Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pozew zbiorowy przeciwko Volkswagenowi. Polacy sprawią problem koncernowi?

Pozew zbiorowy przeciwko Volkswagenowi. Polacy sprawią problem koncernowi?

Wyświetlaj:
el233 / 178.42.216.* / 2015-10-29 11:00
powinni żądać wymiany samochodu na nowy wolny od wad i zapewnić dożywotnią bezpłatną opiekę lekarską dla właścicieli i ich rodzin w związku z narażeniem na zachorowanie na raka.....
szkoda że nikt nie mówi że to właśnie diesle trują ludzi i w miastach właśnie przez owe oszczędne diesle masa ludzi zdycha na raka...
bubu ten prawdziwy / 91.217.114.* / 2015-10-29 11:41
Pomyśl tylko jaka to jest wada, w Polsce nie weryfikuję się poziomu tlenku azotu, a jak sie nie weryfikuje to znaczy, że nie są brane pod uwagę w żadnym aspekcie. I w Twoim też nie.
Rigwa / 185.15.0.* / 2015-10-29 10:49
Wyrok sądu pokaże "niezawisłość" sędziów. Nie wiem, jak z sędziami i prokuratorami, ale różne marki oferują różne rabaty dla grup zawodowych, nie zawsze się tym chwaląc.... Skoro zniżki miewają policjanci, to czemu nie prokuratorzy i sędziowie? Poza tym VW i spółce w Polsce nie wolno nic zrobić, bo montownie w Posen, Schwaschentz und Wreschen wyp...ą na zbity ryj roboli i państwo będzie musiało płacić kuroniówkę.
TF / 83.8.20.* / 2015-10-29 10:23
Tak jest. Pochodnie widły i pod zakład.
Mentor~ / 78.154.84.* / 2015-10-29 10:12
Minimum egzystencji 550zl? proponuję za to opłacić mieszkanie media i wyżyć pomijam opieke medyczną czy zakup ubrań! kwota wolna od podatku powinna być 1500zł netto czyli nie mniej jak 18tys złotych bo za tyle dopiero można wynająć mieszkanie i jako tako przeżyć... samotnej osobie jest trudniej bo wszystko na jego głowie... więc dla samotnych ta kwota powinna być wyższa dla par też nie powinna być niższa bo kiedy są dzieci to i wydatków więcej... a państwo przedewszystkim winno myśleć o dzieciach i przyroście naturalnym... jeśli mi zabiorą bo się ochajtam to nie będę miał dzieci prędko proste... bo nie będzie mnie na nie stać dziś dzieci to komfort wybru który wynika z tego że nas po prostu na to stać... wielu jednak nie stać więc żąd powinien o tym pomysleć aby zmniejszyć zus ... dla czego pracodawca płaci 1100zł zusu a pracownik juz tylko ~500zł to jest niesprawiedliwe... po świadczenia są takie same dla jednych i dla drugich ...
Junak856 / 156.17.207.* / 2015-10-29 10:03
W Polsce, gdzie połowa diesli ma wycięty DPF, a połowa nigdy go nie miała, takie pozwy są trochę śmieszne. Od razu widać, że to skok na kasę.
qwertot / 91.189.218.* / 2015-10-29 17:46
Junak856 z Twojego postu wynika, ze w Polsce nie ma ani jednego diesla z pdf'em... :) To dziecinne az tyle emocji z powodu prymitywnego kantu jakiegos producenta. Niezgodnosc towaru z umową a co Ty o tym sadzisz jest bez znaczenia. Vw ceni sie za niby solidnosc. Jak to wyglada w praktyce wiem dobrze bo mialem sluzbowego passata. Skok na kase to Ci robia niemiaszki tyle, ze trzeba myslec samodzielnie zeby to zobaczyc.
Farfin / 185.15.0.* / 2015-10-29 10:54
Różnica jest mniej więcej taka, jak miedzy sytuacją, w której Twoja żona była cichodają PRZED ślubem, ale cię o tym uprzedziła, zanim się z nią ożeniłeś, a sytuacją, kiedy narzeczona udawała cnotkę, a po ślubie wyszło, że ma kaliber jak działo na pancerniku Potiomkin, zaleczoną kiłę i z powodu licznych aborcji nie może już zajść w kolejną ciążę.
Junak856 / 156.17.207.* / 2015-10-29 11:07
Kiepski przykład, bo to nie silnik się zmienił, tylko normy zaostrzyły tak, że większość (jak nie wszystkie) diesli ich nie spełnia, o czym już donoszą różne badające to ośrodki. VW zaatakowali amerykanie, bo wygryzł GM z pierwszego miejsca i to na dobre.
jan_ / 79.191.32.* / 2015-10-29 10:34
a tak naprawdę to skok kancelarii na kasę konsumenta, bo nie wierzę żeby w przyszłych 5 latach miał zapaść jakiś wyrok ;-)
Leszek598 / 83.23.251.* / 2015-10-29 09:53
Przecież ta afera dotyczy normy emisji tlenków azotu. Natomiast każda specyfikacja techniczna pojazdu podaje tylko emisję dwutlenku węgla. Więc przeciętny "Kowalski" kupując takie auto nie był oszukany tylko środowisko naturalne. Wszystkie te pozwy zostaną odrzucone a zarobią jak zwykle prawnicy!
Art1987 / 83.144.94.* / 2015-10-29 12:47
W specyfikacji jest napisane jaka jest emisja tlenku azotu przez samochód przy jakich warunkach testowych. Jeśli się okazuje, że emisja jest wyższa niż przewiduje katalog (a ja przy kupnie kierowałem się właśnie tym parametrem) - wygrywam proces. Proste.
kamilkw / 87.139.253.* / 2015-10-29 09:16
Polaki jak zawsze chca wyludzic tylko kase. Czy wasze VW jezdi teraz gorzej niz przed afera? Czy spala wiecej niz wczesniej? W czym wasz problem?
Jezdze Toyota Auris (sluzbowka) i wedlug producenta spala w miescie 5l a poza miastem 4l. Mi pali w cyklu mieszanym (ale przewaznie miasto) 8l. I co teraz? Kazde dziecko o tym wie, ze producenci zanizaja wyniki spalania. A jesli chodzi wam o emisje CO2 to tylko mozna ze smiechu pasc. Polska ze swoimi kopalniami wegla produkuje najwiecej CO2 ale Kowalski ochroniarz zieleni placze ze jego VW jest zbyt nieokologiczne. Polaki nie wyludzajcie pieniedzy.
Michał1202 / 31.175.86.* / 2015-10-29 10:00
Z całym szacunkiem-jeśli Twój Auris pali średnio 8 l ON to problem jest chyba po twojej stronie-przejechałem Toyotami ponad 800 tys km w ciągu 11 lat-modele od Corrolii, przez Aurisa i Avensis, silniki 1,4 D4D oraz 2,0 D4D-różne warunki i NIGDY średnio na reprezentatywnym odcinku ( średnia z kilku tys.km) nie spaliła mi więcej niż 7,5-7,8l ON Te silniki nie należą do superszybkich ani oszczędnych, ale średnie spalanie na poziomie 8 ltr ON, można uzyskać tylko na krótkim odcinku ( miasto, zima, start na zimnym silniku)Pozdrawiam
jacho955 / 78.11.59.* / 2015-10-29 09:15
Co to znaczy " warunkach polskich nierealna jest wymiana samochodu na całkowicie nowy". Jeśli gdziekolwiek na świecie jest taka możliwość to dlaczego Polska jest gorsza? Kłamali, oszukali to zabierają samochód i kasa z powrotem.
Janek231 / 188.146.130.* / 2015-10-29 09:08
Pozwać VW to powinien urząd ochrony środowiska. Nie idźmy ta droga pozwy, srozwy zapchane sądu i zarobieni adwokaci nic w ten sposób nie wyprodukujemy. Winna jest idiotyczna lewacko-zielono-genderowska ideologia głównie i naginanie do niej rzeczywistości za komuny również malowano trawę na zielono i fasady budynków z jednej strony na przyjazd sekretarza. Obecnie za sekretarza robi pani Merkel. Jedni potrzebują kościoła - moim zdaniem są najmniej szkodliwi, inni idiotycznych ideologi mających tyle wspólnego z rzeczywistością co polityka odchodzącej ekipy z uczciwością. :-)
jan4568 / 82.177.80.* / 2015-10-29 08:59
Osiąganie korzyści drogą kłamstwa jest to przestępstwo ścigane z urzędu prawa. Kto kupuje taki samochód musi liczyć się z konsekwencjami. Pisanie, że mnie to nie dotyczy jest oszukiwaniem samego siebie. Akceptowanie takich praktyk oznacza, że stajemy się przestępcami i możemy być pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Osoba publiczna jeżdżąca samochodem, który został wprowadzony do użytkowania za pomocą przestępstwa może być postrzegana jako mało wiarygodna. Dlatego dzisiaj jazda VW to rodzaj przestępstwa.
jerzy309 / 84.205.18.* / 2015-10-29 08:49
Lepiej z Nimcen stracic niz z (....) zarobic
Pietrucha109 / 31.174.113.* / 2015-10-29 08:48
Trochę jednak manipulujecie danymi. Problem nie dotyczy 144 tys samochodów a może nawet 1-2 mln. To że ktoś sam sprowadził 4 letniego VW lub Skodę z Niemiec w ukochanej wersji TDI i zarejstrował na podstawie zmianipulowanej przez producenta homologacji nie sprawia że problemu nie ma. Rocznie sprawadzamy ok 750 tys używanych aut wśród których TDI ma znaczny udział.
spyrka / 37.190.169.* / 2015-10-29 09:09
Może nie manipulujesz ale źle posługujesz się logiką. Tak młodych aut sprowadzamy garstkę z tych 750tyś/rok...
P.... / 31.174.113.* / 2015-10-29 10:11
Jak młodych? Auta mają tą wadę bodaj od roku modelowego 2009 roku więc są to 6-7 latki często a ostatnio sporo sprowadza się 4-5 latków. Do tego często przysalonowe komisy oferuja auta polisingowe i powypożyczalniowe które są też przywiezione a tylko wykorzystują renomę salonu.
KońSerwatywny / 62.40.0.* / 2015-10-29 08:45
Ja tego nie rozumiem. Jaką stratę poniosłem, kupując auto z tym silnikiem ? Napisali w specyfikacji, że pali średnio 5,6 litra i tyle pali. Gdzie tu straty ? Informacja, ile się przy tym wydziela spalin jest dla mnie nieistotna, nie czytałem jej, nie spojrzałem nawet na to, nie ma więc mowy o tym, że koncern mnie oszukał. Nawet gdybym przeczytał i zapamiętał te dane, i tak by mi to dalej wisiało. Auto jeździ, pali mało, jest bezpieczne, bezawaryjne, przegląd przechodzi bez problemów. Kupiłem więc dokładnie to, co chciałem kupić. Bo potrzebuję jeździć, a nie zastanawiać się nad spalinami. Nie widzę więc żadnych strat własnych ani nie czuję się w żaden sposób poszkodowany. Mówię tu tylko o sobie. Ci ludzie, którzy kupują auto dlatego, że mało spalin wydziela, nich się sądzą, to ich problem. Mogli zresztą kupić sobie hybrydę czy zgoła elektryka. One wcale nie wydzielają.
radekde / 88.220.145.* / 2015-10-29 09:31
Tylko ze przed afera Twoj nowy Passat CC mial 170KM, a po aferze i akcji serwisowej bedzie mial 130KM, zeby obnizyc wydzielanie spalin. I co wtedy powiesz? Zaplaciles 50tys wiecej za dobry silnik ktory ma 170KM, a dostajesz slabiutki. Czy to nie oszustwo?
czyzu40 / 79.191.245.* / 2015-10-29 09:00
Miesiąc czekam na kogoś rozsądnego w wypowiedzi. Dziękuję, że ktoś taki istnieje.
olo220 / 195.245.217.* / 2015-10-29 08:49
Proponuję abyś napisał list pochwalny i w nim zaznaczył ,że tego nadmiernego smrodu nie czujesz i że jak zgniją ci płuca od 40 razy przekroczonej normy spalin to nie będziesz miał do Volkswagena żadnej pretensji.
Andrzej444 / 93.105.181.* / 2015-10-29 08:35
Mnie ta afera wogóle nie przeszkadza. Jeżdzę od lat VW i dalej bede jeździł. To jakieś oszołomy wymyslaja afery i na tym to polega. Samochód musi spalic pewąa ilość paliwa i na to nie ma rady . Narzucanie idiotycznych norm spalania doprowadza tylko, ze obecne silniki nie są trawłe tak jak te z przed lat 15 i 10. VW i tak jest najleprzy. Swojego Tuarega nie zamienię na zaden inny.
bhp434 / 83.8.205.* / 2015-10-29 08:33
dobra wiadomosc jest take ze ze przez vw pakiet klimatyczny niemcy beda musieli zmienic wskazniki haha a po drugie jakby tak te wszystkie ekotechnologie przeswietlic to nie o takich nowinkach bysmy sie dowiedzieli .Lepiej z niemcami nie zaczynac bo vw to niemcy nie jeden zaklad oni ze soba niby konkuruja ale w strategicznie zawsze sa razem rynek podzielili (wv biedaki i kalsa srednia merc i porsche,bmw kalse srednia w gore )niech Polacy pamieTAJA ZE PRZEZ WARIATOW ,ktorzy na kolanach zalatwili nam unie EU jestesmy junior-partnerem nawet doplaty dla rolnikow sa mniejsze niz niemcow niemcy dja nam kase na glupoty ktore chleba nie daja jakies potrzeby piatej kategorii wspieraja mocno filharmonie ,baseny,aquaparki,place zabaw odbierajac kapital dziedzina gosopodarki ktore sa strategiczne typu stocznie ,gornictwo ,hutnictwo itd,, czemu ? postawia tecze za ktora trzeba palcic 100tys miesiecznie dorobia ideologie oplaca kilka organizacji i polaczki juz sie kloca a prawdziwe cele odjezdzaja pamietajcie ze kohol nie chcial uznac granic Polski a honeker uznal w pakcie 2+4 w 90r

Najnowsze wpisy