Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Powstanie fundusz dla zwalnianych z pracy?

Powstanie fundusz dla zwalnianych z pracy?

Money.pl / 2006-03-01 16:41
Komentarze do wiadomości: Powstanie fundusz dla zwalnianych z pracy?.
Wyświetlaj:
jerzy / 83.14.99.* / 2006-03-04 12:14
czyli teraz bedziemy zwalniac tylko dyscyplinarnie, zeby nie obciazac funduszu :)
George / 83.25.252.* / 2006-03-02 08:11
Jest dobrze. Coraz więcej obywateli UE jest uzależnionych od tego, czy biurokrata da czy nie. Plan stworzenia nowego typu obywatela, całkowicie posłusznego bo nie mającego wyjścia, jest realizowany skutecznie, chociaż może trochę zbyt wolno. Przyrost gospodarczy w granicach błędu statystycznego, rosnące bezrobocie i rola związków zawodowych, zwiększający się dystans do przodujących gospodarek świata, uregulowanie wszystkich kwestii, nawet kształtu banana, gwarantuje, że już niedługo wszyscy, oprócz oczywiście urzędników, będziemy stać po zasiłek. Tylko skąd go brać, jak wszystko stanie?
ewka / 149.156.233.* / 2006-03-02 15:32
Drogi George, nie mogę się z Tobą zgodzić w kwestii "wszyscy oprócz urzędników". Bo skąd niby miały by się znaleźć pieniądze w budżecie na wypłaty dla urzędników? Budżetowa wypłata jest uwarunkowana kasą państwową. A do tej kasy pieniądze wpływają z podatków firm i pracowników nie budżetowych. budżetówka sama siebie nie jest w stanie utrzymać. Już to zresztą przerabialiśmy i wyszło wielkie kaka.
George / 83.25.252.* / 2006-03-02 16:50
Droga Ewko, ma Pani wiele racji, ale jak to przedstawił brutalnie w swoim czasie niezastąpiony rzecznik stanu wojennego J. Urban - rząd się wyżywi. Jestem przekonany że co jak co, ale diety europosłów czy wynagrodzenia urzędników będą ostatnimi, które rządzący zgodzą się obniżyć. Nie znam faktów, ale mogę się założyć, że gdyby przeanalizować wzrost w ostatnich 30 latach pensji urzędników, to wykaże on całkiem niezłą dynamikę, chociaż rozwój gospodarczy UE jest symboliczny. Zasada "divide et impera" we współczesnym wydaniu socjalistycznej demokracji zachodniej, to nie - jak można przeczytać w słownikach - "siej niezgodę, a będziesz rządził" tylko, zabierz innym i rozdaj (oczywiście nie wszystko) to co zabarałeś tym którym zabrałeś według włśanego uznania, a uzależnisz ich od siebie będziesz mógł z nimi zrobić, co ci się rzewnie spodoba.
Bernard / 83.30.119.* / 2006-03-02 20:47
Georg moge Ci powiedzieć w kwesti wzrostu płac urzędników tylko to co wiem jako były radny 40 tysięcznego miasteczka. Płaca jego burmistrza w okresie od 1990 roku do 2005 roku wzrosła o 10 krotności w stosunku do płacy minimalnej. To znaczy w 1990 roku wynosiła 3 óczesne płace minimalne a obecnie wynosi 13 aktualnych płac minimalnych. Przy czym ilość zatrudnionych urzędników samorządowych wzrosła z 87 do 144 zaś ilość pracowników miejskich zakładów budżetowych bez szkół i przedszkoli wzrosła z 25 do 115. W tym samym czasie liczba mieszkańców zmalała z 50 tys do 40 tyś. Można te dane znaleźć w archiwum z 1990 roku ( ja mam sprawozdania budrzetowe z roku 1990) a obecne dane są na stronach internetowych BIP tego miasteczka. Podobnie jest w wszystkich miastach i gminach polskich. Nie bedzie więc gorzej w administracji rządowej.
George / 83.25.252.* / 2006-03-03 07:31
Dziękuję. A więc nie pomyliłem się w swoich przypuszczeniach.
jliber / 212.180.147.* / 2006-03-01 16:41
No jak się wysokimi podatkami zrujnowało rynek pracy i doprowadziło do tak wysokiego bezrobocia to nie pozostaje nic innego jak tylko rozdawanie jałmużny.

Najnowsze wpisy