińczycy otwierają nowe rachunki maklerskie w tempie miliona
tygodniowo."

I to jest najważniejsza informacja. Od dzisiaj śledzę bardziej Chiny niż GPW. Jest globalizacja i byle argentyna może wywalić i Europę i Amerykę.
U nas w 1994 było podobnie.
samira / 2007-05-12 22:18 / portfel / Małomówny spekulant
Może rozwinę temat:
Miliard Chińczyków, to jest ok. 300 mln gospodarstw domowych. Po 7 miesiącach co dziesiąta rodzina gra na giełdzie. Po kolejnych 7. co piata.
Zgroza.
warren buffet / 2007-05-12 15:12 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
fajny artykuł.
samuraj jack / 2007-05-12 15:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
jak u nas przełom 1993/1994
marboru / 2007-05-12 15:08 / portfel / "Bankier giełdowy"
Jestem optymistą.
I podzielam mimo wszystko scenariusz wzrostowy na najbliższe kilka lat jeśli chodzi o GPW.
Oczywiście czekają nas korekty głębsze, płytsze w między czasie....a do końca roku będzie kilka "ciekawych" chwil.

Będzie nerwowo ale mimo wszystko do przodu.
W tym roku nie przewiduję korekty głębszej niż 20%.
Jeśli pojawią się sygnały słabości rynku do gry wkroczą fundusze, które tak naprawdę dopiero w tym roku nabierają popularności (na rynku olbrzymia ilość kasy).
"Szarzy" klienci fundów są raczej osobami mało odpornymi na spadki - fundy to wiedzą, więc będą robić wszystko by spadki były krótkie i bezbolesne.

Informacja o Euro jest kluczowa.
Gospodarka rozwija się w Ekspresowym tempie.
Polska nabiera znaczenia w świecie jako "wschodząca gwiazda wschodu".

....nadal się "wstydzimy" i boimy optymistycznie spojrzeć w przyszłość - taka nasza narodowa wada.

Ja jestem optymistą i nie boję się tego napisać.
Pozdrawiam.
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-05-12 15:14
a ja jestem zakręcony:)
http://sieni.us/?id=23
littlephobos / 2007-05-12 14:27 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
minął ciekawy tydzień, wartość portfela się jakość szczególnie nie zmieniła, większe sprzątanie w portfelu z dodatkiem szczęścia przyniosło efekty pozytywne...
spowiedź:
Betacom - 22,8% ( dokupiłem kolejne akcyjki w piątek na zamknięciu, jeśli dobrze pójdzie to dołożę jeszcze 1/3 obecnej wartości... nadal wykres mi sie bardzo podoba)
Eurofilms - 36% (na placu boju pozostał już tylko on z grupki 3 większych (ABPL, JCA), rozważam zwiększenie ilości akcji o 100% w najbliższym czasie, ale to nadal luźne przemyślenia...
OPERA - 23,3% (jeszcze się skubane certyfikaty nie zarejestrowały, ale zobaczymy co z tego wyjdzie no i można mówić znajomym, że ma się "hedża" w portfelu :) )
Stalexport - 6% (niedobitki zostały, nie mogę sie zdecydować...)
Variant - 11,9% ( "woha się" jak baca, mnie tam pomysł z interesem olejowym tak nie kręci, ale niedowartościowanie nadal jest chyba duże)
gotówka - 48% ogółu

Podzielam nastrój Pana Rynku i jestem okropnie niezdecydowany... może to brak kawy rano :)... Fajnie że udało się wyjść z niektórych spółek korzystnie, ale teraz może być trudniej do nich wrócić (eh moje JCA..) ale nie uważam argumentu typu: "po co teraz wychodziłeś, a co jak będziesz musiał odkupić drożej..." za jakiś znaczący, wolę się lepiej czuć niż mieć kilka % więcej... ot taki truizm ale jak sie poczyta Forum to u niektórych przeważa nastawienie głównie "procentowe", a u niektórych głównie "psychologiczne", a najlepsze jest gdy ktoś pisze, że giełda to psychologia, a za chwilę, że liczy się zysk... (wiem że przerysowuję). Ja lubię czuć się O.K. z tym co zrobiłem... inna sprawa, że gdy narzeczona się pyta " i jak tam Ci poszło?" to jednak wolałbym twarde procenty... :) bo jakoś sobie miłej reakcji nie wyobrażam po tekście "eh straciłem połowę pieniędzy, ale czuję się z tym dobrze" :) - ok kończę amatorskie, i zapewne mało inspirujące i odkrywcze psychoanalizy giełdowe... za 1,5h do ZOO :)
Pzdr.
samuraj jack / 2007-05-12 14:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
tylko uważaj na tygrysa - nie podchodź za blisko
bo to może krewny tego z Kanady...
warren buffet / 2007-05-12 14:41 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
pani w zoo powiedziala ze wolała by spotkac tygrysa na drodze niz niedzwiedzia...
samuraj jack / 2007-05-12 14:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
jakaś pani potraktowała tygrysa (wczoraj/dziś) jak kotka
a on ją potraktował jak sarenkę
ze skutkiem śmiertelnym, dla Pani oczywiście
samuraj jack / 2007-05-12 14:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
w Kanadzie
warren buffet / 2007-05-12 14:45 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mozemy tylko domyślać się, co by z panią zrobił niedzwiedz :)
littlephobos / 2007-05-12 14:39 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
hehehe, ok w Toruniu, to mały ogród, tu atrakcją są żubry, niedźwiadek, tukany... :)
red_baron / 2007-05-12 14:21 / Bywalec forum
Najważniejsze wiadomości
------------------------------------------
UK: Produkcja przemysłowa wzrosła w marcu o 0,3% wobec oczekiwań na poziomie 0,4%.
UK: BoE podniósł główna stope procentową do poziomu 5,5%.
GER: Produkcja przemysłowa w Niemczech spadła w marcu o 0,1procent licząc miesiąc do miesiąca.
E-Z: ECB pozostawił główną stopę procentową na poziomie 3,75%.
US: Deficyt handlowy USA wzrósł w marcu do 63,89 miliarda dolarów.
US: Stopa bezrobocia wzrosła do poziomu 4,5%.
UK: Produkcja w sektorze wytwórczym wzrosła o 0,6% licząc miesiąc do miesiąca.
US: Liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych spadła w ubiegłym tygodniu w USA do 297k z 306k po korekcie tydzień wcześniej
red_baron / 2007-05-12 14:16 / Bywalec forum
Decyzja ECB okazała się nie być wczoraj najważniejszym czynnikiem. Umocnienie dolara było wynikiem wzrostu awersji do ryzyka, które nastąpiło po pojawieniu się informacji, że najbliższe dane na temat sprzedaż detalicznej mogą być dużo gorsze niż w poprzednich miesiącach.
AKTUALNE KURSY WALUT
Notowania z dnia 2007-05-11 Waluta Kurs ( PLN )
CHF 2,3042
EUR 3,7844
USD 2,808
CHF
EURUSD
Giełda zareagowała spadkami, zaczęła się fala realizacji zysków na wszystkich rynkach a to przełożyło się na umacnianie jena i ogólną ucieczkę kapitału z rynków wschodzących. Dane opublikowane wczoraj były bardzo słabe, szczególnie deficyt handlowy, który osiągnął nowy rekord. Umocnienie dolara wynikało z zakupów tej waluty przez inwestorów sprzedających aktywa na rynkach wschodzących i wychodzących z carry-trade na jpy. Spadający kurs EURJPY przekładał się na spadek EURUSD. Przewaga USD w oprocentowaniu nad większością innych walut grupy G7 istotnie przyczyniła się do wczorajszego umocnienia.

Uważamy, że korekta może trwać nadal, jeśli jednak nadchodzić będą słabe dane to w pewnym momencie inwestorzy zwrócą uwagę na możliwość obniżki stóp w USA. To powinno zaszkodzić dolarowi i pomóc giełdom
gabrik / 2007-05-12 16:51 / portfel / Wierny Forumowicz
obniżenie stóp to będzie sygnał że gospodarka ma się nie ok
samuraj jack / 2007-05-12 14:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
i tego nie rozumiem....
jak zaszkodzić dolarowi - czyli wzmocnić jena - czyli uczynić mniej opłacalnym carry trade na jenie
i jak to ma pomóc giełdom...?
red_baron / 2007-05-12 14:24 / Bywalec forum
powklejalem rozne rzeczy,zeby pokazac,co sie dzieje wsrod analitykow i jak bardzo trzeba sie kierowac swoim rozsadkiem.
Przejrzalem mnostwo stron i wylania sie kopia naszego forum:
dowolna ilosc hipotez i przewidywan.
Krotko mowiac: NIKT NIC NIE WIE.
Przynajmniej wsrod tych,ktorzy sie wypowiadaja.Zapewne ci,ktorzy jednak cos wiedza,steruja tym co widac.
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-05-12 14:26
a jeśli nikt tym nie steruje i rządzi nami CHAOS?
red_baron / 2007-05-12 14:30 / Bywalec forum
i to jest NAJMADRZEJSZA rzecz,jaka tu przeczytalem.
Jak w przypadkowo zebranym tlumie.
Wystarczy na dyskotece wrzasnac :pali sie i natychmiast pare osob rzuci sie do ucieczki.A reszta za nimi.
A potem odwrotnie;na ulicy czesc sie zatrzyma i obejrzy.Nic nie widac? Nie ma plomieni? no to wracamy.
warren buffet / 2007-05-12 13:16 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Ja bym sie martwił, jak wyplusują baze.... bo póki jest ujemna - moim zdaniem nic wielkiego nam nie grozi... to moja teoria.
samuraj jack / 2007-05-12 13:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Witam wszystkich

Odpowiadając na Twoje wczorajsze pytanie - wychodzi na to, że wczoraj na minutowym zaliczyliśmy dołem dna I części spadków;
będzie II część, ale nie będzie ona miała głębokości porównywanej z majem 2006;
i cóż, dalej hossa,
choć coraz natarczywiej będę zadawał pytanie z info gg
warren buffet / 2007-05-12 13:41 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja bym chciał jeszcze wziąć pod uwage Modliszke... mysle ze zgodzi sie z tym Big... że większe spadki mogą być przed samymi wakacjami, bo jak podkreślił Gabrik - nic sie w przyrodzie nie zdarza 2x.... a takie korekty lutowe moim zdaniem jeszcze w tym roku nas czekają...

w marcu sobie gdybałem... albo w maju będzie po wszystkim, albo będziemy świadkiem innej historii. Zobaczymy.
futurek_LOGO / 2007-05-12 13:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
http://www.decisionpoint.com/ChartSpotliteFiles/070504_bull.html
samuraj jack / 2007-05-12 13:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
jak rynek wykupiony, to co, mała korekcinka?:)
warren buffet / 2007-05-12 13:45 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale co będzie to będzie nie ma sensu gdybać. widać jak rynkiem sobie miotają tu i tam.... my tylko mozemy sie do trendu podlaczyc. jak to Orzeł mowi - szkoda czasu na dywagacje, a czujnym trzeba byc.
samuraj jack / 2007-05-12 13:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
kluczowe dla przyszłości BoJ i FED; w ich rękach zależy rozwój bądź zwijanie carry trade na jenie;
to wszystko oczywiście do czasu, kiedy po korekcie za 1Q albo za któryś z kolejnych kwartałów nie okaże się, że PKB USA poniżej 1 proc. => wtedy prawdopodobnie już nic nie będzie miało znaczenia
warren buffet / 2007-05-12 13:57 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mi sie wydaje ze jednak japan podniesie stopki
samuraj jack / 2007-05-12 13:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
to zwijanie carry trade... bo ta podwyżka będzie oznaczała kolejne, nieuchronnie kolejne;
a wtedy maj 2006 będzie stosunkowo miłym wspomnieniem
Jarg / 2007-05-12 14:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich

Czarne wizje snujecie :) Myślę, że Samurajowie pięć razy się zastanowią zanim zaczną zdecydowanie podnosić stopki, tani jen to także atrakcyjne ceny na japońskie produkty, które do najtańszych nie należą. A oni dobrze pamiętają te jeszcze niedawne lata stagnacji japońskiej gospodarki.
samuraj jack / 2007-05-12 14:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Witaj

Samurajowie ogłosili komunikat o niepodnoszeniu stóp kilka dni po podniesieniu z 0,25 na 0,5%, kiedy zobaczyli, że zrobili zwałkę;
gospodarka Japonii wraca do normalności, to i stopy nieuchronnie muszą wrócić
problem tylko w tempie o zakresie
samuraj jack / 2007-05-12 14:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
errata - tempie i zakresie
Krzych / 2007-05-12 13:24 / Płoteczka na forum
witam .
moja teoria siedzieć na gotówce i czekać.Ale i tak mam ok. 15%akcji.
Mam dużo czasu aby kupić po rozsądnej cenie na dłuższą metę , teraz tylko do 10% na dt. i tyle.Splity , pp, jest okazja do wykorzystania po mądrej cenie:)
Sliwek81 / 2007-05-12 14:04 / portfel / Bywalec forum
A mnie DT na Mastersie wyszło fenomenalnie. Sprzedałem po 0,67 a kupiłem 0,70. Jak ja mogłem to zrobić do dzisiaj nie wiem. Ale tak to jest jak nerwy biorą górę nad rozsądkiem.
Sliwek81 / 2007-05-12 14:05 / portfel / Bywalec forum
A jeśli chodzi o teorię Krzycha myślę, że zrobię to samo.
Krzych / 2007-05-12 14:13 / Płoteczka na forum
bezpieczniejsza ale mniejszy zarobek :)
Katon / 2007-05-12 12:07 / "Walczący z wiatrakami"
Tak przejzalem forum i widze, ze co niektorzy kupowali w dolkach i mieli niesamowite wyczucie...;) Jasne:)
Ja chyba poprosze Redakcje o nowy wpis przy niku: "Na gieldzie jak slon w skladzie z porcelana".
Jesli chodzi o Zacha to dobrze wyskoczylem we czwartek PKCem wyzej jak stoi teraz, choc nizej jak kupilem, ale liczy sie ochrona kapitalu, na szczescie przytrzymalem Ferrum, ale za to wywalilem(!!!!!) jakies 70% PPWK jak byl -6 -8%. Grrrrrr a skonczyl dzien na +13%.... To sie nazywa wyczucie. Malo brakowalo a bym wyrzucil BBIDEV PDA ale cos mnie ruszylo zeby poczekac. Jakby ktos mnie wczoraj obserwowal to by powiedzial.
" Wez stary lepiej nie dotykaj komputera...:)"
Pozdrawiam milosciwie kupujacych:)
szymon / 2007-05-12 13:14 / Uznany Gracz Giełdowy
no wlasnie, to jest ciekawe, spora czesc forumowiczow kupila wczoraj na dolku :) gratuluje wyczucia
ja niestety kupilem tylko mzs i nie na samy dolku, bo po 13,3, ale i tak ok. na szczescie nie nic nie wywalilem, chyva tylko dlatego ze mnie nie bylo, jak potem zobaczylem co sie rano dzialo to nie wiem czy by, nie wymiekl....
jestem bardzo ciekawy co to bedzie w poniedzialek.... jak niektorzy pisali, euforii chyba jeszcze nie bylo, moze czas na duze wzrosty w krotkim czasie. Moze wig20 dojdzie do 4000, moze 4500 albo i wiecej..... a potem zacznie ostro spadac....ale kiedy bedzie to maximum to nie wiem nikt...
superman / 2007-05-12 11:39 / Tysiącznik na forum
Lentex ma ochote przejac firme Pegas

ja od 3 dni przymierzam sie do kupna Pegasa

zobaczymy jak kurs bedzie zachowywal sie w poniedzialek
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-05-12 13:48
teraz Moska powienien dać dementi i zacząć po cichu skup
tak jak z hgn
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy