Forum Forum finansoweKredyty

Pozwólcie Polakom decydować, jaki chcą kredyt

Pozwólcie Polakom decydować, jaki chcą kredyt

Wyświetlaj:
miki126p / 82.160.43.* / 2006-06-16 21:19
i jak tu kupic mieszkanie, jak zyc normalnie ? wszedzie tylko utrudnienia, jedyne co to pakowac sie i uciekac stad... PROTESTUJE !!!
anonim / 193.238.72.* / 2006-06-22 23:37
Ja również protestuje i przyłanczam sie do grupy protestujących. Sama mam kredyt we CHF i jestem zadowolona. Niech każdy sam decyduje co dla niego jest dobre i w jakiej walucie woli spłacać kredyt.
Kamik / 83.18.159.* / 2006-06-16 18:26
Popieram kolejny bezsensowny pomysł ludzi którzy mają władzę.
Ewa Czerniakowska / 217.98.61.* / 2006-06-16 17:50
Taki przepis to "KOLEJNY SKANDAL".Co prawda nie wierzę że w tym chorym kraju kiedykolwiek coś się zmieni na lepsze(wręcz przeciwnie), ale oczywiście przyłączam się do protestu. Banków przybywa jak "grzybów po deszczu" i ... biednych rodzin także.
Tom / 212.244.167.* / 2006-06-16 14:26
Pomysły bankowców związane są z dużym popytem na kredyty mieszkaniowe. Wolny rynek ma to do siebie, że decyduje popyt i podaż. Teoretycznie przy wzroście popytu ceny podaży powinny się zmniejszać i w końcu osiągnąć równowagę. Bankowcy (przez niektórych nazywani złodziejami) chcieliby podwoić a nawet potroić swoje zarobki przy tak ciągle dużym popycie. Myślę, że wielkimi krokami zbliżamy się do sytuacji z Japonii gdzie w pewnym momencie ludzie przestali brać kredyty. Spłacali tylko te zaciągnięte wcześniej. Banki wtedy zmniejszyły oprocentowanie do niespełna 1%, a i tak popyt się nie zwiększył. Od tego czasu rosną tam oszczędności(dziś to ponad 8 bln dolarów). Powodem tego była pazerność bankowców. Myślę, że przykład Japonii powinniśmy upowszechnić. Jest jeszcze jedna przyczyna pomysłu S. Banki bardzo lubią pożyczać pieniądze Państwu. Ono jednak nie chce dać wysokich procentów za obligacje (niskie stopy procentowe). Bankowcy przyzwyczaili się do dużych zarobków więc postanowili sięgnąć do kieszeni Kowalskiego. Namawiam do czynnego protestu. Wyprowadźmy oszczędności do funduszy, nie bieżmy nowych kredytów. Skończą się banki i politycy u steru władzy. Pozdrawiam.
Małgorzata Byczkowsk / 83.17.235.* / 2006-06-16 12:23
Ten rząd to fatalna pomyłka - wiadomo nie od dziś że branża budowlana nakręca koniunkturę. Mam nadzieję że szybko ktoś ostudzi ich innowacyjne plany.
18200 CHF do spłaty / 83.22.9.* / 2006-06-16 11:57
mam do spłaty jakieś 18 000 CHF i nie boje się teko ze kurs wzrosnie, nie boję się ze wzrosą stopy procentowe w bankach w szwajcarii, bo i tak za każdym razem mam taniej niz w zlotówkach
i nikt nie zmusi mnie do tego zebym w złotówkach wziąl kredyt. poprostu nie wzeme zadnego
bogus / 193.239.224.* / 2006-06-16 11:20
cyt: Jednak większość klientów nie chce brać od tych banków kredytów złotowych, bo woli o wiele tańsze we frankach. Co więc robią te banki (głównie mówi się o PKO BP, Pekao SA, BPH, BZ WBK, ING Bank Śląski)?

My MUSIMY zlikwidowac w tych bankach nasze RORy i inne konta.... tez sie przeciez martwimy o Nasze pieniadze :)
Ksenia / 83.21.80.* / 2006-06-16 09:28
To oburzające! Jeśli te przepisy wejdą w życie większości ludzi nie będzie stać na własne mieszkanie. A bankowcy i tak stracą bo mniej niż teraz ludzi będzie zaciągało kredyty. A co ze wspomaganiem polskiego budownictwa które teraz przeżywa boom? Polskie firmy budowlane będą w znacznie gorszej sytuacji a część z nich padnie. Opamiętajcie się!
waja / 87.206.163.* / 2006-06-16 00:01
Przyłączam się oczywiście do protestu. Jeżeli wolny kraj to wolny wybór itd.
Dobrze by się stało gdyby te wszystkie komentaże trafiły do zadowolonego z siebie Kazimierza i jego kolegów. Może byli by w stanie wyciągnąć z tego jakieś wnioski i zmienić swoje postępowanie ( oczywiście nie tak jak słowa hymnu państwowego).
pass / 2006-06-15 22:59
Jeżeli taka polityka zwycięży to nie sejm , nie rząd będą rządzić w naszym kraju ale lobby bankowe. Chociaż jawi się tu i pozytywna strona medalu. Może to doprowadzić do poważnych oszczędności- Sejm a tym bardziej Senat staną się zbędne( to ogromne oszczędności) natomiast rząd będzie sobie administrował zgodnie z zasadami ustalonymi przez "właścicieli". Życzmy sobie siły do przetrwania.
editt / 82.177.154.* / 2006-06-15 21:58
Protestuję!!! Polskie przepisy upadają, razem z naszym rządem. Wogóle nasza polityka jest najgorsza.
Dragon1206 / 81.190.85.* / 2006-06-15 21:13
Najgorsze informacje są podawane bardzo delikatnie, skrzętnie skrywane w biurokracji papierkowej ,,niby bankierów",którzy dbają o swoje korzyści,a nie interes klienta...
Popieram protest, ponieważ każdy ma prawo wyboru a kalkulacja i oszczędności są domeną Polaków (mam taką nadzieje?)
fefka / 84.10.121.* / 2006-06-15 14:54
Banda złodziei, to miał być wolny kraj tzw. solidarna Polska.
A my co robimy? Zabiera nam się możliwość wolnego wyboru i zamaiast zaprotestować właśnie takim "wspaniałym" pomysłom to tworzy się wiece równości dla pedałów i innych pomyleńców na czele z pewną piszcącą panią na widok której dostaję roztroju żołądka.
I to są dla Nas wszystkich te ważne sprawy??? To pogratulować wszystkim.
annah / 83.20.137.* / 2006-06-15 20:21
przylaczam sie do protestu
szycha / 83.23.242.* / 2006-06-15 14:28
Przyłączam się do protestu. Niech Klient decyduje co dla niego jest lepsze, a nie banda wszystko wiedzących złodziei i darmozjadów w bankach i instytucjach państwowych. Po co brać kredyt w zł skoro w długim okresie czasu (kredyty hipoteczne ) w innych walutach mniej zapłacę. Przykład wziołem 6 lat temu kredyt w euro po kursie 4,06. Teraz jest na tym samym poziomie (były mniejsze raty euro 3,50 i większe euro 4,8 ) ale w z perspektywy tych 6 lat zapłaciłem znacznie mniej niż w zł o ca. 50 %.
Nasza gospodarka musi się rozwijać i dlatego zł relatywnie będzie się umacniać w dłższej perspektywie czasu.
Każdy inny kredyt wezmę również w innej walucie. bo to sie opłaca. Jak nie w Polsce to w innym kraju UE. W końcu jesteśmy Europejczykami czy żyjewy w zaścianku Europy.
Rob / 83.5.146.* / 2006-06-15 12:51
Aha .. oczywiście PRZYŁĄCZAM SIĘ DO PROTESTU!!!

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: