Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pozew zbiorowy przeciwko Santanderowi. Kolejne banki zaskarżone przez frankowiczów

Pozew zbiorowy przeciwko Santanderowi. Kolejne banki zaskarżone przez frankowiczów

Wyświetlaj:
leon121 / 88.156.131.* / 2015-10-24 15:51
wiedzieli co podpisują! trzeba było podać banki do sądu bo raty w stosunku do zł były dużo niższe. Trzeba było to zrobić bo przecież jesteście nie FAIR. A co, nie przeszkadzało? We frankach dostaliści dużo więcej pieniędzy niż ZŁ i sie śmialiści. To teraz my śmiejemy się z was. I ja nie mam zamiaru cwaniakom dopłacic.
adik19999 / 5.172.233.* / 2015-10-24 14:57
Przez ponad 10 lat CIEŻKO pracowałem za granicą i w kraju kosztem własnego zdrowia i zycia ,ale wybudowałem piękny dom za WŁASNE pieniądze . Większość moich znajomych {żelazny elektorat PO} tzw. nie reformowalne lemingi brały kredyty we franciszkach i śmiali się za moimi plecami ze mnie .
Teraz ja się z nich śmieję i jeszcze bardziej z ich POgladów . W wiekszości "frankowicze" to żelazny elektorat PO i nie żal mi ich oraz nie godzę się abym miał im POmagać w spłacie kredytów kosztem POdwyższania kosztów bankowych dla mnie !!!!
Jaro674 / 77.45.19.* / 2015-10-24 15:33
Coś ci się kolego z tym elektoratem pomyliło. Elektorat Po nie jest taki głupi jak PiSzesz
seba759 / 83.12.22.* / 2015-10-24 14:26
Widzę, że duża część wypowiadających się nie jest obiektywna lub nie zna się. Przypomni może ktoś o programach MDM, rodzina na swoim gdzie państwo dopłaca do kredytu złotówkowego!!!!!!!!!!!!!!!!! Tego sie nie widzi bo po co!!!!!!!!!!!! Ale frankowicze to wyrzutki im trzeba do....ać . Patrzcie obiektywnie a nie szerzycie propagandę. Debile jedne.
rdest / 91.206.155.* / 2015-11-12 23:50
bo to nie pisza kredytobiorcy złotówkowi - ciężko jest spłacać duży kredyt w dowolnej walucie, tylko lemingi na usługach banków aby skłócić ludzi. z mojego otoczenia nikt do nikogo nie mówił frajer, każdy się cieszył jak się drugiemu udało. a teraz na forach durnie skłócają ludzi aby nie było mocnej siły co będzie naciskać na banki. już się pojawiły głosy że banki będą upadać przez frankowiczów. Całkowita kwota pomocy dla zadłużonych w walutach to mniej niż dwuletnie zyski (czyli kasa na bieżącą działalność zostanie, nikt się nie będzie musiał "zamykać i upadać).

ale płatne pieski będą szczekać na wszelkich możliwych forach, artykułach etc.
Marolek / 5.172.232.* / 2015-10-24 13:52
Klienci zostali oszukani,bo banki nie wplacaly kredytu we frankach tylko w zlotych,Banki nawet nie zakupily frankow!!!Za to powinni zaplacic!!!!
emkaviva / 31.179.123.* / 2015-10-24 14:20
Klienci-spryciarze dobrze rozumieli, co robią. I wcale nie zostali oszukani. Przecież do banku nie zwracali franków, tylko złotówki. I siedzieli cicho spłacając złotówkami kredyt "frankowy" w niższych ratach niż ci, którzy mieli kredyt "złotówkowy" tej samej wartości. Podnieśli larum, gdy niekorzystnie dla nich zmienił się kurs waluty. Przecież każdy przeciętniak przy zdrowych zmysłach wie, że przez 30 lat w gospodarce światowej może się dziać wiele, a polska złotówka to nie jest "najmocniejszy pieniądz". Zaciągając kredyt na 20-30 lat takie rzeczy powinno się wiedzieć. W umowie na pewno wpisano, że spłata rat kredytu obowiązuje według aktualnego kursu waluty. Jeśli klienci w pozwie zbiorowym będą się upominać o "wyrównanie" swych strat wynikłych z późniejszego wzrostu ceny waluty, to banki zapewne powinny się upomnieć o "wyrównanie" przez klientów różnicy wynikłej z tego, że wcześniej waluta była tańsza w stosunku do tych kredytów, których udzielano w złotówkach - nie we frankach.
pitagoras / 185.52.220.* / 2015-10-24 13:03
prawda jest tak że każdy wie że bank to hieny nie ludzie i że jest to instytucja nastawiona na zysk, ale jak złamali prawo to muszą za TO ODPOWIEDZIEĆ. ci co biorą kredyty muszą się z tym liczyć że złotówka jest nie stabilna i że inne waluty kuszą. po za tym to był ich wybór nie chcesz złotego to płać.
Maro1019 / 91.90.60.* / 2015-10-24 13:01
widziały gały co brały ja mam w naszej walucie płacze i płace a frankowicze cwaniaczki w oczy mi się smiał taki jeden co ja robie. Teraz ja się smieje PłaĆ I KONIEC
zybi60 / 176.109.164.* / 2015-10-24 14:12
Wielu frankowiczów zostało nimi nie do końca z własnej woli. Bo we frankach zdolność kredytową mieli, a w złotówkach nie. To skrzętnie pomijana teraz przez banki okoliczność, która była wynikiem dziwnej polityki finansowej ówczesnej władzy. A przysłowiowe gały niestety nie widziały tego, co przed nimi ukrywano, aby zwiększyć sprzedaż produktu pod nazwą kredyt hipoteczny.
noe/noe / 83.8.248.* / 2015-10-24 13:04
Mimo, że "widziały gały co brały" nie znaczy to, że banki mogą klientów oszukiwać.
m437 / 89.65.190.* / 2015-10-24 12:16
sorry mam kredyt w santanderze i place, a jak sie komus nie chce placic bo jest Polakiem z krwi i kosci to moze plakac i jezdzic z protestami, ja nie narzekam, zakasalem rekawy i pracuje by placic. glupi Polaku czytaj umowy ze zrozumieniem! puki co oprocentowanie kredytu spadlo mi z 4 na 0.5 % i place ciagle tyle samo mimo wzrostu kursu franka. a cwaniaki mysleli ze zawsze bedzie im sie rata zmniejszac czy jak?
do roboty i placic raty. a jak nie to znalezc inne uczciwe rozwiazanie a nie buczec i krzyczec jak to u nas sie zwykle robi. polaka zawsze oszujuja i okradaja. rzad jest zly ale jak po pieniadze to do rzadu, rzad jest zly bo cos, a co ma rzad do kretynow podpisujacych umowy przy braniu kredytow?
em231 / 79.200.29.* / 2015-10-24 13:03
nie wiesz ze Polak jest glupcem ,chce miec wszystko za darmo,nie splacac kredytow,a najwiecej pretensji maja nieroby do wszystkiego
Imię / 62.233.131.* / 2015-10-24 12:03
DLACZEGO TYCH FRANKOWICZÓW MA OBEJMOWAĆ ABOLICJA ?? JAK MIELI MAŁE RATY I WTEDY DRWILI Z POLAKÓW UCZCIWIE PŁACĄCYCH RATY KREDYTÓW WZIĘTYCH W PLN TO SIEDZIELI CICHO A TERAZ JAK MAJĄ PŁACIĆ WIĘKSZE RATY TO PYSZCZĄ ? WIEDZIELI, ŻE TAK MOŻE BYĆ, NA WŁASNE RYZYKO BRALI KREDYTY WE FRANKACH. JEŚLI ONI BĘDĄ MIEĆ BONIFIKATĘ TO KAŻDY INNY KREDYTOBIORCA TEŻ POWINIEN JĄ OTRZYMAĆ.
witek935 / 83.12.22.* / 2015-10-24 14:16
Widzę, że duża część wypowiadających się nie jest obiektywna lub nie zna się. Przypomni może ktoś o programach MDM, rodzina na swoim gdzie państwo dopłaca do kredytu złotówkowego!!!!!!!!!!!!!!!!! Tego sie nie widzi bo po co!!!!!!!!!!!! Ale frankowicze to wyrzutki im trzeba do....ać . Patrzcie obiektywnie a nie szerzycie propagandę. Debile jedne.
spoko1 / 2015-10-24 11:57
Frankowicz "miotający się jak narkoman na głodzie" na własne życzenie, z wytrzeszczem oczu na pieniądze publiczne lub gdziekolwiek one są. To taki typ człowieka nie odpuści, w 2006r-2008r też jechali jak na "SPIDZIE", myśleli, że towaru zabraknie, a tylko ceny wywindowali.


Każdy kto brał kredyt w złotówkach powinien czuć się pokrzywdzony dlaczego naliczano mu odsetki wg wysokiej stawki WIBOR, a nie LIBOR jak to mieli frankowicze. Powinni otrzymać stosowną rekompensatę od państwa, Będziemy mnożyć roszczenia coraz bardziej absurdalne.
jacek273 / 5.172.247.* / 2015-10-24 11:55
właśnie po 13 latach spłaciłem resztę długu w pko sa w chf- ach , jeszcze mnie za wczesniejszą spłatę ukarali dopłatą , tak pomaga się w polandii
xx22222 / 62.233.131.* / 2015-10-24 12:06
mogłeś wziąć w złotówkach cwaniaczku.
Kasia675 / 31.61.137.* / 2015-10-24 14:16
Głupszego tekstu nie słyszałam..
Widać, że zatruty jesteś jadem i żal ci, że gość wziął we Franku... ma coś swojego, bo spłacił raty przed czasem i jedyne na co narzeka, to kara za wcześniejsze spłacenie kredytu.
Cwaniaczku pewnie siedzisz u matki w drugim pokoju i jedyne co potrafisz, to szydzić z tych, którym sie udało.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jaBiBi / 83.26.19.* / 2015-10-24 11:52

Skoro klient nie wiedział ile będzie musiał oddać, bo bank przedstawił mu złe wyliczenia, to znaczy, że został wprowadzony w błąd. A to może stanowić powód do unieważnienia umów kredytowych

wynika z tego, że chcą unieważnić umowy kredytowe. Prosze mnie poprawić, jeśli się mylę, ale jeśli unieważnią, to kredytobiorca będzie musiał oddac pożyczona kwotę albo zabiorą mu mieszkanie/dom. Nieruchomość bank sprzeda za ciut niżej na rynku wtórnym (wprawdzie zarobi troszkę mniej niż planował, ale jest do przodu), a kredytobiorca znów wyląduje u rodziców, teściów lub pod mostem, bez swojego mieszkania / domu, ale za to szczęśliwy że wygrał pyskówkę z instytucją....
Co pominąłem?
xx33333333 / 62.233.131.* / 2015-10-24 12:17
Poprawiam cię: mierz siły na zamiary, inaczej mówiąc mieszkaj w takim miejscu na jakie cię stać. Ja kupiłem działkę pod miastem i wybudowałem na niej dom bez złotówki kredytu,, bo mnie stać. Nie popieram roszczeń frankowiczów bo "widziały gały co brały, tylko człowiek niespełna rozumu myśli że zawsze będzie miał niskie raty i bank za prawie darmo da mu kredyt.
lesoo / 195.128.135.* / 2015-10-24 11:49
Kto im do cholery kazał brać kredyty we frankach a teraz my mamy za nich spłacać -to głupie.Człowiek jest istota rozumną i powinien odpowiadać za swoje postępowanie a nie zwalać tego na innych tylko dlatego że oni sie buntuja nad swoja głupotą i najwnością a my musimy za ich głupote ponosic koszty TO WSTRETNE. =Z TEGO CO WIEM W POLSCE JESZCZE NIE MA ODPOWIEDZIALNOŚCI ZBIOROWEJ ZA CZYNY NAIWNYCH JEDNOSTEK=Buntować sie i rozrabiać moga w zaciszu własnych mieszkać=A NIE TO PAŁĄ PO TYM GŁUPIM ŁBIE.
aga767676 / 91.235.239.* / 2015-10-24 15:54
Człowiek jest istotą rozumną ale jak widać nie każdy. A może nie każdy jest człowiekiem...
A na jakiej podstawie ja muszę dopłacać do MDM???
Wadeckys / 164.127.164.* / 2015-10-24 11:39
Pozew zbiorowy to idiotyzm. Żaden bank nie zwrócił żadnych pieniędzy po pozwie zbiorowymi i NIE ZWRÓCI, bo w pozwie zbiorowym nie ma żądania zwrotu pieniędzy !!!! Jak ktoś za te 8 lat będzie już mieć zakończony pozew zbiorowy, to i tak potem będzie musiał iść do prawnika założyć normalną sprawę sądową. Samodzielnie. Na pozwy zbiorowe nabijają się tylko bezmyślnie postępujące osoby. Jeśli ktoś chce cokolwiek odzyskać od banku, to musi od razu złożyć swój prywatny pozew, a nie dawać zarobić jakimś prawnikom za pozew zbiorowy, który NIC nie daje.
pelalo / 31.61.138.* / 2015-10-24 13:07
No wiesz:) Juz raz bezmylnie wzieli kredyt w walucie liczac ze nic sie przez lata nie zmieni. Teraz bezmyslnie ida zlozyc pozew zbiorowy. Jesli raz sie niczego nie nauczyli maja teraz kolejna okazje...Powodzenia pieniaczom zycze. Ps chytry traci dwa warzy- raz na kredycie walutowym, drugi na pozwie zbiorowym:)
Anulek / 89.65.248.* / 2015-10-24 11:38
Maszerujcie pod palac Maliniaka a później na Zoloborz. Znalezli 1 bilion 400 miliardow wiec wam umorza.
klex / 159.205.195.* / 2015-10-24 11:29
Zamiarzam zaskarzyć Toto-Lotka, gdyż nie wygrywam nigdy. I nieważne, że nie gram - kasa mi się należy!

Najnowsze wpisy