Forum Forum finansoweKredyty

Pozwólcie Polakom decydować, jaki chcą kredyt

Pozwólcie Polakom decydować, jaki chcą kredyt

Wyświetlaj:
ewunia1103 / 83.28.123.* / 2006-06-04 20:21
popieram protest
BB / 83.5.47.* / 2006-06-04 19:37
ja wlasnie staram sie o kredyt hipoteczny w CHF i obawiam sie czy zdaze. A chce kupic nieruchomosc, w ktorej mam zaprojektowane 8 mieszkan i mala czesc handlowa - ile to ludzi moze miec miesce do mieszkania i miejsce pracy. Przy kredycie zlotowkowym zupelnie zmienia sie oplacalnosc tej inwestycji i bede staral sie za wszelka cene by jednak nie byly to zlotowki
optelwb / 2006-06-04 19:21
Mam jakieś nieodparte wrażenie, że ci, którzy chcą wprowadzić wspomniane ograniczenia kierują się jakimiś przeczuciami albo posiadają dość konkretne wskazówki, które powodują, że obawiają się oni kryzysu i chcą uniknąć bardzo negatywnych skutków dla systemu bankowego w Polsce.

Oznak zbliżającego się kryzysu jest już wiele, rynek nieruchomości w Polsce zdaje się być po pierwsze przegrzany, po drugie sztucznie ograniczany, a po trzecie dziwny w kontekście rynków inynch krajów.

Przegrzanie widać choćby po tym, że ceny nieruchomości są już bliskie tym w krajach sąsiadujących (Niemcy Wschodnie, Czechy...), a w wielu przypadkach nawet wyższe, mimo, że nie uzasadnia tego sytuacja ekonomiczna.

Sztuczne oganiczenia rynku wynikają z faktu, że w wiąkszości miast polskich jest mnóstwo wolnych lub źle wykorzystanych powierzchni, ewentualnie starych budynków, które już dawno należałoby zastąpić nowymi, o większych powierzchniach i lepszych parametrach. Ograniczenia e spowodowane są głównie nieudolnością administracji miejskich, kolejowych, wojskowych, spółdzielczych i innych, często też chęcią spekulacji i tym podobnymi rzeczami. Wypuszczenie nawet tylko 1/3 części tych powierzchni na rynek spowoduje gwałtowny spadek cen.

Dziwność naszego rynku polega na przykład na tym, że mieszkanie kupione na 100% kredyt jest ok. 2 razy droższe niż wynajęte, podczas, gdy na świecie jest na ogół dokładnie odwronie. Powoduje to, że ludzie pragną kupić mieszkania, bo nie stać ich na ich wynajem, ale większość kupców ma niezbyt pewną sytuację ekonomiczną, bo nie dysponuje rezerwami, a ich dochody z pracy nie gwarantują stabilności (większość polskich firm nie prezentuje zbyt stabilnej sytuacji ekonomicznej - po prostu nie dysponuje konkurencyjnymi produktamiź).

Dodatkowo można zabserwowaó wyraźne nastroje spekulacyjne, podsycane przez media głoszące kontynuację boomu.

Jeśli bankowcy polscy mają jeszcze wątpliwości, czy aby złotówka nie osłabnie, to nie dziwię się takim zaleceniom. Może po prostu nie chcą pewnych rzeczy mówić otwarcie.
Łukasz / 81.219.216.* / 2006-06-04 19:20
Sam niedługo będę musiał wziąć kredyt i takie ingerencje to krok wstecz, jeśli chodzi o uzdrawianie gospodarki.
ww / 83.28.46.* / 2006-06-04 19:03
Liberalizm (z łaciny liberalis – dotyczący wolności, od liber – wolny), doktryna społeczno-polityczna zakładająca ograniczenie funkcji państwa w sferze gospodarki i poszerzenie zakresu wolności jednostki. (...) U jego podstaw leżą: (...) wolność człowieka, prawo do zdobywania własności, swoboda działalności gospodarczej, ograniczenie roli państwa.(...) Najważniejszym prawem jest wolność dysponowania własnością. Własność bowiem jest uważana za gwarancję wolności.

W ostatniej kampaniii wyborczej cały czas powtarzano, że liberalizm jest czymś złym z czym trzeba walczyć. Ta walka właśnie się zaczęła!
cathrinn / 83.15.11.* / 2006-06-04 18:23
Nie mieści mi się w głowie, jak w ogóle taki projekt mógł dojśc tak daleko. Przecież chyba każdy człowiek woli tańsze kredyty, a jeśli ktoś chce droższy, ale w złotówkach - to proszę bardzo. Tylko w takim chorym kraju takie rzeczy się zdarzają. Jestem głęboko oburzona!!! To jest jawne odebrania prawa decydowania o swoich pieniądzach!!!
Agnieszkaaaa / 212.191.80.* / 2006-06-04 16:40
Zacznijmy od tego, że osoba biorąca kredyt mieszkaniowy nie jest człowiekiem niedorozwiniętym umysłowo, a taki pogląd ma chyba KNB. Chcecie chronić klienta. Bardzo dobrze, ale nie w ten sposób. Wystarczy, że klient zostanie poinformowany przez kredytujący go bank o ewentualnym niebezpieczeństwie oraz da mu się mozliwość przewalutowania wziętego kredytu. Decyzja należy do kredytobiorcy albo pisze się na to albo rezygnuje. A jakim prawem chcecie ograniczyć mozliwości wzięcia kredytu przez przeciętnego Kowlskiego? Bo mamy za duży wzrost gospodarczy :)?
szymon_g / 2006-06-04 17:20 / Bywalec forum
ale przecież i tak są ograniczenia dla dobra klienta, jak np. ograniczenie rocznego oprocentowania kredytów, czy to źle?
Agnieszkaaaa / 212.191.80.* / 2006-06-04 17:27
Oczywiście, że nie jest to złe. Nie jest problem w istnieniu ograniczeń. Chodzi o to, zeby te ograniczenia miały sens, a nie chroniły interesy największych banków w Polsce
szymon_g / 2006-06-04 16:29 / Bywalec forum
bardzo mi się podoba, że money.pl usuwa niektóre komentarze, które prezentują inne zdanie na ten temat niż ogólnie przyjęte przez serwis. Chyba przestanę tu zaglądać
REDAKCJA / 2006-06-05 11:22
Właśnie sprawdziliśmy - żaden wpis nie jest zablokowany.
Pozdrawiamy!
Redakcja Money.pl
za / 81.15.177.* / 2006-06-04 16:27
Tez uwazam, ze kredyt we frankach jest tanszy. A ograniczenia sluza jednynie zwiekszeniu zyskow przez banki
przyszly ex obywatel / 83.18.234.* / 2006-06-04 15:59
jestem bardzo przeciwny nowym pomyslom politykow
JAC / 212.126.17.* / 2006-06-05 14:04
Popieram, jednakże kredyty -0% wkładu własnego nie powinny być udzielane (zarówno w PLN jak i CHF).
bob / 83.22.239.* / 2006-06-04 15:25
Zyje w "wolnym "kraju i chce miec wolny wybór ,jak waluta zdrożeje to moge sam sobie pluć w brode .Ale to ja chce wybrac a nie zeby za mnie wybierali .
bob / 83.22.239.* / 2006-06-04 15:25
Zyje w "wolnym "kraju i chce miec wolny wybór ,jak waluta zdrożeje to moge sam sobie pluć w brode .Ale to ja chce wybrac a nie zeby za mnie wybierali .
Majar / 62.121.115.* / 2006-06-04 13:50
dołączam się do protestu!!! Troska o nasze dobro jest bezczelnym kłamstwem. Nie chcę finansować nieruchawych molochów z zeszłej epoki.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: