Forum Forum finansoweKredyty

Pozwólcie Polakom decydować, jaki chcą kredyt

Pozwólcie Polakom decydować, jaki chcą kredyt

Wyświetlaj:
tom / 83.27.36.* / 2006-06-19 12:06
Nie się co dziwić, że polskie banki mają rekordowe zyski w całej historii świata.
gocelmo / 212.2.96.* / 2006-06-19 11:31
Protestuje!!!!!!! Protestuję!!!!!!. Nie bedę sie rozpisywał bo szkoda słów na kretyńskie pomysły!!!!
slawiaz / 62.21.72.* / 2006-06-19 00:01
Wara od wolnych kredytów .Grupka banków które nie mają w swojej ofercie kredytów walutowych ,za to mają silne wpływy w tzw. nadzorze bankowym usiłuję za kientów decydować co jest dla nich dobre. Przecież to komuna bis !!!!
andrew / 83.10.214.* / 2006-06-18 23:21
Nie odkryję Ameryki twierdzeniem, że im dalej od gospodarki trzymają swoje brudne i lepkie łapy wszelkej maści regulatorzy, tym ta gospodarka ma się lepiej. Dlatego POPIERAM PROTEST I MÓWIĘ "RĘCĘ PRECZ OD WOLNEGO RYNKU"!!!
Jan 22 / 83.31.215.* / 2006-06-18 23:13
Popieram protest. Ta PISowska omnipotencja jest gorsza niż za PZPR. Przestańcie nas uszczęśliwiać na siłę.
Sonia / 83.18.191.* / 2006-06-19 14:54
Kwaśniak, Balcerowicz to -PIS ?! Janku otrzeźwiej!
Marcin Bednarski / 81.219.231.* / 2006-06-18 21:59
Precz z interesami bankowych gigantow. Niech zyje wolny rynek i zdrowa konkurencja. Popieram protest.
tomobro / 83.25.223.* / 2006-06-18 21:50
żałosne jest to co dzieje się w naszym Kraju, złożyłem wniosek jeszcze w maju ale nie został jeszcze rozpatrzony - ciekawy jestem wyniku - PROTESTUJE!!!!!!!!!!!!!
b / 195.116.35.* / 2006-06-18 21:45
przyłączm sie sama dzieki kredytowi kupiłam mieszkanie, niech inni też maja prawo wyboru!!!!
AWQ!@#4 / 83.31.217.* / 2006-06-18 13:43
Zdadzwm sie i jestem przeciwny
Marqs / 83.8.113.* / 2006-06-18 08:18
Podobno to wolny kraj, nie życzę sobie aby ktoś decydował za mnie o ryzyku jakie podejmuje. Tu nie chodzi i interes klienta a o interes banków. W lipcu prawdopodobnie bede musiał wziać kredyt. Dzięki trosce o mnie i moje bezpieczeństwo pewnie nadal będę musiał mieszkać u teściów. A mieszkanie na które czekam już 1,5 roku będę musiał oddać. Przez ten czas ceny nieruchomości i tak już nieźle wzrosły. Tak wiec teraz będę mógł sobie kupić jakąś nore a nie mieszkanie. A nawet jeśli tak będzie to i tak kredytu nie wezmę w tych wspaniałych bankach które tak bardzo troszczą się o mnie i moją rodzinę. PROTESTUJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Weźcie się za robote lepiej, czasy gdy mówi się "obywatelowi" co ma robić chyba już minęły, a przynajmniej tak mi się wydawało.
sliniak69 / 2006-06-18 12:10
STARY!ŻYCZĘ NAM OBU SZCZĘŚCIA!!TEŻ BĘDĘ BRAŁ TERAZ KREDYT ZDAJE SIĘ ŻE W SIERPNIU.WZIĄŁ BYM GO PRZED 1 LIPCA ALE DEVELOPER JESZCZE POZWOLENIA NA DUDOWĘ NIE MA.ALE BĘDZIE MIAŁ NAJPÓŹNIEJ DO KOŃCA WRZEŚNIA.JAK MI GO PO PIERWSZYM LIPCA NIE DADZĄ TO ICH CHYBA PRZEKLNĘ SZMACIARZY!!!!!!!!!BĘDĘ SIĘ GNIUTŁ Z MOIM SIEDEMDZIESIĘCIOLETNIM TATĄ KTÓRY DAJE W DUPĘ!!!I ONI NA NIŻ DEMOGRAFICZNY NARZEKAJĄ?!!!!NIECH CZARNI SOBIE WYOBRAŻĄ JAK SIĘ MOŻNA Z ŻONKĄ POPIEŚCIĆ KIEDY DZIECKO ŚPI 50CM Z PRAWEJ!!!!!!!!!!!ŻYCZĘ WSZYSTKIM KTÓRZY CHCĄ KUPIĆ MIESZKANIE ŻEBY TĄ CAŁĄ KOMISJĘ NADZORU BANKOWEGO SZLAK TRAFIŁ I PANÓW POLITYKÓW KTÓRZY IM W TYM DOPOMOGLI!!!!!!PROTESTUJĘ!!!!!!!!
Micz / 85.60.72.* / 2006-06-17 21:47
Proponuję dowiedzieć się jakie są warunki udzielania kredytów za granicą np. w Szwajcarii czy Niemczech i ułatwienie ich podejmowania przez Polaków tzn. doradztwo, kroki jakie należy podjąć. Potraktujmy tą sprawę rynkowo, a ceny kredytów same się ustabilizują.
sliniak69 / 2006-06-17 20:45
A WRACAJĄC DO TEMATU TO CHCIAŁBYM PODSUNĄĆ KOMISJI NADZORU BANKOWEGO JESZCZE JEDEN RÓWNIE NIENORMALNY POMYSŁ JAK ICH!POWINNIŚCIE ZABRONIĆ WYJAZDU OBYWATELOWI POLSKIEMU KTÓRY WZIĄŁ KREDYT DO KRAJU W KTÓREGO WALUCIE ZACIĄGNĄŁ KREDYT!!!!!!BO CO BĘDZIE JEŻELI ZAROBI ON W CHF WIĘCEJ NIŻ W POLSCE I JESZCZE MU ZOSTANIE ŻEBY ODŁOŻYĆ DO TZW SKARPETY??????WTEDY NIE PRZYJDZIE DO WAS PO NASTĘPNY KREDYT I NIE DAJ BOŻE SPŁACI OWY WCZEŚNIEJ NIŻ ZA 30 LAT!!??MYŚLĘ ŻEBY TAKIE COŚ WESZŁO RÓWNIEŻ OD 1 LIPCA!TO POKAŻE WPEŁNI KIM JESTEŚCIE!!!!!!!PRZEPRASZAM.C Z Y M!!!!!!!!JESTEŚCIE!!!!PROTESTUJĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sliniak69 / 2006-06-17 19:45
TO JEST WBIJANIE OBYWATELI W GLEBĘ!!!!JAK ROBAKA!!!!BEZCZELNE I UMYŚLNE ODBIERANIE OSTATNIEJ SZANSY NA WŁASNE MIESZKANIE!!!!Chciałbym tylko powiedzieć źe jeżeli tak się stanie to ja nie dostanę kredytu.Cisnę się na 29m2 z tatą żonką i synkiem który ma 4 latka.Przeprowadzałem się w ciągu czterech lat 5 razy!!!!od rodziców do teściów i nazat!!!!!to nie jest życie!!!!Ciągłe kłutnie bo młodzi powinni sami się do życia przygotować!ja mam 27 a żonka 24 lata.Już nie płaczemy wcale.Nasze oczy zaschły bo łez już nam brakuje!!!!Więc zdecydowaliśmy się na nowe mieszkanie.37m2 fajne osiedle,parter bo najtańsze a oferta najtańsza w krakowie.Lecz po ustawie jaką wprowadzi KOMISJA NADZORU BANKOWEGO nie wiem czy uda mi się dostać kredyt w CHF.A w PLN nie mówiąc o EURO mnie nie stać!!!Dałem pracę NIEUDACZNIKOM głosując na wyborach!!!!!!PROSZĘ IM PRZEKAZAĆ ŻE JUŻ WIĘCEJ NIE PÓJDĘ!!!!!!!A JEŚLI NIE DOSTANĘ TEGO KREDYTU KTÓRY JEST DLA MNIE OSTATNIĄ SZANSĄ NA NORMALNE ŻYCIE NIE WEZMĘ JUŻ ŻADNEGO KREDYTU,ZLIKWIDUJĘ ROR I POWIESZĘ SIĘ NA KLAMCE OD DRZWI TEGO PIĘKNEGO URZĘDU!!!!!!!!!!!!!!!Komisji Nadzoru Bankowego!!!!!!JESTEŚCIE ZŁODZIEJAMI I TA SPRAWA POWINNA WYLĄDOWAĆ W TRYBUNALE KONSTYTUCYJNYM!!!!!!!!!!!P R O T E S T U J Ę!!!!!!!!!!!!!!
dzili / 84.10.59.* / 2006-06-17 15:33
Protestuję, ponieważ ogranicza to wolność i swobodę wyboru ! Najlepiej cofnijmy się od razu do socjalistycznej gospodarki centrealnie planowanej i zaplanujmy kto będzie mieszkał w jakim mieszkaniu np. każemu m2.
józef z / 83.13.33.* / 2006-06-17 06:59
To że niektórzy namawiają do kredytów walutowych to zrozumiałe. Mają w tym interes. Ale ja uważam, że nie mają czystego sumienia, bo nawet nie zająkną się o ryzyku jakie to niesie dla kredytobiorców. Nie zapominajcie, że nasz kraj co roku zadłuża się o około 40 mld złotych. Możliwości zadłużania kończą się już bardzo szybko. Dlatego te obostrzenia w zaciąganiu kredytów walutowych. Przypominam rok 1980 w Polsce, albo rok 1998 w Rosji gdzie rubel z dnia na dzień stracił 400%. Wszyscy co tak uwielbiacie kredyty walutowe będziecie wtedy w szoku a niejeden z was z tego nie podniesie się już. Nie zapominajcie, że mamy stabilizację gospodarczą w Polsce dzięki systematycznemu zadłużaniu Państwa, które już jest na granicy zapaści finansowej - a przecież wszyscy zaczynają znowu strajkować i domagać się kasy której nie mamy. Jestem zadania, że "Argentynę" mamy całkiem blisko, ale Polacy w to nie uwierzą dopóki osobiącie tyłka nie sparzą. Politycy milczą bo jak by który powiedział o tym to jego sondaże polecą "na łeb na szyję" - takie to już mamy społeczeństwo.Obym się w tym wszystkim mylił.
Janusz Lachowicz / 194.150.99.* / 2006-06-23 21:53
Kolejny pomysł typu " minister Pater " płać więcej za pozorne bezpieczeństwo . Przecież to tylko kwestia czasu a podwyżki stóp procentowych przez NBP staną się faktem i wtedy wzrośnie też oprocentowanie kredytów w PLN . PIS powinien koniecznie zająć się kliką bankowców - " autonomicznych decydentów " sami się o to proszą .
W trosce o klientów manipulują cyframi i hipotetycznymi zagrożeniami dla zysku z arogancją właściwą lichwiarzą .
Zamiast martwiąc się o klientów i banki udzielające kredytów we CHF mogli przecież zaproponować tworzenie buforu walutowego , tzn tworzenie przez klienta i bank rachunku w CHF w wysokości np 5 % raty kredytu ( o tyle by wzrastała regularna płatność spłat ) co pozwoliłoby w okresach gwałtownego deprecjonowania PLN do CHF pokrywać część raty z konta ( bufora w CHF ). Nie takich propozycji nie ma , są rozwiązania jednostronnie korzystne dla banków reprezentowanych pod zasłoną Nadzoru Bankowego .
Do dzisiaj byłem sceptyczny do pomysłu PIS o zintegrowanym nadzorze finansowo-ubezpieczeniowym
ale widać , że trzeba pychę decydentów bankowych poskromić nawet i poprzez przesunięcie części uprawnień do nowego ciała prokonsumenckiego z ciała prokartelowego .
Marszal / 84.225.4.* / 2006-06-20 17:38
Troche przesadziles w tym komencie. Wszyscy wiedza, ze nie jest rozowo ale nie jest tez tak czarno jak to przedstawiles. Faktycznie brakuje nieco doinformowania klienta o ryzyku walutowym gdy ten kredyt w innej walucie chce zaciagna. Nalezy jednak pamietac, ze klient rowniez powinien tu jakas prace wykonac i sprobowac chociaz zainteresowac sie tematem. Ja przed zaciagnieciem kredytu w CHF-ach staralem sie dowiedziec jak najwiecej i zadawac mnustwo pytan doradcy. Dowiedzialem sie wszystkiego co mnie interesowalo.
I jeszcze jedno: w perspektywie 30 lat okresu kretytowania zmiany w notowaniach walut nie sa tak istotne jak "procent" na ktory wzielo sie ktedyt :)

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: