Forum Forum finansoweKredyty

Pozwólcie Polakom decydować, jaki chcą kredyt

Pozwólcie Polakom decydować, jaki chcą kredyt

Wyświetlaj:
segy / 83.23.128.* / 2006-06-09 20:08
to jest bzdura! PROTESTUJE!
dekabol / 213.158.197.* / 2006-06-09 19:55
nie długo będa nam narzucac dzielnice może do tego. np. elektryk na brudno bo ochota tylko dla managerów :) - jest to nie do przyjęcia.
Mirek S. / 62.111.186.* / 2006-06-09 19:02
Jesteśmy w Unii czy. Protestuje to ograniczenie swobody osobistej
rokan / 2006-06-09 18:18
Troska banków o kredytobiorców jest zadziwiająca! Ciekawe, dlaczego nie potrafią jej okazać przy ustalaniu wysokości prowizji prowizji od udzielonego kredytu, tudzież innych pozycji kosztów, które musi ponieść kredytobiorca przy umowie! Przyłączam się do protestu!
Kaska / 84.40.232.* / 2006-06-09 15:53
Jesteśmy w państwie prawa ale niedługo będziemy jak marionetki na sznurkach- dla naszego dobra na siłe się nas uszczęśliwia w coraz wiekszej liczbie dziedzin- to przerażające jakich ludzi dopuścilismy my sami do władzy!!
p.Piotr / 217.149.240.* / 2006-06-09 14:49
ryzyko każdego kredytu jest, a wzrosnąć może głównie z innych przyczyn niż kursowe, przyłączam się do protestu
az / 81.219.22.* / 2006-06-09 13:57
Ograniczenie brania kredytów w walutachobcych od dawna wprowadził już bank Pekao ,od 2002 roku odmawia przewalutowania ze złotówek i nie daje nowych kredytów. Starciłam na tym osobiści ok 50.000 zl, chciałam przewalutowac złotówki w czerwcu 2002 roku, kiedy dolar był ponad 4,7- bank odmówil. Dlaczego nikr wtedy nie dbał o moj interes?
janosik / 84.38.95.* / 2006-06-09 16:10
Do kogo te fochy.Trzeba było wziąśc w innym banku
kredyt. W 2002r w RP był tylko jeden bank PeKaO S.A. czy co ?
Poza tym to facio nie wal ściemy, bo w innych bankach mozesz wziąśc tanszy kredyt niż w PeKaO S.A.na spatę
wczesnieszego i z mozliwościa przewalutowania.
Ma / 195.136.30.* / 2006-06-09 13:20
Ktoś już z moich poprzedników powiedzial - WIBOR tanieje, LIBOR (czyli franki szwajcarskie) systematycznie drożeje. Stan na teraz jest już taki, że FAKTYCZNE oprocentowanie kredytów hipotecznych w złotówkach jest zaledwie o ok. 1-1,2 punktu procentowego wyższe niż oprocentowanie w złotówkach, więc o co robicie raban??? A trzeba też pamiętać, że, z jednej strony: jak piszą fachowcy - chociażby w "Gazecie Bankowej", Szwajcaria jest w przededniu wielkiego kryzysu, głównie ze względu na ich wielowiekową "niezależność" oraz niekorzystny parytet cen do zarobków (co wywołuje duże ryzyko kursowe), z drugiej strony złotówka może robić duże amplitudy (sytuacja gospodarcza ma się poprawić) - co oznacza, że w ciągu 2-4 lat oprocentowanie może wyglądać dokładnie odwrotnie. I to do tego chcą przygotować nas banki. A do tego proszę sobie sprawdzić zasady udzielania kredytów - dawniej w ogóle nie można było wziąć kredytu, kiedy LPV (stosunek sumy kredytu do wartości nieruchomości) był wyższy niż 70% (czyli wkład własny niższy niż 30%). A to tylko o to chodzi - ze teraz się bedzie wymagać takiej kwoty (czy tylko 20 albo 10% - zobaczymy jak wyjdzie ostateczna wersja ustawy) od razu jako wkład własny. To jest bezpieczniejsze dla kredytobiorców - bo jeśli komuś nie udało się uzbierać wcześniej minimum 10% (czyli np. 10 tys. zł, jesli kupuje mieszkanie o wartości 100 tys.), to jakim cudem będzie go stać na spłatę rat kredytu i odsetek?? Tak więc - bez paniki.
mike / 83.22.29.* / 2006-06-09 19:42
chyba chodziło Ci mądralo o LTV a nie LPV a może o PCV? loan to value czyli kredyt do wartości. Widzę że nie rozumiesz pojęć ale radzisz wszystkim...pełno takich doradców na rynku idź się doucz a potem ucz ludzi jak i gdzie mają iść po kredyt, tacy właśnie jak ty specjaliści ustalają ograniczenia, jestem ciekaw czy te mądrale co chcą tego zakazu też mają kredyty w PLN...coś wątpię
4rI / 193.138.110.* / 2006-06-09 13:15
jestem za zlikwidowanie tego nierozsądnego pomysłu. własnie zastanawiam się nad kupnem nieruchomości i niestety będę zmuszony wziąć kredyt w banku. Wiem tez,że na PLN mnie nie stać , a CHF byłby najlepszym rozwiazaniem, a nie mam wkladu własnego.
Jestem za ZABLOKOWANIEM TEGO POMYSłU.
Igmon / 81.21.194.* / 2006-06-13 09:38
Absolutnie jestem przeciwko zakazu wyboru CHF jako waluty spłaty kredytu!!! Jeśli nasz rząd będzie robił wszystko w tym kierunku, żeby utrudnić młodym rodzinom normalne życie w tym kraju, będziemy kolejną rodziną, która stąd wyjedzie. Niedługo tutaj nie będzie się dało w ogóle żyć, a jak wyjedzie większość młodych, zdolnych ludzi, ciekawa jestem co będzie motorem napędowym dla gospodarki?
Grzegorz S. / 83.27.120.* / 2006-06-09 12:58
Wczoraj otrzymałem pozwolenie na budowę domu. Mam już 2 domy, ale mam też 4 dzieci i każdemu chcę sprezentować dom. Żona jest nierezydentem i pracuje w UK. Jeśli nie dostane kredytu w CHF, sprzedam działkę i kupię w Dover. Wybuduję tam dom. To będzie lepszy interes, a dwoje młodszych dzieci zyska możliwość życia w kraju gdzie jest gospodarka rynkowa. W Polsce, tzw. "czysto polskie banki" - BPS, BGŻ, PKO BP, BOŚ, Bank Pocztowy itp., działajace w zorganizowanej grupie przestępczej, dążą do budowy oligopolu. Już teraz nie da się w Polsce żyć. Zwycięstwo tych banków, to sygnał dla nas liberałów - "spieprzać dziady" - tu rządzi lumpenproletariat.
MariuszR / 2006-06-09 11:46
PISs przewiduje osłabienie złotówki poprzez swoją nikompetencję i nie na rękę jest mu słuszny gniew społeczny kredytobiorców walutowych. A od lipca mogą już mówić,- a nie mówiliśmy? Tylko społeczne dobro mamy cały czas na uwadze, oto i dowody!
Violetta40 / 83.27.5.* / 2006-06-09 11:32
Totalna bzdura! Jak najbardziej przyłaczam się do protestu!
Sylwia1 / 80.53.237.* / 2006-06-09 11:31
Chcę wiedzieć kiedy w naszym kraju będzie się liczył człowiek, a nie wyłącznie grupa tych, którzy sa u samej góry?
Polska państwem prawa - w którym momencie, kiedy, gdzie? Ja tego nie widzę. Mam nadzieję, że razem coś zdziałamy i w końcu inni przestana decydować za mnie co mogę zrobić, wziąść kredyt w tej czy innej walucie, co mam zrobić z własną pensą (tym co zostaje po potraceniach na ZUS i podatki - emerytury nie doczekam, ponieważ jeszcze ze dwa razy podniosą wiek emerytalny i mam pewne, że nie dożyję, a z podatków w większości finansują to z czego nie korzystam, ale niech tam, to niech sobie zabiorą, ale dlaczego jeszcze pozostałą mi resztą chcą dysponować?).
Niezadowolona / 83.16.129.* / 2006-06-09 11:14
Podawane argumenty jakoby decyzje takie miały być w interesie kredytobiorców są, delikatnie mówiąc, chybione i skierowane do ingorantów. Kredyt niezależnie od waluty jest zabezpieczony hipoteką, więc ewentualne bankructwo osoby spłacającej go w niczym nie szkodzi bankowi. Oczywiście cała gra toczy się o utracone korzyści banku, które w przypadku kredytu w PLN są - jak widać powyżej - niewątpliwie wyższe.
af / 81.168.198.* / 2006-06-09 11:14
a moze tak obetniemy tym pomyslodawca polowe pensji?! Bedzie ich pewnie sporo wic starczy dla nas wszystkich na nowe mieszkanie :P

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: