Forum Forum emerytalneInne

pozew zbiorowy emerytów przeciwko ZUS

pozew zbiorowy emerytów przeciwko ZUS

xxxxxxx / 2011-10-24 10:36
co sądzicie o pomyśle pozwu zbiorowego emerytów przeciwko ZUS w związku z niemożnością zachowania świadczenia jeżeli wybiorą oni ciągłość w pracy? albo się zwolnią albo nie będą otrzymywali emerytury... To niesprawiedliwe, że niektórzy nie mają ani pracy ani emerytury, a inni chcą walczyć o to by mieć prawo do obu tych rzeczy...
Wyświetlaj:
BIZZZ / 89.231.247.* / 2011-10-24 15:31
W 2005 roku chcąc otrzymać wcześniejszą emeryturę (po 30 latach pracy)...musiałam się zwolnić z pracy, pracodawca przyjmując mnie na powrót na pół etatu "obciął" mi dwie grupy ...tak samo tłumacząc ,że są osoby,które nie mają nic a ja "pazerna" chcę pracować i mieć emeryturę.ZUS nie chce mi obecnie PRZELICZYĆ wcześniejszej emerytury pomimo "obietnic " takowego przeliczenia po przepracowaniu 30 miesięcy ,TERAZ dopiero mi tłumacząc ,ze rocznik 1949-kobieta nie ma prawa do żadnego przeliczenia tylko do "nowej" emerytury która dla pracującego na pół etatu jest obecnie mniej korzystna.Więc tylko dolicza mi staż pracy co kwartał 2,50zł a wpłacam : ja ponad 200zł i pracodawca też...i to wg 7x ma być bardziej sprawiedliwe?...JA POPIERAM POMYSŁ
ankaana / 2011-10-24 11:06 / Bywalec forum
no, ale emerytury sa tak male, niekotrzy biora np 800zl, jak maja zyc za tak marne kwoty? oplacic mieszkanie, kupic cos do jedzenia i godnie zyc?

Najnowsze wpisy