Forum Forum finansoweKredyty

Pozwólcie Polakom decydować, jaki chcą kredyt

Pozwólcie Polakom decydować, jaki chcą kredyt

Wyświetlaj:
ats42 / 83.15.219.* / 2006-06-06 15:37
Na dźwięk słowa "bank" flaki mi się przewracają. Przyłączam się do protestu. Róbmy tak, żebyśmy to my ich trzymali za mordę a nie oni nas. Felek!!! Wstawaj, jest robota!
lutek / 62.233.168.* / 2006-06-06 12:34
popieram protest!!! jestem za!!!!
sama chciałbym wkońcu własne M a nie sie tułać po obcych mieszkaniach i wynajmować. Jednak "dzięki" planowanym zmianom do końca życia zostanie mi wynajmować. :( chyba najlepiej uciec z tego kraju. "Góra" patrzy tylko na siebie - ich stać nawet za gotówkę kupić M, a ludki ci tyci tyci niech się gnieżdżą w trzypokoleniowej rodzinie w małym mieszkanku :(
to jest chore!!!
INWESTOR / 62.21.106.* / 2006-06-06 12:32
Podpiszę się nawet lewą nogą pod tym żeby ten idiotyczny projekt nie wszedł w życie a w prosty sposób wytłumaczę dlaczego gdyż jestem w branży walutowej od początku powstania kantorów wymiany walut.Bankom nie zależy na tym żeby klient mógł spłacić kredyt bez problemu tylko na MAXYMALIZACJI swoich zysków.Mianowicie bank udzielając kredytu w CHF czy innej walucie pożycza pieniądze w danym kraju np.Szwajcarii na 1,5 % a nam daje kredyt w zależności od wysokości 2% do 5 %.Czyli zarabia średnio jakieś 2 % - 3% na jednym kredycie.Więc po co im taki zysk jeśli można zablokować kredyt walutowy i udzielić zotówkowy na marży 300%!!! większej?Tak to są liczby i ich gra bo przecież udzielenie kredytu na 7,5% w złotówkach jest o 300% korzystniejsze od kredytu udzielonego na 2,5 % w CHF.Wiec ludzie nie dajcie się ogłupić że cokolwiek się ryzykuje na kursie.Innym tematem jest to że może wzrosnąć stopa procentowa w Szwajcarii i wtedy odsetki będą wyższe ale możliwe że i u nas wzrosną stopy procentowe co jest nawet pewne na przestrzeni paru lat.W każdym razie jedynie jakiś mega krach na giełdzie lub dojście do władzy A.Leppera bądź też bankructwo Polski mogą jedynie wpłynąć niekorzystnie na wzięcie kredytu w CHF.
DA / 195.225.68.* / 2006-06-06 21:22
Coś nie bardzo mnie przekonuje Twoja znajomośc branży walutowej. Wystarczy jedynie drobne umacnianie się CHF na poziomie np 1-3% rocznie, i wielu ludzi zostanie z kredytem do śmierci...I pozostawi go w spadku swoim dzieciom.
Tym bardziej,ze "tani kredyt" w CHF kusi ludzi do zaciągania zdecydowanie nieracjonalnych kredytów w odniesieniu do ich zarobków. W Warszawie, zaciągnięcie kredytu w kwocie 500tys nikogo nie dziwi. Każdy kalkuluje raty biorąc pod uwagę bieżący kurs waluty.

Jeśli zaciuąga się kredyt na 30 lat i powiedzmy 2,5% w CHF, wówczas rata (przy stałej wysokości rat) wynosi ok. 1912 zł miesięcznie, gdzie kapitał to 1388,89zł a reszta to odsetki. I czyż to nie jest piękne!! Wspaniałe cyferki. MOżna się skusić. Ale...
CHF w perspektywie ostatnich dziesięciu lat zmienał swój kórs od ok. 2,0 zł do 3,24. To daje zmiennośc na poziomie 57% na 10 lat, czyli jakieś 4,38% rocznie. jeśli umocnienie CHF będzie postępować dalej w tym tępie, to z kwoty 1912 zł raty miesięcznej przyjdzie kredytoniorcy zapłacić już... 3716, zł (ani odsetki ani kwota kapitału nie sa stałe i wachają się odpowiednio w granicach . Co ciekawe, nawet przy tej wysokości raty wysokośc kredytu po 20 latach spłaty wyniesie... ok. 401tys zł !!!!!!!!! Realna stopa procentowa wyniesie ok. 8,9% (zapłacimy przez 30 lat ok. 1338tys zł). A proszę wziąć pod uwagę, że żaden bank nie udziela kredytu w CHF na stały procent. Zawsze jest to stopa zmienna. Zastanówcie się, w którą stronę może się zmienić....
NIe słuchajcie doradców finansowych, którzy sprzedają wam kredyt. Policzcie sami, a okaże się, że "tani kredyt" nie oznacza tego wcale. A niebezpiecznie zagraża każdemu, kto go zaciąga.
Ewa K / 83.6.234.* / 2006-06-07 20:44
Coś mi sie zdaje, że pracujesz albo jako pośrednik kredytowy na podstawie umowy o współpracy z bankiem, albo jesteś pracownikiem banku. Napisz kogo reprezentujesz będziemy wiedzieli kogo sie wystrzegać. Twój brak wiedzy jest porażajacy, a na domiar złego jeszcze się wypowiadasz !
Krak / 217.153.161.* / 2006-06-07 09:18
Kolego DA - pare postów wyżej piszesz te same bzdury - czyżbyś pracował w banku w dziale kredytów?? Masz zamiar powielać tę zmanipulowaną wypowiedź w nieskończoność i podczepiać pod kolejne rozsądne wypowiedzi przeciwko planowanym głupim zmianom??? Kim jesteś?? Ujawnij się,!!
DA / 195.225.68.* / 2006-06-06 21:34
Niestety nie uniknąłem bełędów ortograficznych za co osoby wyczulone serdecznie przepraszam.
Luk / 80.53.11.* / 2006-06-06 12:13
popieram protest i nie zgadzam sie z planami KNB
Alicja D. / 217.97.123.* / 2006-06-06 11:30
Jak się wydaje sytuacja obecna jest wynikiem oddania większości banków w obce ręce. Kiedy ten kraj obudzi się i jak dawniej nazwie wprost tego typu działania DYWERSJĄ GOSPODARCZĄ. Za dywersję winno się karać i to surowo. Jej konsekwencje odczują pokolenia.Polacy nie dajmy się zwariować! To skandal ,że nikt w tym kraju nie podejmuje działań w obronie gospodarki która była przecież nie tak dawno samowystarczalna. Utrudnienia w dostępie do kredytu nie tylko skomplikują nam wszystkim życie, ale przede wszystkim uniemożliwią rozwój gospodarczy. Trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć.
jliber / 212.180.147.* / 2006-06-06 12:15
Przez pół zeszłego wieku wszystkie banki należały do naszych aparatczyków. Różnica była taka że zamiast spłacać kredyt przez 30 lat, czekałeś na mieszkanie przez 30 lat.
ats42 / 83.15.219.* / 2006-06-06 15:53
W każdym cywilizowanym kraju za taką politykę finansową rząd zawisłby za jaja a banki spłonęły by jak pochodnie. Jak rządy nie wiszą za jaja albo banki się nie palą, to albo rządy są w porządku, albo banki. Tylko w polskiej dziczy, którą żądzą sprzedawczycy obojętnie jakiej maści, ale zawsze sprzedawczycy, każdy "importowany" "porządny" "zachodni" bank i przedsiębiorca z mety staje się barbarzyńcą BO MU STWARZAMY DO TEGO WARUNKI .
ats42 / 83.15.219.* / 2006-06-06 15:46
Ale go potem, kurna, nikt Ci nie mógł zabrać i nie czułeś ciężaru czynszu w kieszeni, a teraz musisz spłacać horrendalne raty i przez 30 lat siedzieć pod żarówką na gołym drucie, bo nie masz na żyrandol. Prawda leży pośrodku i należy do niej dążyć, a nie wytykać błędy PRL-u.
Mimo wszystko za tamtego ustroju WIĘCEJ się budowało i dużo więcej ludzi otrzymywało mieszkania. Teraz są wyższe standardy i metraże, ale mieszkań mało i piekielnie drogie.
Alicja / 217.97.123.* / 2006-06-06 11:29
Jak się wydaje sytuacja obecna jest wynikiem oddania większości banków w obce ręce. Kiedy ten kraj obudzi się i jak dawniej nazwie wprost tego typu działania DYWERSJĄ GOSPODARCZĄ. Za dywersję winno się karać i to surowo. Jej konsekwencje odczują pokolenia.Polacy nie dajmy się zwariować! To skandal ,że nikt w tym kraju nie podejmuje działań w obronie gospodarki która była przecież nie tak dawno samowystarczalna. Utrudnienia w dostępie do kredytu nie tylko skomplikują nam wszystkim życie, ale przede wszystkim uniemożliwią rozwój gospodarczy. Trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć.
dd / 194.145.225.* / 2006-06-06 10:51
Zdjae się że i tak nie mamy wpływu na to co "DUŻY" może....
Pietro / 81.190.47.* / 2006-06-07 15:31
popieram w 100%

Banki sa chciwe. Za chciwe. nie wymyślaja lepsze metody zrabianai niż lobbing. Nie dają lepsze i tańsze produkty.
moniek / 83.31.48.* / 2006-06-06 10:21
Popieram protest ! Wprowadznie zmian to kolejne utrudnienie dla mlodych ludzi ktorzy chca w tym kraju godnie mieszkac!!!!!
AT / 83.18.191.* / 2006-06-06 09:20
Właśnie !!! Przecież budownictwo napędza gospodarkę, a to powoduje, że ludzie lepiej zarabiają i spłacają kredyty. A jak lepiej spłacają, to też jest lepiej dla banków. KNB, proszę, pomyślcie długoterminowo....
Tomasz Michalski / 84.40.233.* / 2006-06-06 07:56
i jak tu nie emigrować?? Kiedyś rząd naród był w kraju a rząd na emigracji, a teraz dzięki genialnym pomysłom będziemy odwracać sytuację.
ande / 213.241.29.* / 2006-06-06 14:42
emigruj to się dowiesz że te ograniczenia w zachodnich bankach są już od dawna i zastanów się dlaczego zagraniczne banki chcetnie udzielają kredytów w chf w Polsce a nie robią tego w swoich krajach
is / 213.222.192.* / 2006-06-06 07:46
Przeraża mnie to, że ktoś na siłę chce decydować za mnie w jakiej walucie to zrobię. Dlaczego chcą mi odebrać wolność wyboru??
cercoo / 82.139.8.* / 2006-06-06 01:06
popieram protest. odwalcie sie od rynku niedorobieni "ekonomjiści"
kukus / 84.10.225.* / 2006-06-06 01:00
Nie dość,że sprzedaliśmy nasze banki (zdrada naszje racji stanu) to mamy się jeszcze dać ubezłwsnowolnić? Wolne państwo to wolny rynek (ten finansowy również).Nam wystarczy afer szczcególnie tych z MF!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie wierzę już mastrowiczom z MF!
tomeksu1 / 194.246.108.* / 2006-06-05 23:12
Myślę, że ograniczenia dotyczące kredytu hipotecznego są złym pomysłem. Faktem jest to, że niektóre banki oddzielnie analizują zdolność kredytową dla np. dla CHF i PLN. To właśnie oszukiwanie Klienta. Klient, któremu wychodzi zdolność kredytowa w CHF nie dostałby kredytu w PLN. Oczywiście spełniają się jego marzenia o własnym M, ale czy Klient będzie w stanie poprawnie odsługiwać kredyt - NIE, ponieważ nadwyżka, która pozostaje mu w budżecie domowym jest nie wystarczająca. Wydaje mi się, że tu regulacja, która zabroni Bankom nieuczciwej konkurencji i oszukiwaniu Klienta jest jak najbardziej na miejscu.

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: