Forum Forum finansoweKredyty

pożyczka hipoteczna na FI

pożyczka hipoteczna na FI

Pyro / 81.190.222.* / 2006-02-24 05:15
czy Waszym zdaniem warto zaciągnąć ok 120 tys pożyczki hipotecznej - w PLN na 5,5% i wrzucić to wszytsko w Fundusze Inwestycyjne i spłacac raty odsprzedająć co miesiąc jednostki uczestnictwa? Oczywiście osobny temat - jakie fundusze. Teraz nie wszedłbym w akcyjne.
Wyświetlaj:
ja821 / 89.68.91.* / 2018-08-26 14:03
Witam,

spróbuj na www.rinbbankowy.pl

Poz.
KeratynaX / 195.189.88.* / 2018-12-01 21:26
Spróbuj uderzyć np. w firmy pozabankowe. Financial home sobie dobrze radzi na rynku, ma niewielkie ceny, tzn. niby wyższe niż bank, ale elastyczność też na pewno na plus. Do tego sporo możliwości spłaty.
bartek1975 / 83.9.4.* / 2007-04-06 00:10
Mnie się wydaje, że takie dyskusje są niepotrzebną stratą czasu, skoro wystarczy wejść na stronę www.pozyczki-hipoteczne.pl i w ciągu paru chwil zyskać rozeznanie niezbędne do podjęcia rozsądnej decyzji o wyborze pożyczki hipotecznej. Porównanie ofert jest dużo lepszym rozwiązaniem, niż liczenie na obiektywizm doradcy finansowego.
Konsultant Money.pl / 2006-04-04 21:25 / Specjalista Money.pl
Inwestycja w fundusze opłaca się długoterminowo. Nie można liczyć na zysk przy comiesięcznej wypłacie środków na spłatę raty kredytu. Fundusz także nie gwarantuje wysokości zysku zatem nie mozna liczyć na to, że ewentualny zysk w funduszach pokryje koszty kredytu. Dodatkowo przy każdej wypłacie środków z funduszu pobierany jest podatek od zysku w wysokości 19%, zatem jednorazowa wypłata na koniec inwestycji jest bardziej opłacalna (niższy podatek) niz podatek płacony przy każdorazowej niskiej wypłacie.

Decyzja o takiej inwestycji jest oczywiście indywidualna i zastanawiając sie nad takim posunięciem warto zastanowic się nad ryzykiem jakie będzie jej towarzyszyć.
Plantoff / 2006-02-24 23:37
Witam

Pomysł jest ciekawy, sam nad nim kiedyś się zastanawiałem. Niestety, raczej to mało realne.
Po pierwsze - wydaje mi się, że żaden bank w Polsce nie udzieli pożyczki hipotecznej za 5,5 % w PLN. Owszem, banki mają takie oprocentowanie, ale nie dla kredytu na cel dowolny tylko mieszkaniowy (np zakup nieruchomości, remont, budowa itp). Z tego co wiem, to na cel dowolny (a o taki chodzi w tym przypadku) najniższe oprocentowania w złotówkach to 8-9 %. Można oczywiście próbować kredytu w CHF. Tu na cel dowolny minimalne oprocentowanie to będzie około 3,5 %
Po drugie, żeby dostać maksymalnie niskie oprocentowanie kredytu hipotecznego w wysokości 120 tysięcy złotych, trzeba dać jako zabezpieczenie nieruchomość co najmniej trzy, albo lepiej cztery razy tyle wartą. Banki hipoteczne ustanawiają bowiem tym niższe oprocentowanie im niższy jest wskaźnik LTV, to znaczy wartość kredytu do wartości zabezpieczenia (nieruchomości - domu czy też mieszkania)

Sumując - doliczając koszty udzielenia kredytu, ustanowienia hipoteki, ewentualnego ubezpieczenia kredytu, nie sądzę aby było to realne zarabiać na funduszach za kapitał pochodzący z pożyczki hipotecznej. Owszem, w 2005 roku mozna było na niektórych funduszach akcyjnych zarobic i 30-40 procent rocznie. Nie jestem specjalistą, ale nie mam złudzeń, aby przez 30 lat (tyle co trwa kredyt) można było osiągnąć średnioroczną taką stopę zwrotu.

Polecam inny pomysł natomiast. Brać kredyt na nabycie mieszkania. Oprocentowanie kredytu hipotecznego na ten cel jest znacznie niższe niz na cel dowolny (także prowizja banku). Wynająć je. Czynsz za wynajęcie myślę, że swobodnie starczy na spłatę raty. Wartość mieszkania cały czas wzrasta, a więc jest to niezła inwestycja (przynajmniej w mieście wojewódzkim). To być może zrównoważy to, że mieszkanie się jednak "zużywa" podczas eksploatacji. Po iluś latach mamy "spłacone" przez wynajmujących mieszkanie i dajemy je swojemu dziecku - które zdążyło juz dorosnąć w tym czasie :)

Jeśli ktoś ma jakieś ciekawe uwagi co do wykozystania kredytów hipotecznych jako ewentualnego źródła dochodu, to chętnie się z nimi zapoznam.

pozdrawiam
Pyro. / 81.190.222.* / 2006-02-24 05:16
acha - pożyczka na 30 lat. Szacuję, że potrzebna jest ok 7% stopa zwrotu. Wdzięczny będę za opinię.

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: