Forum Forum dla firmDotacje

Pożyczka dla MFW. Czechy się dystansują

Pożyczka dla MFW. Czechy się dystansują

Money.pl / 2011-12-20 08:23
Komentarze do wiadomości: Pożyczka dla MFW. Czechy się dystansują.
Wyświetlaj:
200 mld to o wiele za mało / 79.185.169.* / 2011-12-20 10:35
Jak może brakować 200 mld euro, jeżeli tylko dla samych Włoch zabraknie 300 mld euro w pierwszym kwartale.Zabraknie oczywiście na spłatę odsetek od kredytów.
kanatonia / 46.113.90.* / 2011-12-20 10:26
Maja racje ze nie daja bo euro to nie ich cyrk i nie ich malpy
Amerykanin / 159.205.139.* / 2011-12-20 10:23
To jest dopiero pierwsza transza a musi ich byc prrzynajmniej 10 zeby uratowac strefe euro. Nastepna transza musi od zaraz byc przygotowywana bo bedzie za pozno.
Lysy 25 / 77.255.130.* / 2011-12-20 10:33
Każda kolejna transza tylko pogrąża strefę euro bo zwiększa jej dług.
Chodzi o odroczenie upadku w czasie tak o parę miesięcy albo o rok co pomoże banksterom wycofać się z interesu z nieco mniejszymi stratami.
jaaaaaaaa / 159.205.106.* / 2011-12-20 10:18
A ja się pytam - na ratowanie "strefy euro" czy na ratowanie pazernych banków? Bo to nie to samo. Niech padają. Chciwość kończy się zawsze w ten sam sposób. I nie okłamujcie ludzi że "ratujecie" Europę! Ratujecie pazerne banki i ich pazernych rozpasanych klientów, którzy żyli ponad stan, choć ich na to nie było stać!
Floyd / 2011-12-20 11:17 / Tysiącznik na forum
A, czyje to pieniądze są w bankach, jeśli można się zapytać? Tylko rozpasanych klientów?
Mógłbym się założyć o każde pieniądze, że mocno odczujesz na swej skórze afekty padnięcia tych banków, nawet jeśli nie masz w nich żadnego konta.
jaaaaaaa / 159.205.106.* / 2011-12-20 11:44
Gadasz bzdury. Padną nieefektywnie zarządzane, zostaną te, które dobrze zarządzały powierzonymi im kapitałami. Na miejsce tamtych powstaną nowe, bo przyroda nie zna próżni. Inaczej będziecie pompować tylko pieniądze podatnika w dogorywającego trupa. Nie odczuję tego upadku, tak jak tobie podobni próbują to mi wmówić i straszyć ludzi. To tylko po to żeby usprawiedliwić swoje postępki. Znacie się na ekonomii jak świnia na diamentach.
Floyd / 2011-12-20 12:12 / Tysiącznik na forum
Ty pewnie trzymasz pieniądze w tym banu który jest świetnie zarządzany. Gratuluję, ale nie wszyscy są tacy przebiegli. Zresztą, indywidualne konta obywateli, to tylko niewielki procent obrotów banku. Cała gospodarka jest powiązana z tymi bankami, czy ci się to podoba czy nie. oczywiście jest tak jak piszesz, że zostaną te banki które są dobrze zarządzane, ale trzeba być bardzo naiwnym by wierzyć, że upadek tych nieefektywnych banków nie będzie miał wpływu na życie wielu tzw. przeciętnych obywateli.
Zapewniam cię, prezesi tych upadających banków w dalszym ciągu będą żyli w luksusie, a najwyższe koszta poniosą zwykli obywatele. Nie wierzysz? No, to się przekonasz na własnej skórze jeśli do tego dojdzie.
jaaaaaaa / 159.205.106.* / 2011-12-20 12:23
Nie twierdzę, że jakoś tych "zawirowań" nie odczujemy. Ale to minie. Moim zdaniem dość szybko. Bardziej wykończą gospodarkę podwyżki podatków, ZUS i kretyńskie reformy niż upadek kilku dużych banków. Pieniądze ludzi mają pokrycie w Funduszu Bankowym, który po to istnieje żeby jak bank upada to ludzie mogli odzyskać wkład. Poczytaj o tym,jak się tak trzęsiesz ze strachu o swoje zaskórniaki. A te 6 mld lepiej na służbę zdrowia dać, bo ludzie już wysiadają i chorują z tych stresów i wszystkiego. A takie "ratowanie" świata w wersji panów w białych kołnierzykach to absurd. Lekarstwo gorsze od choroby.
Floyd / 2011-12-20 12:38 / Tysiącznik na forum
W najmniejszym stopni chodzi tu o zaskórniaki i gdyby tylko o to chodziło to rzeczywiście byłby to drobiazg, ale jeżeli firmy stracą płynność finansową, to już inaczej ta kwestia wygląda. Rozumiem, że czasami trudno powiązać z sobą takie fakty jak upadłość jakiego tam banku z upadłością zakładu pracy w którym się pracuje, ale i tak bywa.
jaaaaaaaa / 159.205.106.* / 2011-12-20 13:08
Niewiele jednak rozumiesz. Ja mam 3 firmy, czy jak mi będzie gorzej szło dostanę pomoc z publicznych pieniędzy? NIE. A pracowników zatrudniam. A bank to takie same przedsiębiorstwo prywatne jak moje! To dlaczego jemu się daje a mi nie??? Bo jak bank zbankrutuje to więcej osób pójdzie na bruk? NIE. Bo banki mają większe lobby i większą siłę przebicia niż ja i mi podobni. Ale to nadal nie znaczy, że można im bezkarnie dawać moje i innych pieniądze. Rządy panie mądry nie mają własnych pieniędzy, tylko szastają moimi, twoimi , itd. Bez pytania o zgodę. Ps. Porównaj np. jak żyje Grek, a jak Polak, zanim kolejny raz powiesz że naszym trzeba zabrać, żeby dać tamtym.
Floyd / 2011-12-20 13:32 / Tysiącznik na forum
Masz trzxy firmy? Bardzo dobrze, ale delikatnie zwracam uwagę, że dochody Twojej firmy w dużym stopniu zależą od tego czy ja jako klient Twojej firmy będę miał pieniądze.
Jeśli uważasz, że niska stopa życiowa przeciętnego Polaka to wina takiego czy innego rządu, to rzeczywiście nie mamy o czym rozmawiać, choć z jednym muszę się zgodzić:"Rządy panie mądry nie mają własnych pieniędzy....", ale, co do tego szastania, to już indywidualne odczucie każdego z nas. Dla jednych jest to szastanie, a dla innych nie. No cóż demokracja ma swoje prawa, ale jest wielu takich którzy by chętnie wzięli za pysk tych mających inne zdanie. Być może kiedyś skoczymy sobie do gardeł, ze wszystkiego tego skutkami.
jaaaaaaa / 159.205.106.* / 2011-12-20 14:20
Ja nie mam zamiaru nikomu do gardła skakać, nie ten poziom. Owszem mam 3 firmy, ale to tylko kwestia czasu. Wyższa płaca minimalna, wyższe ZUS-y, wyższe podatki. Dożynają mnie i zaraz będę zwijać interesy. Zatrudniam 103 osoby, które pójdą na bruk. A to oznacza 104 (wraz ze mną) rodziny na utrzymaniu państwa (zasiłki, itp.). Konsekwencje pozerstwa rządu i podnoszenia wszystkiego. A jak rozumiesz przyznanie sobie teraz premii świątecznych przez rząd jak nie szastanie kasą? Czy podnoszenie podatków od podatków (tak jest np. z paliwem), to nie wpływa na stopę życiową Polaków? Czy korupcja - np, ustawione przetargi, w których firmy nie dające w łapę tracą zlecenia? To też nie wpływa na stopę życiową Polaków? Ja wiem, że lobby bankowe płaci też niektórym za zamieszczanie postów na forach, które mają usprawiedliwiać ich decyzje i zastanawiam się ilu takich tu i tam jest.
neros / 46.151.136.* / 2011-12-20 10:08
Nikt jakoś nie pyta a skąd niby taka Francja, Niemcy biorą te miliardy euro skoro rok w rok wydają więcej jak wpływa do ich budżetów i na dzień dzisiejszy są zadłużeni jako państwa po uszy. Co drukarze włączyli maszyny drukarskie i poszli na śniadanie ?.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2011-12-20 08:51
Podziwiam ten narod coraz bardziej. Ta swoja skoda odjechali nam w sina dal, o reszcie nawet nie ma co mowic. Tuska i Balcerowicza sie jeszcze nie dorobili?
kretiik / 77.252.156.* / 2011-12-20 09:24
Lubie Czechów, ale burdel mają jak u nas.. Drogi budują min 2 x drozej niż Niemiec, samoloty kupili x 2 cena oczywiście, czołgi to samo! Niedawno ścigali jakiegoś posła który ukradł górę kasy i kpi sobie z ludzi ! A to był Minister Kocurek!! Nie wie jak wyjąsnic miliony n akoncie mamy...
Autostrade z Ostravy do Polski zrobili na podkładzie z g..wna... droga faluje i jest do rozebrania itd itd..... Czecha w Czechach jest tak mało bo żądzi Niemiec i korupcja ..
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2011-12-20 09:31
Moze malo wiem, ale porownujac place i standard zycia swoj i Czecha ktory robi to samo w Czechach to czuje sie jak bardzo ubogi kuzyn ...
Co do drog - u nas jest wspaniale i jakosc oraz cena naszych jest lepsza? Smiem watpic.
Pieniadze na koncie u mamy - dobrze, ze naszym byznesmynom tego nie sprawdzaja .. Poza tym nasi sa absolutnie bezkarni, oslaniani przez rzad i blyszcza w TVN-ach jak bohaterzy jacys.
Czesi mi powiedzieli... / 83.14.19.* / 2011-12-20 08:38
Jak się ich wczoraj pytałem czy ich rząd dorzuci się do "ratowania EURO" to zrobili wielkie oczy i powiedzieli "Procz? Tak tentho penedzy veoubec nikt ne vrati a EURO to stejnie hovno pomoze! " -po co? tych pieniędzy nikt nigdy nie odda a EURO to i tak g...o pomoże !" _Tak, Czesi to bardzo pragmatyczny naród , wiedzą co robią, choć są od exportu do strefy EURO ponad 4x BARDZIEJ UZALEŻNIENI GOSPODARCZO NIŻ POLSKA, ale nie panikują widmem "upadku strefy EURO"-co te nasze GAMIONIE więc wyprawiają???
robi ronald 81 / 212.14.47.* / 2011-12-20 08:35
zrobi wszystko aby wywiązać się zakresu obowiązków podpisanego z PE w zkresie roboty za zarobki rzędu 50 - 80 tys. PLN platnych miesięcznie na łeb. Każą płacić to polscy pracownicy najemni, emeryci, renciści, bezrobotni [ci co pobierają zasiłek] zaplacą. Już Nowa Nomenklatura zrobi wszystko aby wywiązać się ze swoich obowiązków. Co jak co ale szczekać i ujadać w mediach to oni potrafią a jak trzeba to potrafią kąsać po łydkach.

Polska = Najwiekszy parobas UE.
reyutruzyhr / 77.253.1.* / 2011-12-20 08:23
No tak, jesli czesi odmowia to to dla nas 6+3,5 nie jest faktycznie 10:)
Kto pamieta jak wchodzilismy do Iraku?
Teraz znowu cos dajemy bez gwarancji!
I dziwic sie, ze w swiecie maja polaczkow za gamoni co tylko do lopaty.
Floyd / 2011-12-20 11:19 / Tysiącznik na forum
Po twoim wpisie widać wyraźnie, że nadajesz się tylko do łopaty. Nie wierzysz?
fhrdfhtfgj / 77.253.1.* / 2011-12-20 11:50
Do lopaty to mam spora grupke takich Floydow:)
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy