Forum Forum finansoweKredyty

Pozwólcie Polakom decydować, jaki chcą kredyt

Pozwólcie Polakom decydować, jaki chcą kredyt

Wyświetlaj:
Student FiB / 81.219.78.* / 2006-06-11 21:20
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu!! ..dlaczego 'moim dobrem' ma być to, że nie będę mógł sobie kupić mieszkania? Właśnie kończę 4 rok studiów, i pod koniec tego, albo na początku przyszłego przymierzałem się do kupna mieszkania w Łodzi, ale ze względu na to, że nie mam żadnych swoich pieniędzy odłożonych, a i dochody nie pozwolę po tych zmianach mi na skredytowanie 100%, chciałem się spytać... GDZIE TU JEDEN Z DRUGIM WIDZI DZIAŁANIE DLA MOJEGO DOBRA???????????
Sylwia 81 / 84.10.56.* / 2006-06-11 16:44
Uważam,że to kolejny cios w stronę biednych,młodych ludzi!!!
Rząd chce odebrać jedyną dla nas szansę na start w dorosłe życie.Przecież biorąc kredyt na 30 lat decyduję się na jego spłatę.Nie ma możliwości bym się od tego wymigała.Dlaczego więc pozbawiać ludzi mieszkań, bankom odbierać klientów????Kto na tym zarobi?Odpowiedź jest prosta- ci co mają apartamenty w każdym mieściei jeżdżą autami przekraczającymi wartością
mieszkanie, które my "szaraki" możemy wziąć na kredyt.
szymon_g / 2006-06-11 18:46 / Bywalec forum
Tak, w potem w TV jakaś babka płacze, że na skutek wachania kursu ma 2 razy większe miesięczne raty.
Kredyt powinno brać się w walucie w której dostaje się pensję
co ty wiesz ziomku / 83.16.144.* / 2006-06-14 23:41
w telewizji puszcza się to cfo trzeba puszczać...zastanowiłeś się nad tym???
na tą jedną panią znajdzie się kilka osób ..a pewni więcej które jest zbulwersowane!!!!
wiec nie chrzn mi tutaj że ktoś płacze i pokazują go przed kamerami....
pytanie za milion to kto jej dał kredyt??? skoro teraz płacze że nie moze go spłacic ..toniech nie spłaca!!!! skoro bank zatwierdził jej zdolność kredytowa?? to gdzie tutaj powód do płaczu?
Student FiB / 81.219.78.* / 2006-06-11 21:26
...a jakiego banku Jesteś pracownikiem, bo nie rozumiem twojego toku myślenia?
Ariola / 84.27.33.* / 2006-06-11 13:56
Podarzamy za Europa, takze wezmy z nich przyklad, bo tam juz ten temat przerobili i miejmy takie same prawa.
Pixer / 83.16.250.* / 2006-06-11 07:00
Proponuję stworzyć Rekomendację K ( kliencką), będziemy nią oznaczać hipoteczne kredyty bankowe przyjazne dla porfela kredytobiorcy, walczmy z bandyctwem bankierów tą sama bronią. Rynek skoryguje wszelkie regulacje przy braku popytu.
darik / 212.76.33.* / 2006-06-11 00:54
a ja polecam małą symulację. weźcie pod uwagęwidełki kursowe na poziomie 0,09 oraz miesięczny wzrost kursu CHR na poziomie 1,005* kurs z poprzedniego miesiąca.
POrównując przy takich założeniach koszty kredytu w PLN (oprocentowanie 5,5%) i w CHR (2,5%) okazuje się, że kredyt w PLN jest po pewnym czasie tańszy. Dla mnie rata to nie wszystko. ZAkładam (a przymierzm sięwłaśnie do 3-go kredytu hipotecznego w życiu), że szybko go spłacę - bo już myśłę o 4-tym :). Przy założeniu nadpłat, przy widełkach i minimalnym nawet wzroście kursu -można obudzićsię "z ręką w nocniku". .... Ale może jestem skażony. Zawsze w sytuacji, gdy myśłę o kredycie walutowym mam przed oczyma twarz kolegi, gdy mu Euro wzrosło z 3.4 -> 4.6. Niezyczę nikomu takiegu ruchu. Nagle kapitał Twojego kredytu zamiast zaciągniętych 100 tys wynosi 135 tys.
Gorzej, jeżeli zaciągnąłes kredyt na poziomie 600 tys. Właśnie okazuje się, że do spłaty masz jakieś800 tys :)
Znajomu miał chyba wtedy 280 przed zmianąkursu. NIc przyujemnego w każdym razie.
Moim skromnym zdaniem złotówka jest obecnie "wyżyłowana". Nie jestem spejalistą, ale w kościach czuję, że nie będzie sięjuż bardziej umacniać a raczej będzie słabnmąć. Złotówka słabnie, więc waluty drożeją. O ile? Czy 10 - 15 gr na franku to dużo?
Moim skromnym zdaniem, jeżeli kogoś nie stać na kredyt w walucie, w której zarabia, to lepiej go nie brać. Rozumiem, że kredyt w CHR jest tańszy i więcej ludzi ma zdolność, więc więcej sięsprzedaje kredytów - czyli możńa więcej zarobić, ale czy przypadkiem nie jest on tylko pozornie tańszy? Co siędzieje, gdy ktośprzestaje płącić - gdzie będzie mieszkał, jeżeli zabezpieczenim jest mieszkanie, które właśnie kupił?
budowniczy polski Ludowej / 83.23.108.* / 2006-06-10 21:54
Nie mam zadnego zaufania do tego rzadu ktory glosil 3 ml mieszkan dla polakow a tera z mowi ze przez 20 lat to moze bedzie 3 mln mieszkan
Marceli / 83.25.81.* / 2006-06-10 21:16
Każda ekipa rządowa czy to z lewa, czy z prawa obiecuje złote góry, zawsze ma być po wyborach lepiej - tylko komu?

Kompletnie jestem zawiedziony nową władzą, olbrzymie nadzieje wiązałem z rządem braci Kaczyńskich- naiwny jestem.

Od jakiegoś czasu myślę o kredycie na własny kąt - ta zmiana prawa nie ułatwi mi zadania.

Apeluję do rządzących popatrzcie czasem na tych którzy was wybrali - mam dość tych kłótni o stołki - jeśli się to wkrótce nie zmieni do kolejnych wyborów pójdzie 460 kilka osób i ich rodziny. Reszta wyjedzie ................
agawa / 193.138.110.* / 2006-06-10 20:17
Duże banki z tradycją, które nie mają w ofercie kredytów we frankach, tracą klientów. Zrobiły więc wielkie bum wciskając nam kit, bo każdy analityk finansowy mówi że widmo aby kredyt we frankach był droższy od tego w złotówkach jest prawie nierealne. Macie Kaczorów, którzy boją się zdrowej konkurencji i zasad wolnego rynku. Nienawidzę tego kraju za zacofanie gospodarcze. Ale czemu się dziwić- zacofane społeczeństwo bez podstawowej wiedzy o zasadach ekonomii wierzy głupiemu Lepperowi czy lodówce Kaczyńskiego. Ręce załamać :(((
sliwka / 84.40.139.* / 2006-06-10 16:34
heh..banki chca na nas jeszcze wiecej zarobic.. troche to chamskie..:/
Tomasz Wicentowicz / 83.31.19.* / 2006-06-10 15:53
Takie uszczęśliwanie obywateli na siłę kojarzy mi się jednoznacznie z socjalizmem realnym.
Myslałem, ze mamy to juz za sobą, ale widać obecny rzad zmierza linią Gomółki i X Zjazdu PZPR...
Stanowcze NIE takim praktykom! Nie pozwolę, by jakiś przygłup decydował za mnie!
mrozomrozo / 62.233.189.* / 2006-06-10 14:06
Stanowczo protestuję przeciwko takim propozycjom. Sam mam kredyt we franku prz 0 wpłacie własnej i jestem bardzo zadowolony. Na taki kredyt w złotówce pewnie bym sie nie zdecydował...walczie do upadłego.
set / 213.158.197.* / 2006-06-10 13:14
Przyłączam się do protestu!
łysy / 83.23.138.* / 2006-06-10 08:43
to jest chore - niech komisja zadba o obniżenie oprocentowania w PLN i nie będzie problemu z CHF.
ReG Wo / 84.40.184.* / 2006-06-10 00:13
TO JEST CHORE ,TYLKO W POLSCE MOŻE TAK BYĆ, w sierpniu będziemy mieć pozwolenie na budowę więc możemy zapomnieć o kredycie na budowę?????????
Bo na dzień dzisiejszy dostanę kredyt, a w lipcu już nie? chyba nie , zostaje mi rozbić na działce namiot i czekać aż zarobię na ten domek wymarzony, ale nie w Polsce, trzeba spadać stąd. Boję się o przyszłość moich dzieci jeżeli zostaną w Polsce. Jeżeli wiem że wystarczy mi na ratę kredytu, bo tyle samo płacę czynszu w bloku to czemu do cholery nie dadzą mi go . Jeżeli nie będzie mnie stać na ratę to na czynsz w bloku też . Co za różnica czy płacę czynsz 450 zł czy raty kredytu 400 zł.Przecież zabezpieczeniem dla banku jest dom. CHORE TO JEST PROTESTUJĘ!!!!!

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: