Forum Forum finansoweKredyty

Pozwólcie Polakom decydować, jaki chcą kredyt

Pozwólcie Polakom decydować, jaki chcą kredyt

Wyświetlaj:
Rob / 83.5.146.* / 2006-06-15 12:50
Witam serdecznie. Nie jestem ekonomistą, pracuję w
zupełnie innej branży. Mam 27 lat (właściwie 26 jeszcze
;) )Uważam, że z planów wprowadzenia do życia
"rekomendacji S" wynikają zarówno plusy i minusy. Na
pewno ograniczone zostanie udzielanie kredytów w walutach
obcych na czym stracą klienci. Z drugiej strony takie
"sito" zmniejszy nieco ryzyko związane ze spłata
kredytów. Jednak dla mnie takie ograniczenie oznacza
tylko jedno: mianowicie, iż kredyt, który uzyskam (jeśli
go w ogóle uzyskam) będzie droższy. Kredyt w PLN kosztuje
drożej. Nawet gdyby oprocentowanie CHF wzrosło w
perspektywie kilku - kilkunastu lat do poziomu wyższego
to i tak zyskuję zaciągając kredyt w CHF. A przecież
jestem jeszcze młody i się cały czas rozwijam. A muszę
przyznać, że mieszkam jeszcze - niestety z rodzicami :(
Zatem możercie się Państwo tylko domyślać co myślę o tzw
rekomendacji S. Dla mnie to poważne ograniczenie i mówię
to oczywiście z pozycji klienta. Oznacza to dla mnie
także tyle, że nie będzie mnie stać na kredyt = własne
mieszkanie. A jeśli bym tak nie brał kredytu tylko
zbierał i zbierał inwestował i zbierał .... to także jest
przecież wyjscie ;) Tylko pytanie czy zakładanie rodziny
i domu w wieku po 40 tce to moje marzenie (z mojego
obecnego punktu widzenia - mam 26 lat ;) ). Powiem
szczerze, że w rekomendacji S pozystywne jest to
zmniejszenie ryzyka związanego z zaciągnieciem kredytu,
natomiast duże ryzyko ponosimy przecież także codzienie
przechodząc przez ulicę. Moj sąsiad lat 39 ostatnio
przewrócił się i już nie wstał - zawał. Pytanie komu ta
rekomendacja ma służyć?
Chciałbym zaznaczyć raz jeszcze, że wypowiadam się z
pozycji klienta. Pozddrawiam ;)skomentuj
misza / 83.21.17.* / 2006-06-14 21:48
Nasi wspaniali rządzący wiedzą lepiej co dla nas dobre, wesoły Romek z wesołym Kaziem i Andrzejkiem zrobią takom szopke w naszym kraju że niedługo zostaną tu tylko emeryci, renciści, politycy i złodzieje.
fefka / 84.10.121.* / 2006-06-15 14:39
tu juz są prawie tylko emryci renciści i złodzieje !!!!!
marcin_marcin / 85.221.150.* / 2006-06-14 18:08
Lekko mieszkania kupić nie można, bo po co ?

popieram protest
Ryś / 83.19.64.* / 2006-06-14 16:27
dziękujemy warszawskim debilom i cwaniaczkom
Krzysztof / 80.55.141.* / 2006-06-14 16:25
Prowadzę buiro pośrednictwa kredytowego, nie zdarzyło mi sie jeszcze żebym namawiał klienta do kredytu w PLN, a to tylko i wyłacznie dlatego gdyz rata w CHF jest do kilkuset zł mniejsza niż w PLN, To chce nam zabrać rząd PIS-u gratuluje wyborcom tej partii, mam nadzieję że juz niedługo zrozumieją swo błąd tanie3go państwa.
ddp / 83.23.86.* / 2006-06-16 23:38
Protest popieram, ale obwinianie PiS-u za "rekomendację S" niestety nie świadczy za dobrze o waszej inteligencji... czy nie wiecie że Komisją Nadzoru Bankowego jest L. Balcerowicz i że jest w ostrym konflikcie z rządem PiS !? Gdyby obecny rząd tylko mógł, to z miejsca wywaliłby go na tzw. "zbity pysk" ale niestety KNB i NBP to Instytucje niezależne i nie da się go ruszyć aż do końca kadencji. Rządząca koalicja właśnie intensywnie pracuje nad projektem ustawy wprowadzającej Zintegrowany Nadzór Finansowy (jest taki już w wielu krajach), co pozwoli wcześniej unieszkodliwić "geniusz Balcerowicza" - mam nadzieję, że już niedługo...
Waldi / 89.151.23.* / 2006-06-15 13:19
Cześć Krzysztof.Wiesz trochę zgadzam się z tobą, ale nie do końca.Otóż ty jako pośrednik (prawdopodobnie firmy Ge Money Bank) namawiasz ludzi dlatego na CHF, że masz z tego większą prowizję.Po drugie.Gdybyś miał własny Bank (na zasadach franszyzy np. BPH SA lub MultiBank SA) to zależałoby ci na klientach.Mam nadzieję, że znasz powiedzonko, że jeśli Klienta zniechęcisz do siebie to on zniechęci do ciebie 10 nastepnym.Po trzecie.Chyba nie miałeś, nie masz lub nie znasz ludzi którzy wzięli kredyt np w CHF lub EUR i przez np 3 lata nie splacili nic, a wręcz doplacili do kredytu lub spłacili bardzo mało kapitału, gdyż ktoś mądry namówił ich właśnie na walutę.Po czwarte.Zgadzam się z tobą, że raty są mniejsze (na początku), ale mam nadzieję, że tłumaczysz swoim Klientom inne wady kredytów walutowych. Bo jeśli nie to dla mnie jesteś delikatnie ujmując nie uczciwy.Na koniec mam nadzieję, że wiesz ile teraz wynoszą stopy procentowe we frankach, a ile będą wynosiły za rok. Bo jeśli nie to współczuję osobą, którzy przyjdą do ciebie jako Klienci.Nadmienię, że nie głosowałem za PIS-em, bo ta partia jest dla mnie chora.Pozdrawiam
brygadka / 217.97.163.* / 2006-06-14 15:29
Przyłączam się do protestu - gdyby nie mozliwość kredytu walutowego dalej bym wynajmowała mieszkanie - kredyt w złotówkach jest za drogi - dlaczego utrudnia się zdobycie dachu nad głową???????
Marrus!!! / 81.219.157.* / 2006-06-14 15:04
Popieram! Kiedy wkońcu ten kraj zacznie być normalny i bardziej utożsamiany jako zachodni partner a nie jak banda złodzieji i palantów, którzy udają że potrafią rządzić tym krajem???????? LPG tłumaczą że Unia chce podwyżki. Tylko że w Niemczech gaz jest po 0,68 eur za litr tak więc niewiele drożej niż u nas.Czyli 2,4PLN. Więc niech się nasz rząd nie zasłania Unią bo planują większe ceny!!!!
zbulwersowana / 212.244.72.* / 2006-06-14 14:31
jak zwykle chodzi o pieniądze, ale oczywiście z naszej kieszeni - nikt się nie liczy z "Kowalskim" - ma pracować, płacić podatki a mieszkać może pod mostem. Edukujcie młodzież - przyda się im to do życia za granicą.
Lulejka / 212.33.67.* / 2006-06-14 14:05
Chcę wziąc kredyt na zakup kawalerki za 90 tys., we frankach, na 99% wartości nieruchomości. Mam zdolność i we frankach i w PLN, ale jakoś płacenie wyższych rat w PLN nie kusi mnie. Wiem, że to niepatriotyczne (??? ;) ), ale Państwo nasze ulubione i tazk za mój patriotyzm powinno sobie poczytać faktt, że NADAL TU MIESZKAM. I płace podatki. Poza tym: jesli więcej zostanie mi w kieszeni, to więcej wydam, jak więcej wydam to więcej zapłacę VAT, który TRAFI DO BUDŻETU państwa a nie BANKU.
kRZYS / 62.254.0.* / 2006-06-14 13:32
Powiem krótko, mieszkam w północnej części Anglii relacje są takie
Wynajem domu 2 pokoje + pokój gościnny z ogrodem 450 funtów - połowa pensji ( za reszte utrzymam samochód i 3 osoby ) w Polsce wynajem domu to wydatek 4000 zł na miesiąc dalej nie komentuje... Zakup samochodu - samochody tańsze o 1/3 i tak np VW Passat 99r 18 poj. 1400f - 1900f w polsce ok 30 000.
Paliwo - za godzine pracy w Anglii mam min 5 litrów benzyny w Polsce 1 litr
Kredyt im wyższy tym tańszy i np. kredyt w wysokości 20 000 f - 8%
Ceny żywności porównywalne
ŻYCIE MA SIĘ JEDNO CZY CHCESZ ZMARNOWAC JE W POLSCE DLA ZŁODZIEJI ???
laki / 83.6.76.* / 2006-06-14 12:52
To, że wszyscy chcecie mieć kredyt w Chf to super...
Ale jest jeen mały problem: nadchodzi duże osłabienie pln,nikt tego nie powstrzyma, a nieliczni na tym dobrze zarobią. jak nie arabiacie kaski w chf to lepiej przemyslcie swoje kredytowe kroki, bo kredyt w pln bedzie dla Was błogosławieństwem.Pozdrawiam.
krzysztof / 80.55.141.* / 2006-06-14 16:34
Chłopie chyba nie wiesz co piszesz, nawet spadek wartości franka do poziomu z roku 2004 jest tylko i wyłącznie spadkiem o kilka zaledwie procent co w przeliczeniu na ratę daje niewielki skok w górę trwa to jednak bardzo ktrótko a to tylko dlatego ze będziemy zarabiac coraz wiecej euro. Podam przykład w latach 1980-90 pensja nauczyciela wynosiła średnio 8 dolarów, w chwili obecnej ponad ok 600 dolarów, jakby na to nie patrzeć jest trochę lepszy przelicznik i nadal będzie wzrastał, zatem tu nalezy sie dpoatyrywać działąń rządu gdyż jescze przed nami długi okres wzrostu wartości złotówki a tym samy spadek mimo czasowu\ych wahań innych walut. Ucz sie chłopie ucz, nauka to potęgi klucz .... itd
magi / 213.25.106.* / 2006-06-14 12:35
Przyłączam się do protestu.
MAGic / 195.177.196.* / 2006-06-14 12:23
WOLNY WYBÓR. POPIERAM!
płazek / 195.35.80.* / 2006-06-14 11:45
to przypomina centralne sterowanie i decydowanie co dla Narodu jest lepsze - chyba to juz przerabialiśmy
Norbertz / 212.244.66.* / 2006-06-14 10:48
Dlaczego mam płacić wyższe odsetki kiedy mogę niższe...

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: