Forum Polityka, aktualnościKraj

Powstał wspólny projekt posłów PO i PSL ws. uboju rytualnego?

Powstał wspólny projekt posłów PO i PSL ws. uboju rytualnego?

Wyświetlaj:
dremi / 89.72.168.* / 2012-12-13 18:22
jakoś niektóre kraje dają radę bez uboju "rytualnego" i mniejszości się tam odnajdują.
A co ma wspólnego zabijanie brutalnie jednego zwierzęcia na oczach innych czekających "w kolejce" z rytuałem? Co to za rytuał? która religia tak nakazuje, co? Tym co są za takim zabijaniem zwierząt na cele pokarmowe kazałabym oglądać codziennie o poranku, do śniadania, film z takiego "rytuału". Smacznego i miłego dnia!
góralek 1987 / 164.127.219.* / 2012-12-13 17:45
Przyszło mi żyć w barbarzyńskim kraju. Kraju w którym torturuje sie zwierzęta. Niczym nie rózni sie nasz kraj od krajów w których podrzyna sie gardła ludziom. Niczym sie nie różnimy od nich. Brzydzimy sie kiedy w mediach podaja informację , ze terroryści z Al_kaidy poderżnęli gardło zakładnikowi. A my robimy to samo ze zwierzętami.
Ta śierc niczym sie nie różni. Czemu zatem nie brzydzimy się podrzynaniem gardła zwierzętom? Bo za tym idzie kasa, kasa i interesy właścicieli rzeźni. Ile tego mięsa by musiały jeść te mniejszości w Polsce, patrząc na to ile zwierząt sie zabija w ten sposób. Kłamstwo jedno wielkie. Jesteśmy największym dostarczycielem mięsa halah na świecie. Wstyd mi że żyję w barbarzyńskim państwie. Wstyd mi że premierem tego państwa jest barbarzyńca. Wstyd mi że rządza nami tacy prymitywni ludzie.
modus686 / 178.36.224.* / 2012-12-13 17:34
to jest banda robią wszystko na to ze się cofamy w rozwoju moralnym i etycznym ze bendą dranie nadal mordować nasze zwierzęta w taki plugawy sposób przez ubój rytualny
mija222 / 89.74.19.* / 2012-12-13 16:57
Uchylić cały przepis??? Oni nie wiedzą jakie to będą nadużycia? Jeżeli tak im zależy na związkach religijnych, to powinni uchwalić tylko mały wyjątek... kasując przepis dopuszczają ubijanie na eksport, a także każdorazową torturę kiedy np koszty uboju z ogłuszaniem będzie wyższy niż bez... czy nasze zwierzęta za mało cierpią, żeby narażać je na rytualną torturę? to jest ZBRODNIA I REGRES CYWILIZACJI!
mija222 / 89.74.19.* / 2012-12-13 16:26
taaa... a dalej nakaz noszenia burek, zakaz trzymania psów (bo to zwierze nieczyste według Islamu), okaleczanie dziewczynek, śluby kilkulatek ze starymi dziadami, legalizacja mordowania psów i kotów... czy są jakieś granice? mamy XXI wiek! Nie wszystko można wytłumaczyć religią, kulturą, tradycją czy nawet pieniędzmi! Czemu mamy dostosowywać nasz prawo do tego co chce jakaś mniejszość? Może wprowadzimy corridę, bo Hiszpanie chcą sobie popatrzeć... to jest nasz kraj i inni powinni przestrzegać naszego prawa! Poza tym, żadna religia nie powinna mieć wpływu na prawo w świeckim państwie, a już na pewno nie związki wyznaniowe, które mają jakiś minimalny odsetek wyznawców!
avans / 92.40.73.* / 2012-12-14 00:41
im nie chodzi o mniejszość religijną, to takie tłumaczenie dla głupiego, chodzi o interesy kolesi którzy prowadza takie ubojnie
mija222 / 89.74.19.* / 2012-12-13 16:19
Nie chodzi im ani o mniejszości religijne ani o dobro gospodarki! PSL ma rzeźnie, w których dokonuje się tej straszliwej zbrodni i bronią tylko i wyłącznie własnych interesów! W Polsce nie ma dużego popytu na mięso z uboju rytualnego i na potrzeby związków wyznaniowych nie opłaca się tego robić. Chodzi o eksport i dochody właścicieli rzeźni. Są liczne ekspertyzy mówiące, że ubój rytualny jest torturą i większość społeczeństwa jest przeciwna jego legalizacji. Tak oto wygląda demokracja w naszym państwie! A jeśli chodzi o straty gospodarki, te liczby są bardzo naciągane, jedna wielka manipulacja i okłamywanie narodu!
Sprawiedliwość / 89.72.210.* / 2012-12-13 16:06
Panami z PSL powinno się zająć CBA Bo takiego przekrętu jak z ubojem rytualnym to nasze oczy dawno nie widziały. Poseł PSL Krzysztof Borkowski właściciel zakładów mięsnych Mościbrody wysyła mięso krów zarżniętych rytualne do Turcji w ilościach olbrzymich. Ta ustawa wiec jest zrobiona dla niego i przez niego a to jest jawne łamanie prawa. Tym bardziej że jako poseł musi wiedzieć że wtedy minister Olejniczak który zezwolił na UR w polsce nie miał prawa tego robić i sam złamał prawo. To jest uknuta chamska, złodziejska akcja na której do dziś kolesiostwo z PSL i posłem Krzysztofem Borkowskim na czele zarobiło miliony. Ubój rytualny to najbardziej okrutny sposób uśmiercania zwierzęcia. Sadystyczna religijna tortura wyznawców judaizmu /szechita/i islamu /halal/ na której zarabiają katolicy. SZOK! I nie prawda że UE nakazuje komukolwiek zalegalizowanie UR. Państwa członkowskie mają wybór !
jr / 85.222.81.* / 2012-12-13 15:46
W ramach ochrony mniejszości religijnych należy powrócić jeszcze do lichwy. Tusk jak chcesz sobie robić ubój rytualny ze swojego psa to jedź nad Morze Śródziemne, to swych przyjaciół.
tanda / 83.17.0.* / 2012-12-13 15:20
PO/PSL kpiny sobie urządzają z normalnych, inteligentnych ludzi!!!

Czy Kalemba ma nas za idiotów?! Jaki szacunek dla swobód religijnych - przecież tu chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze z ich strony. Jakoś usunięcie religii ze szkół [dyskryminacja osób niewierzących, które nie uczestniczą w lekcjach] nazywana jest tematem zastępczym, a nie poważną sprawą. A tu nagle znienawidzeni Żydzi i muzułmanie są tacy ważni.

Tysiące pracujących w rzeźniach ludzi oraz dochodzenie odszkodowań od skarbu państwa przez te zakłady to kolejna parodia państwa - ubój rytualny przez 8 lat był prowadzony nielegalnie, więc o czym mowa! Może chrońmy także miejsca pracy bandytów, handlarzy narkotykami, bronią, ludźmi itp., bo oni też są pozbawiani możliwości zarobku!!!

Jest cała masa rzeczy, które są ważniejsze od pieniędzy, i właśnie ukrócenie cierpienia zwierząt jest jedną z nich.
Miarą ucywilizowania państwa jest jego stosunek do zwierząt. I radzę tym godnym pożałowania politykom w końcu to zrozumieć, bo jak tak dalej pójdzie zostaną w tym średniowiecznym zadupiu Europy sami.
bywalec / 83.20.104.* / 2012-12-13 14:42
W 2011 r.. masowo wywożona do Turcji tania Polska wołowina (tylko w I kwartale 2011 r. wywieziono ponad 20 tys. ton)ejo mało nie zniszczyła tamtejszej hodowlę bydła. Dopiero stanowcza interwencja rządu Turcji i podniesienie ceł importowych o 100 % pohamował ten trend. Ale nasi rzeźnicy mają to w nosie....
Seeeweeer / 77.223.216.* / 2012-12-13 14:24
Dla mnie to koniec PO. Nie będę głosować na sadystów, łamiących prawo.
Zygula / 83.23.112.* / 2012-12-13 13:17
No to wygląda na to, że po raz ostatni zagłosowałam na PO. Mają podobno reprezentować wolę narodu a nie krwawe i barbarzyńskie interesy kolesi...
Wapniak / 2012-12-13 12:47 / Tysiącznik na forum
Jak żeby inaczej. Teraz to dopiero... nie tylko w sprawie uboju.
pyzz / 213.135.35.* / 2012-12-13 12:45
Dobrze, że się bydlaki przynajmniej nie pochylają nad mniejszościami, które chciałyby składać krwawe ofiary z dzieci, albo dziewic...
Joanna284 / 78.9.110.* / 2012-12-13 12:42
Mam nadzieję,że Minister Rolnictwa odpowie za wydanie Rozporządzenia niezgodnego z Ustawą zasadniczą i za wprowadzanie opinii publicznej w błąd przez 8 lat.

Co do PSL-nigdy nie miałam i nie będę mieć dobrego zdania,natomiast PO jest partią na którą głosowałam i na której bardzo się zawiodę,jeśli poprze PSL co do tego oczywistego barbarzyństwa.
Z tego co wiem, eksperci już się wypowiedzieli na temat uboju rytualnego.Rozumiem,że zdanie prawie 100 naukowców nie ma znaczenia.No tak,PSL ma swoją wiedzę...
Nigdy już nie zagłosuję natomiast na PO i wielu moich znajomych również.
Liczę jednak,że PO się opamięta.

Najnowsze wpisy