Forum Forum finansoweKredyty

Pozwólcie Polakom decydować, jaki chcą kredyt

Pozwólcie Polakom decydować, jaki chcą kredyt

Wyświetlaj:
Ursan / 192.85.50.* / 2006-06-20 15:06
Najbardziej oburzający jest argument, że kursy walut (np. CHF) zachodnich oraz ich stopy procentowe moga wzrosnąć. Czy nie może wzrosnąć również inflacja (czytaj: WIBOR)? Czy wartość zarobkow w PLN nie może spaść?
milo850 / 89.231.23.* / 2015-01-26 14:42
Jak po 9 latach wygląda ten argument? a taki był mądry.
Michał Rybak / 62.29.131.* / 2006-06-20 14:39
Protestuję, to pozbawienie ludzi kolejnego kawałeczka wolności, kolejny element ujarzmiania, utwierdzania ludzi w byciu chłopami pańszczyźnianymi, o których troszczy się Pan, w zamian eksploatując ich do woli.
Baldie / 192.193.245.* / 2006-06-20 11:43
W tym szaleństwie jest metoda!!!
Mniejsze ryzyko walutowe dla kredytobiorców!? Może i tak... ale ryzyko walutowe ma swoje korzenie nie tyle w kredytobiorcach (to tylko dzwignia, przekladnia ryzyka na skale oddziaływania) ile w tych co się "troszczą" o nasze Państwo. Gdybyśmy mieli stabilną, silną gospodarkę tzn. mądrych gospodarzy czyt. polityków to ryzyka nie musielibyśmy się aż tak obawiać - popyt / podaż wyregulowałyby sprawę cen poszczególnych walut. To, że ktoś ( tylko kto?!!!) zaczyna kombinować i doregulowywać popyt na kredyty w walutach, MOŻE oznaczać, że:
- bankom bardziej opłaca się udzielanie kredytów w złotówkach i lobbują za takim rozwiazaniem, a może...
- komuś zależy na wzroście wartości złotego (kapitalistyczna gospodarka w socjalistycznym państwie, zaciąganie przez państwo nowych kredytów zagranicznych - przyciągnięcie inwestorów, spłata starych kredytów, usadzenie eksporterów - lobby importowe, inne.???), a może...
- wystudzeniu koniunktury budowlanej - ci co mieli zarobić na handlu nieruchomościami realizują zyski a zaraz będą chieli tanio powiększyć portfel inwestycji gdyby ceny spadły po wzroście kosztów kredytów => spadku popytu na nieruchomości, a może...
A morze jest szerokie i głębokie. Wygląda na to, że rządzący coś sobie wymyślili i nie boją się spróbować. Szkoda tylko, że koszty tych eksperymentów będzie ponosić społeczeństwo, do którego ich - polityków, ani ja ani pewnie oni sami siebie nie zaliczają. Tak wię ONI bawią się, jak zwykle, bezkosztowo/bez odpowiedzialności czyli na tzw. "krzywy ryj".
Skromnie ale zdecydowanie protestuję przeciwko polityce "na krzywy ryj" a w szczególności przeciwko takim posunięciom jak proponowana regulacja:
Jak sobie chcecie pogrzebac Panie i Panowie u steru władzy to sobie pogrzebcie w.... Takie niedomówinienie... Wężykiem!!! A jak!!!
OLUT / 217.98.66.* / 2006-06-20 11:37
Chcę wziąć kredyt na mieszkanie i chcę zapłacić jak najmniej ODSETEK i chcę mieć pewność, że nikt mnie nie oszukuje.
CZY TO TAK WIELE???
awmi / 80.53.62.* / 2006-07-08 10:34
PROTESTUJĘ PRZECIWKO OGRANICZANIU MOJEJ WOLNOŚCI.
CHCĘ MIEĆ WYBÓR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Piotr76 / 62.190.106.* / 2006-06-20 11:14
Kolejny "swietny" pomysł polepszenia sytuacji w Polsce, dziekujemy Ci "swietna" Komisjo Nadzoru Bankowego, dzieki Wam kolejny raz oddali sie mi (i tysiacu innym osoba) mozliwosc kupienia wlasnego M. Tak dobijcie nas jeszcze.....wiecej, mocniej....do konca. Grunt ze Wam jest dobrze.
Tully / 217.28.153.* / 2006-06-20 10:59
Można w te sposób załatwić tysiące rodzin! Między innymi także i mnie! Kredyt hipoteczny to praktycznie jedyna szanse na własne lokum dla większości młodych ludzi w Polsce. Wygląda na to że nawet to zostanie nam zabrane.NIE!
Joanix / 80.53.184.* / 2006-06-20 09:41
Jestem - na szczęście - byłym pracownikiem banku i wiem, jacy ludzie decydują się na kredyt hipoteczny. Najwięcej kredytów hipotecznych sprzedawanych jest klientom średnio zamożnym, którzy wyrażają największe zapotrzebowanie na mieszkania o średnim metrażu. Stąd też - ABY BANKI MOGŁY ZARABIAĆ - nie można ograniczyć dostępu do kredytów w walutach obcych. Im więcej kredytów (oczywiście "trafionych"), tym większy dochód. Poza tym nawet w przypadku windykacji koszty windykowania kredytu w PLN będą dużo wyższe niż walutowego. Reasumując - kredyt w walucie obcej jest dużo korzystniejszy, łatwiej go spłacać, ma niższe %, które niweluje różnice kursowe itp. itd. Można wyliczać bez końca. Nie utrudniajcie życia kredytobiorcom - i tak nie jest łatwo żyć w naszym pięknym kraju...
klonas / 83.16.241.* / 2006-07-05 21:40
Ja też protestuje i nie tylko ja ale z 30mln polakow!!!
Eugeniusz Siedlecki / 85.221.150.* / 2006-06-20 00:13
Pracuje. Zarabiam. Kredyt w zlotowkach nie jest kozystny bo drozej i nie stac. Duzo ludzi ma ten sam problem. Protestuje. Kto nie ryzykuje nie pije szampana.
sliniak69 / 2006-06-19 21:44
Ostatnio w programie UWAGA przedstawiono szczegóły afery PZU.MAM NADZIEJĘ ŻE NIEDŁUGO BĘDZIE RÓWNIEŻ AFERKA O KOMISJI NADZORU BANKOWEGO!BO TO SĄ ZŁODZIEJE!!!!!!!!!!PROTESTUJĘ PO RAZ KOLEJNY!!!!!!!
LG / 85.89.162.* / 2006-06-19 19:28
To zwykła kradzież po co tyle tych banków, to jest zwykła zmowa tych banków na rynku Polskim - gdzie te instytucje odpowiedzialne za walkę z kartelami.
Rozwiązać administracje urzędniczą nie wywiązującej się ze swoich obowiązków dbałości o swoich Obywateli.
petent / 194.213.1.* / 2006-06-19 14:35
Jeśli podniosą wymagania to ludzie różnymi sposobami będą dokumentować fikcyjne dochody. Tylko po co tworzyć regulacje które zachęcają do takich praktyk. Ja sam jeśli będę miał problem z wysokością to podpiszę dodatkową umowę o pracę z kumplem, zapłacę zausy srusy i po kłopocie.
CHF / 88.156.20.* / 2006-06-19 13:27
niestety co jest zaplanowane to będzie. na nic nasze prostesty się zdadzą. tak naprawdę jesteśmy nikim, złem koniecznym.
mozna się tylko pocieszyć tym że gożej być nie może, bo jak by mogło to by było. uszy do góry, niech gnoje wprowadzaja swoje ustawy "polak potrafi" zawsze znajdziemy jakieś wyjście.
aloj / 83.23.163.* / 2006-06-19 13:18
Kredyty walutowe to wspaniała rzecz. I nie dlatego, że ktoś nam je wciska. Wystarczy analiza, nawet kilkudziesięciu lat wstecz, by przekonać się, jak to niby niekorzystne było i jest branie kredytów w walutach. Robi się nam wodę z mózgu, by łatwiej nami kierować. Edukujmy się sami, bo jak będzeimy korzystać tylko z wiedzy, którą serwują media, często wspierane m.in. przez lobby bankowe, to będziemy mieli to, co wszyscy. Czy tego chcemy? Przecież to proste, by mieć rzeczy, których większośc nie ma, trzeba robić rzeczy, których większośc nie robi...
Niech żyją kredyty walutowe!!!
joannafkrk / 83.7.243.* / 2006-06-19 12:40
nie, nie zgadzam sie, protestuje, decyzja o kredycie, ktory splaca sie przez wiele kolejnych lat jest chyba i tak dosc trudna - szkoda slow, przeciez nie tylko bankierzy i politycy maja prawo do mieszkania w ludzkich warunkach
JOWITA / 87.205.1.* / 2006-06-19 12:09
PROTESTUJĘ!
PRZY TAK DUŻYM DEFICYCIE MIESZKANIOWYM I NIEWIELKICH ZAROBKACH KOLEJNY "GWÓŹDŻ DO TRUMY". LUDZIE STARAJĄ SIĘ SAMI SOBIE RADZIĆ, ALE KOMUŚ TO PRZESZKADZA. PROSZĘ PAMIĘTAĆ, ŻE TE MIESZKANIA TEŻ SIĘ NISZCZĄ I TRZEBA JE WYREMONTOWAĆ OD CZASU DO CZASU. DAJCIE NAM GODNIE ŻYĆ I MIESZKAĆ.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: