Forum Forum finansoweKredyty

Pozwólcie Polakom decydować, jaki chcą kredyt

Pozwólcie Polakom decydować, jaki chcą kredyt

Wyświetlaj:
kwb / 83.9.27.* / 2006-06-13 08:22
To jest absurd jak wiele w naszym kraju. Ludzie i tak sie zyłują żeby kupic mieszkanie, rata 530 zł to dla wielu osób jest bardzo duze obciążeni, a tu jeszcze taki pasztet. Ale nie ma sie co dziwic Chory kraj to i przepisy chore.
asmo / 84.10.218.* / 2006-06-13 00:45
Cóż to jest właśnie państwo i łatwietnia jakie obiecywano naiwnym podczas ostatnich wyborów.. moje gratulacje dla tych co sie dali zrobic w jajo ... Oby tak dalej a ten rzad tez bedzie tylko na jedna kadencje
pokolenia 1200 brutt / 212.76.33.* / 2006-06-12 19:46
W Polsce jest trudno o wszystko: najpierw miałam problemy ze znalezieniem pracy, potem z umową na dłuższy okres, a kiedy już spełniłam wymogi kredytowe - stawia mi się kolejną przeszkodę! Jak zwykły obywatel uczciwie ma dorobić się mieszkania??? Bo ja już nie wiem, czy mam iść kraść, czy do końca życia wynajmować pokój z narzeczonym.
roman / 83.11.14.* / 2006-06-12 17:44
Jakiś czas temu było tak, że "ktoś" wiedział lepiej co wolno było powiedzieć i co można było usłyszeć. Pozornie ten okres się zakończył. Od jakiegoś czasu mamy nową władzę i jej nowy trend tzn. umiejętne decydowanie o tym w jaki sposób mamy postępować. Przykładowo, ograniczenie praw kobiet - aborcja, a obecnie za nas się będzie decydować o tym z jakich usług finansowych będziemy mogli korzystać. Czy ktoś zastanowił się ile osób, które w obecnej chwili zajmuje się sprzedażą usług bankowych może stracić zajęcie i stanie w kolejce po zasiłek. Zastanawiam się do czego jeszcze rząd się posunie, w jaki sposób starać się będzie nas podporządkować i upodlić.
monbak / 2006-06-12 16:21
ja również protestuję, ale wydaje mi sie, zę bankierzy włąśnie próbują zrobić interes życia! jeśli ZMUSZĄ NAS DO BRANIA KREDYTÓW W ZŁOTÓWKACH to jak będą przeliczone te same kredyty za kilka lat JAK WEJDZIEMY DO STREFY EURO??? przecież kredyt mieszkaniowy bierze sie na 20-25-30 lat!!! na pewno nikt tego nie przeliczy z korzyscią dla nas. A na kredytach dawanych w CHFach stracą, bo chFy sa w miarę stałe i będą stałe [nawet jak u nas wejdzie euro]...a złotówka - nie
mgr ekonomii / 83.142.72.* / 2006-06-13 13:50
a kto nas do tej strefy euro wpuści z takimi deficytami "za każdym rogiem"?, jak "fachowcy" skończą rządzić to będziemy się musieli ostro postarać żeby dorównać z rozwojem krajom Trzeciego Świata, pozdrawiam wszystkich żywych optymistów!
f / 193.192.172.* / 2006-06-12 15:53
Moim zdaniem, taka regulacja jest niezgodna z Konstytucją. Ingerencja w zasadę swobody zawierania umów, zasadę wolności gospodarki rynkowej itd. I to wszystki w imię "mojego dobra" Ja wiem najlepiej, co jest moim dobrem
Krzysztof 28 / 212.75.106.* / 2006-06-12 15:43
Dołączam się do protestu. Uważam że do mnie powinna należeć decyzja czy podejmuję ryzyko walotowe i przez to mam tańszy kredyt, czy nie!!!!
Henryk Z / 217.153.241.* / 2006-06-15 09:22
Popieram protest w pełni
Rozczarowana / 81.210.12.* / 2006-06-12 15:39
Dołączam się do słusznego protestu!!! Palnuję (planowałam???) kupić mieszkanie... Może faktycznie szansą na godne życie jest wyjazd z tego kraju...? Ukochanego kraju ale takiego, w którym współrządzącymi są faszysta, złodziej... żałosne!!!!!
Magdalena 30 / 83.8.228.* / 2006-06-12 15:05
Dołączam sie również do protestu! biednemu zawsze wiatr w oczy wieje. Jeszcze kilka kłód pod nogi mlodym a w naszym kraju zostana sami emeryci i dzieci, reszta poszuka sobie miejsca za granica. Brawo dla siedzacych na stołkach!!! tak dalej a decyzje o znalezieniu sobie godziwych warunkow zycia podejma kolejne osoby, wyksztalcone z doswiadczeniem. Ja juz nie mam zaufania do naszej wladzy!
realista / 195.38.12.* / 2006-06-12 15:50
Uważam że dawanie kredytów w takiej skali jak ma to obecnie spowodowałao ze zamiast kupować mieszkania za 3 góra do 4 tys. zł , to teraz w Warszawie jest od 5,5 i więcej. Warto zauważyc że ceny materaiałów budowlanych pozostają w mairę stabilne i nie determinują one obecnych wzrostów, wzrosty cen mieszkań są wynikiem małej podazy i dużego poytu wykreowanego przez Banki oraz nieodpowiedzialnych ludzi, gdzie te kredyty będą spłacac ich dzieci o ile bank im wcześniej nie zabierze tego mieszkania. Obecny koszt budowy m2 w bloku to rząd 2-2,5 tys. zł, tak więc obecne ceny są lichwą developerów.
sc / 212.2.100.* / 2006-06-13 20:22
no to dlaczego nie zostaniesz developerem? znajdź sobie działkę (jest ich pełno) i buduj... na tym polega cena rybkowa że jest to cena za którą odbywają się transakcje i jako zwolennik wolnego rybnku nie powinieneś narzekać - no chyba że chciałbyś żeby w kwaczystanie ceny były regulowane centralnie?
sceptyk / 83.242.83.* / 2006-06-14 09:35
Jest jeden podstawowy problem dlaczego realista czy ja, nie zostaniemy developerami - tą przeszkodą jest brak kapitału. I nie pisz, że dostanę kredyt, pożyczę itp. W tej chwili jak na polskie realia zarabiam nienajgorzej, ale o zostaniu przedsiębiorcą większym niż jednoosobowa firma nie mam co marzyć w perspektywie conajmniej 10 lat. Chyba, że moje pomysły w cudowny sposób trafią w swoją niszę, ale to mało prawdopodobne.
Robert / 83.17.83.* / 2006-06-12 11:51
Dołączam się do protestu.
Adambersk / 62.159.153.* / 2006-06-12 12:54
Poprostu świetnie, świetnie, że się dowiaduję, iż znowu w naszym "kochanym kraju" ktoś chce utrudnić zwykłemu szaremu Kowalskiemu życie.
Planowałem w przyszłym roku wybudować dom, ale jak tak dalej pójdzie to chyba nie będzie mnie stać na to żeby zaciągnąć kredyt.
Od pewnego czasu przypatruję się temu co się TUTAJ dzieje i moje spostrzeżenia nie napawają mnie optymizmem.
Otóż, polityka prorodzinna jest antyrodzinna: żeby mieć pomoc Państwa na dziecko trzeba być samotną matką wychowującą dziecko - wtedy dostaniemy. Jeśli jesteście małżeństwem, które łącznie zarabia ok. 2000 PLN netto lub więcej, to możecie nawet o rodzinnym zapomnieć.
Wielu ludzi z mojego otoczenia bierze rozwód, albo się nie pobierają, żeby w ten sposób "WYŁUDZAĆ" pienądzę, albo POPROSTU ŻYĆ - to zależy od tego jak na to spojrzeć.

Dalej, chcąc kupić sobie samochód to musiałem na niego przez 5 lat odkładać. Kupiłem sobie 8-letnie auto z Niemiec, bo oczywiście na nówkę mnie nie było stać. Oczywiście musiałem zapłacić od tego podatek, który tak naprawdę jest niezgodny z prawem unijnym.
I TO SIĘ NAZYWA PAŃSTWO PRAWA? RACZEJ BEZPRAWIA GDZIE OBYWATEL CHOĆ I TAK GOŁY JEST JAK KOŚĆ OBGRYZANA PRZEZ PSY NA WSZELKIE SPOSOBY

AKTUALNIE ZASTANAWIAM SIĘ CZY DALEJ PRÓBOWAĆ EGZYSTOWAĆ W TYM KRAJU, CZY MOŻE WYJECHAĆ STĄD I NIE WRACAĆ, CHYBA ŻE NA EMERYTURĘ.

CHYBA MYŚLI W TEN SPOSÓB WIĘKSZOŚĆ MŁODYCH W TYM KRAJU BO Z TEGO CO MI WIADOMO TO OD 2004 ROKU UCIEKŁO STĄD 2 MLN LUDZI!!!
Ika / 194.63.135.* / 2006-06-12 23:42
Jedno co ciśnie mi się na usta, to delikatnie mówiąc - TEATR ABSURDU. Wygląda na to, że jeśli w tym kraju nie zmieni się sposób "zarządzania", to ja już do emerytury będę mieszkać z rodziną w wynajętym mieszkaniu. A potem to przyjdzie mi tylko wykupić "kwaterę" u księdza. Może to wyniesie taniej i nie będę musiała wybierać waluty? Nic tak nie wkurza jak brak wolności wyboru.
Może moje dziecko - jak stąd kiedyś nie ucieknie do "normalnego" kraju - dostąpi tego "zaszczytu" kupna własnego mieszkania???
Zaprosiłabym chętnie P. Ministra do "mojego" mieszkania - niechby pomieszkał w realnym świecie przez kilka tygodni. Dla niego to pewnie byłaby "SZKOłA PRZEŻYCIA" - dla mnie - to smutna konieczność. Szkoda, że nasi "wielcy" dawno już opuscili swój naród...
Zastanawiam się - czy jest jeszcze coś, co może mnie w tym kraju zaskoczyć?
rbbox / 217.98.20.* / 2006-06-12 11:10
Przyłączam się do protestu w 100%
Właśnie jestem tuż przed wzięciem kredytu. Nie wiem tylko czy wyrobię się w czerwcu czy dopiero w lipcu. Nie wierzę w dobre intencje polityków i banków. Sądzę, że bankowcy doskonale wiedzą o co chodzi - lobby, które jest za ograniczeniami z pewnością ma w tym interes. Gorzej jest z tymi cymbałami w sejmie. Oni - chyba wszyscy się zgodzą - pojęcia nie mają o temacie. Mogę się założyć, że za kilka lat gdy zmieni się ekipa rządząca (z prawej na lewą) będzie to traktowane jako kolejna afera, bo ktoś na tym zarobi kupę kasy. Zamiast się martwić czy spłacimy kredyt nie lepiej zastanowią się nad ulgami dla budujących się i w ogóle nad tym jaki start ma w tym kraju młody człowiek, który ma z natury wielkie marzenia i aspiracje a rządzący mają to głęboko gdzieś. Powiem krótko - to wszystko przypomina mi mecz Polska - Ekwador. Marcinkiewicz - nasz "trener" - coś musi w końcu robić, więc zajumuje się p*********, tematami zastępczymi, kiełbasą wyborczą i fałszywą troską o nas Polaków. PROTESTUJĘ !!!
Patrycja Rozmus / 83.17.28.* / 2006-06-12 10:16
Jak zwykle... przeciętniak nie może mieć przecież za dobrze!!! Godnie żyć i zarabiać mogą tylko ONI, Ci z grubymi portfelami :/
OCZYWIŚCIE JESTEM PRZECIW SZTUCZNYM REGULACJOM RYNKU, KTÓRE NA DODATEK MAJĄ POMAGAĆ GŁOWNIE BANKOM...
E. / 83.6.94.* / 2006-06-12 09:57
Za rok kończę studia. Jak widać przez kolejne 10 lat będę mieszkał u rodziców...
Jar / 80.55.81.* / 2006-06-12 15:46
chyba że wyjedziesz za granicę ale tych kretynów to też pewnie nie obchodzi. Oni żyją sobie dobrze a nas w dd....e mają.
i tyle!!!!!!
TomekM / 195.205.241.* / 2006-06-12 08:05
Całkowita paranoja...jak my możemy dać sobie radę w kraju w którym nieustannie Państwo planuje kolejne zasadzki na swoje społeczeństwo ? Nie ma co się dziwić, że przeciętny młody, dobrze wykształcony Polak szuka swojego eldorado poza granicami.....
Student FiB / 81.219.78.* / 2006-06-11 21:24
Dziękuję!!! ...może Panowie prezesi z Tych banków (Pekao SA; BPH; BGŻ; BZW BK), które zabiegają o te ograniczenia nie wiedzą, ale ... NIE KAŻDY ZARABIA TAK JAK ONI!!!!

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: