Forum Forum finansoweKredyty

Pozwólcie Polakom decydować, jaki chcą kredyt

Pozwólcie Polakom decydować, jaki chcą kredyt

Wyświetlaj:
Elvis / 83.31.244.* / 2006-06-01 16:42
Protestuje!!! Oni zawsze utrudniaja!!!
Lolek / 83.22.15.* / 2006-06-01 16:37
Jestem młdodym człowiekiem, który dopiero co zaczął pracę. Co chyba naturalne - bardzo chciałbym wreszcie uniezależnić się i wyprowadzić z domu. Jeśli zostanie mi utrudnione wzięcie kredytu, a przez to dorobienie się własnego mieszkania, to co mnie ma zatrzymać w Polsce?
kuba3 / 2006-06-01 16:33
Założę się, że lobbyści ze Związku Banków Polskich oraz decydenci z Komisji Nadzoru Bankowego już kupili sobie duże mieszkania, albo ładne domy za kredyty we frankach i teraz mogą spokojnie ograniczać branie takich kredytów, bo im nie są już potrzebne.
Gdy brałem kredyt w euro, kosztowało ono 3,60 zł. Gdy cena euro skoczyła do 4,90, nie żałowałem swojej decyzji. Nawet gdyby cena w okolicach 5 zł utrzymała się dłużej, byłbym kilka tysięcy złotych do przodu. Przez chwilę miałem wyższą ratę, za to ogólnie jestem do przodu i bankierzy nie zarobili na mnie kilku tysięcy więcej. Kredyty w złotówkach z reguły mają wyższą marżę banku...
Delawarczyk / 128.175.112.* / 2006-06-01 19:13
> Założę się, że lobbyści ze Związku Banków Polskich oraz
> decydenci z Komisji Nadzoru Bankowego już kupili sobie > duże
> mieszkania, albo ładne domy za kredyty we frankach i teraz mogą
> spokojnie ograniczać branie takich kredytów, bo im nie są już
> potrzebne.

Gdyby takie były motywy to powinni to jeszcze rozluźnić, bo im łatwiej dostać kredyt, tym bardziej rosną ceny. I jak już wszyscy nabiorą tych kredytów, to sprzedać ostatnim naiwnym.

Mam wrażenie, że ludzie się tu zachowują, jak dziecko, któremu mama nie pozwala na batonika zamiast obiadu. Przecież te regulacje sa dla bezpieczeństwa systemu bankowego. I dla bezpieczeństwa oszczedności w bankach.

Znieśmy może też obowiązkowe sxamochodowe ubezpieczenia OC. Bez ubezpieczenia przecież taniej. Kowalscy, którzy nie płacą OC zyskują 1800 zł rocznie w stosunku do Nowaków. To czysty zysk. Na pytanie dziennikarzy odpowiadają, ze nie potrzebują zabezpieczenia, bo jeżdżą ostrożnie.
kuba3 / 2006-06-01 20:43
To taki zart, choć jestem przekonany, że wielu dziłaczy ZBP i KNB ma kredyty we frankach. Ale nie wmówi mi Pan, że zmiany nie są w interesie dużych banków, które mają dużo depozytów w złotówkach, czyli mają tanie złotówki, które chcą pozyczać.
Delawarczyk / 128.175.112.* / 2006-06-01 21:23
Nie będę się spierał, czy ktoś tam nie chcę na tym własnej pieczeni upiec, ale uważam, ze zmiany są dla całego systemu bankowego pozytywne. Takie masowe zadłużanie zagranica już nie raz w historii prowadziło do kryzysów. Po zmianach, kredyty walutowe będą wymagały większych zabezpieczeń. To będzie ubezpieczernie od ryzyka, nie tylko kredytobiorców, ale wszystkich, w tym depozytariuszy. Lepiej być mądrym przed szkodą.

Poza tym rynek nieruchomości jest obecnie rozgrzany do czerwoności. Ostatnia rzecz, której potrzebuje, to dalszego dostępu taniego paliwa. Im wcześniej nastąpi ostudzenie, tym będzie to mniej bolesne.
dawidos / 83.7.241.* / 2006-06-01 16:31
powiem krotko
NIE dla jakich kolwiek regulacji i ograniczen rynku.
kto chce droższy ale bezpieczniejszy kredycik niech go bierze ale dajce ludziom wybor. POzdrawiam
Chris_ / 213.134.133.* / 2006-06-01 16:25
Najpierw podatek ekologiczny, teraz kolejny gwóźdź do trumny... Miało być tak pięknie, a wyszło jak zawsze. Nie dość, że rząd nie dotrzyma obietnic dotyczących taniego budownictwa społecznego to jeszcze skomplikuje kwestię kredytów.
Krzysztof Kamiński / 194.131.253.* / 2006-06-01 16:12
Stanowczy sprzeciw!!!!!!!!!!!!!!!!! Panie Prezydencie, może nowy Prezes NBP odwoła tą irracjonalną dyspozycję!!!!!
Makmonia / 217.97.163.* / 2006-06-01 16:01
PROTESTUJĘ!!!!!!!!
littlephobos / 2006-06-01 15:58 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Ostatnio wszyscy protestują albo strajkują, ale jestem za!
miszczu / 213.17.171.* / 2006-06-01 15:55
i znowu kolejna grupa chce sobie zapewnić spokój ducha doprowadzając do bzdurnych regulacji...
dlaczego firma Zygmunta Z. z Pcimia musi działać w warunkach wolnego rynku, a taki bank ma mieć zapewnione tylko dobrze spłacalne kredyty, a jego dyrektor zamiast pracować oceniając zdolność kredytową siedzieć na ciepłej posadce licząc krociowe zyski, które zapewnią mu kolesie z KNB?
Załamana / 80.55.205.* / 2006-06-01 15:52
To jest skandal to co się teraz w Naszym kraju dzieje. Popieram w całości protest. Ja mam zamiar starac się o kredyt właśnie na przełomie czerwca-lipca. I już jestem załamana, że nie będę mogła takiego kredytu uzyskać.
Kero / 193.19.104.* / 2006-06-01 15:48
Wraz z synem stoimy przed podjęciem kredytu i weźmiemy go bez względu na to jakie będą zasady.
Wcale to nie oznacza, że wszystko mi jedno.
Chcę jasno i wyraźnie powiedzieć, że populistyczne czy wręcz komunistyczne metody "myślenia" za mnie brzydzą mnie.
Dokładnie tak - ja sam chcę odpowiadać za swoje postępowanie i podstępna "troska" lobbystów finansowych tylko mnie mierzi i każe patrzeć na nich jak na hieny.
Pożyjemy zobaczymy, banki zagraniczne są już u nas stąd z pewnością skorzystam z takiego nawet jeśli nico drożej miałbym zapłacić.
"Troska" o mnie to zakamuflowana chęć zdarcia ze mnie jeszcze większej skóry.

Już jeden raz korzystałem z kredytu w PKO w 1987r. i okazło się, że umowa podpisana z bankiem obowiązuje tylko mnie. Na moje szczęscie szaleniec Balcerowicz tak zamieszał, żę spłaciłem dom za 4 miesiące pracy. Zdaję sobie sprawę, że nie o to mu chodziło i, że to nie jest normalne. Ale zupełnie nie jest normalne, że ktoś kto chce zarabiać na pożyczaniu "martwi" się o to bym ja nie starcił:-)) To perfidia granicząca z bezczelną wręcz podłością.
preat / 62.233.239.* / 2006-06-01 15:40
Popieram i uważam że w ten sposób ograniczą nam możliwości zakupu własnego m.
aldidi / 83.5.198.* / 2006-06-01 15:38
Popieram!!!!!!!!!! Protest!!!!!!!!!!!! może rynek bankowy w Polsce zostanie w miarę normalny, a ludzie będą mieli gdzie mieszkać. POPIERAM !!!!! Pozwólcie nam mieć wymarzone "M"
student / 132.199.32.* / 2006-06-01 15:37
PROTESTUJE!!!!!Polska ma byc krajem dla ludzie bardziej i mniej zamoznych!!!!precz z IV RP!!!!
wojtas / 62.87.254.* / 2006-06-01 15:26
Protestuję razem z wami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sam mam dwa kredyty chipoteczne i z mojego doświadczenia wyraźnie wynika że w długim terminie nawet przy ryzyku kursowym kredyt w CHF jest tańszy od kredytu w PLN. Jeżeli ktoś próbuje się bawić w ręczne sterowanie to znaczy tylko, że chyba wynósł to ze swojego doiadczenia w latach komuny gdzie Państwo decydowało za obywateli.

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: