Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Powrót z dalekiej podróży

Powrót z dalekiej podróży

Money.pl / 2007-05-11 17:45
Komentarze do wiadomości: Powrót z dalekiej podróży.
Wyświetlaj:
red_baron / 2007-05-12 10:40 / Bywalec forum
ja wkleilem tylko tekst bez zadnego komentarza.ten musi juz kazdy zrobic sobie sam.
na tym to polega.
Pozdrawiam i milego weekend'u
gabrik / 2007-05-12 09:24 / portfel / Wierny Forumowicz
za bardzo wielu z was liczy na idealnie takie samo zachowanie rynku a tak nie jest owszem są sygnały które są bardzo podobne ale trzeba je korelować z obecną sytuacją na rynku walut,surowców i danych makroekonomicznych.

P.S. LONG pal sześć GETIN z ubiegłego roku ale zerknij na inne spółki i ich wykresy w tym roku pzdr.
red_baron / 2007-05-12 11:12 / Bywalec forum
za bardzo wielu z Was liczy na idealnie takie samo......

Gabrik,jestes chyba nie calkiem obudzony.
Ja na nic nie licze i kieruje sie WYLACZNIE swoja analiza.Jak dodatkowo napisalem powyzej,celem bylo pokazanie obecnych opinii znacznej czesc analitykow.A w tym tekscie najwazniejszy jest TYTUL,bo dalej sa same oczywistosci.
brydzia / 2007-05-12 10:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Getin to przy obecnych wzrostach to był muł z tego co pamiętam
red_baron / 2007-05-12 08:47 / Bywalec forum
Na rozgrzewke,dzisiejsza Rz.

Analitycy nie wykluczają spadków
-----------------------------------------------


Mijający właśnie tydzień nie był dla giełdy udany. Poza bardzo dobrymi debiutami, kiedy kursy notowanych po raz pierwszy spółek rosły, indeksy na ogół traciły
Wartość indeksów giełdowych
Co prawda WIG20 wybronił się pod koniec piątkowej sesji i zakończył ją niewielkim wzrostem, jednak zamyka tydzień poziomem 3 tys. 568 pkt, a więc o 3,5 proc. niżej, niż go rozpoczął.

Warszawskie indeksy mogą tracić również w nadchodzącym tygodniu. Kontynuacji spadków sprzyjają wysokie wyceny spółek oraz czynniki psychologiczne. W maju na parkietach dominował kolor czerwony, a dokładnie rok temu, po długim okresie zwyżek, doszło do poważnej korekty. Możliwa jest również duża podaż akcji ze strony spółek, w których udziały ma Kompania Węglowa. W piątek spółka zapowiedziała spieniężenie wartych ok. 735 mln zł akcji Ruchu, Kopeksu, Zakładów Azotowych Puławy i KGHM.
Waluty czekają na dane makro
-------------------------------------------
Ostatnie dni tygodnia przyniosły kilkugroszowe osłabienie złotego, jednak w piątek nasza waluta zaczęła drożeć. Było to wynikiem poprawy nastrojów na rynkach finansowych w Ameryce. Po południu za euro płacono 3,75 zł, a za dolara 2,77 zł.

W przyszłym tygodniu w naszym kraju pojawią się m.in. dane o inflacji (wtorek) i płacach (czwartek), które wskażą, jak na najbliższym posiedzeniu może się zachować Rada Polityki Pieniężnej. Mało prawdopodobne jest, żeby coś sugerowało możliwość podwyżek stóp procentowych już w maju. Analitycy TMS Brokers wskazują, że bardziej prawdopodobne jest osłabienie naszej waluty do 2,82 zł za dolara i 3,79 zł za euro.

Za Atlantykiem pojawią się informacje o inflacji konsumenckiej i bazowej (wtorek) oraz sytuacji na rynku nieruchomości (środa). W Europie zaś największe państwa strefy euro podadzą wyniki swoich gospodarek za pierwszy kwartał. Jeśli okazałoby się, że inflacja w USA jest niższa od oczekiwań, rynek nieruchomości pozostaje słaby, a wzrost PKB w Europie jest szybszy od oczekiwań, byłby to silny impuls dla osłabienia dolara i jednocześnie umocnienia euro i złotego.
gabrik / 2007-05-12 09:15 / portfel / Wierny Forumowicz
a konkretnie do tych danych z artykułu sprzedaż akcji np.RUCH to świetna okazja dla kilku osób aby je teraz skupić pozostałymi spółkami się ostatnio nie interesuje więc się nie wypowiem ale zapewniam na ruch to akurat kilku chętnych jest
gabrik / 2007-05-12 09:12 / portfel / Wierny Forumowicz
nie czytaj takich analiz bo będziesz w zimę w sandałkach chodził a tak poważnie trzeba czytać dużo ale z wielu info wyciągać średnią SMA i wygładzać własnymi doswiadczeniami :-)
brydzia / 2007-05-12 09:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Gabriku pozdrawiam i dobrze że piszesz , jak by Ci to nie przeszkadzało pisz co tam na kontraktach wyczyniają , będę woedziała czy kupować wig 20 czy sprzedawać bo teraz chyba ruchy będą większe
gabrik / 2007-05-12 09:33 / portfel / Wierny Forumowicz
brydziu na kontraktach sporo się zmienia (zobacz ostatnie dane przekazane przez GPW na temat rynku terminowego) tak więc to rynek trudny bo cały czas się ewoluuje(chyba dobrze napisałem to słowo :-)) czasami są takie ruch y że nawet ktoś grający długo musi kombinowac kto,co i dlaczego. Moja teoria na ostatnie ruchy jest taka że to kapitał zagraniczny jednak ostatnio wywołał te spadki między 1 a 4 maja mała dość płynność i łatwe wywindowanie kursów aż na 3670 od poziomu 3511 a główne spadki zostały ewidentnie wywołane koszami sprzedaży i to jak mówimy ogon machał psem(na taka skalę już dość dawno tego nie robił) na potwierdzenie że to z londynu nas przeceniali biorę to że korekty w USA już dawno oczekuje się na rynkach ale u nas jakoś dziwnie dokładnie "ktoś" wyczuł dokładnie dzień. czywiście wszystko co piszę to mogą być błędne poglądy ale ten się nie myli co nic nie robi.
pzdr.
kontroler / 83.7.231.* / 2007-05-12 10:24
Troche nie tak-choc oczywiście szanuje poglądy.Struktura
na futures to 80% fundy i 20% prywatni ( z tego 4-5%) prywatni krajowi.Ostatni spadek zresztą jeszcze się nie skończył - to tylko ruch powrotny ,korekta w biegu.Podejdą do 3600 i spadek od środy-czwartku.Troche oczywiście ludzi gra koszami na arbitraż ,ale to nie ma większego wpływu.Po prostu - hossa się kończy więc będzie coraz
więcej nerwów i coraz bardziej zacznie spadać.A na fiutach
dziwne spadki-wzrosty dynamiczne ruchy to efekt "szanowania pieniędzy i ucinania strat".Po prostu ten co ma zły kierunek prawie pekacem zamyka pozycje.Jeśli to robi więcej ludzi to mamy wlaśnie taki obraz rynku.Tego wcześniej nie było - trzymali miesiącami fiuty - teraz jest inaczej -strach zwycięża.
gabrik / 2007-05-12 17:01 / portfel / Wierny Forumowicz
ze stwierdzeniem dziwne spadki i wzrosty na kontraktach to przesada bo akurat ja zaobserwowałem jednak wreszcie powrót to starych zachowań dziwne to było zachowanie kontraktów przez trzy ostatnie miesiące 2006 roku
tojahka niezalogowany / 82.160.221.* / 2007-05-12 14:19
..czy redukcja bazy na koniec ostatniej sesji jest czymś trwałym, czy to tylko "przypadek" ..chyba głupie pytanie..ale nagle ookazało sie ze tak jak wszyscy spodziewali sie korekty tak teraz już mało kto wierzy w spadki..niestety nie śledziłem notowań..ale finał mnie mocno zaskoczył
najcz / 2007-05-12 13:22 / Tysiącznik na forum
dużo osób gra kontrakty na dt ,często sie zdaża obrót kontraktem 2 -5 razy na dzień,wtedy konieczne jest szybkie zamykanie ,otwieranie pozycji PKC.
brydzia / 2007-05-12 10:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja dokładnie to samo obserwuje i nawet Sław pisał że to Londyn rozdaje karty , nawet wcoraj gdzie wszystkie rynki traciły jakoś dziwnie Londyn i my odrobiliśmy zanim którykolwiek inny rynek zareagował , to że teraz zaczął ogon machać psem to bez dwóch zdań , wystarczy zobaczyć obroty na 5 spółkach ulubionych przez zagranice

no i od razu wyskok o 6,5 % bre banku jest tego potwierdzeniem
najcz / 2007-05-12 13:26 / Tysiącznik na forum
to wygląda tak dji fut.czeka na japonię,potem na londyn,ale londyn też patrzy amerykanów wzsystko zależy od wydarzenia.
-ri- / 2007-05-12 09:52 / portfel / "Mały Miś"
Pisz Garbiku pisz widać że musisz być blisko rynku.
pozdrawiam :-)
Sobalus nielog / 87.204.198.* / 2007-05-12 04:36
No co Wy, już nikogo nie ma? ;-))
terrorysta w masce / 83.24.167.* / 2007-05-12 11:44
ja jestem i pilnuję
matikkk / 2007-05-12 02:24 / Bywalec forum
to ja zdmuchne swieczke :> Dobranoc wszystkim
rezoon / 2007-05-12 02:21 / "Strategos"
ha ha ha, to ja je włączę
żeby je zgasić jako ostatni ;-)

To, ja, gaszę światło ;-)
Dobranoc
grzeg0rz / 2007-05-12 02:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie sądziłem ze mi to przyjdzie zrobić.

Gaszę światło!
Dobranoc.
Longterm / 2007-05-12 01:15 / Mostek Zwyciężymy!
MSZ spółka roku 2007
de havik / 2007-05-12 04:25 / portfel / "Tysiącznik na forum"
nie było mnie tydzień ale sledziłem w miarę możliwości

msz zachował sie pieknie :)))))))))
brydzia / 2007-05-12 10:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
nie przesadzaj , jak na mocny papier zachowywał się wyjątkowo słabo chyba że zjazd do 12,5 z 18,5 uważasz że to siła , widać jest ulubionym papierem graczy jak i budopol , msx , żurawie , 14 zachodni i jeszcze wiele innych ale nie można powiedzieć że zachowywał się mocno , mocno to zachowywał się np ciech
de havik / 2007-05-12 12:27 / portfel / "Tysiącznik na forum"
Brydziu, msz urósł z 10 do 18 zl w tydzien, na fali eurohossy, nie mógł, moim zdaniem tego utrzymać, zwłaszcza w perspektywie akcji wierzycielskich. Zachował sie pieknie wlasie w momencie wejscia tych akcji, nie wierze byś spodziewla sie, że w ten dzien skonczy jak skonczyl. A to co działo sie pozniej wynikalo z zachowania calego rynku - i tak zupelnie dobrze to zniósł. Dla mnie pkt odiesienia jest cena 15zl i z tej perspektwyw obecną korektę przechodzi bardzo dobrze. spodziewałem sie 12 zl w tych dniach :)
flugo / 2007-05-12 01:20 / portfel / Dziecko hossy
tylko 2007? co to za longterm?
grzeg0rz / 2007-05-12 01:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jestem ZA!
TaS / 2007-05-12 01:10 / Tysiącznik na forum
mam pytanko do wiekszych znawcow ode mnie (99,99999% forum...) co to jest ten ERBA wywalony na stronie gieldy tuz pod obrotami...jakies opcje kontrakty czy cus? bo +89% to brzmi milo...
gio / 2007-05-12 01:14 / portfel / Tysiącznik na forum
to jest to na czym dzisiaj zarabialiśmy - debiutant
Longterm / 2007-05-12 01:13 / Mostek Zwyciężymy!
ERBUD PDA
TaS / 2007-05-12 01:15 / Tysiącznik na forum
fakt... jestem ciec wystarczy chwile pomyslec przeciez dzis byl debiut... w dodatku obok jest banner. no coz dzieki Longu, chyba powinienem isc spac :)
gio / 2007-05-12 01:08 / portfel / Tysiącznik na forum
witajcie
flugo / 2007-05-12 01:11 / portfel / Dziecko hossy
cze,
pobrales radka kolejna porcje- gratuluje!
gio / 2007-05-12 01:13 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj - myślałem,że tylko ja po imprezie. dzięki - zobaczymy
flugo / 2007-05-12 01:19 / portfel / Dziecko hossy
nie tylko:)
ale już trafiam w klawisze i mogę iść spać powolutku
gio / 2007-05-12 01:23 / portfel / Tysiącznik na forum
powolutku to trzeba pić w piątkowy wieczór -a spaćtrzeba iść szybko.p.
07 długo dystans / 83.28.119.* / 2007-05-12 00:40
troche psychologii leszczom pokazali ze maj haha
ciekawe czy to juz czas na jedna z najlepszych spólek mysle o bio.... n
odebrali słabym tez pepa jeszcze cicho
lena to bedzie hit
wdx zapinac pasy powoli
07 długo dystans / 83.28.119.* / 2007-05-12 00:44
pozdro dla Biga:)
gien1 / 2007-05-12 00:51 / portfel / Bywalec forum
Jak na "długo dystans" to git analizka;o)
brave_hand / 2007-05-12 00:35 / "Prawie jak rekin :)"
tak mnie zastanawiaja prognozy naszej waluty, wszyscy pognozuja dalsze umocnienie,
czy w takiej sytuacji, nie jestesmy atrakcyjni dla zagranicy do kupowania akcji,
przeciez zawsze wyciagna pare procent, a jeszcze zystkaja na umocnieniu i sobie kupia wiecej euro i dolarow, moze sie myle?
Longterm / 2007-05-12 00:42 / Mostek Zwyciężymy!
masz 100% racji. dużo zagranicy wyszło od nas bo właśnie złoty się tak umocnił że się skusili na zyski z wymiany walut. Teraz jak będą wracać to tylko do nas bo będziemy mieli Euro 2012. Pamiętam że kiedyś, przez długi czas Budapeszt był jakby nieco ważniejszy od nas (może się mylę) ale teraz nie ma nawet wątpliwości kto rzazi we wschodniej Europie- Warszawa
TaS / 2007-05-12 00:35 / Tysiącznik na forum
Mi dzis nerwy puszczaly... wstaje jem sniadanie, podchodze do kompa a tu nideksy leca na -2%. Dobrze,ze postanowilem cwiczyc silna wole i przysrubowalem sie do moich akcji ;) i jestem dzis na plus, nawet spory jak na poczatkujacego plus :)

Ma kots jakies ciekawe plany na weekend?
teoretyk-praktyk / 2007-05-12 00:27 / portfel / Toddler giełdowy
Jeśli PPI rośnie tzn., że wzrosną ceny surowców, tzn. że wzrośnie inflacja. Dolar słabnie, ceny obligacji spadają. Zatem pytanie kiedy załamanie na rynku akcji? To zależy rynek obligacji wyprzedza załamanie o jakieś półroku do roku. Spadki na tym rynku już trwają więc jest to sprawa raczej tego roku niż przyszłego. No i nieuzasadniony optymizm na rynku, faza dystrybucji już była, teraz tylko wybuch euforii na rynku akcji a po nim krach. Ciekawe jak wysoko wywinduje rynek akcje. Fundusze MiŚ przestały przyjmować wpłaty, właśnie, żeby nie windować cen, gdyż okres wzrostów skończył się 4 maja. Teraz jest okres bessy, który ropocznie się optymizmem na rynku i euforycznymi wynikami. Może indeks jeszcze spadnie na 3300 a po nim nastąpi gwałtowny wzrost na WIG20 w okolice 4000 może nawet 4200, czy 4300 punktów. A później to już będzie głęboka zapaść może nawet w okolice 900 punktów na WIG20. Kwestia czasu. Pan Daniel zapomniał dodać, że rynek dolara jest silnie skorelowany z rynkiem akcji i jego ruchy wyprzedzają sytuację na rynku akcji. Zatem możemy się liczyć jeszcze z dużymi spadkami, aż bessa zacznie się euforią na giełdzie. Bierze się to stąd, że duzi gracze wycofali się już z gry a zostali spekulanci, z dużymi pieniędzmi, którzy potrafią podgrzać atmosferę na rynku i ostatnim momencie z niego wyjść zostawiając mnóstwo drobnych graczy z mocno przeszacowanymi akcjami, który spłacą się dopiero za kilka. Ponieważ drobni gracze nie mają tak długiego horyzontu inwestycyjnego, więc zaczynają się ich pozbywać, powodując często gwałtowne załamanie się na rynku akcji albo formacje w rodzaju dnia odwrotu w dół. Analogicznie umiejętna spekulacja może doprowadzić do formacji dnia odwrotu w górę. Zatem rynek przestał podlegać już zachowaniom racjonalnym a zaczął emocjonalnym. Zatem sytuacja stała się nieprzewidywalna i zalecane jest wyjście z rynku akcji.
warren buffet / 2007-05-12 08:09 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
z tymi obligami sie zgodze.... one wyprzedzaja rynek o jakies pol roku, ale z tymi 900 pkt to chyba przegiales :)
gio / 2007-05-12 01:12 / portfel / Tysiącznik na forum
Boże, ale bzdury!
Longterm / 2007-05-12 00:35 / Mostek Zwyciężymy!
witam, tylko że właśnie mali inwestorzy czekają właśnie na tą ostatnią najwyższą falę. Ja widzę w tej chwili że rynek jest zachwiany i kwestią czasu jest korekta. Nie widzę podstaw aby była silna bo nie mieliśmy takiej euforii jak rok temu. Pamiętam że wtedy akcje Getinu szły dziennie po 10% i przyznam szczerze że sam popadłem w paranoje że to jest normalne i że warto dobierać. Brakuje nam jeszcze trochę do tego stanu.
07 długo dystans / 83.28.119.* / 2007-05-12 00:42
getin sie zrywał po 10 ale sporadycznie :)
flugo / 2007-05-12 00:34 / portfel / Dziecko hossy
"Zatem sytuacja stała się nieprzewidywalna i
zalecane jest wyjście z rynku akcji"
przez kogo jest zalecane?
przez POTWORY i SPÓŁKA czy przez Ciebie?
TaS / 2007-05-12 00:48 / Tysiącznik na forum
gielda to tez hazard i trudno jest od tak powiedziec: "wychodze'. nieraz iwdze na tym forum jak ludzie sie wkurzaja nie dla tego,ze traca, ale, ze zarabiaja mniej niz inni. Zjazd wigu20 na 900 punktow... ja wiem,ze na gieldzie moze zdarzyć sie wszystko, ale to juz przesada.
Osobiscie boje sie malych inwestorow - takich jak ja - glownie ze wzgledu na silne uleganie emocja. Gdy ktos z 5mln straci milion to straci wiele, ale wciaz ma wiele. Gdy ktos z 10tys straci 2 to urealnia to sobie patrzac na srednia place w Polsce itp stad reakcje sa czesto emocjonalne i wrecz paniczne. Duzi maja strategie, zachowuja sie spokojnie nie lubia gweałtownosci i to im procentuje i zapewnia nam wszystkim stabilnosc. Ja po ktorkiej przygodzie na poczatku staram sie byc konsekwentny i nie ulegac emocjom, choc to trudne....

Koniec hossy? hmm moze... poczekamy zobaczymy i bessa kiedys sie konczy :)
flugo / 2007-05-12 01:01 / portfel / Dziecko hossy
jestem giełdowym małolatem, ale pomimo,że jeszcze nie było tu od maja 06 żadnej korekty a wprost przeciwnie- szczytowaliśmy to wpisy są podobne jak po maju 06- bessa, koniec hossy, brakuje fal elliota jeszcze.

Co nie zminia faktu, że chciwość i emocje są fatalnym doradcą i WSZYSTKO TU SIĘ MOZE ZDAZYC
dlatego stopy na plynnych spolkach warto zakladac
i najwaznijsze- jak mi powiedzal pewnien broker- czy jestes pewnt,ze iunwestujesz nadwyzke i jej strata nie wplynie negatywnie na twoj standard zycia?czy nie spowoduje klopotow rodzinnych? jesli jestes pewny- to graj, jesli nie to spadaj:))
TaS / 2007-05-12 01:19 / Tysiącznik na forum
hehe u mnie strata powoduje wysmianie rodzinne w postaci: "a nie mowilem,ze to nie dziala" ;)

a standard zycia hmm domu jeszcze nie zastawilem :D
inwestor1975 / 2007-05-12 00:07 / Tysiącznik na forum
zagladnełem w portfel niejadka tadka
gdzie ty tego fona i mastersa kupowałes ;-))))))))))))
Tadek Niejadek / 2007-05-12 00:13 / portfel / "Wujek Cięta Riposta"
Fona mam z opcji menadżerskich za wykonanie planu naganiania na Bankierze.... Mastersa to mi mój makler polecił- mówił żebym od niego w pakietówce odebrał ...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy