Forum Forum finansoweKredyty

Pozwólcie Polakom decydować, jaki chcą kredyt

Pozwólcie Polakom decydować, jaki chcą kredyt

Wyświetlaj:
Johny / 212.160.172.* / 2006-06-08 08:57
Chyba nie zdaze ze znalezieniem mieszkania i w koncu nie kupie wlasnego M ;(;( Co za banda!!!
MATEM / 82.177.0.* / 2006-06-08 10:17
To rzeczywiście skandal, nasze wolności są skutecznie ogrniczane, poza tym to tez jest kwestia wyboru banku, jakie ryzyko chce na siebie przyjac. Jedyne obostrzenia powinny dotyczyć stóp procentowych, a nie jakichś durnych regulacji KNB.
Jednak jest wyjście - trzeba będzie brać kredytyw w CHF w zagranicznych bankach, które otwierają w Polsce ODDZIAŁY (jeden już jest, inne maja się otworzyć) - one będą mogły obejść te regulacje i sie do nich niestrosować.
Misiek Kraków / 83.29.17.* / 2006-06-08 08:35
Ja zaciągnołem kredyt w PLn na kwotę 55tys zł. Przez pierwsze dwa miesiące spłacałem po 480 zl, potem przewalutowałem na franki i teraz spłaca rate po 90 CHF czyli 240 zł
kolega / 62.21.50.* / 2006-06-08 08:33
Rowniez za na 1500%.
Jarek12345677889 / 80.54.240.* / 2006-06-08 08:04
Skandal, jak zwykle ci co mają więcej kasy będą uciskać biednych, Polska to dziwny kraj !!!!!!!!!!!!!!11
Evo Sifr / 81.168.167.* / 2006-06-08 07:13
Cóż, trzeba się będzie wymeldować z Polski, jak to zrobiło już kilkadziesiąt tysięcy rodzin. Po raz n-ty, okazuje się, że
nie mamy szczęścia do rządzących, co chwilę jakiś palant staje u steru i kręci naszą łajbę z biało-czerwoną banderą na mieliznę.
yaras / 217.28.153.* / 2006-06-07 23:14
Ja też DOŁĄCZAM SIĘ DO PROTESTU!!!
Mam 3 osobową rodzinę, pracuję sam. Dochód mam całkiem niezły ok.2500zł. brutto. Chcemy kupić SWOJE mieszkanie!!! Chyba nie potrzeba tu wielkiej matematyki?- w grę wchodzą TYLKO franki! Co Wy- nasi Rządzący, chcecie do cholery zrobić takim rodzinom jak moja? Mamy do starości mieszkać z rodzicami? Jak i czego mamy nauczyć własne dzieci? Odpowiedzialności?Dorosłości? Jakie mamy szanse zaistnieć jako NIEZALEŻNA rodzina? Może byście tak, choć na chwilę wstali ze swych wysokich stołków i wyjrzeli na ulicę? Ilu jest mi podobnych? Z poważaniem.
Michał Asman / 2006-06-07 22:13
o kredyty w złotówkach narażone są na ryzyko
kursowe, bo przy długotrwałym osłabieniu naszej waluty do Euro i Franka Szwajcarskiego
grożą nam wyższe stopy procentowe oferowane w PLN. Żeby polska spełniła wymogi wejścia
do strefy EURO potrzebne są kursy sprzed 2000 roku, czyli kursy maja się spadać w dół,
a nie rosnąć.
WIBOR
- oznacza stopę procentową będącą średnią arytmetyczną stóp procentowych oferowanych
przez wybrane główne banki dla lokat w PLN na warszawskim rynku międzybankowym,
ustalana każdego dnia roboczego o godzinie 11.00 i publikowana w serwisie Bloomberg
lub innym serwisie informacyjny

Wpływ na podstawowe stopy procentowe w Polsce ma gospodarka naszego państwa i w żadnym
stopniu nie jest lepsza od gospodarki w Unii Europejskiej, czy Szwajcarii. Bo to od
naszej gospodarki uzależnione są stopy procentowe i inflacja, na którą ma wpływ kurs
PLN do EURO i Franka.
Trzeba założyć, że jak złoty będzie tracił na wartości, oraz / lub wskaźnik, Wibor
rósł w górę, RPP będzie musiała podnieść podstawowe stopy procentowe żeby utrzymać
między innymi niską inflację. Przecież nie można konkurować z gospodarką Unii
Europejskiej, bo jest ona o wiele mocniejsza od naszej, ma między innymi mniejsze
bezrobocie.
Kapitał zagraniczny, który jest u nas inwestowany chronią wymogi stawiane przez Unię
Europejską, które wskazują m.in. na potrzebę zrównoważenia finansów publicznych (w tym
niski deficyt budżetowy) i zadłużenie państwa. Istotne jest także obniżenie inflacji
oraz poziomu bezrobocia poprzez większą elastyczność zasad zatrudnienia.
Tak, więc Polska, która aspiruje do strefy Euro, nie może sobie pozwolić na gwałtowną
obniżkę wartości złotego- Jednak gdyby do tego doszło - równocześnie wzrosłaby w
Polak jeszcze / 86.63.157.* / 2006-06-07 21:46
Popieram PROTEST. Żyjemy w "wolnym" kraju i każdy ma wolną wolę wyboru. Jednak obawiam się że ciemna strona jest silniejsza od troski o dobro obywatela. Dojdzie do tego że pojade na Słowacje i u sąsiadów wezme kredyt, skoro "u siebie" nie będę mógł. Jakoś dziwi mnie to że "nasza" władza robi wszystko żeby ludzie wyjechali z kraju albo raczej nie robi nic żeby ludzi w kraju zatrzymać, a teraz jeszcze pomoże wahającym się podjąć właściwą decyzję czyli - EMIGRACJA na TAK.
free / 83.30.65.* / 2006-06-07 18:24
Nie po to Polacy wywalczyli wolność i niezależność by na powrót zlecać "mądrzejszym" decydowanie o swym własnym losie w sposób "jedynie słuszny". Popieram protest.
musu / 81.210.37.* / 2006-06-07 18:21
NIech każdy decyduje o sobie!!! Jestem liberałem - chcę wybierać jak sie zadłużam!!!
warren buffet / 2006-06-07 15:45 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
POLSKA. Dziwie sie ze vat-u 80% nie mamy.
A. Riss / 217.153.60.* / 2006-06-07 15:32
Krótko. Dołączam się do protestu.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: