Forum Forum dla firmZakładanie firmy

pożyczka na założenie firmy

pożyczka na założenie firmy

abecadlo / 2013-05-20 09:31
Czy mozna sie jeszcze starac na dofinansowanie do zakladanej przeze mnie firmy? Slyszalem ze ta pula pieniedzy jest ograniczona i w polowie roku najczesciej niema juz pieniedzy. Czy to prawda?
Wyświetlaj:
analizer_stanu / 2013-06-07 12:53
Beneficjenci działania 6.2 z Programu Operacyjnego Kapitał ludzki mogą uzyskać 40 000 zł dofinansowania na założenie działalności gospodarczej. Dodatkowo osoba, której przyznano dotację może otrzymać comiesięczne wsparcie pomostowe w wysokości najniższej krajowej tj. około 1300 zł na pokrycie kosztów związanych z codzienną działalnością.
Wnioskowana wysokość wsparcia finansowego jest uzależniona od wskazanych potrzeb związanych z uruchomieniem działalności gospodarczej, jednak nie może przekroczyć 40 000 zł na jednego uczestnika projektu lub 20 000 zł na osobę w przypadku spółdzielni lub spółdzielni socjalnej co stanowić będzie nie więcej niż 85% całkowitych wydatków inwestycyjnych. Uczestnik ma obowiązek pokryć z wkładu własnego minimum 15% całkowitych wydatków inwestycyjnych. Oznacza to, że aby uzyskać pełne 40 000 zł należy przygotować biznes plan na łączną pule kosztów wyższą niż 47 000 zł.
tesc / 2013-05-20 12:21
mozna ise starac ale z doswiadczenia wiem ze w sierpniu niema juz co liczyc na pieniadze bo ich poprostu niema na otwieranie nowych przedsiebiorstw. ja otworzylem bez dofjannsowania bo musialbym czekac pol roku na nowa pule pieniedzy
Roman Czar / 2013-05-20 13:39
A czy możecie co ile są takie konkursy organizowane? Co jaki czas można się starać o pieniadze na rozpoczęcie własnej działalnosci gospodraczej?

Najnowsze wpisy