Forum Forum finansoweKredyty

Pozwólcie Polakom decydować, jaki chcą kredyt

Pozwólcie Polakom decydować, jaki chcą kredyt

Wyświetlaj:
DOT / 195.125.120.* / 2006-06-07 15:22
POPIERAM W 100% !
Żyjemy w wolnym kraju i mamy prawo decydować o sobie i ponosić tego konsekwencje.
Jak były kredyty oprocentowane 20% to jakoś nikt się nie martwił, że jest ryzyko spłaty!!!
10latPozniej / 194.0.100.* / 2015-06-14 16:45
Oczywiście, tylko za 10 lat nie wycofujcie się ze swoich decyzji!!
szweju76 / 62.233.177.* / 2006-06-07 15:06
Jesli państwo będzie dopłacać do mojego kredytu, to zgadzam się na ingrowanie w te sprawy. jeśli ja sam swoja ciężka praca będe spłacać kredyt to ja i tylko ja bede decydował gdzie i na jakich warunkach chcę go wziać. To mi zabiorą mieszkanie jak nie będę spałacał kredytu - nie państwu, to ja biore odpowiedzialność za ryzyka kursowe i te inne i godze sie na to. Więc jeśli tylko ja odpowiadam finansowo i karnie za spłate kredytu - to ja go będę wybierał !!!
dominik / 213.238.74.* / 2006-06-07 13:41
Dołączam się do protestu!
Nie dość, że ceny mieszkań rosną w przerażającym tempie (przy wynagrodzeniach na stały poziomie) to jeszcze wbija się gwóźdź do trumny przeciętnego Polaka ograniczając dostęp do tanich kredytów walutowych.
Kolejne absurdy w naszym kraju spowodują w przyszłości masową migracje młodych Polaków, a wtedy Bismarcki system emerytalny padnie dużo wcześniej niż planowano.
I będzie dopiero płacz, strajki, a może wreszcie jakaś rewolta, która pogoni to przegniłe towarzystwo ze stołków.
xiao / 83.11.59.* / 2006-06-07 12:39
popieram w 100%, to jawne ingerowanie w życie prywatne i prywatne decyzje ludzi! zamydlają nam oczy brakiem ryzyka a jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze!
Damian / 89.161.13.* / 2006-06-07 11:15
Protest popieram w 100%. W ubiegłym roku ubiegałem się o kredyt hipoteczny na 100% inwestycji kupna mieszkania w CHF i takowy kredyt dostałem. W złotówkach niestety nie miałbym szans otrzymania takiego kredytu (146 000 zł). Niby mamy demokrację a zbiera się sobie kilka banków i robią co chcą. Może za pół roku w ogóle im coś strzeli do głowy i nakażą brać kredyty tylko w złotówkach. Pan Bielecki powiedział iż był w Wielkiej Brytanii i tam ludzie biorą kredyty w rodzimej walucie. Dobrze też bym wolał kredyt w złótówkach tylko niech on będzie oprocentowany na poziomie 2,5-3,0 % (marża+WIBOR) a nie 2 razy więcej jak to jest w tej chwili. Czekam aż ktoś zaskarży tylko te całe ograniczenie do Strassburga.
Kaśka / 80.55.150.* / 2006-06-09 10:24
Dołączam sie do PROTESTU!!!
Kero / 193.19.104.* / 2006-06-07 10:31
Protest pozostawiony samemu sobie?
Co się dzieje z portalem?
Dzorka / 193.41.230.* / 2006-06-07 10:12
Dołączam się do protestu, całym sercem i duszą ! Nawet Lobbyści muszą mieć barany do strzyżenia, a kogo będą strzyc jak wszyscy uciekną za granicę ? Niech wreszcie Polska też będzie konkurencyjnym krajem, jakichś (bo nawet nie wielkich możliwości) w którym da się normalnie żyć !
weska / 81.210.63.* / 2006-06-07 10:05
Ja chce mieć prawo do podjęcia decyzji w jakiej walucie chce kredyt!!Nikt nie ma prawa w to ingerować. To moje pieniądze a nie państwa!
Michał 1 / 83.7.244.* / 2006-06-07 09:58
kolejne debilne posuniecia jak tu nas TYLKO UWALIĆĆ TYCH NAJBIEDNIEJSZYCH>PROTEST POPIERAM !!!!!!
JA TEZ NIE MAM WŁASANEGO KONTA
Podróżnik / 83.7.244.* / 2006-06-07 09:46
Zgadzam się w 100 % z artykułem , mnie nie stać na własne mieszkanie nawet nie wynajmuje aby więcej odłożyc bo mieszkam razem z rodzicami. Skutkiem takiej debilnej polityki postanowilem pracowac za granicą w związku z tym moja szansa na założenie rodziny maleje bo mam już 28 lat. Poza granicami Polski się dorobie ,bo pracuje w zawodzie ale jakim kosztemmm!!!!!!!!!!
Jingle / 62.244.131.* / 2006-06-07 09:14
Zgadzam się z przedmówcą. Bez własnego mieszkania nikt nie założy rodziny, bco będzie miało ogromny wpływ na przyrost demograficzny a dokładnie jego spadek. Stanowczo PROTESTUJĘ nie ograniczajcie nam prawa wyboru !!!!
Krak / 217.153.161.* / 2006-06-07 09:11
Ja również protestuję!! Przez wiele lat musieliśmy wynajmować mieszkanie płacąc po 500-600 zł odstepnego miesięcznie. Mieliśmy jedno dziecko i nie mieliśmy tzw. zdolności kredytowej dla żadnego banku (mimo że miesiąc w miesiąc wywalaliśmy te 6 stów!!!). Tak minęło ponad 7 lat. Dopiero gdy kredyty potaniały i wzrosła konkurencja w tym sektorze pomiędzy bankami (między innymi dzięki kredytom walutowym, w tym w CHF) mogliśmy wziąć kredyt i kupić mieszkanie. Wiem, że w podobnej sytuacji są tysiące młodych ludzi w Polsce. DAJCIE NAM KUŹWA W KOŃCU NORMALNIE ŻYĆ !!
rafal / 84.40.142.* / 2006-06-07 00:29
Sprawa jest dość prosta i klarowna. KNB wprowadzając takie ograniczenia spowoduje, że w większych polskich miastach, w których rozwój zaczął nabierać tempa, ludzi zarabiających w miarę przyzwoite pieniądze - czyli nieco powyżej średniej krajowej - po prostu w żaden sposób nie będzie stać na własne lokum. Jestem w takiej sytuacji i nie mam zamiaru wynajmować mieszkania do końca życia, mimo że nie mogę narzekać na obecne warunki. Gdybym mógł kupić własne kilka metrów kwadratowych, byłbym w zupełnie innym położeniu. Jeśli jednak wychodzi na to, że ani mnie, ani Mojej Pani, własny kraj (z którego, bądź co bądź, pochodzimy) wcale nie chce, nie potrzebuje i utrudnia życie gdzie tylko się da, to my się wcale nie zamierzamy narzucać. Dużo polaków już wyjechało za granicę za chlebem i godziwym życiem. Nie jest to masowy exodus, ale mimo wszystko znaczny i zauważalny odsetek. Sporo naszych znajomych mieszka już w innych krajach europejskich i bardzo sobie chwalą. Bariera językowa w naszym przypadku nie jest żadnym kłopotem i podejrzewam, że tak samo jest w przypadku bardzo wielu zawiedzionych i zdeterminowanych młodych polaków. Stąd też bardzo poważnie rozważamy możliwość emigracji. Wiem, że takie posunięcia, jak pomysł KNB, biorą się z założenia, że skoro ten naród przeżył ocet na półkach, kartki na wszystko i przyspieszony kurs gospodarki (pseudo)rynkowej, to może znieść wszystko. Należy jednak pamiętać o tym, że zainteresowani zakupem własnego mieszkania to ludzie, którzy wiedzą czego chcą i przy tym potrafiący czytać ze zrozumieniem czytanego tekstu (np. umowy). Nie dostaną swojej szansy tutaj, to dostaną ją gdzie indziej. Świat jest dziś mały - dużo mniejszy niż był jeszcze 20-30 lat temu. Jeśli przekroczona zostanie pewna granica wytrzymałości, między Wisłą a Odrą zostaną tylko ludzie nie posiadający już żadnej zdolności kredytowej. Żadnych łez i zgrzytania zębami - po prostu taki będzie rezultat...
Krak / 217.153.161.* / 2006-06-07 08:52
Zgadzam sie z Tobą, tylko jedna mała uwaga: pisz na miłość boską "Polak" z DUŻEJ litery...
rafal / 62.87.244.* / 2006-06-07 13:07
Na miłość boską raczej nie będę, bo szkoda ją marnować na drobiazgi. Natomiast dla poprawności językowej będę bardzo chętnie - dzięki za uwagę ;-)
JoannaB. / 81.219.76.* / 2006-06-06 23:37
Przyłączam się do protestu !!! Potrafimy liczyć i wiemy co dla nas lepsze. Zachłanność banków przekracza wszelkie granice. PROTESTUJĘ !!!!!
peter / 83.5.140.* / 2006-06-06 22:47
Czy kiedykolwiek w tym kraju będzie normalnie?Przecież Polacy to istoty myślące i nie muszą mieć nikogo kto wskazywałby im jak mają postępować z kreytami hipotecznymi.
Stanowczo sprzeciwiam się takim praktykom,które prowadzą jedynie do nabijania wysokich zysków bankom ,które lobbują za tym ,aby się mało napracować a dużo zarobić.
Skoro tak szczerze zależy naszym bankom na dbałości o klienta,to proponuje aby obniżyły stopy wyrażone w złotówkach do poziomu franka szwajcarskiego,a parlamentarzystom wskazuje na konieczność wprowadzenia ustawy wzorowanej na kredycie konsumenckim,polegającej na określeniu maksymalnego oprocentowania i wszelkich opłat związanych z udzieleniem kredytu hipotecznego na poziomie obecnego franka.Wówczas będzie to rozwiązanie fair play a nie uprawianie lichwy i wmawianie wszystkim i wobec ,ze to w ramach dbałości o klienta,tylko nie wiadomo którego?
Panowie i Panie z instytucji nadzoru,to już nie epoka ciemnogrodu,nie miejcie nas wszystkich za naiwnych.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: